Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kolejny inteligentny post z fejsa Zandberga:

„Dwunasty tydzień. Po badaniu USG lekarz informuje, że płód jest ciężko uszkodzony. Za kilka miesięcy urodzi się, aby umrzeć w straszliwych cierpieniach. Czy tego horroru nie można uniknąć? Lekarz rozkłada ręce - nic nie da się zrobić. Ciążę trzeba donosić, to obowiązek. A za udzielenie pomocy groziłoby mu więzienie... To nie fantastyka. Prawicowi fanatycy (przyp. mój : Jestem prawicowym fanatykiem ) znów chcą zmuszać polskie kobiety do rodzenia - nawet wtedy, gdy płód ma poważne wady genetyczne i jest niezdolny do samodzielnego życia. Projekt wkrótce trafi do Sejmu, a Beata Szydło już zapowiedziała, że poprze takie nieludzkie prawo. Widać niestety, że Czarny Protest niczego nie nauczył rządzących. Znów tańczą, jak im zagra nieliczna, choć głośna grupka religijnych fanatyków ( przyp. mój  prawicowym religijnym fanatykiem ).

 

 

 

Najgorsze jest to, że posługując się terminem 12 tydzień Pan Zandberg pokazuje, że nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego o czym pisze. Kto miał w swoim życiu styczność z tzw patologią ciąży wie, że w tym okresie to mamy zazwyczaj wielkie gdybanie a dopiero późniejsze badania dają bardziej jasną odpowiedź. 

 

Ogólnie rzecz biorąc rzygać mi się chce gdy patrzę na twarz tego gościa i słucham jakie wygaduje bzdury, pomysłów na uzdrowienie państwa nawet nie chcę komentować. Jedyne co mogę mu zaproponować to analizę rynku pracy oraz zasiłków społecznych po wprowadzeniu 500+ Może to mu otworzy oczy na to w jakim stopniu polskie społeczeństwo jest "gotowe" na socjalizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiemy, jaka będzie zależność? Ja nie wiem, ale mam pewne podejrzenia. Otóż PIS zrobił dwie stawki CIT - 15 i 19 % ( wcześniej liniowe 15% ) i przychody do budżetu państwa z tytułu CIT... wzrosły. Tak, wzrosły, po obniżeniu stawki podatku CIT. Co się wydarzy po podniesieniu CIT przez Razem + rozpoczęciu realizacji socjalnych pomysłów? Bankructwo.

Chyba chciałeś napisać, że przedtem było liniowe 19% a teraz (od 2017 r) doszło 15% dla małych podatników (osiągających w ciągu roku mniej niż 1.2mln euro przychodów).

Niemniej czy nie wydaje Ci się, że branie danych o potencjalnym wzroście z CIT z szczątkowych danych jakie dotychczas mamy, nie zaznaczając, że rośnie konsumpcja (w tym sprzedaż detaliczna) i eksport jest nieco nieuczciwe i naciąga fakty pod potrzeby tezy jaką stawiasz?

 

Btw dziękuję, że nie użyłeś w swoim poście sformułowania 'a krzywa Laffera' ;)

Za każdym razem jak słyszę o obniżce podatków (bo przecież to oczywiste, dla liberałów, że już od dawna jesteśmy za jej szczytem), przypominają mi się przykłady jak ten opisany dość dokładnie w tym poście:

https://www.facebook.com/neuropa/posts/1243968062415401

 

A o takich kwiatkach jak depenalizacja celowego zarażania wirusem HIV z powodu stygmatyzowania w ten sposób nosicieli tego wirusa to nawet nie będę wspominał...

Gdzie to znalazłeś?!

 

Zajrzałem sobie na profil Zandberga na facebooku właśnie i przeczytałem ostatniego posta:

https://pl-pl.facebook.com/zandberg.razem/

Zacytuję fragment:

"Chcecie zatrzymać PiS, szanowni państwo z PO? Ale tak na serio, a nie tylko na konferencji prasowej? Jest na to prosty sposób. Posypcie głowy popiołem - macie za co - i wycofajcie się z wyborów prezydenckich w Warszawie. Pozwólcie, by z PiSem zmierzyła się warszawska nowa lewica"

 

No to jak Zandberg ma teraz 3% i już się nie wstydzi sugerowania drugiej co do wielkości partii politycznej w Polsce, żeby się wycofała z wyborów, to podejrzewam, że jak dojdzie do władzy, to na sugestiach może się nie skończyć.

