Skocz do zawartości

P_M vs January


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym trzeba podkreślić, że Kawhi jest świetnym obrońcą głównie poprzez swój helpD. m2m również jest bardzo dobry, ale nawet nie najlepszy w swojej drużynie :smile:

 

Help-D + fenomenalna zbiórka. Danny Green jest lepszy man 2 man, przynajmniej tak wynikało z tych danych, które ja widziałem. W finałach też LeBrona lepiej bronił od Kawhi. Kawhi jest niestety strasznie przeceniany na tym forum. Ostatnio nawet były głosy, że jest lepszy od prime Pippena w obronie, czy na jego poziomie. Jak dla mnie taki Iguodala czy Gerald Wallace sprzed paru lat są lepsi w obronie od niego i to zdecydowanie. Kawhi natomiast jest fajny w tym, że nie ma wad. Potrafi rzucić, wjechać, podać, nie robi błędów. Wiele z tego wynika jednak z gry u Popa i dlatego ciężko tych Spursów ocenić w oderwaniu od tego że mają najlepszy coaching w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna para ;-)

 

Oba zespoły mi się niesamowicie podobają i wielokrotnie zmieniłem decyzje po kolejnych argumentacvh...

 

W obu przypadkach postarano się o maksymalne utrudnienie gry liderów w ataku i zarówno KB jak i Shaq mają swojego Syzyfa ;-)

 

Seria bardzo bardzo wyrównana

 

4:3 dla Januarego ale to chyba tylko poprzez wolne w końcówce Shaqa ;-)

 

Bardzo mocny zestaw obu ekip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5 (1-5) Bibby-Bryant-Pippen-Bosh-Bynum

(6-10) Beverley-Bryant-Ariza-Bosh-Sabonis

(11-15) Bibby-Ariza-Pippen-Odom-Bynum

(16-18) Beverley-Bryant-Ariza-Odom-Sabonis

(19-20) Beverley-Bryant-Pippen-Odom-Bynum

(21-24) Bibby-Bryant-Pippen-Bosh-Sabonis

To są piątki january'ego jakoś niespecjalnie widzę tu podkreslenie pary Bibby-Sabonis, którą rzekomo ma mnie męczyć.

 

Druga sprawa, wrzucmy trochę racjonalnego podejścia do tych p&R. Po primo obok jest Bryant, który tutaj zdaje się być zmarginalizowany do minimum, nawet nie wiem co Kobe gra i ile, bo jedyne co wiemy, to że january chce grać P&R Bibby-Sabonis, którzy nie grają zbytnio razem, na dodatek Shaq ustawiony przeze mnie tak, że raczej zabezpiecza wjazd Bibby'ego, ktorego kryje Parker i nie bedzie za kazdym razem zostawal na zaslonie, to raz, a dwa bede chcial zeby Bibby oddał pilke Sabasowi na Popa. Co prawda Arvydas ma range, ale ofensywa oparta o cos takiego nie moze byc efektywna, gdyż Litwin skutecznością z long 2's nie powalał, co udowodniłem. Sabas może rzucać caly dzień. W ogole ciekawe, ze w serii z Shaqiem robił 8punktów na mecz w 31 minut, a teraz ma mnie pokonać w 26, gdzie Shaq ma o wiele lepszych teammate w obronie wokół siebie, a i atak lepiej do niego dopasowany.

 

Trzy, naprawdę Kobe ma oddać piłkę i patrzeć jak serię wygrywają mu Bibby z Sabonisem? (prime Kobe? ma się zgodzić na bycie ofensywnym dodatkiem),

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup tylko Bibby ma zagrac w tym matchupie, co napisalem 38 minut. I rotacja sie wywraca. Przeciez napisalem to wyraznie w pierwszym poscie o tej parze. High screen Sabo ustawial takze dla SG swych ekip, wiec czemu dla KB ma rowniez nie ustawiac? Nie podwajasz od KB, wyraznie pisze ze zmniejszam ilosc pickow KB i jego gry z pilka, ale spokojnie Kobe swoja ilosc rzutow odda. Po prostu mniej sie bawi w rozgrywanie. Jak chcesz wymusic niby oddanie pilki na popa do Sabo? Przeciez Parker sie dawno zgubi na zaslonie (oni sa tam sami! Parker, Bibby i Arvydas z swoim cielskiem). Nie wiem czy nawet znacznie lepsi obroncy dawaliby rade, a Parker jest ponizej znacznie avg. Pomagac bedziesz jednak od KB? Bo przy picku to akurat latwo ustawic by ew pomoc musiala byc Kawhiego.

Jakiś dowód? Bo rzucasz tylko hasłami...

