Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wedug Twojej definicji otwarte złamanie jest bardzo cięzką chorobą psychiczną. To dośc kontrowersyjna teza, ale pewnie chciałeś zabłysnąć :smile:

Nie, choć może do takiej doprowadzić. Ja nie mam swojej definicji choroby psychicznej, korzystam z definicji lekarzy, choć oni sami mają problem z definicją ( jak z każdą ). Niemniej choroba psychiczna to wcale nie musi być choroba mózgu.

 

choroby psychiczne

Pojęcie medyczne choroby psychiczne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja chorób psychicznych napisana w sposób zrozumiały.

Choroby psychiczne to zaburzenia, które utrudniają człowiekowi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Tradycyjnie dokonywano podzielenia tych chorób na choroby psychiczne (czyli psychozy) oraz zaburzenia niepsychotyczne. Do chorób psychicznych zaliczano zatem schizofrenię, manię, depresję, halucynozę alkoholową oraz majaczenie. Z kolei do zaburzeń niepsychotycznych wedle tego podziału należały nerwice, upośledzenia umysłowe, czy uzależnienia. Podstawą do wyodrębnienia tego rodzaju psychoz stały się głębokie zaburzenia w zakresie kontaktów chorego z otoczeniem. Kontakty te manifestują się przede wszystkim urojeniami oraz omamami. Pojawiają się zaburzenia świadomości, emocji oraz nastroju. 

 

Tak naprawdę bardzo ciężko jest określić dokładne ramy obejmujące daną chorobę psychiczną. Jak bowiem określić granice normalności w stosunku do określonych zachowań? Zaburzenie psychiczne sprawia, że ludzie chorzy nie zdają sobie zupełnie sprawy ze swojej choroby. W znacznym stopniu ogranicza ona zdolność radzenia sobie przez chorego ze zwykłymi czynnościami codziennego życia. Zaburzony zostaje także właściwy kontakt z rzeczywistością. 

 

 

 

ciekawe,jak rozwinie sie sprawa 'ulubienca' zulawskiego,najwiekszego knura w hollywood,weinsteina. interesujace sa relacje 'pokrzywdzonych' aktorek. jedna z nich opisala swoje obcowanie z h.w. mniej wiecej tak: 'weszlam z nim do pokoju,a on sie rozebral i usiadl na lozku. zrobilam mu 'loda'. uwazam to za gwalt!' lol...

 

Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót:

https://www.wsensie.pl/bez-komentarza/25607-komedia-czarnoskora-feministka-zarzuca-weinsteinowi-rasizm-bo-gwalcil-tylko-biale-kobiety

akurat to nie, bo serial i tak miał być zakończony po najbliższym sezonie. takie  były zapowiedzi już wcześniej i też po samym filmie widać, że formuła się wyczerpała.

 

Widać parę polskich portali szukało sensacji, bo czytałem przynajmniej dwa artykuły na temat tego, że molestowanie było przyczyną zakończenia serialu.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, choć może do takiej doprowadzić.

No jak to nie, podałeś deficnicję ze wszystkjo co wpływa na pracę mózgu, złamanie się więc łapie. Zmień definicję ale przyznaj ze złamanie jest chorobą psychiczną :tongue:

 

 

Tak naprawdę bardzo ciężko jest określić dokładne ramy obejmujące daną chorobę psychiczną.

Może i ciezko, na poczatek warto założyć że tak jak złamanie nogi wynika z tego że złamała się kośc w nodze tak choroby psychiczne biora sie z tego że coś się złego stało w mózgu.

Jeśli natomiast pierwotny problem leży poza mózgiem (np. w jelitach) to jest to choroba jelit której objawy obserwujemy w mózgu. W tym momencie dla mnie nie jest to choroba psychiczna tak jak krzyk, panika i ograniczony kontakt z gościem co złamał nogę nie jest choroba psychiczną.

A że dopiero od niedawna nauka zaczyna rozumieć wpływ jelit i ich flory jelitowej to często niestety próbowano leczyć objawy zamiast przyczyn. Wedle najnowszych rewelacji większosc róznych depresji okaże się pewnie chorobą jelit.