Przyglądając się mediom społecznościowym przez ostatnie 3 dni widzę coś innego.

Zandberg czyli członek zarządu partii z 3% poparciem nie sugeruje co ma zrobić druga co do wielkości partia a raczej odpowiada na zmasowaną krytykę totalnej opozycji (pod przewodnictwem Tomasza Lisa) na Razem/IP/MJN po wypowiedziach najpierw o transporcie publicznym i rowerach w W-wie, a następnie o kandydacie PO na prezydenta W-wy (przypomnę, że PO w odróżnieniu od .N, Razem, IPL oraz MJN nie pojawiło się na ostatniej debacie samorządowej w stolicy).

No ale tu faktycznie pojawia się problem, że bez sprawdzenia kontekstu możesz wysnuć wniosek o tym, że Zandberg dochodząć do władzy zdelegalizuje opozycję (co oczywiście jest bzdurą)

 

 

Jeden Rappar chyba pisał o strachu. Reszta (włącznie ze mną) już raczej tylko 'analizowała' racjonalne podstawy tego strachu. U mnie bardziej nazwałbym to niechęcią - z dość przyziemnych (jestem takim vasquzowym 'prostaczkiem' - co zrobić :smile: ) pobudek - nie ufam ludziom których wybory/ścieżki życiowe są sprzeczne z tym co głoszą (a.k.a Korwin wielki wolnorynkowiec żyjący ze spadku albo właśnie Zandberg wielki lewicowiec pracujący na jednej z droższych warszawskich uczelni prywatnych - gdzie, w zasadzie, to fuchę załatwił sobie"przez łóżko" :smile: )

Nie znam powodów emigracji jego rodziców do Dani ale zakładam, że dzieciństwo w tym kraju mogło mieć spory wpływ na poglądy. Niemniej jak już wcześniej pisałem ja mam większy szacunek do kogoś kto w wieku 22 lat pisał teksty razem z Kuroniem, 10 lat temu stał po stronie słabszych w Białym Miasteczku czy protestował przeciwko wysyłaniu wojsk do Iraku i w 2017 r ciągle ma te same poglądy współtworząc partię która stara się dobijać do sejmu.

 

Ja nie ufam ludziom, którzy odpowiadają na pytania zgodnie z ostatnimi badaniami focusowymi jak ma to miejsce w przypadku PO/PIS/N wcześniej SLD.

 

Nawet miałbym problem z kontrą tutaj, bo na pierwszy rzut oka może to brzmieć sensownie (ale negowanie "bzdurnych tez" jest zawsze łatwiejsze niż potwierdzanie) - na szczęście dałeś ten ostatni - pogrubiony akapit.

 

Przecież tam gdzie faktycznie dochodziło/dochodzi do brutalnych akcji "lewaków" to właśnie myśl mocno lewicowa jest obecna w medialnym/politycznym mainstreamie w duuuuuużo większym stopniu niż w PL.

 

Nie dochodzi tam do tego z powodu większej obecności myśli lewicowej.

Ruchy są większe - skala przypałów może być większa (więcej debili)

Obecność partii lewicowych nie zwiększa tego.

Te ruchy skrajnie lewicowe są tak duże bo miały idealne środowisko do wzrostu.

Na ich wzrost nie wpływała obecność lewicowych partii u władzy (tak samo jak teraz ich działalności nie zwiększają rządy Syrizy czy opozycyjna działalność Podemos) wykształciły się z powodów ponad 3 dekad dyktatury Franco czy dekady dyktatury wojskowej w Grecji.

Edytowane przez Cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodzi tam do tego z powodu większej obecności myśli lewicowej.

Ruchy są większe - skala przypałów może być większa (więcej debili)

Obecność partii lewicowych nie zwiększa tego.

