Skocz do zawartości

BiałaCzekolada vs mac


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

mac zbudował bardzo mocną defensywę, ale ma bardzo mały arsenał w ofensywie. Główną siłą ataku maca jest pick and roll Stockton-Duncan i iso Cartera. Po pierwsze, Stockton gra poza swoją rolą, bo w późniejszym etapie kariery nie był już tak zdolny do prowadzenia ofensywnej gry – tym bardziej jako kreator w pick and rollu czy scorer. Stockton był cennym elementem ofensywnym, ale pełnił bardziej rolę Jasona Kidda w Mavericks 11 (ball movement, spot up, crafty plays), a u maca występuje w roli Steve Nasha 07.

Do tego mam dwóch wybitnych defensorów pick and rolla, w tym GOAT KG w tym względzie. Garnett w roli help&recover przy Stocktonie czy switc***ący przy Carterze jako ball handlerze przy jednoczesnym posiadaniu Tysona Chandlera pod koszem – to zabójcza broń na jedyną opcję ofensywną maca.

 

2. Gdzie widzisz swoje minusy?

Mój skład ma kilka minusów, o których pisałem przy opisie (np. obrona na obwodzie, brak scorera w low post, porywczość Westbrooka), ale akurat skład maca niespecjalnie jest w stanie je wykorzystać. Stockton, Calderon, Green to żadni scorerzy i jedynie Vince Carter jest sporym zagrożeniem, ale po pierwsze uważam że Jimmy Butler byłby zachwycony kryjąc fizycznie Vince’a (mało kto unikał tak kontaktu jak Vince), a po drugie Vince jako g2g mnie nie przeraża.

 

Problemem w tym matchupie jest w sumie Gerald Wallace – mam zamiar grać Korverem na SF i G-Force na pewno będzie brał to na warsztat (niedoceniany post up), ale jeśli mam z czymś żyć to na pewno z ofensywą Geralda Wallace’a – szczególnie gdy Gerald post upem uwielbiał dostawać się pod sam kosz – kosztem odpalania jumperków – a tam mam przecież KG+Chandler.

Drugi problem to obrona Duncan-Ben pod koszem. Westbrook, Butler mogą mieć trudne zadanie jako slasherzy kiedy ta dwójka będzie kryła pomalowane, a z pomocy będzie schodził Gerald Wallace. Będę się starał wykorzystać wtedy shooting z obwodu (Lillard, Korver, Miller) i uruchomie wtedy Draymonda Greena, żeby nieco Duncana/Bena spod kosza.
 

Trzeci problem to Danny Green na Lillardzie. Green sam w sobie niweluje trochę moją moc duetu Westbrook-Lillard, ale pocieszam się tym, że Lillard występuje u mnie jako trzecie-czwarte zagrożenie ofensywne, więc nawet wykluczenie go z ofensywnej rozwałki – nie zabije mi ataku.

 

Czwarty problem to Hakeem. Hakeem akurat w tym pojedynku jako centerpiece ofensywy jest dość zbędny, choć nie ukrywam, że jeśli mac zdecyduje się na granie post up heavy offense  na Duncana – to Hakeem będzie wtedy w stanie pomóc.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 

Jeszcze raz - obrona pick and rolla. Każda konfiguracja picków u maca nie jest dla mnie wielkim zagrożeniem. Pick and pop z Lovem, rollujący Duncan, Carter jako ball handler – mam do tego ludzi (Draymond Green będzie sparował się z Lovem), bo nawet Westbrook powinien sprawić Stocktonowi wiele problemów w tym względzie.
 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?
 

Westbrook-Butler-Miller-KG-Chandler czyli Mike Miller w s5. Miller (kryje Geralda) jest silniejszym defensorem niż Korver i pozwala mi stworzyć s5, gdzie każdy od 1-4 jest w stanie rozegrać piłkę i to właśnie tym będę starał się zniszczyć shaky obronę na obwodzie (Stockton-Carter). Poza tym Miller jest mniej uzależniony od podań niż Korver, którego lepiej będzie obsługiwał Lillard (niedoceniany „w punkt” podający)

Jak tylko pojawia się Danny Green albo Carter przechodzi na SF – to automatycznie wchodzę duetem Westbrook-Lillard.

Na duet Love-Duncan wychodzę też duetem Green-Hakeem. Pierwszy da Kevinowi fizyczną grę, której bardzo nie lubi, a drugi będzie w stanie wchłonąć post up heavy offense Duncana.


5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?


Oprócz tego, że mam defensywną odpowiedź na atak maca?

Na to jak bardzo unierwsalny mam atak. Westbrook, Lillard są odciążeni od klepania 100% (KG to świetny playmaker) i mogą pełnić rolę slasherów (+Butler). Na boisku jest Tyson Chandler, którego nie możesz odpuścić i przede wszystkim zawsze biegają elitarni shooterzy (Korver, Miller, Lillard), a spacing tworzy mi jeszcze elitarny midrange KG i poprawieni w tym elemencie Butler i Green. Domyślam się, że przeciwnik może ich nieco odpuszczać, ale to bardzo inteligentni gracze i „willing” podający, którzy zamieniają good shot na great shoot. 

 

 

przybliżona rotacja

 

Lillard 60% Westbrook 40%

Butler 40% Westbrook 30% Korver 30%

Miller 40% Korver 30% Butler 30%

KG 75% Green 25%

Chandler 75% Hakeem 25%

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC

 

Mam problem z Twoim składem, bo choć jest dopasowany do dzisiejsze koszykówki to taki trochę all-day long jumper team plus wjazdy westbrooka. Z tym ostatnim może być ciężko bo zapora pod koszem maca jest masakryczna, a nie masz żadnej opcji na post-up.

