Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pozostaje pytanie po co?

Najwięcej produkują mleko:

Indie

USA

Chiny

Pakistan

Brazylia

 

Ja tam nigdy nie chcę mieć stabilnych cen, ja preferuję ceny spadające :smile:

No po to by ceny produktów strategicznych były stabilne. Żywnosc jest mocno strategiczna ponieważ decyduje o nastrojach niższych warstw społecznych. Mocny wzrost cen żywnosci przy nawet niskiej inflacji innych produktów potrafi spowdowac pogorszenie nastrojów społecznych.

Też bym chciał ceny spadajace, ale obecnie wzrosły własnie przez to że z tej polityki sie rezygnuje. Fakt że pierwotną przyczyną mnógł byc początek takiej polityki i teraz tylko to odchorowujemy. Mi isię jednak wydaje że początek tej polityki nie jest winny, a tylko jej zakończenie.

Moze sie unormuje, a moze juz zawsze będzie skakac góra dół jak ceny akcji na giełdzie.

Tylko? Wydawało mi się, że każdy jest, zgodnie z prawdą, przekonany o posiadaniu przodków ze szlachty.

No sam jestem przekonany ze pochodze od chłopów pańszyźnianych i kilku moich kumpli też, wiec zakładam ze 10% moze tak myśleć bo przyznam ze żadnych badań w tym temacie nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem przekonany ze pochodze od chłopów pańszyźnianych i kilku moich kumpli też, wiec zakładam ze 10% moze tak myśleć bo przyznam ze żadnych badań w tym temacie nie widziałem

92-98% Polaków ma pochodzenie od Piastów według statystyki, więc stawiam, że Ty i twoi kumple jesteście po prostu niedoinformowani. Co mnie w żaden sposób nie dziwi, jako osoby, która czyta twoje posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber, proszę Cię, trzymaj poziom. To taki fejk, że żal komentować.

W Finlandii ostatnio było coś w klimacie amerykańskim.

 

Rzeczywiście nie ma żadnego info o powiązaniach z antifą, więc raczej to fejk.

 

Najzabawniejsze jest to, że źródłem tego fejku jest fakt, że jak wpiszecie mię i nazwisko zamachowca to pierwsza podpowiedź od googla dopisuje "antifa". A ktoś chciał Zuckerbega tutaj mordować, a ludzi od googla uznawał za spoko gości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

92-98% Polaków ma pochodzenie od Piastów według statystyki, więc stawiam, że Ty i twoi kumple jesteście po prostu niedoinformowani. Co mnie w żaden sposób nie dziwi, jako osoby, która czyta twoje posty.

Oj Rappar, znów nie na temat.

Co to zmienia czy pochodze od piastów czy od czyngis-chana.

No chyba ze sugerujesz że 92-98% Polaków nie było chłopami tylko szlachtą? To mnie w żaden sposób w sumie nie zdziwi jako osoby który czasem czyta Twoje posty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rappar, znów nie na temat.

Co to zmienia czy pochodze od piastów czy od czyngis-chana.

No chyba ze sugerujesz że 92-98% Polaków nie było chłopami tylko szlachtą? To mnie w żaden sposób w sumie nie zdziwi jako osoby który czasem czyta Twoje posty :D

zgadzam się z tym że chłopak z sierocińca czy z biednej rodziny wiejskiej miał większe szanse w PRL niż obecnie zrobić „karierę”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rappar, znów nie na temat.

Co to zmienia czy pochodze od piastów czy od czyngis-chana.

No chyba ze sugerujesz że 92-98% Polaków nie było chłopami tylko szlachtą? To mnie w żaden sposób w sumie nie zdziwi jako osoby który czasem czyta Twoje posty :grin:

Dyskusja nie była odnośnie tego jako procent populacji Rzeczypospolitej było chłopami, ponieważ nowożytnego pojęcia narodu polskiego ówcześnie nie było, a jaki procent Polaków ma pochodzenie szlacheckie. A to ma statystycznie rzecz biorąc każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nie była odnośnie tego jako procent populacji Rzeczypospolitej było chłopami, ponieważ nowożytnego pojęcia narodu polskiego ówcześnie nie było, a jaki procent Polaków ma pochodzenie szlacheckie. A to ma statystycznie rzecz biorąc każdy.

