Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zakaz handlu wcale nie sprawi że spadnie utarg supermarketom:) teraz to dopiero nam wplyw z vat podskoczy:)

A po czym wnioskujesz, że konsumenci będą jeszcze więcej kupować?

Za spowodowanie wypadku po pijaku, ucieczkę z miejsca wypadku, znieważanie policjantów. Biorąc pod uwagę jego poprzednie ekscesy, to jego trzymania jest jak najbardziej uzasadnione. 

 

Z tego co wiem to nie był wypadek a kolizja (wypadek jest wtedy kiedy ktoś jest ranny i trafia do szpitala) z zaparkowanym samochodem. Wg mnie to 3 miesiące aresztu za jazdę po pijaku, zniszczenie mienia i znieważenie po pijaku policjanta, nie nadaje się na 3 miesiące aresztu. Powinni go w ciągu 1 dnia skazać, jeżeli zasługuje to wsadzić do więzienia, ale w takich sprawach areszt to jest wg mnie bzdura. W czym może mataczyć? Że zjadł jabłka czy cukierki? Że to nie on prowadził?

Prokuratura nadużywa aresztu, niestety za często. 3 miesiące na rozwiązanie tak oczywistej sprawy? To trochę wstyd dla prokuratury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie był wypadek a kolizja (wypadek jest wtedy kiedy ktoś jest ranny i trafia do szpitala) z zaparkowanym samochodem. Wg mnie to 3 miesiące aresztu za jazdę po pijaku, zniszczenie mienia i znieważenie po pijaku policjanta, nie nadaje się na 3 miesiące aresztu. Powinni go w ciągu 1 dnia skazać, jeżeli zasługuje to wsadzić do więzienia, ale w takich sprawach areszt to jest wg mnie bzdura. W czym może mataczyć? Że zjadł jabłka czy cukierki? Że to nie on prowadził?

Prokuratura nadużywa aresztu, niestety za często. 3 miesiące na rozwiązanie tak oczywistej sprawy? To trochę wstyd dla prokuratury. 

Niech będzie, że kolizję. Jeszcze nie wspomniałeś o ucieczce z miejsca wypadku i w tym przypadku cieszę się, że go nie ma na wolności, bo to realne zagrożenie dla reszty. Pobicie kobiety, prawie zabicie drugiej ciężarnej kobiety z nożem i jazda po chodniku i ulicy zygzakiem z 1,88 promila we krwi w ciągu 3 lat to bogata kartoteka w pełni zasługująca na izolację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce ok 13.30 nawet jakby mniej ludzi niz standardowo w weekendm

Najlepsza godzina na robienie zakupow. Ja robilem zakupy wczoraj, kolejki byly do polowy sklepu. Dzisiaj nie bylem ale przejezdzalem obok i widzialem parking. Pod galeria handlowa tez wszystko zawalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza godzina na robienie zakupow. Ja robilem zakupy wczoraj, kolejki byly do polowy sklepu. Dzisiaj nie bylem ale przejezdzalem obok i widzialem parking. Pod galeria handlowa tez wszystko zawalone.

Ja czesto robie w tym czasie zakupy :) i jakiegos zwiekszenia nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ruch jak co sobote czy trzy razy wiekszy? :smile:

Potwierdzam, w Biedronce pusto :)

Nawet jeżeli w Twoim sklepie jest większy ruch to jednak trochę mała próbka by wyciągać wnioski, że ludzie będą jeszcze więcej wydawać pieniędzy przez zamknięcie sklepów w niedzielę :)

Pewnie będzie tyle samo, bo kupić muszą, ale po co by mieli kupować więcej ziemniaków, bo w niedzielę zamknięte, to tego nie zrozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w Biedronce pusto :smile:

Nawet jeżeli w Twoim sklepie jest większy ruch to jednak trochę mała próbka by wyciągać wnioski, że ludzie będą jeszcze więcej wydawać pieniędzy przez zamknięcie sklepów w niedzielę :smile:

Pewnie będzie tyle samo, bo kupić muszą, ale po co by mieli kupować więcej ziemniaków, bo w niedzielę zamknięte, to tego nie zrozumiem :smile:

 

Zasugerowałem się wpisami, które pojawiają się w internecie, ale w sumie powinienem podchodzić z dystansem do takich rzeczy:

https://twitter.com/KLubnauer/status/972450939566198784

 

Btw. czy przypadkiem na Węgrzech nie cofnięto tego zakazu handlu w niedzielę, bo ludzie kupowali więcej niż przed zakazem i małe sklepy nie miały w niedziele żadnego utargu, czyli efekt ustawy był odwrotny do zamierzonego?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz jest debilny. Zamiast wprowadzić do kodeksu pracy zapis o dwóch wolnych niedzielach to w wymyślają ustawę i myślą, że ludzie będą kupować AGD na stacjach benzynowych.

Politycy i działacze są oderwani od rzeczywistości.

A Duda od S to ostatnio ma parcie na szkło i coraz lepsze mądrości wygłasza.

 

"- Zamiast organizować konferencje, niech politycy PO siadają w niedzielę na kasy w marketach jako wolontariusze. Jeżeli politycy Platformy zdecydują się usiąść na kasy, pokażą, że im zależy na społeczeństwie i na obywatelach. Na pewno ich przyjmą - uważa szef "S"."

 

Człowiek który w ostatnich 10 latach uczciwie godziny nie przepracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz jest debilny. Zamiast wprowadzić do kodeksu pracy zapis o dwóch wolnych niedzielach to w wymyślają ustawę i myślą, że ludzie będą kupować AGD na stacjach benzynowych.

Politycy i działacze są oderwani od rzeczywistości.

A Duda od S to ostatnio ma parcie na szkło i coraz lepsze mądrości wygłasza.

 

"- Zamiast organizować konferencje, niech politycy PO siadają w niedzielę na kasy w marketach jako wolontariusze. Jeżeli politycy Platformy zdecydują się usiąść na kasy, pokażą, że im zależy na społeczeństwie i na obywatelach. Na pewno ich przyjmą - uważa szef "S"."

 

Człowiek który w ostatnich 10 latach uczciwie godziny nie przepracował.

Akurat czepianie sie Solidarnosci ze walczy o wolne niedziele dla pracownikow jest debilne. Niezaleznie od tego czy ten zakaz ma sens czy nie, to zadaniem solidarnosci jest wlasnie walka o takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba ich ustawą zdelegalizować, a zaraz potem ubóstwo :)

Nie wiem co na to walesa. Czepianie sie solidarnosci w tej sprawie jest o tyle zabawniejsze jak sie przypomni jak powstala o jak brzmial ostatni ze slynnych 21 postulatow solidarnosci:)

pracownik wolałby żeby w niedziele dostawał 200% stawki. a ustawowo nakazać 2 niedziele wolne.

Ciezko powiedziec co kto by wolal. Ja bym wolal miec wszystkie niedziele wolne nawet jakby zaczeli mi za nie placic 200 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czepianie sie Solidarnosci ze walczy o wolne niedziele dla pracownikow jest debilne. Niezaleznie od tego czy ten zakaz ma sens czy nie, to zadaniem solidarnosci jest wlasnie walka o takie rzeczy.

 

A w którym miejscu się czepiam Solidarności?

 

Chyba podprogową coś napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu się czepiam Solidarności?

 

Chyba podprogową coś napisałem.

No skoro piszesz ze zakaz jest debilny a duda ( prezes zwiazku zawodowego solidarnosc ktory to zwiazek jest pomyslodawca tego zakazu) oderwany od rzeczywistosci to wyciagam wnioski, mysle calkiem logiczne:)

mnie akurat praca w weekend nie przeszkadza.

sądzę, że jako jedna z niewielu osób na forum należę do związku zawodowego.

Pewnie wielu osobom nie przeszkadza i wielu przeszkadza. Niestety w wielu zawodach jest tak ze niedziele nie sa do konca dobrowolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.