Te ruchy skrajnie lewicowe są tak duże bo miały idealne środowisko do wzrostu.

Na ich wzrost nie wpływała obecność lewicowych partii u władzy (tak samo jak teraz ich działalności nie zwiększają rządy Syrizy czy opozycyjna działalność Podemos) wykształciły się z powodów ponad 3 dekad dyktatury Franco czy dekady dyktatury wojskowej w Grecji.

 

A w US&A jaka dyktatura była? Bo tam chyba najwięcej głośnych "lewackich" burd ostatnimi czasy.

 

Ja nie ufam ludziom, którzy odpowiadają na pytania zgodnie z ostatnimi badaniami focusowymi jak ma to miejsce w przypadku PO/PIS/N wcześniej SLD.

 

Stawianie PiS (i w sumie SLD też) w jednym rzędzie z PO jeśli idzie o 'chwiejność poglądów' to raczej nadużycie. .N chyba do tej pory nie przedstawiła swoich poglądów więc ciężko stwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś napisać, że przedtem było liniowe 19% a teraz (od 2017 r) doszło 15% dla małych podatników (osiągających w ciągu roku mniej niż 1.2mln euro przychodów).

Niemniej czy nie wydaje Ci się, że branie danych o potencjalnym wzroście z CIT z szczątkowych danych jakie dotychczas mamy, nie zaznaczając, że rośnie konsumpcja (w tym sprzedaż detaliczna) i eksport jest nieco nieuczciwe i naciąga fakty pod potrzeby tezy jaką stawiasz?

 

Btw dziękuję, że nie użyłeś w swoim poście sformułowania 'a krzywa Laffera' ;)

Za każdym razem jak słyszę o obniżce podatków (bo przecież to oczywiste, dla liberałów, że już od dawna jesteśmy za jej szczytem), przypominają mi się przykłady jak ten opisany dość dokładnie w tym poście:

https://www.facebook.com/neuropa/posts/1243968062415401

 

Tak, oczywiście wcześniej było liniowe 19% i to miałem na myśli.

 

Wydaje mi się, że obniżka jednej ze stawek podatkowych o ponad 20% ( z 19 do 15) i efekt w postaci wzrostu przychodów o ponad 15%

http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/304269861-Po-obnizce-stawki-wplywy-z-CIT-rosna.html

jest nie do wytłumaczenia konsumpcją i eksportem. Nie mówiąc o tym, że:

- realizacja chociazby pomysłu Razem z emeryturami kosztowałaby więcej niż aktualnie roczne przychody z CIT

- Razem w ogóle nie bierze pod uwagę wzrostu przychodów z innych podatków, wynikających z obniżania CIT

- moim zdaniem obniżka CIT w Polsce i wzrost przychodów oznacza, że w Polsce nie mamy obecnie za niskiego CIT, a eksperyment z Kansas daje jedynie odpowiedź na pytanie, czy podatki są za duże, czy za małe... W KANSAS!!! A nie w Polsce.

 

Gdzie to znalazłeś?!

 

W programie partii Razem w punkcie w służbie zdrowiu, a nie zyskom:

http://partiarazem.pl/stanowiska/stanowisko-sprawie-szczegolnej-kryminalizacji-zakazen-hiv/

 

W sumie nie doczytałem, nie chodzi o depenalizację, tylko o zmniejszenie kary za ten czyn do maksymalnie 1 roku pozbawienia wolności i nie wyszczególnianie tej choroby w Kodeksie Karnym, tylko postawienie jej na równi z grzybicą, czy grypą

 

Edit: chociaz chyba jednak nie bo wirus hiv to nie choroba zakazna i to co postuluje razem to faktyczna depenalizacja

Aktualnie w Polsce istnieją trzy typy przepisów, które mogą być stosowane wobec osób z HIV/AIDS:

świadome narażenie na zakażenie (art. 161, §1), świadome narażenie na zakażenie inną infekcją przenoszoną drogą płciową lub chorobą zakaźną (art. 161, §2) oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156, §1). Paragraf 1 artykułu 161 wyszczególnia zakażenia HIV, co przekłada się na różnicę w karach: przy pozbawieniu wolności górna granica ustawowego zagrożenia w par. 1 wynosi 3 lata, a w par. 2 -tylko rok.