"Leczenie objawowe" to niestety wciąz duza częśc medycyny.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwojnie stare:

1 - Rappar wrzucal

2 - po tej "publikacji' zglosila sie jakas czarna, czum uratowala weinsteina przed prawdziwym ostracyzmem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwojnie stare:

1 - Rappar wrzucal

2 - po tej "publikacji' zglosila sie jakas czarna, czum uratowala weinsteina przed prawdziwym ostracyzmem :grin:

A to sorry, sprawdziłem i rzeczywiście. Z listy wynika, że nie tylko czarnoskóra, ale także azjatka była na jego liście, więc wszystko ok:

http://www.newsweek.pl/swiat/ludzie/molestowanie-seksualne-harvey-weinstein-i-jego-ofiary-oskarzenia-kobiet-metoo,artykuly,418349,1.html

 

Temat strasznie galopuje, skoro nawet ja nie jestem zarejestrować wszystkiego co się tutaj wrzuca:)

 

Dziwne, że liberalne media tak ostro jadą po takim szczodrym sponsorze i sympatyku demokratów:

http://edition.cnn.com/2017/10/06/politics/harvey-weinstein-democrats/index.html

 

Jeszcze coś takiego w temacie:

http://joemonster.org/art/41257/_metoo_kiedy_kobieca_walka_z_uciskiem_poszla_miejscami_ciut_za_daleko

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 3/4 populacji nie posiada depresji, chociaż jako osoba, która szans na zostanie lekarzem nigdy nie miała, tego możesz nie wiedzieć.

 

Nie jestem lekarzem i wiem, że czepiajac się słów lekarza, duzo ryzykuje, ale czy 3/4 populacji z pewnością nie ma depresji czy tak się tylko szacuje czy po prostu części populacji nie przebadano?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[kapital polityczny zbijany] "na śmierci psychicznie chorego człowieka"

 

 

z depresją, czyli tak samo "psychicznie chorego" jak np. wybitna sportsmenka Justyna Kowalczyk.

 

 

"Ktory jest w pewnym sensie ich ofiara"

 

 

tak jak Jan Palach był ofiarą złych języków, które inwazję wojsk UW na Czechosłowację malowały w

barwach niestosownie czarnych, bo przecież było to wydarzenie wesołe oraz krotochwilne.

 

 

PIS i jego Sturmery bronią się jak mogą, ale prawda jest taka, że ten dzielny człowiek wiedział, co

robi i przeciw czemu protestuje. 

 

 

wykonał gest absolutnie polityczny, i na miejscu opozycji, opozycyjnych mediów, urządziłbym miesięcznice

upamiętniające jego śmierć. 

 

a co robi opozycja i media niepisowskie ? grzecznie słuchają zafajdanych po przedziałek Sturmerów wzywających rozpaczliwie : nie róbcie z tego polityki i z obłudą apelujących o poszanowanie godnosci człowieka. Takiego łotrostwa dawno nie widziałem. 

 

 

Do niedawna to PIS był według Ciebie tą partią, która robiła politykę na cudzych trumnach. Tak tylko przypomnę takie oto sytuacje:

http://www.newsweek.pl/polska/samospalenie-przed-kancelaria-premiera-jest-list-dla-tuska,82480,1,1.html

https://www.wprost.pl/kraj/405967/konduktor-podpalil-sie-w-protescie-jego-stan-sie-polepsza.html

http://www.newsweek.pl/polska/tata-sie-podpalil,105843,1,1.html

 