 

Co do minut Bibby'ego, tego Ci tutaj nie zarzucałem, tylko do minut Saba.

To co uprawiasz to jest fajny papier, nie da się pogodzić dużą ilość piłki w rękach Bibby'ego godząc przy tym Kobego i mówiąc, że swoją ilość rzutów odda i będzie zadowolony.

 

Jak chce wymusić oddanie piłki na Popa? Ile razy mam pokazywać ten ice i jak Parker zmuszał do schodzenia na baseline? Shaq moze sobie w okolicach FT gdzies czekać, i jeżeli akcja skonczy sie midrangem Bibby'ego czy long 2's Sabasa to bedzie sukces mojej defensywy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do P_M: Co grasz, gdy odpoczywa Shaq? Ile minut orientacyjnie na SG spędzi Posey?

 

Posey zastąpi na SG tylko Thompsona, który tam gra długo, z racji, że kryje go Bibby, który gubi się w team D i dopiero zostaje na każdej zasłonie.

 

Gdy Shaq odpoczywa te parę minut, to chciałbym dalej grać triangle, ale z racji, że tu jest Sabas i Bynum, to może dałoby sie wykorzystać dużo podwójnych p&R gdy na boisku będzie dwóch z trójki Dyess/Ibaka/Thomas. No i oczywiscie dalej mam dużą przewagę na obwodzie jeżeli chodzi o firepower. Nie wiem w ogóle jak będzie bronił january bez Pippena i Bosha (tylko 26minut, wiec czy to Ibaka czy Dyess mogą mieć pole do popisu) na boisku...

 

Jedyne co wiemy z odpowiedzi na pytania januarego, to że chce grać P&R, całą reszta to znaki zapytania, dlatego tez mi jest ciężko się odnieść, bo wszystko to co było w opisie składu pierwotnym sie zmieniło i wyłączyłem praktycznie jego podstawowe założenia taktyczne.. Ciekawe jak bardzo też Pip będzie mógł od Kawhiego pomagać, też miał serie w PO gdzie trafiał ponad 40% trójek i cutterem też jest fenomenalnym. january komplementował za to Arizę, więc co ja mam powiedzieć o Kawhim, który tutaj ma być odpuszczany...

 

A jeszcze ktos mi tu zarzucał słaby spacing, to żart?

Ibaka robi w tym sezonie jakieś 40% za 3, a w poprzednim świetnie rozciągał grę z long 2's.

Leonard w PO +40% za 3.

Thompson - jeden z najlepszych trójkowiczów w lidze.

Parker (35,37% za 3 w PO i ma w cholere miejsca na dodatek z Kobem zagęszczjącym)

Posey też 40% za 3 w PO)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Shaq odpoczywa te parę minut, to chciałbym dalej grać triangle, ale z racji, że tu jest Sabas i Bynum, to może dałoby sie wykorzystać dużo podwójnych p&R gdy na boisku będzie dwóch z trójki Dyess/Ibaka/Thomas. No i oczywiscie dalej mam dużą przewagę na obwodzie jeżeli chodzi o firepower. Nie wiem w ogóle jak będzie bronił january bez Pippena i Bosha (tylko 26minut, wiec czy to Ibaka czy Dyess mogą mieć pole do popisu) na boisku...

To decydujesz się na parę Ibaka-Dyess czy jakąś rolę pełni jednak Thomas?

 

Bez Pippena i Bosha styczeń ma przecież Arizę i Odoma, więc ja tu nie widzę problemu. W ogóle uważam Odoma za ogólnie lepszego gracza od Bosha, szczególnie w tego typu zabawach, gdzie Lamar nie musi się zajmować zdobywaniem pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze ktos mi tu zarzucał słaby spacing, to żart?

Ibaka robi w tym sezonie jakieś 40% za 3, a w poprzednim świetnie rozciągał grę z long 2's.

Leonard w PO +40% za 3.

Thompson - jeden z najlepszych trójkowiczów w lidze.

Parker (35,37% za 3 w PO i ma w cholere miejsca na dodatek z Kobem zagęszczjącym)

Posey też 40% za 3 w PO)

 

Nie napisałem, że słaby spacing, tylko że szału nie ma przy tej konkretnej defensywie. Kawhi to gość który rzuca 37% za 3 rzucając 1 trójkę na mecz, przy czym z reguły to są corner 3s, jak zostawi mu się miejsce to trafi, ale spokojnie Pippen da radę help & recover. Ibakę notorycznie odpuszczają w OKC i tutaj January też pisał że może sobie rzucać te long 2s; nie uważam go za 3pt shootera bo mamy tutaj kilka sezonów. Parker to nie jest 3pt threat. Pamiętam że pisałeś, że Sabonis, Bosh i Bibby to nie są goście którzy pokonają kogokolwiek jumperami, ale oni znacznie lepiej rzucają niż Ibaka i Parker.