 

Razem sprzeciwia się szczególnej kryminalizacji zakażeń HIV.

Stygmatyzacja powoduje niechęć do testowania oraz lęk przed poznaniem

swojego statusu serologicznego, co może skutkować kolejnymi nieświadomymi zakażeniami. Opowiadamy się za wykreśleniem paragrafu 1 artykułu 161.

 

 

Przyglądając się mediom społecznościowym przez ostatnie 3 dni widzę coś innego.

Zandberg czyli członek zarządu partii z 3% poparciem nie sugeruje co ma zrobić druga co do wielkości partia a raczej odpowiada na zmasowaną krytykę totalnej opozycji (pod przewodnictwem Tomasza Lisa) na Razem/IP/MJN po wypowiedziach najpierw o transporcie publicznym i rowerach w W-wie, a następnie o kandydacie PO na prezydenta W-wy (przypomnę, że PO w odróżnieniu od .N, Razem, IPL oraz MJN nie pojawiło się na ostatniej debacie samorządowej w stolicy).

No ale tu faktycznie pojawia się problem, że bez sprawdzenia kontekstu możesz wysnuć wniosek o tym, że Zandberg dochodząć do władzy zdelegalizuje opozycję (co oczywiście jest bzdurą)

 

Proszę, szanujmy się " członek zarządu partii" o Zandbergu, czy takie kity, jak: " nie mamy lidera" to może wciskać "członek zarządu partii Zandberg", ale nie Ty, chyba że sam do nich należysz:)

 

Ja wszedłem na profil Zandberga tylko z uwagi na naszą rozmowę tutaj, wcześniej nie wchodziłem, nie wiem, co tam się dzieje, znalazłem niepokojący wpis o wycofaniu się PO z wyborów oraz dużo bardziej niepokojący wpis na temat aborcji. To, że Zachodnia Europa straciła jakikolwiek kręgosłup moralny i poczucie człowieczeństwa, to nie znaczy, że jestem prawicowym, czy religijnym fanatykiem. Ba, jestem za tym, aby wprowadzić jakieś rozwiązania dotyczące eutanazji, ale stosunek do aborcji w Europie Zachodniej to jest jeden z najważniejszych symptomów upadku naszej cywilizacji ( zresztą sama eutanazja też, ale tam przynajmniej nie zabija się ludzi wbrew ich woli).

 

Podsumowując, to Razem nie przedstawia żadnej ekonomicznej analizy swojego systemu podatkowego. Trudno byłoby mi głosować na takich ignorantów ( choć i tak nie głosowałbym na nich z wielu innych powodów )

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber a wiadomo z jakich pobudek koleś usunął konto? może najnormalniej w świecie nie lubi Trumpa, co w Stanach jest dość częste.

nie wiem jakie Cichy ma kontakty w Razem, ale pisząc, że Razem nie jest dopuszczone do demo 11.11.2017. trochę mija się z prawdą. Razem będzie na demo, tak jak zieloni i sporo oficjalnej lewicy. Po prostu postawiono warunek, żadnych flag partyjnych, tylko transparenty z przesłaniem. a źródła mam dobre.

Trudno jednoznacznie określić postawę co do Razem. Część środowiska anarchistycznego głosuje na nich bo uważa, że należy jakoś zrównoważyć "prawicę" w sejmie. Część ma ich w dupie jak całą legalną politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a u Ciebie widać chorobę ,wszędzie lewactwo. na podstawie krótkiego newsa odkryłeś całą filozofię a może facet został zwolniony i na złość usunął , może wziął za to kasę od konkurencji a może zrobił to dla jaj a Ty widzisz spisek i dorabiasz całą otoczkę.

 

śmieszny jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u Ciebie widać chorobę ,wszędzie lewactwo.

Teza. Flubi jest tym na e-nba czym Krycha Pawlowicz na FB. Zapraszam do burzy mozgow!