PIS nie sprzedawał wtedy znaczków upamiętniających te wydarzenia, nie pochwalał ich i nie robił na nich polityki. Więc to, że PIS mówi wprost, żeby nie robić na śmierci tego biednego człowieka polityki to nie jest pusty apel, tylko właściwa postawa moralna, którą sami zaprezentowali, kiedy ludzie dokonywali samospaleń przeciwko polityce Tuska i PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna to PIS był według Ciebie tą partią, która robiła politykę na cudzych trumnach. Tak tylko przypomnę takie oto sytuacje:

http://www.newsweek.pl/polska/samospalenie-przed-kancelaria-premiera-jest-list-dla-tuska,82480,1,1.html

https://www.wprost.pl/kraj/405967/konduktor-podpalil-sie-w-protescie-jego-stan-sie-polepsza.html

http://www.newsweek.pl/polska/tata-sie-podpalil,105843,1,1.html

 

PIS nie sprzedawał wtedy znaczków upamiętniających te wydarzenia, nie pochwalał ich i nie robił na nich polityki. Więc to, że PIS mówi wprost, żeby nie robić na śmierci tego biednego człowieka polityki to nie jest pusty apel, tylko właściwa postawa moralna, którą sami zaprezentowali, kiedy ludzie dokonywali samospaleń przeciwko polityce Tuska i PO.

 

Co Ty przyrównujesz tych prostaczków do Bohatera?

 

pfff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty przyrównujesz tych prostaczków do Bohatera?

 

pfff

Do tego wykonującego Twój ulubiony zawód: coach.

 

https://twitter.com/adam_abramczyk/status/926242966364151809

 

Całkiem niezłe to CV, naprawdę mi go szkoda.

 

Co tam bohatera, męczennika ( aż żal patrzeć co z facetem robią)

https://www.facebook.com/M%C4%99czennik-Piotr-Szcz%C4%99sny-129349464434893/?ref=page_internal

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wykonującego Twój ulubiony zawód: coach.

 

https://twitter.com/adam_abramczyk/status/926242966364151809

 

Całkiem niezłe to CV, naprawdę mi go szkoda.

 

Co tam bohatera, męczennika ( aż żal patrzeć co z facetem robią)

https://www.facebook.com/M%C4%99czennik-Piotr-Szcz%C4%99sny-129349464434893/?ref=page_internal

 

grunt, że ma już stronkę na wiki :smile: i to w 5 językach

 

mój ulubiony fragment z historii edycji: 

 

szkoda, że moderator szczebrzerzynski (który chyba jest głównym inicjatorem wszystkiego w oryginalnych wersjach piszącym o 'walce z REŻIMEM' :smile: ) usunął - z komentarzem 'Bydlak' (lol)

 

w angielskiej wersji dobry banger:

 

Piotr Szczęsny lived in Niepołomice. He was a highly intelligent person, the father of two grown-up children busy with their doctoral theses. His wife is a pharmacist. He was not involved in any political action of the Polish opposition. His flyers were written in a precise language, free of swear words.

 

I Z DEDYKACJĄ DLA CIEBIE FLUBI:

 

Piotr Szczęsny (born 1963, died October 29, 2017 in Warsaw) was a Polish chemist, member of the Polish Mensa Society.

 

z FB "Męczennika":

"Jestem pod wielkim wrażeniem samospalenia starszego mężczyzny pod Pałacem Kultury. Nikt dotąd nie potraktował pisowskiej dewastacji naszej demokracji z taką powagą, śmiertelną powagą. Ja pierwszy pójdę w ogień za jego przykładem." - PROFESOR Jan Hartman

 

no k****, co za szopka :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O KUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KUMAJCIE TEN FILMIK NA TEJ STRONIE 

ONI CZCZĄ TEGO TYPA PIOSENKĄ.....

....

 

KONKWISTY 88


AHAHHAHAHAHhaHAHHAHA

 

i na soku z buraka też ten filmik!!! :DDDD

 

ja pi****le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt, że ma już stronkę na wiki :smile: i to w 5 językach

 

mój ulubiony fragment z historii edycji:

szkoda, że moderator szczebrzerzynski (który chyba jest głównym inicjatorem wszystkiego w oryginalnych wersjach piszącym o 'walce z REŻIMEM' :smile: ) usunął - z komentarzem 'Bydlak' (lol)

 

w angielskiej wersji dobry banger:

 

Piotr Szczęsny lived in Niepołomice. He was a highly intelligent person, the father of two grown-up children busy with their doctoral theses. His wife is a pharmacist. He was not involved in any political action of the Polish opposition. His flyers were written in a precise language, free of swear words.