 

Ja to widzę trochę jak Magic '95. Niby ktoś tam rzuca, ale nikt nie będzie się tym przejmował i można Shaqa podwajać. Tym bardziej że brakuje jakiegoś dynamicznego playmakera z którym Shaq zawsze grał (Penny, Kobe, Wade).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z first stepem ma Johna Walla.

 

Wielu graczy ma dobry first step, ale nie powiedziałbym o nich "dynamiczny playmaker" na poziomie ATF playoffs. Chodzi o kogoś kto z łatwością przełamuje set defense + wywiera presję na całej obronie gdy tylko ma piłkę. To właśnie robili Penny, Kobe i Wade. Nie wiem czy pamiętasz, ale przecież Shaq miewał kwarty gdzie w ogóle nie zdobywał pktów, bo cały czas był podwajany i oddawał piłkę. Jako defensywa możesz decydować by wyłączyć Shaqa długimi momentami z gry (to jest właśnie największa różnica między nim a Hakeemem, bo on nie musi być metr od kosza żeby coś zrobić). Dlatego właśnie taki playmaker jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koniecznie brałem do niego Barona Davisa. Parker jak druga opcja mnie przekonuje ponieważ też lubił znikać ale jak gramy na dzisiejszych zasadach to Parker jednak jest game changerem :) jeśli tutaj Bibby i Kobe mają być nakurwiaczami to gdzie jakaś przewaga pod koszem Januara, bez przesady ale Sabonis to nie jest killer na pickach, z resztą ani Kings, ani Portland nie napierdalali non toper pickow, jak Shaq był stary to Spurs go męczyło pickami ale wcześniej? Bibby został zatrzymany jak Kobe go krył agresywnie odpychając od picków , to samo robił Hassel czy Sprewell i Bibby robił się spot up shootem, wystarczy że nawet Beverly wyjdzie mocno z pressingiem i cały game plan idzie się srać a Bibby nie lubił nacisku, lubił tranzycje a w hco często Christie przejmował klepanie

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bibby został zatrzymany jak Kobe go krył agresywnie odpychając od picków ,

proszę nie podawać fałszywych informacji. Bibby bywał ograniczony tylko wtedy, gdy WYSOCY lakers lepiej (agresywniej) reagowali na zasłonach. bez ich aktywności Kobe na zasłonach był tak samo ogrywany jak Fisher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koniecznie brałem do niego Barona Davisa. Parker jak druga opcja mnie przekonuje ponieważ też lubił znikać ale jak gramy na dzisiejszych zasadach to Parker jednak jest game changerem :smile: jeśli tutaj Bibby i Kobe mają być nakurwiaczami to gdzie jakaś przewaga pod koszem Januara, bez przesady ale Sabonis to nie jest killer na pickach, z resztą ani Kings, ani Portland nie napierdalali non toper pickow, jak Shaq był stary to Spurs go męczyło pickami ale wcześniej? Bibby został zatrzymany jak Kobe go krył agresywnie odpychając od picków , to samo robił Hassel czy Sprewell i Bibby robił się spot up shootem, wystarczy że nawet Beverly wyjdzie mocno z pressingiem i cały game plan idzie się srać a Bibby nie lubił nacisku, lubił tranzycje a w hco często Christie przejmował klepanie

 

re: Baron

Baron Davis to przepaść względem Parkera w umiejętnościach złamania defensywy, putting pressure, ściągania uwagi etc. Parker miewał mecze w playoffs że nawet jak zdobywał pkty to miał mały impact, bo przeciwnicy woleli ograniczyć resztę. Za dużo pamiętam serii playoffs gdzie Parker mocno zaczynał, ale nisko upadał. Ale akurat synergia Barona z Shaqiem też jest kiepska. Mając Barona chcesz mieć szybką ofensywę z wieloma opcjami w ataku i graniem high screenów. Shaq z kolei to bicie piłki down low. Moim zdaniem do niego przydałby się ktoś kto zapewnia dobrą egzekucję ofensywy, ktoś kto ma PG-sense, wie kiedy kto ma dostać piłkę, w którym miejscu, kogo włączyć do gry z teammates. Osobiście widziałbym tutaj w tej roli Stocktona, Kidda lub Conleya. Wszyscy są bdb entry passerami, dobrze rzucają spot-up za 3 (m. zd. Kidd jest lepszym 3pt spotup shooterem od Parkera), a jednocześnie świetnie bronią picki. Natomiast takiego dynamicznego playmakera to lepiej sobie znaleźć na innej pozycji. Myślę że Manu czy Harden byliby idealni.