 

A swoja droga brawa dla Twittera, ze czegos takiego nie przewidzieli (i nie zrobili np double checka przy usuwaniu kont z jakas wieksza liczba 'followerow' lol)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że podzieliłeś się z nami wszystkimi opinia na moj temat. Jesteśmy ci niezwykle wdzięczni za tę inteligentna konstruktywną krytykę.

 

Poczytaj komentarze i opinie w usa po lewej stronie sceny politycznej na temat tego aktu bohaterstwa szarego pracownika twittera. To oddaje stosunek lewicy do wolnosci slowa a nie ten pojedynczy czyn. Gdybys mial problemy ze zrozumieniem innych moich komentarzy, sluze pomoca. Pozdrawiam

 

nie naburmuszaj się :-) tylko się ogarnij i nabierz więcej dystansu. nie fiksuj tak bardzo bo Twoje otoczenie cierpi a Ty nie zdajesz sobie z tego sprawy

Teza. Flubi jest tym na e-nba czym Krycha Pawlowicz na FB. Zapraszam do burzy mozgow!

 

A swoja droga brawa dla Twittera, ze czegos takiego nie przewidzieli (i nie zrobili np double checka przy usuwaniu kont z jakas wieksza liczba 'followerow' lol)

 

trochę słabością dzisiejszych czasów jest fakt, że takie narzędzie jak "twitter" może tak mocno decydować o polityce i to w tak poważnym państwie jak USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, ale o czym ty mówisz. Jeśli kseonofobiczne klimaty Trumpa, kolejne ograniczanie praw Amerykanów przez Busha, przyzwolenie na tortury (oczywiście poza granicami USA) przez wszystkich ostatnich prezydentów mają dla Ciebie cokolwiek wspólnego z klimatami lewicowymi to nie wiem co odpowiedzieć

mówię o tym, że np. BLM jest rasistowską organizacją, że generalnie w USA ci rzucający oskarżenia o rasizm sami są rasistami (np. poprzez przyznawanie dodatkowych punktów na studiach tylko dlatego, że ktoś jest czarny). mówię również o tym, że pod płaszczykiem walki z faszyzmem walczy się z odmiennymi poglądami i tłumi wolność słowa (ilez to było razy, gdy blokowano czyjeś wystąpienia, często używając przemocy), czyli de facto ta lewica sama przejawia zachowania faszystowskie.

zobacz choćby na to: https://www.washingtonpost.com/news/volokh-conspiracy/wp/2017/10/13/can-grad-students-conversation-about-how-gays-could-be-executed-in-muslim-countries-lead-to-discipline-at-american-university/?utm_term=.fab10b04c90e

 

ALFRED MACDONALD: Well I know that it’s in my interest. I’m just trying to understand the reasoning.

EVE BROWNING: You don’t have to.

I najlepsze:

EVE BROWNING: And, if you don’t understand why that is, I can explain fully, or I can refer you to the Behavior Intervention Team

behavior intervention team… przecież to jest rodem z jakiejś książki Orwella. ta cała sytuacja z tym MacDonaldem jest niezłą ilustracją tego, jak lewica jest ideologicznie zaślepiona i niezdolna do normalnej (logicznej) dyskusji.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol jaka perelka w commentach. Sam MacDonald pisze: I was diagnosed with ADHD since I was 21.

 

To ja rozwazam jednak bycie w teameve.

 

Ale duzo raka jest w tej ameryce :)

Ale ktore otoczenie? Internetowe?

Tak. Cierpimy. Przemysl swoje zachowanie.

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawianie PiS (i w sumie SLD też) w jednym rzędzie z PO jeśli idzie o 'chwiejność poglądów' to raczej nadużycie. .N chyba do tej pory nie przedstawiła swoich poglądów więc ciężko stwierdzić :smile:

Co do N to mozna wnioskować na podstawie wystąpień medialnych Petru i jego kręcenia głownie w sprawach światopoglądowych i wielu sprzeczynych przekazów między nim a posłankami z N.