 

I Z DEDYKACJĄ DLA CIEBIE FLUBI:

 

Piotr Szczęsny (born 1963, died October 29, 2017 in Warsaw) was a Polish chemist, member of the Polish Mensa Society.

 

z FB "Męczennika":

"Jestem pod wielkim wrażeniem samospalenia starszego mężczyzny pod Pałacem Kultury. Nikt dotąd nie potraktował pisowskiej dewastacji naszej demokracji z taką powagą, śmiertelną powagą. Ja pierwszy pójdę w ogień za jego przykładem." - PROFESOR Jan Hartman

 

no k****, co za szopka :D

Hartman się podpali? Myślałem że BnaiBrith to poważna loża :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem i wiem, że czepiajac się słów lekarza, duzo ryzykuje, ale czy 3/4 populacji z pewnością nie ma depresji czy tak się tylko szacuje czy po prostu części populacji nie przebadano?

 

z pewnoscia nie ma,tecu. ludzie nie rozruzniaja depresji jako jednostki chorobowej i depresji w potocznym jezyku identyfikowanej z obnizonym nastrojem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poczytałem tego fanpejdża i to po prostu wesoły trolling (złapałeś baita flubi :tongue: Koelner 1 flubi 0) 

 

Sok z buraka łyknął jak wszystko (np fota sprzed 10 lat z Kanady obrazująca wywózkę drzew z puszczy białowieskiej ;) )

edit - .Nowoczesna też łyknęła (taki chyba cel tego fanpejdża :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3/4 populacji nie posiada depresji"

 

 

zważywszy na to, że moze 5 % w ogóle zostało przebadanych - wezmę to śmiałe wynurzenie za dobrą monetę.

 

 

"nie jestem toba zainteresowany"

 

 

bo ty w ogóle mało się interesujesz.

 

 

"w Polsce na depresje choruje 800 tys ludzi czyli 2 procent"

 

 

w Polsce 5 % żyje w skrajnym ubostwie, a 15 % w ubóstwie relatywnym, do tego trzeba dodać rozmaite formy wykluczenia
: bezdomnośc, niepełnosprawnośc,  cięzkie choroby plus plaga depresji wśród dzieci w wieku szkolnym, liczna wśród seniorów itd

itp

 

jak się dobrze wysilisz, to moze tych 75 % nie ustrzelisz, ale i z tych 2 % najwyzej się uśmiejesz.

 

 

poosługiwanie się liczbą zdiagnozowanych chorych jest niepoważne. przecież nie ma nakazu prawnego leczenia

ludzi z depresją, a wieć nie zgłaszają się masowo do rozpoznania ci, którzy sami podejrzewają lub są podejrzewani

o chorobę.

 

 

jak chcesz zatem ustalić prawdziwy zasięg ?

 

 

"depresja nie jest wtedy kiedy jest ci smutno"

 

nie każdy smutek oznacza depresję, ale każda depresja objawia się smutkiem.

 

 

"czlowiek nie mysli wtedy logicznie"

 

tak jak ta Kowalczykówna - zasuwa 50 km na nartach, zamiast podjechać pociągiem albo samochodem.

wariatka na psychotropach.

 

 

"Ziobro nikogo nie nominowal"

 

być moze, dlaczgo zatem taki czerwony jest ze zlości, że zaraz eksploduje ?

 

 

"porównales sprawe piotra s z reakcja na atak na czechoslowacje"

 

nie wstyd ci nie rozumieć, co do ciebie Kononowicz mówi ?