Dyskusja to jest teraz, wcześniej pozwoliłem sobie stwierdzić ze 90% Polaków (w tym jak widze i Ty) jest przekonana ze płynie w nich niebieska krew. To nie wiem kto te pola obrabiał. Widac moi przodkowie z przodkami moich kilku kumpli robili cotygodniowe tourne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja to jest teraz, wcześniej pozwoliłem sobie stwierdzić ze 90% Polaków (w tym jak widze i Ty) jest przekonana ze płynie w nich niebieska krew. To nie wiem kto te pola obrabiał. Widac moi przodkowie z przodkami moich kilku kumpli robili cotygodniowe tourne.

 

byś wziął z nich przykład zamiast trollować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber a jesteś pewien? Jak widzę Mariana K. to mam poważne wątpliwości.

Bo osobiście śmieszą mnie antykomuniści urodzeni po 1995, których przodkowie mieszkali w czworakach a z gnoju do szkół wyciągnęła ich władza ludowa.

Moja rodzina w wyniku II wojny zanotowała poważny zjazd w hierarchii społecznej, stalinowskiego zamordyzmu nienawidzę bardziej od brunatnej hołoty. Ale taka jest niestety prawda, że to czerwoni pozwolili ludziom zdobyć wykształcenie, umożliwili awans społeczny i zmienili Polskę na lepsze. Szkoda, że nie zostaliśmy Finlandią. Ograniczona ale w miarę suwerenna polityka wewnętrzna i podporządkowanie Sowietom polityki zagranicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber a jesteś pewien? Jak widzę Mariana K. to mam poważne wątpliwości.

Bo osobiście śmieszą mnie antykomuniści urodzeni po 1995, których przodkowie mieszkali w czworakach a z gnoju do szkół wyciągnęła ich władza ludowa.

Moja rodzina w wyniku II wojny zanotowała poważny zjazd w hierarchii społecznej, stalinowskiego zamordyzmu nienawidzę bardziej od brunatnej hołoty. Ale taka jest niestety prawda, że to czerwoni pozwolili ludziom zdobyć wykształcenie, umożliwili awans społeczny i zmienili Polskę na lepsze. Szkoda, że nie zostaliśmy Finlandią. Ograniczona ale w miarę suwerenna polityka wewnętrzna i podporządkowanie Sowietom polityki zagranicznej.

Ale jestem pewien czego?

 

W nrd robiono z chlopow inteligentow a w rfn nie? Nie wiazalbym tego z komunizmem. W pewnych sprawach wiele wiodacych systemow politycznych ma podobne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany społeczne na Zachodzie były wymuszone strachem przed "komunizmem"

Pisałem o Polsce a nie o Europie Zachodniej. O kraju w którym pańszczyznę zlikwidowano w wyniku powstania a nie na wskutek niezawisłej decyzji.

Jesteś pewien, że Marian Kowalski pochodzi od Adama i Ewy? Ja jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że nie wszyscy ludzie to dzieci Boże. Niektórzy to potomkowie małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany społeczne na Zachodzie były wymuszone strachem przed "komunizmem"

Pisałem o Polsce a nie o Europie Zachodniej. O kraju w którym pańszczyznę zlikwidowano w wyniku powstania a nie na wskutek niezawisłej decyzji.

 

 

Ehe, pozytywizm też powstał ze strachu przed komunizmem? :smile:

 

 

Jesteś pewien, że Marian Kowalski pochodzi od Adama i Ewy? Ja jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że nie wszyscy ludzie to dzieci Boże. Niektórzy to potomkowie małpy.

 

To super, że doszedłeś do tego wniosku:) Niezależnie od Darwina odkryłeś teorię ewolucji. Powinni wspominać o tym w podręcznikach, jak o Marconim i Popowie, jako wynalazcach radia:) Nie wiem jednak czemu z teorii ewolucji wyprowadziłeś wniosek, że nie wszyscy ludzie to dzieci Boże.

 

Intelekt Mariana Kowalskiego nie jest jego mocną stroną :smile: No i oczywiście nie jestem pewien od kogo/czego pochodzi Marian Kowalski, na tym to właśnie polega:) Ale szczerze to nie wiem, co tam ostatnio Marian wyskrobał, po co go słuchać?:)

Edit: Już przeczytałem, pozwolę sobie nie komentować:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehe, pozytywizm też powstał ze strachu przed komunizmem? :smile:

 

Czas pracy najlepszym przykładem. Długo nie dało rady wprowadzić 8 - godzin, ale jak zsrr powstał i wprowadził to w 3 lata wszyscy poszli tą samą drogą ze strachu ze im lud zrobi to samo co zrobił u ruskich.

