Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

że jak? myślisz, że skoro wytknąłem ci, że piszesz jak upośledzony, to przerosło mnie to co napisałeś? a co takiego mądrego powiedziałeś? przecież nie wytłumaczyłeś nawet dlaczego uważasz, że grubas zjadł zawiszę, tylko wjechałeś w aurze wszystkowiedzącego mędrca z jakimiś zaczepkami, które dla niewprawnego oka nie przypominają nawet języka polskiego. w ogóle śmieszna sprawa, że pisanie jak absolwent 3 klasy podstawówki w wieku XX lat nie jest dla ciebie oznaką bycia przygłupem, ale stawianie zawiszy nad urbachem już tak. nic dziwnego skoro za bohatera politycznego ma się zdychającą karykaturę człowieka, która rozmawia tylko o ruchaniu małych dzieci.

 

czytaj więcej książek, to nie będziesz musiał tłumaczyć się starymi chińskimi przysłowiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma wspolnegk autyzm z ortografia moze mi wyjasnisz.

 

Przemielil go urban bo na kazda zaczepke slowna mial szybka riposte. Mam ci przepisac zdania z filmiku czy jak?

 

Dla ludzi ktorzy zyja tylko przeszloscia i to taka sprzed prawie stu lat to praca w ipn sie nadaje. Polityk nie jest od rozliczania przeszlosci tylko od poprawiania rzeczywistosci. Wymien pare pomyslow gospodarczych pisu to ci je z checia obale.

 

Czepiasz sie bledow ortograficznych w postach na forum pisanych z telefonu jedna reka. Dziwne ze merytorycznie nie potrafisz dostosowac sie do analogicznie wysokich standardow jak ortograficzne.

 

Czytam sporo akurat stad tez znam chocby te przyslowia. Mam jednak wrazenie ze rodzaj ksiazek nie przypadlby ci do gustu bo malo w nich poematow na temat moralnych zwyciezcow zza grobu ktorymi polska prawica sie chelpi

 

Gdzie w tym programie urban mowi o seksie z nieletnimi?

lepszy taki niż strary uszaty komuch.

Brak argumentow to tez argument ale raczej w strone tego kto uzywa takich dziwnych "dowodow"

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień parę pomysłów gospodarczych PZPRu to ci je z chęcią obalę.  :rolleyes:

a tak serio - mogłeś napisać, że fascynacja tym żydłakiem wynika z twoich lewicowych poglądów i niezrozumienia ciągów przyczynowo-skutkowych między tym co kiedyś, a tym co teraz, a nie zasłaniasz się, że ,,Bez wzgledu na ukierunkowanie pogladow politycznych". wpierdalasz mi jakiś pis, smoleńsk i polską prawicę, o których nie napisałem ani słowa, co świadczy tylko o tym, że bardziej interesuje cię to, że zawisza jest z tego strasznego faszystowskiego, neonazistowskiego, pseudokibicowskiego RN (czy skądś tam), a nie to jak wypadł w programie gozdyry. jeśli uważasz, że lata osiemdziesiąte były sto lat temu, komunistycznych kurew nie należy sądzić, a okrągły stół to nieprzekraczalna granica między tym, co było dawno i nieprawda, a tym co jest teraz (wolna, demokratyczna, rozwijająca się, europejska itd. Polska) to żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości. naprawdę myślisz, że przeszłość nie ma wpływu na to, co jest teraz? to może odstaw swoją książeczkę z chińskimi aforyzmami, biografię urbacha, dziesiątą książkę o dżordanie czy co tam teraz czytasz i weź w ręce coś na temat transformacji ustrojowej w Polsce i III RP.

 

i kup sobie telefon, który nie popełnia błędów ortograficznych.

 

 

 

Gdzie w tym programie urban mowi o seksie z nieletnimi?
 

a gdzie w tym programie zawisza mówi o powstaniu?

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo to urban nie jest politykiem wiec nie wiem czemu pzprowa polityka ma tu cos do rzeczy.

 

Secundo to nie mam lewackich pogladow

 

Tertio z Twojego posta wywnioskowalem ze to twoje poglady reprezentuje zawisza w koncu antysemityzm zawsze byl w srodowiskach prawicowych

 

Quatro jak wypadl zawisza. Najpierw porownal urbana do goebbelsa a wiec lewaka do faszysty (lol) potem nie potrafil zadnych argumentow podac (dwa razy argument to "wszyscy wiedza"). Potem procesy moskiewskie sprzed 80 lat i wyciaganie mordow z lat powojennych jakby to urban tam strzelal a przeciez on byl rzecznikiem rzadu w latach 80. Potem wysmiewanie komorkwskiego ze glosuje na niego giertych. Ten sam giertych ktory byl w koalicji z pisem. Na koniec startowal w wyborach z listy lpr.