 

cóż, moze prościej, spróbuję zejśc ponizęj poziomu Kononowicza.

pytanie : czy psychiczny niedowład można diagnozować na podstawie skali politycznej opresji wobec

której skutkuje on aktem drastycznym ?

słowem :

 

Palach nie był chory umysłowo, bo najazd UW na CSRS był politycznym wydarzeniem racjonalizującym jego

czyn

 

PIotr S był chory umysłowo, to rządy PIS nie były politycznie dośc mocnym wydarzeniem, by racjonalizować jego

czyn

 

 

ergo : to czy ktoś jest wariatem uzależniać należy od kwalifikacji [czysto subiektywnej przecież !] skali politycznej opresji ?

 

 

czy bierzesz pod uwage, ze skala oburzenia i frustracji Jana Palacha i Piotra S mogła być jednakowa ? przecież to

kwestia ICH ! osobistej wrażliwości, a nie twojego porównania skali znaczenia inwazji UW na CSRS i rządów PIS w Polsce.

 

możemy oceniać tylko CZYN.

 

jesli Piotr S się na niego zdobył, to znaczy że oceniał sytuację jako ekstremalnie groźną. I koniec tematu. ty byś się na taki

protest przeciw czemukolwiek nigdy nie zdobył, tylko że to nie jest dowód na to, ze Piotr S był nienormalny.

 

 

"rozumiem ze mamy do czynienia z minimum doktorem"

 

doktorem Albanem chyba. 

 

mam nadzieję, ze nie spotkamy się podczas rozmowy o skokach narciarskich.

 

 

"wiesz za ile oddajesz sie ue ?"

 

przynajmniej raz jestem w większości.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie lubisz Jakiego? Imo Patryk złapał sporo fejmu i propsów dzięki udziale w komisji weryfikacyjnej, a ten Karczewski to trochę nołnejm

 

Ależ ja bardzo lubię Jakiego, ale co innego lubić kogoś, a co innego dać mu 2-milionowe miasto do rządzenia.

 

 

 

"w Polsce na depresje choruje 800 tys ludzi czyli 2 procent"

 

 

w Polsce 5 % żyje w skrajnym ubostwie, a 15 % w ubóstwie relatywnym, do tego trzeba dodać rozmaite formy wykluczenia

: bezdomnośc, niepełnosprawnośc,  cięzkie choroby plus plaga depresji wśród dzieci w wieku szkolnym, liczna wśród seniorów itd

itp

 

jak się dobrze wysilisz, to moze tych 75 % nie ustrzelisz, ale i z tych 2 % najwyzej się uśmiejesz.

 

 

poosługiwanie się liczbą zdiagnozowanych chorych jest niepoważne. przecież nie ma nakazu prawnego leczenia

ludzi z depresją, a wieć nie zgłaszają się masowo do rozpoznania ci, którzy sami podejrzewają lub są podejrzewani

o chorobę.

 

 

jak chcesz zatem ustalić prawdziwy zasięg ?

 

A jak oszacować ile kropel wody jest w oceanie, albo ile ziaren piasku jest na plaży? Nie jest trudno, co który pacjent jest na coś chory i określić wartość procentową, a na tej podstawie oszacować ogólną liczbę chorych.

 

Bezdomność, niepełnosprawność, czy ubóstwo to nie są objawy depresji.

 

Mam wrażenie, że te 2% śmieszy Cię dlatego, że nie rozumiesz iż to, że ktoś ma depresję, nie oznacza, że będzie ją miał do końca życia. 2% ludzi ma depresję teraz, a ile osób kiedykolwiek dotknęła depresja? Nie wiem, możliwe, że 75%. Ja kiedyś zmagałem się przez krótki czas z depresją, mimo tego, że nie byłem wtedy ani bezdomny, ani niepełnosprawny, ani nie żyłem w ubóstwie i na swoim przykładzie mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie byłem wtedy zdrowy psychicznie.

 

 

"

"Ziobro nikogo nie nominowal"

 

być moze, dlaczgo zatem taki czerwony jest ze zlości, że zaraz eksploduje ?

 

 

KRS zarzuciła mu niekompetencję i to, że na 265 osób nie potrafił przygotować ani jednego poprawnego kompletu dokumentów. Nikt nie lubi jak się robi z niego idiotę. Natomiast powtórzę, to nie są żadni nominaci Ziobry, on powołał wszystkich, którzy mogli zostać powołani i nie robił żadnej selekcji.