 

Nie ukrywam, że mam problem z oceną HO i Butlera bo wybieramy na 2 sezony. HO w 2. roku był już kompletnym nikim w ataku - 10 pkt na ts 48%. Butler w jednym sezonie świetnie broni ale atak to bieda w drugim na odwrót...

 

Ogólnie jak siądzie Ci rzut to nikt z Tobą nie wygra, jak Twoi gracze mają slumpa to nie wygrasz z nikim.

 

Green jak go lubię, to na tym poziomie jest nikim. Co to znaczy, że nie możesz odpuścić Chandlera? 3 stopy to jego zasięg.

 

No i najważniejsze - masz millera, krovera i żadnego pg, który by im fajnie dograł piłkę. Troszkę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Twoim składem, bo choć jest dopasowany do dzisiejsze koszykówki to taki trochę all-day long jumper team plus wjazdy westbrooka. Z tym ostatnim może być ciężko bo zapora pod koszem maca jest masakryczna, a nie masz żadnej opcji na post-up.

 

Najlepsze współczesne ofensywy są oparte w dużej mierze na jumpshotach.

 

No i najważniejsze - masz millera, krovera i żadnego pg, który by im fajnie dograł piłkę. Troszkę szkoda.

 

ma Garnetta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze współczesne ofensywy są oparte w dużej mierze na jumpshotach.

 

Wiem o tym, ale jednak jakaś alternatywa by się przydała, szczególnie na tym poziomie. Przecież większość drużyn wygrywających mistrzostwo w tym okresie ('99-'15) miało opcję pod koszem w ataku nie bez powodu.

 

 

ma Garnetta

 

Na tym poziomie jeden koleś i to wysoki to imo za mało. Nawet KG. Szkoda, bo zamiast DL mógł wziąć kogoś z podaniem i obroną. Przy takich strzelcach np. Rubio byłby super rezerwową opcją na pg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale jednak jakaś alternatywa by się przydała, szczególnie na tym poziomie. Przecież większość drużyn wygrywających mistrzostwo w tym okresie ('99-'15) miało opcję pod koszem w ataku nie bez powodu.

Błagam cię - znacznie ważniejsze jest posiadanie defensywnego samca alfa pod koszem. Shaq, Duncan, Ben, Chandler, KG.

 

Od 2008 roku tylko dwa zespoły miały full-time opcję w low post - dwa razy Lakers z Pau Gasolem.

 

 

Nie ma jednego przepisu na tytuł.

Rappar a ile tych pozostalych mistrzos bylo prze 16 lat?

6 - z czego wszyscy od 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaw to nie jest defensywny samiec i odstaje od reszty graczy ktorych wymieniles.

 

I nie chodzi o opcje full time. Gdybys wzial kogos innego niz HO ktory byl washe up to by nie bylo tematu.

 

Poza tym pisze czego mi brakuje do idealu a ty wyskakujesz jakbym ci napisal ze masz slaby team :)

Rubio przy Westrooku średnia opcja.

 

Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu to Rubio nie ma mieć piłki a brook/krover/butler bez niej grać?

Rubio będzie bezużyteczny za każdym razem, gdy będą razem na boisku i Westbrook dostanie piłkę. Jego obrońca mógłby za każdym razem odpuszczać go na 2 metry, czy to na szczycie, czy na skrzydle - wystarczyłoby kryć Millera lub Korvera i dodatkowy obrońca pomógłby przy ścinającym RW.

 

Posiadanie Rubio w all-time oznacza, że musisz mieć najmniej trzech świetnych strzelców i brak ball-hoga na obwodzie. Jeśli spełnisz te warunki, to masz kozackiego wariata z ławki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale przeciez rubio moglby gra w ustawieniu z korverem i millerem wiekszosc czasu. Do tego poprawia mocno obrnoe na obwodzie

Jeżeli gra większość czasu z Millerem i Korverem, to jego poprawa nie ma znaczenia bo to co on poprawi, oni stracą. Nie robię z nich drewniaków kompletnych, ale Korver jest przeciętnym obrońcą, a przez wielu uważany za wręcz słabego w 2014-2015. A w all-time będzie musiał kryc dwójki i trójki all-time. Jak nie on to Miller ale to nie jest wielki upgrade. Zawsze byłoby tak, że któryś z nich kryłby jakiegoś przeskurwiela, a drugi i tak jakiegoś konkreciarza. A w ataku ? Też padaka, bo żaden nie grozi po drajwie, a Rubio może tylko stawiać zasłony.

 

Rubio, Klay Thompson, Korver - o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale przeciez rubio moglby gra w ustawieniu z korverem i millerem wiekszosc czasu. Do tego poprawia mocno obrnoe na obwodzie

 

No to chyba nie po to bierzesz startera na pg, żeby potem musieć kombinować tak aby nie przebywał na parkiecie jednocześnie z pierwszym strzelcem drużyny, czyż nie?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek chyba jest roznica czy masz 2 srednich i jednego slabego obronce a jak masz dwoch srednich i jednego bardzo dobrego.

 

Jendras lillar z russem moga gra obok siebie ale tez nie ma w tym synergii bo obaj lepiej sie czuja z pilka. Dodatkowo obaj to shoot first pg wiec nie masz alternatywy z lawki bo wchodzi podobny koles do tego co siada. No i gra sie po 2 stronach parkietu. Poza tym majac dobrych strzelcow wokol siebie i skutecznych finisherow rubio jest imo wiekszym zagrozeniem w ataku niz lillard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.