 

Wydaje mi się, że obniżka jednej ze stawek podatkowych o ponad 20% ( z 19 do 15) i efekt w postaci wzrostu przychodów o ponad 15%

http://www.rp.pl/Bud...-CIT-rosna.html

jest nie do wytłumaczenia konsumpcją i eksportem. Nie mówiąc o tym, że:

- realizacja chociazby pomysłu Razem z emeryturami kosztowałaby więcej niż aktualnie roczne przychody z CIT

- Razem w ogóle nie bierze pod uwagę wzrostu przychodów z innych podatków, wynikających z obniżania CIT

- moim zdaniem obniżka CIT w Polsce i wzrost przychodów oznacza, że w Polsce nie mamy obecnie za niskiego CIT, a eksperyment z Kansas daje jedynie odpowiedź na pytanie, czy podatki są za duże, czy za małe... W KANSAS!!! A nie w Polsce.

 

OK, pozostaniesz przy swoim "wydaje mi się", ja pozostane przy swoim i poczekam na pełne dane z tego roku połączone z analizami związanymi z większą ściągalnością CITu.

 

Btw, rozumiem, że szukasz źródła finansowania emerytury obywatelskiej, ale czy masz jakiś problem z takim rozwiązaniem?

Uważam, że z demografia nie wygramy (ukraińcy nam nie wypracują tyle), że prywatne fundusz to samo ZUO biorąc pod uwagę +45 letnią perspektywę czasową i fakt, że liczy się zysk instytucji a nie faktyczna emerytura (czego przykład możemy obserować np w Chile).

Uśmiecowienie rynku pracy wywala poza system masę ludzi, którzy wielkrotnie nie ze swojej winy nie "odkładają" na emeryturę. Dodatkowo wypięcie się dupą na starszą część społeczeństwa, dla której zabraknie kasy w systemie (tzn od dawna brakuje, ale dziura będzie rosnąć) jest chamstwem.

 

W programie partii Razem w punkcie w służbie zdrowiu, a nie zyskom:

http://partiarazem.pl/stanowiska/stanowisko-sprawie-szczegolnej-kryminalizacji-zakazen-hiv/

No co Ci mogę powiedzieć? Zafiksowali się na aspekcie równościowym i babola jebli, porównując HIV do chorób zakaźnych (jak kiła i rzeżączka) co mogłoby skutkować łatwym wywinięciem się osób z wirusem HIV intencjonalnie zakażających innych:/

Sam mogę powiedzieć tylko tyle, że o ile rozumiem zmniejszenie sygmatyzacji osób z HIV/AIDS to kary dla wszytskiego nie zmniejszalbym a równałbym do 3 lat.

 

 

Co to ma wspólnego z lewicową wolnością słowa?

Może jeszcze dodasz, że FB, Twitter, Zuckerberg i cała reszta to lewicowcy z krwi i kości broniący praw człowieka a nie swoich zysków z reklam?

 

Swoją drogą to zafiksowanie na wolności słowa w momencie kiedy zauważa się problemy w komentarzach (strach przed tym!) kolesia z partii która ma 3% w sondażach jest śmieszne. Raczej pokazuje, że Ci zwolennicy wolności słowa (jak ty) najchętniej odebraliby możliwość wypowiedzi każdemu kto ma poniżej 5%? a może 10% a może nawet 20% w sondażach? Spoko TVP to robi wspominając o Razem mniej niż minutę w ciągu miesiąca.

 

 

mówię o tym, że np. BLM jest rasistowską organizacją, że generalnie w USA ci rzucający oskarżenia o rasizm sami są rasistami (np. poprzez przyznawanie dodatkowych punktów na studiach tylko dlatego, że ktoś jest czarny). mówię również o tym, że pod płaszczykiem walki z faszyzmem walczy się z odmiennymi poglądami i tłumi wolność słowa (ilez to było razy, gdy blokowano czyjeś wystąpienia, często używając przemocy), czyli de facto ta lewica sama przejawia zachowania faszystowskie.

zobacz choćby na to: https://www.washingtonpost.com/news/volokh-conspiracy/wp/2017/10/13/can-grad-students-conversation-about-how-gays-could-be-executed-in-muslim-countries-lead-to-discipline-at-american-university/?utm_term=.fab10b04c90e