Wkleje jeszcze raz

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_pracy#Czas_pracy_w_Europie

 

Dlatego jak Putin rzekł:

"Jak zaznaczył Putin, komunizm „doprowadził do znacznego przewartościowania modeli rozwojowych oraz wzmocnił rywalizację i konkurencję. Z owoców tej sytuacji skorzystał głównie Zachód. Mam tu na myśli nie tylko geopolityczne zwycięstwa w ramach zimnej wojny. Otóż wiele zachodnich osiągnięć XX wieku było odpowiedziami na wyzwania, jakie rzucał Związek Radziecki. Mówię tu o wzroście standardów życia, stworzeniu silnej klasy średniej, reformie rynku pracy oraz sfery społecznej, promocji edukacji, zagwarantowania praw człowieka, łącznie z prawami mniejszości oraz kobiet, pokonanie segregacji rasowej, która, jak pamiętamy, była wstydliwą praktyką w wielu krajach, w tym w USA, zaledwie kilka dekad temu”.

Gdy w dużej mierze utopijny model komunistyczny załamał się, Zachód zagarnął wszystkie owoce"

To wszyscy uznali go za debila, a on powiedział prawdę, no moze trochę podkolorowaną ale nie bardziej niż koloryzują swoją historię inne kraje.

 

Przy okazji jak Korwin będzie komuś nawijał o tym jak wspaniale było w XIX wieku to sie go zapytajcie czy wie ile się wtedy pracowało i w od którego roku życia. Choć możliwe że on to wie i jest na tyle bezczelny by twierdzić ze to było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy najlepszym przykładem. Długo nie dało rady wprowadzić 8 - godzin, ale jak zsrr powstał i wprowadził to w 3 lata wszyscy poszli tą samą drogą ze strachu ze im lud zrobi to samo co zrobił u ruskich.

Wkleje jeszcze raz

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_pracy#Czas_pracy_w_Europie

 

Dlatego jak Putin rzekł:

"Jak zaznaczył Putin, komunizm „doprowadził do znacznego przewartościowania modeli rozwojowych oraz wzmocnił rywalizację i konkurencję. Z owoców tej sytuacji skorzystał głównie Zachód. Mam tu na myśli nie tylko geopolityczne zwycięstwa w ramach zimnej wojny. Otóż wiele zachodnich osiągnięć XX wieku było odpowiedziami na wyzwania, jakie rzucał Związek Radziecki. Mówię tu o wzroście standardów życia, stworzeniu silnej klasy średniej, reformie rynku pracy oraz sfery społecznej, promocji edukacji, zagwarantowania praw człowieka, łącznie z prawami mniejszości oraz kobiet, pokonanie segregacji rasowej, która, jak pamiętamy, była wstydliwą praktyką w wielu krajach, w tym w USA, zaledwie kilka dekad temu”.

Gdy w dużej mierze utopijny model komunistyczny załamał się, Zachód zagarnął wszystkie owoce"

To wszyscy uznali go za debila, a on powiedział prawdę, no moze trochę podkolorowaną ale nie bardziej niż koloryzują swoją historię inne kraje.

 

Przy okazji jak Korwin będzie komuś nawijał o tym jak wspaniale było w XIX wieku to sie go zapytajcie czy wie ile się wtedy pracowało i w od którego roku życia. Choć możliwe że on to wie i jest na tyle bezczelny by twierdzić ze to było ok.

 

Nie wątpię, że komunizm był impulsem, który wpłynął na skrócenie czasu pracy, ale za tym musiały iść zmiany w wydajności pracy, organizacji czasu pracy i wiele, wiele innych, dlatego komunizm nie wyrobił, a Zachód sobie poradził. Bo Zachód nie skończył się na idei, tylko zaczął to rozwijać.

 

Przecież ja nie przeczę, że w komunizmie są/były pozytywne elementy, ale nie przesadzajmy z ich wizjonerstwem:)

 

To jest temat bardzo skomplikowany i takie uproszczenie jest po prostu nieuprawnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że komunizm był impulsem, który wpłynął na skrócenie czasu pracy, ale za tym musiały iść zmiany w wydajności pracy, organizacji czasu pracy i wiele, wiele innych, dlatego komunizm nie wyrobił, a Zachód sobie poradził. Bo Zachód nie skończył się na idei, tylko zaczął to rozwijać.