No i te bzdury o jezyku.

 

Koles sam sie osmiesza przez 10 min kiedy jest na antenie.

 

Teraz poruszyl tylko zolnierzy wykletych ale przeciez 90 procent jego wypowiedzi to historia. To ze nie powiedzial akurat konkretnie o powstaniu nie zmienia faktu ze wiekszosc jego popisow dotyczy czasow zamieszklych.

 

Nie interesuje mnie rozliczanie przeszlosci w stylu polowania na czarownice. Trzeba isc ta droga co czesi chociazby. Tylko u nas nikt tego nie zrobi bo polowa partii nie miala by wtedy na czym opierac swojej retoryki bo pod wzgledem rozwoju nie maja nam NIC do zaoferowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, bo spadam - 

zawisza nie jest członkiem pisu, więc nie wiem co ich program gospodarczy ma tu do rzeczy

 

3. moczar pozdrawia

jakie bzdury o języku? miałeś kiedyś NIE w rękach?

co jest śmiesznego w porównaniu lewaka do nazisty (ztj. narodowego (geneza ruchu lewicowa) socjalisty (geneza ruchu lewicowa)?

 

i cóż za ironia na koniec twojego posta, wiesz jak wyglądała różnica między procesem dekomunizacji u nas i u Czechów?

 

mnie też nie interesuje polowanie na czarownice, chyba że polityczne dzieci tych czarownic (albo i one same) pełnią ważne funkcje w państwie i są poważne zastrzeżenia co do intencji i motywów ich działań, a same czarownice plują w pysk każdemu dookoła.

poza tym nie wiem co jest złego w rozliczaniu przeszłości i gdzie jest twoja granica między przeszłością a teraźniejszością. okrągły stół to dobry przykład na to jak przeszłość przepoczwarzyła się w smutną teraźniejszość, niestety bardziej gradientowo niż z pierdolnięciem i dlatego właśnie takie urbachy czy inne postkomuchy to nie jest dawno temu w trawie tylko tu i teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. moczar pozdrawia

jakie bzdury o języku? miałeś kiedyś NIE w rękach?

co jest śmiesznego w porównaniu lewaka do nazisty (ztj. narodowego (geneza ruchu lewicowa) socjalisty (geneza ruchu lewicowa)?

 

Zapytam się bo tą bzdurę słyszę od lat - wiesz jaki był program partii NSDAP? Pokaż mi co tam było lewicowego? Ba pokaż mi jaka niby jest geneza lewicowa tej partii

 

To że ktoś ma w nazwie socjalizm to nie oznacza że jest lewicowy? To była partia oparta na myśli konserwatywnej i była konserwatywną partią i w życiu nie była lewicowa.

 

Ktoś kto porównuje komunizm do NSDAP wykazuje się kompletną indolencją historyczną.

 

Ale spoko - jak chcesz możesz spróbować udowodnić że NSDAP miała korzenie lewicowe - będzie mnie to ciekawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwatyzm NSDAP brał się głównie z volkizmu, więc bez przesady z tym. Tak sobie możecie rozmawiać ale bez dookreślenia pojęć takich jak socjalizm, który ma różne oblicza, to IMHO do niczego nie dojdziecie.

Przecież NSDAP od początku była antysocjalistyczna bo uważali że przez socjalistów przegrano wojnę

Na dodatek apelowali o powrót monarchii - intensywnie choćby w Hamburgu prowadzili wojnę z socjalistami wzajemnie się zastrzeliwując

Jedyne co łączyło ich z lewicowością to że mieli skrzydło antykapitalistyczne z tym że oni nie byli antyustrojowi ale antyżydowscy a utożsamiali kapitalizm z Zydami i tyle

 

Zwalczali związki zawodowe , wspierali duży biznes i bogatych. Naprawdę chciałbym poznać sensowne argumenty mówiące że NSDAP była lewicowa co z uporem maniaka powtarzają polskie środowiska ultraprawicowe ale jak na razie jedyny argument zresztą tu też użyty bo przecież mieli socjalistyczna w nazwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież NSDAP od początku była antysocjalistyczna bo uważali że przez socjalistów przegrano wojnę

Na dodatek apelowali o powrót monarchii - intensywnie choćby w Hamburgu prowadzili wojnę z socjalistami wzajemnie się zastrzeliwując

Jedyne co łączyło ich z lewicowością to że mieli skrzydło antykapitalistyczne z tym że oni nie byli antyustrojowi ale antyżydowscy a utożsamiali kapitalizm z Zydami i tyle

 

Zwalczali związki zawodowe , wspierali duży biznes i bogatych. Naprawdę chciałbym poznać sensowne argumenty mówiące że NSDAP była lewicowa co z uporem maniaka powtarzają polskie środowiska ultraprawicowe ale jak na razie jedyny argument zresztą tu też użyty bo przecież mieli socjalistyczna w nazwie

Jak zwykle kiedy wchodzisz na temat historii, kompromitujesz się.