 

re: Bererley

Jakby Bererley grał u P_M zamiast Parkera to byśmy inaczej rozmawiali. Ale on gra w drużynie Bibbiego więc raczej swoje teammate'a nie będzie krył ;) btw, szkoda że P_M nie wziął jakiegoś PG lepiej broniącego picki, np. Conleya.

 

re: Shaq

Nie zgadzam się, że tylko Spurs męczyli Shaqa. To jest ewidentnie kontrfaktyczne. Shaqa na pickach męczyli w każdych playoffs, Jazz, Spurs, Blazers, Kings, Wolves. No przecież 23 ppg Bibbiego w 02 WCF się nie wzięło znikąd? A zobacz co Hudson robił rok później... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq nie jest jakimś Bargnanim w obronie, jak tutaj powoli widzę. Faktycznie słabo broni picki, ale January ma za słabe duo, by to wykorzystać. Hero mode Kobiego mnie nie przekonuje, staty jak sobie radzi przeciw lepszym obronom Lorak wrzucił, jak grał przeciw dobrym obrońcą oscylował średnio trochę ponad 50% TS, ppg mu też spadało. Ja bardziej ten hero mode kojarzę z 6/24 i 7/22, niż prowadzeniem do wygranej nad silniejszym rywalem. P_M po 5 meczach czeka na swojego rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziebko różnica jest, kiedy mówisz, że Kobe wymiatał przeciw Christiemu, a robił 27 ppg w 43 min na 49% ts. Przeciwko Princeowi nie wspomnę, dlatego te nieco ponad 50 ts biorę uwzględniając właśnie te serie, bo przeciw Bowenowi też miał 53% ts, czyli jak widać dobra obrona go ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są przesłanki na to, że obrona Klay-Kawhi-Ibaka (McDyess)-Shaq ma być przeciętna?

 

Shaq jest lepszym defensywnym achorem niż wam się wszystkim wydaje, robi absolutny rozpierdol jaki rim protector i jest najlepszym big manem ever (lepszym od Hakeema) w pochłaniniu swoich rywali 1on1.

 

 

@bastillon

 

robisz z Kawhiego role playera. With/without W-L Spurs z Kawhim (od rookie year do teraz) pokazują, że Kawhi robi impact na poziomie roznicy między #7-8 seedem na Zachodzie, a zespołem na 62W.

 

przepaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne farmazony...

 

-Kobe miał problemy gdy grał przeciwko elitarnym wysokim w obronie (KG, Benek & Sheed, Dwight), a nie gdy był kryty przez świetnych perimeter obrońców. Z Bostonem Ray Allen krył Kobego najdłużej... W tym przypadku mamy Shaqa i Ibakę, którzy w playoffach są niczym specjalnym w obronie. Ibaka jest zawsze spóźniony w rotacjach i gambluje na bloki, a do tego nie potrafi bronić 1 on 1, natomiast Shaq nie wychodzi powyżej 16 feet w obronie, przez co całe help-D zespołu na tym cierpi. Kobe w takiej konfiguracji nie powinien mieć żadnego problemu, bo na izolacji midrange ten zespół nie będzie potrafił szybko pomagać. Tutaj trzeba mieć szybkich inteligentnych obrońców, a nie czekać aż Kobe dostanie czape spod kosza (szczególnie że zawsze po prostu zrobi pull-up albo wymusi foul).

 

-Shaq lepszy od Hakeema w "pochłanianiu rywali 1 on 1". Oczywiście jak zwykle w przypadku dh12 bez jakichkolwiek dowodów za tym. W skrócie: nie.

 

-Juz ktoś napisał w temacie obok jak ten with/without Kawhi są niemiarodajne. Żeby tą statystyką się posługiwać trzeba uważać kto jeszcze jest w lineupie a kogo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne farmazony...

 

-Shaq lepszy od Hakeema w "pochłanianiu rywali 1 on 1". Oczywiście jak zwykle w przypadku dh12 bez jakichkolwiek dowodów za tym. W skrócie: nie.

 

Możesz mi wyjaśnić skąd się wzięło u ciebie "jak zwykle w przypadku dh12", czy po raz kolejny jak zwykle masz tendencję do przesady?

 

Co do Shaqa jako najlepszego post defendera prawdopodobnie ever:

 

7eb893e92b.jpg

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że Jaśnie Pana zadowala taka argumentacja?

 

 

Miło, że się udzielasz i doceniam twoje (mimo że bardzo często odrębne) zdanie, ale fajnie by było jakbyś zdjął ten pyszałkowaty i arogancki styl, oceniajacy wszystkich dookoła...

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.