No ale to też nie ma nic wspólnego z lewicą o której sam wspominałem i piszę. Jeśli chcesz mi pisać lewica prowadzi permanente wojny, ogranicza wolności człowieka, ma w dupie swoich obywateli pozorująć jakiekolwiek zmiany, wprowadzając transfery socjalne a następnie je wycofując podając za przykład Bushów, Clintonów z Obamą i Trumpa z dotkiem konserwatywnego Sądu Najwyższego to dojdziemy do wniosku że wszystko (porównując do Polski) na prawo od Krula Korwina i Mariana Kowalskiego to lewica i lewactwo... a taka dyskusja wydaje mi się bez sensu.

 

nie wiem jakie Cichy ma kontakty w Razem, ale pisząc, że Razem nie jest dopuszczone do demo 11.11.2017. trochę mija się z prawdą. Razem będzie na demo, tak jak zieloni i sporo oficjalnej lewicy. Po prostu postawiono warunek, żadnych flag partyjnych, tylko transparenty z przesłaniem. a źródła mam dobre.

Cichy, nie pisał, że Razem nie jest dopuszczone do demo 11/11/2017.

Cichy pisał, że nie jest dopuszczone do organizacji marszu co oznacza, np że ma 0 wpływ na przemówienia, które tam się pojawią i prawdopodobnie nawet nie dostanie dopuszczone do mikrofonu tak jak i inne partie.

Edytowane przez Cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to też nie ma nic wspólnego z lewicą o której sam wspominałem i piszę. Jeśli chcesz mi pisać lewica prowadzi permanente wojny, ogranicza wolności człowieka, ma w dupie swoich obywateli pozorująć jakiekolwiek zmiany, wprowadzając transfery socjalne a następnie je wycofując podając za przykład Bushów, Clintonów z Obamą i Trumpa z dotkiem konserwatywnego Sądu Najwyższego to dojdziemy do wniosku że wszystko (porównując do Polski) na prawo od Krula Korwina i Mariana Kowalskiego to lewica i lewactwo... a taka dyskusja wydaje mi się bez sensu.

krótka piłka: BLM to nie jest lewica? to środowisko akademickie w USA (ludzie myślący jak z linka wyżej) nie jest lewicą? rasistowskie punkty dla czarnych na studiach to nie jest efekt ideologii lewej strony?

 

i nie podawałem żadnych przykładów Busha, Clintona czy Trumpa, więc skończ z tymi chochołami.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktore otoczenie? Internetowe? To watek o polityce, skrajne opinie sa tu na porzadku dziennym. W rzeczywistosci? Rzeczywistosc to nie internet. W realu nie zachowujemy sie tak jak tutaj. Jakbysmy sie spotkali to bysmy poszli na piwo a nie bysmy sie obrazali. Spokojnie

 

oczywiście tylko nie popadaj w paranoje. z drugiej strony jakby ktoś usunął w tej samej sytuacji Tuskowi twittera to zapewne prawa strona czyli Karnowscy, Pereriry i inne wynalazki śmieliby się i szydzili. nie ma znaczenia , zmień słowo lewica na prawica , Tusk na Kaczyński i masz to samo.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, pozostaniesz przy swoim "wydaje mi się", ja pozostane przy swoim i poczekam na pełne dane z tego roku połączone z analizami związanymi z większą ściągalnością CITu.

 

Btw, rozumiem, że szukasz źródła finansowania emerytury obywatelskiej, ale czy masz jakiś problem z takim rozwiązaniem?

Uważam, że z demografia nie wygramy (ukraińcy nam nie wypracują tyle), że prywatne fundusz to samo ZUO biorąc pod uwagę +45 letnią perspektywę czasową i fakt, że liczy się zysk instytucji a nie faktyczna emerytura (czego przykład możemy obserować np w Chile).

Uśmiecowienie rynku pracy wywala poza system masę ludzi, którzy wielkrotnie nie ze swojej winy nie "odkładają" na emeryturę. Dodatkowo wypięcie się dupą na starszą część społeczeństwa, dla której zabraknie kasy w systemie (tzn od dawna brakuje, ale dziura będzie rosnąć) jest chamstwem.

