Skocz do zawartości

P_M vs January


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

Bold statement requires bold proof. Ty bardzo często masz takie stwierdzenia nie poparte niczym "Kawhi na poziomie Pippena" np. Dlatego też napisałem jak zwykle. Bez obrazy. Po prostu mam zakodowane że jak coś piszesz, to rzadko kiedy popierasz się jakimiś faktami.

 

Sorry ale te statystyki są słabe, bo nie biorą pod uwagę kilku istotnych kwestii:

-są wyłącznie z RS gdzie nie gameplanuje się pod przeciwnika, nie biorą pod uwagę playoffs, a to na podstawie playoffs Hakeem jest najlepszym post defenderem

-ta statystyka pokazuje tylko kto w danym okresie zatrzymywał przeciwnika na niskim TS%, tylko czemu mówisz na tej podstawie że Shaq jest najlepszy ever? Shaq był najgorszy w wymuszaniu strat na przeciwnikach, Hakeem był najlepszy, a to w ogóle nie jest uwzględnione

-badają okres w którym tylko Shaq i Zo są w prime, wiadomo że 34 letni Hakeem to już nie to samo w obronie co 5 lat wcześniej

Wziąłeś prawdopodobnie z tego tematu, tylko że pominąłeś całą dyskusję która się na ten temat toczyła:

http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?t=1246592

 

Jeśli zaś chodzi o playoffs to Shaq nie ma czego szukać, bo nawet Mutombo robił na nim ~16 ppg w finałach czy coś takiego. Shaq nie ma za sobą tej całej masy legendarnych matchupów: Parish 86, Kemp 93, Ewing 94, D-Rob 95. Shaq po prostu nigdy na takim poziomie nie zatrzymał jakiegoś mocnego przeciwnika w playoffs.

 

Niestety nie mam czasu wejść w detale, ale biorąc pod uwagę czołówkę post defenders parę istotnych uwag:

+Shaq jest najlepszy w wypychaniu z pomalowanego

+Shaq jest czołówka w contestowaniu hook shots/turnaround Js (ruchy tyłem do kosza)

+Shaq jest najlepszy all-time we wprowadzaniu przeciwnika w foul trouble i męczeniu ich, co ma wpływ na ich ofensywę

 

-Shaq jest zdecydowanie najgorszy w wymuszaniu strat, bo po prostu tego nie robi; Hakeem wymusza straty poprzez ofensywne foule, przechwyty na entry passach, wybijanie piłki z kozła, wymuszanie błędów typu kroki, to samo w sobie powoduje że Hakeem zjada Shaqa w obronie 1 on 1 (co widać po samym Shaqu który przeciwko Hakeemowi miał career high turnovers w finałach 95 - 5.3 tov)

-Shaq rzadko kiedy pomaga od swojego obrońcy, nigdy nie wychodzi wysoko do obrony picków - to obniża TS% przeciwnika, ale ma negatywny wpływ na defensywę przez co potem w prime Shaqa zwykle jego drużyny słabo/tragicznie broniły w playoffs

-Hakeem jest najlepszy w contestowaniu jumpshotów - patrz Parish & Ewing którzy nawet w obręcz nie potrafili trafić, Shaq ma problemy z przeciwnikami którzy jumperkowali i często w takiej sytuacji zmieniali matchups

-patrząc nawet na twoje statystyki widać, że przeciwko Hakeemowi zdobywali najmniej pktów i tutaj jest ogromna przewaga Hakeema nad każdym innym obrońcą z tamtego okresu. to wynika z tego jak Hakeem contestował post entry i jak dużo z tych podań kończyło się tipem do jakiegoś guarda Rockets, po części również z wymuszonych strat

 

Dla mnie jak ktoś widział na oczy jak broni Hakeem i Shaq, a następnie doszedł do wniosku że Shaq lepiej bronił swoich przeciwników no to trzeba się zastanowić poważnie nad tym czy ta metoda oceniania którą się stosuje jest na pewno sensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Hakeem i Shaq contestowali chociaż podbny procent rzutów, co Rudy Gobert, bo koleś robi taki stat w tym, że naprawdę nie wiem, czy ktokolwiek był blisko tego, a jeśli nawet stawiam na jakiegoś HoF'a.

 

Polecam obejrzeć serię Sonics-Rockets z 1993 roku. To co Hakeem tam wyprawiał nie mieści się w głowie. Shaq nie był zbyt dobry w contestowaniu rzutów innych graczy; jego help-D było dość ograniczone do pomalowanego. Natomiast jeśli chcesz zobaczyć gościa który contestował dużo rzutów to polecam zobaczyć Billa Waltona z 1977 roku w playoffs, szczególnie '77 finals. Chronologicznie, inni goście którzy byliby w czołówce all-time: Russell, Cowens, Ewing, D-Rob, KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.