 

Przecież ja nie przeczę, że w komunizmie są/były pozytywne elementy, ale nie przesadzajmy z ich wizjonerstwem:)

 

To jest temat bardzo skomplikowany i takie uproszczenie jest po prostu nieuprawnione. 

No ja nie mówię że Ty temu przeczysz, miałem cytowąc ptaka ale zmieniłem na Ciebie bo zdązyłeś się odezwać :P

W każdym razie wiele tego typu spraw jest pomijanych w szkołach, uczą ludzi ze komuchy tylko ciemiężyły ludzi, że to było samo zło, a prawda wygląda inaczej.

Wyobraźmy sobie ze pracujemy po kilkanascie godzin dziennie a tu nastaje rewolucja i komuchy mówią ze od jutra kazdy pracuje 8-godzin i nie będzie "Panów" których trzeba po rękach całować.

Kto by takiej władzy w tamtym czasie nie poparł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mówię że Ty temu przeczysz, miałem cytowąc ptaka ale zmieniłem na Ciebie bo zdązyłeś się odezwać :tongue:

W każdym razie wiele tego typu spraw jest pomijanych w szkołach, uczą ludzi ze komuchy tylko ciemiężyły ludzi, że to było samo zło, a prawda wygląda inaczej.

Wyobraźmy sobie ze pracujemy po kilkanascie godzin dziennie a tu nastaje rewolucja i komuchy mówią ze od jutra kazdy pracuje 8-godzin i nie będzie "Panów" których trzeba po rękach całować.

Kto by takiej władzy w tamtym czasie nie poparł.

 

Bo ostatecznie liczy się końcowy efekt, a nie jakaś szczegółowa analiza plusów i minusów. Hitler budował drogi i był dobry dla zwierząt i też nie uczą o tym w szkole, tylko  Hitler zły, Hitler niedobry. A prawda wygląda inaczej:)

 

Eksperyment komunistów miał swój czas i nie wypalił. jak będziemy mówić o plusach, to skończy się na tym, że jakaś grupa młodych intelektualistów ze Starbucksa stwierdzi, że to nie wypaliło tylko przez przypadek i jeszcze spróbuje zrobić powtórkę z rozrywki. Nie, uczmy o efektach, a nie rozkładajmy na czynniki pierwsze. A jeszcze lepiej zrobić w żłobkach działy warunkowania, jak u Huxleya i wbijać do głowy od dziecka, że faszyzm i komunizm są be:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy nie wypaliło?

Te zmiany które wymusili, czyli 8-godzinny dzień pracy, powszechna edukacja itp. mamy w spadku po nich do dziś.

Myślisz ze z własnej woli by kapitalisci przeszli na 8 godzin?

To chyba podobnie jak z 500+, wtedy na pewno tez gadano ze sie nie da, ze gospodarka upadnie, ze leniom i nierobom się pracowac nie chce, ze wszyscy to leniwa patologia.

A sam ZSRR upadł również dlatego że podpadł kapitalistom na całym świecie. Z miejsca stał się wrogiem numer jeden choćby za ten 8-godzinny dzień pracy. To dlatego pozwolono Hitlerowi rozbudowąc armię z nadzieją ze ruszy na wschód. Stalin wiedział ze zachód chce ich zniszczyć. To wszystko musiało wpłynąc na to w jakim kierunku rozwijał sie zsrr, że bardziej stawiał na czołgi niż na masło. Taki jakby determinizm się pojawia, komunisci nie bardzo mieli inne wyjscie jak militaryzacja kraju skoro podpadli bogatym elitom na całym świecie.

System był ciulowy ale w dużej mierze rósł jak krzywe drzewo dlatego że nie było warunków do tego by rosnąc prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber ja jestem zwolennikiem kreacjonizmu w 100%.

komunizm nie był zły, tylko utopijny. Zakładał, że nie będzie materializmu, nieograniczonej konsumpcji, chęci zysku. Ludzie będą pracować i nie będą chcieć więcej niż potrzebują, a nie będzie im ki potrzebny mercedes, wystarczy tramwaj aby dojechać do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.