 

 

Przede wszystkim mam problem z likwidacją SSE czego nie można zrobić przez najbliższe 10 lat, a zakładam, że tutaj Razem dostrzega chęć pozyskania kasy.

 

Tu nie chodzi o to, czy będzie emerytura obywatelska, czy będzie emerytura z ZUS. Problem w tym, że emerytura obywatelska w wersji proponowanej przez Razem będzie nas więcej kosztować niż emerytura z ZUS w aktualnym kształcie (prawa nabyte, czyli 1500 dla tych którzy mają 100, a ci co wypracowali więcej niż 1500 i tak dostaną więcej minimum przez 10 lat od wprowadzenia proponowanych przez Razem zmian), w związku z tym nie ma sensu dyskutować nad rozwiązaniem, na które nas nie stać.

 

Ja naprawdę bardzo bym się cieszył, gdyby minimalna emerytura była o połowę wyższa, ale Razem nie pokazuje, z czego to sfinansuje.

 

Skoro my firmom podniesiemy CIT, to po co mają tu zostawać? Przeniosą się tam, gdzie CIT jest niższy i zamiast za pracę płacić Polakom, będą płacić komuś innemu. Sama idea relacji wpływów z podatku PIT do wpływu z podatków CIT nie ma żadnego znaczenia, jeżeli suma wpływów z obu podatków rośnie, a przecież płacący PIT nie biorą się z kosmosu, tylko płaca z pieniędzy, które dostali od tych firm. To co ma za znaczenie, kto te pieniądze zapłaci?

 

 

 

Co to ma wspólnego z lewicową wolnością słowa?

Może jeszcze dodasz, że FB, Twitter, Zuckerberg i cała reszta to lewicowcy z krwi i kości broniący praw człowieka a nie swoich zysków z reklam?

 

Swoją drogą to zafiksowanie na wolności słowa w momencie kiedy zauważa się problemy w komentarzach (strach przed tym!) kolesia z partii która ma 3% w sondażach jest śmieszne. Raczej pokazuje, że Ci zwolennicy wolności słowa (jak ty) najchętniej odebraliby możliwość wypowiedzi każdemu kto ma poniżej 5%? a może 10% a może nawet 20% w sondażach? Spoko TVP to robi wspominając o Razem mniej niż minutę w ciągu miesiąca.

 

Bo lewica uważa, że jak są poglądy, z którymi się nie zgadza, to mówi: " nie ma miejsca na hejt/mowę nienawiści w przestrzeni publicznej, bo to rasizm/seksizm itd." Natomiast, jak prawica uważa, że są poglądy z którymi się nie zgadza, to wchodzi na profil Zandberga, czyta co ma do powiedzenia, potem cytuje jego słowa i tłumaczy, czemu się z nimi nie zgadza, albo co mu się w nich nie podoba. przynajmniej ja tak zrobiłem, więc jak doszedłeś do tego, że najchętniej odebrałbym możliwość wypowiedzi każdemu kto ma poniżej 5%?

 

TVP ( a także inne telewizje ) śledzą na bieżąco, to co się dzieje w sejmie, gdzie jest tworzone prawo, które dotyczy nas wszystkich. ustalają je posłowie. Dlatego ich pokazują. Trudno, żeby pokazali kogoś, kto nie ma na to najmniejszego wpływu. To nie jest kwestia poparcia, tylko reprezentacji w sejmie. od lat pokazuje się tylko te partie, które tam weszły.

oczywiście tylko nie popadaj w paranoje. z drugiej strony jakby ktoś usunął w tej samej sytuacji Tuskowi twittera to zapewne prawa strona czyli Karnowscy, Pereriry i inne wynalazki śmieliby się i szydzili. nie ma znaczenia , zmień słowo lewica na prawica , Tusk na Kaczyński i masz to samo.

Nie sądzę, aby prawica uważała, że Tusk nie powinien mieć twitera. Z pewnością miałaby niezły ubaw, to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.