 

 

 

"porównales sprawe piotra s z reakcja na atak na czechoslowacje"

 

nie wstyd ci nie rozumieć, co do ciebie Kononowicz mówi ?

 

cóż, moze prościej, spróbuję zejśc ponizęj poziomu Kononowicza.

pytanie : czy psychiczny niedowład można diagnozować na podstawie skali politycznej opresji wobec

której skutkuje on aktem drastycznym ?

słowem :

 

Palach nie był chory umysłowo, bo najazd UW na CSRS był politycznym wydarzeniem racjonalizującym jego

czyn

 

PIotr S był chory umysłowo, to rządy PIS nie były politycznie dośc mocnym wydarzeniem, by racjonalizować jego

czyn

 

 

ergo : to czy ktoś jest wariatem uzależniać należy od kwalifikacji [czysto subiektywnej przecież !] skali politycznej opresji ?

 

 

czy bierzesz pod uwage, ze skala oburzenia i frustracji Jana Palacha i Piotra S mogła być jednakowa ? przecież to

kwestia ICH ! osobistej wrażliwości, a nie twojego porównania skali znaczenia inwazji UW na CSRS i rządów PIS w Polsce.

 

możemy oceniać tylko CZYN.

 

jesli Piotr S się na niego zdobył, to znaczy że oceniał sytuację jako ekstremalnie groźną. I koniec tematu. ty byś się na taki

protest przeciw czemukolwiek nigdy nie zdobył, tylko że to nie jest dowód na to, ze Piotr S był nienormalny.

 

 

Ja nie oceniam Piotra S. jako chorego psychicznie na podstawie czynu, którego dokonał. Ja stwierdzam fakt na podstawie tego, że od 8 lat miał zdiagnozowaną depresją, na którą nieudanie się leczył. To, że był chory psychicznie, nie oznacza że był wariatem w intuicyjnym rozumieniu tego słowa. Z powodu swojej choroby miał po prostu zaburzone odczuwanie rzeczywistości, na przykład w depresji często uznajesz, że Twoje życie jest bez sensu i bardzo byś chciał, żeby to życie taki sens miało. Samospalenie w proteście politycznym jest na to doskonałym sposobem.

 

Ja naturalnie rozumiem, że Piotr S. oceniał sprawę, jako ekstremalnie groźną, ale to po pierwsze nie znaczy, że miał rację, a po drugie jego ocena była zaburzona z powodu choroby psychicznej, z jaką się zmagał. A wpływ na jego postrzeganie działań PIS, miały nie tylko działania PIS i tutaj dostrzegam największe niebezpieczeństwo.

 

Te same media, które od kilku lat robią nagonkę na PIS i podnoszą w ludziach emocje ( a tych bardziej wrażliwych doprowadzają do spektakularnego samobójstwa) próbują robić z tego biednego człowieka świętego, męczennika za sprawę, bohatera. A ludzi, którzy chcieliby zostać bohaterami nie brakuje. Zdziwię się, jeżeli w ciągu najbliższych dniach nie znajdą się naśladowcy ( jesteś humanistą, więc chyba wiesz, jaki był efekt publikacji książki "Cierpienia Młodego Wertera"?), a odpowiedzialność za ich śmierć będzie spoczywać tych dziennikarskich hienach, którzy teraz grzeją temat.

 

Tak, jak po samospaleniu przeciwko rządom PO znalazło się kilku naśladowców ( czy uważasz te kilka przypadków samospalenia za równe tym z udziałem Piotra S? ), tak teraz też może się znaleźć. A ja nie chcę, żeby ludzie ginęli bez powodu.

 

 

 

"wiesz za ile oddajesz sie ue ?"

 

przynajmniej raz jestem w większości.

 

Tylko nie wiem, czemu wolisz zagraniczne 15 groszy dziennie od polskich 15 złotych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.