"I thyssen, i Krawczenko uważali, że ustrój gospodarczy dla którego pracują - odpowiednio kapitalizm i komunizm - pod rządami dyktatury zaczął bardziej przypominać właśnie ten drugi. Ich odczucie stoi w sprzeczności z utartym wyobrażeniem na temat obu systemów gospodarczych, uważanych wówczas, a także później za jedyną niepodważalną i nader oczywistą różnicę między reżimem nazistowskim i radzieckim. [...] Poglądy narodowych socjalistów na ekonomię trudno nazwać kapitalistycznymi.[,,] W warunkach dyktatury oba ustroje [radziecki i nazistowski] stały się odmianą odgórnie sterowanej gospodarki nakazowej, w której motorem napędowym rozwoju nie był mechanizm rynkowy, lecz polityka gospodarcza reżimu, zorientowana naw ykonanie celów." 

Nie chce mi się więcej przepiswać z książki Overy'ego, po prostu rozdział X o nazwie gospodarka nakazowa - już sam tytuł mówi krótko, że kapitalizmu to tam nie było.

Ktoś kto porównuje komunizm do NSDAP wykazuje się kompletną indolencją historyczną.

Śmieszne, że ty wypominasz komukolwiek to...

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym konkretnie się nie zgadzasz? że nacjonalizm ma genezę lewicową czy że socjalizm ma genezę lewicową? zresztą ruchy rewolucyjne są z natury lewicowe, czy nie?

 

http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/Nazizm

http://www.legitymizm.org/teoretyzacja-prawica

porównaj

 

i polecam przeczytać coś o konserwatyzmie, bo musisz mieć nieźle wypaczone jego pojęcie, jeśli sądzisz że ruch nazistowski to kwintesencja konserwatyzmu (może być ,,konserwatyzm - głowne idde, nurty i postacie" - dobrze się czyta)

 

 

To że ktoś ma w nazwie socjalizm to nie oznacza że jest lewicowy?

 

 

odpowiadam: oznacza

 

e: no tak, trochę beka (albo smutek), że takich ludzi jak bartyzel nazywasz indolentnymi historycznie i to jeszcze w dziedzinie ruchów politycznych...

Edytowane przez kulfon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kulfon

 

Nacjonalizm jest raczej prawicowym nurtem

 

Pytałem ci się co wg Ciebie NSDAP miało z programu lewicowego który po dojściu do władzy wdrożyła

 

To było proste pytanie

 

I nie nazwa socjalizm nie oznacza że jesteś socjalistą tak jak nazwa sprawiedliwość nie oznacza że jesteś sprawiedlwiy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kulfon

 

Nacjonalizm jest raczej prawicowym nurtem

 

Pytałem ci się co wg Ciebie NSDAP miało z programu lewicowego który po dojściu do władzy wdrożyła

 

To było proste pytanie

 

I nie nazwa socjalizm nie oznacza że jesteś socjalistą tak jak nazwa sprawiedliwość nie oznacza że jesteś sprawiedlwiy

I dostałeś cytat z książki, w czym problem poza twoim brakiem wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSDAP jak najbardziej była partią lewicową. 

 

Oto program NSDAP:

http://www.vaterland.pl/program_nsdap.html

 

Masz tam takie punkty jak:

 

10. Najważniejszą powinnością obywatela jest praca fizyczna lub umysłowa. Działania indywidualne nie mogą się kłócić z interesem ogółu i powinny być podstawą dla wypracowania dobra ogółu. 

11. Zniesienie przychodów nie zyskanych przez pracę. Złamanie niewolnictwa interesów.

13. Żądamy nacjonalizacji wszystkich gałęzi przemysłu poprzez formowanie ich w korporacje. 

14. Żądamy podziału zysków w wielkich przedsiębiorstw przemysłowych. 

15. Żądamy rozległego rozwoju systemu ubezpieczeń dla ludzi starszych. 

16. Żądamy stworzenia i utrzymania "zdrowej" klasy średniej, natychmiastowej komunalizacji wielkich domów handlowych oraz ich niskooprocentowanych pożyczek dla drobnych kupców, i najwyższe dobro powinno jawić się wszystkim drobnym kupcom w pozycji Państwa i porządku publicznego. 

17. Żądamy reformy agrarnej odpowiedniej do naszych narodowych wymagań oraz wprowadzenie prawa konfiskującego ziemię dla celów publicznych bez rekompensaty; zniesienia czynszu ziemskiego i zakazanie wszelkich spekulacji na temat ziemi. 
18. Żądamy bezwzględnego postawienia pod sąd tych, których działania szkodzą dobru publicznego - przestępców, lichwiarzy, paskarzy, itp. muszą być ukarani śmiercią, niezależnie od tego jakiej są rasy i wyznania. 
19. Żądamy, aby Prawo Rzymskie które służy światowi kapitalistycznemu zostało zastąpione przez Powszechne Prawo Niemieckie. 
20. Państwo musi rozpatrzyć gruntowną rekonstrukcję systemu szkolnictwa (którego celem powinno być zapewnienie każdemu Niemcowi możliwości pracy po zakończeniu edukacji). Program szkolny musi być dostosowany do wymagań praktycznego życia. Celem edukacji musi być danie uczniowi poczucia jedności narodowej. Żądamy możliwości edukacji wszystkich, także biednych dzieci - na koszt Państwa. 
21. Państwo musi zapewnić narodowi standardy zdrowotne poprzez ochronę matek i niemowląt, poprzez zakazanie pracy dziecięcej, poprzez promowanie siły psychicznej poprzez legislację osiągnięta przez sport i gimnastykę oraz umysłowe szkolenie młodzieży.

 

​Jeśli to nie są postulaty socjalistyczne to ja nie wiem co rozumiesz pod tym pojęciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja pt. "czy X jest lewicowe czy prawicowe" to najbardziej idiotyczny temat dyskusji w historii przeprowadzania dyskusji a jeśli pod X podstawimy Hitlera/NSDAP/nazizm to debilizm takiej dyskusji jest wtedy pomnożony tysiąckrotnie. Nie chce nikogo obrażać i nikogo nie nazywam debilem ale jednak trzeba mieć w sobie coś z debila by siedząc tyle lat w internecie nie zdawać sobie sprawy jak przejebanie niejednoznaczne są te dwa pojęcia i jaki ta niejednoznaczność ma wpływ na tworzenie tego typu dyskusji bezowocnymi.

A ponieważ tutaj ścierają się ze sobą dwa obozy z których jeden uważa się za prawdziwą prawicę a drugi obóz jest tym "lewicowym" (przynajmniej jeśli przyjmie się na chwilę że jedyną słuszną definicją lewicy jest ta wykopowo-korwinistyczna gdzie każdy kto uważa inaczej niż my to lewak) to ta dyskusja nie dość, że w swojej istocie bezowocna to na dodatek jest zwykłą "siatkówką nazizmem":

-hitler jest po waszej stronie
-wcale nie, jest po waszej, łapcie go
-nieprawda, bierzcie go sobie

No k****, gorzej jak małpy w zoo obrzucające się gównem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja pt. "czy X jest lewicowe czy prawicowe" to najbardziej idiotyczny temat dyskusji w historii przeprowadzania dyskusji a jeśli pod X podstawimy Hitlera/NSDAP/nazizm to debilizm takiej dyskusji jest wtedy pomnożony tysiąckrotnie. Nie chce nikogo obrażać i nikogo nie nazywam debilem ale jednak trzeba mieć w sobie coś z debila by siedząc tyle lat w internecie nie zdawać sobie sprawy jak przejebanie niejednoznaczne są te dwa pojęcia i jaki ta niejednoznaczność ma wpływ na tworzenie tego typu dyskusji bezowocnymi.

 

A ponieważ tutaj ścierają się ze sobą dwa obozy z których jeden uważa się za prawdziwą prawicę a drugi obóz jest tym "lewicowym" (przynajmniej jeśli przyjmie się na chwilę że jedyną słuszną definicją lewicy jest ta wykopowo-korwinistyczna gdzie każdy kto uważa inaczej niż my to lewak) to ta dyskusja nie dość, że w swojej istocie bezowocna to na dodatek jest zwykłą "siatkówką nazizmem":

 

-hitler jest po waszej stronie

-wcale nie, jest po waszej, łapcie go

-nieprawda, bierzcie go sobie

 

No k****, gorzej jak małpy w zoo obrzucające się gównem

 

Tylko, że nikt nie twierdzi, że pojęcia lewicy/prawicy nie są niejednoznaczne. Nie zmienia to faktu, że są pewne postulaty/wartości od zawsze związane z lewicą/prawicą, które są rdzeniem tych ideologii.

 

Ale odnośnie samego podziału to ja zawsze byłem zdania że jest idiotyczny i klasyfikując się jako prawaka/lewaka w pewnym stopniu samemu ogranicza się niezależność swojego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.