Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Twoich historii alternatywnych nie będę komentował 

Przedstaw swoją historię, co Twoim zdaniem by było gdyby

1. Nie pozwolono niemcom złamać traktatu wersalskiego i zostaliby ze 100tys zołnierzy. Postaraj się wymysleć co by się stało w latach 40-tych

2. NIemcy złamały traktat i się uzbroiły, a nie powstałby ZSRR w wynku czego Rosja carska miałaby podobną siłe militarna jak Polska

w pamiętnikach Albert Speer sam wspomniał o niedocenieniu frontu zachodniego, jego zdaniem przed lądowaniem aliantów około 40% potencjału militarnego było używane na froncie zachodnim i afrykańskim. chodzi o obroną przeciwlotniczą ,stacjonujące samoloty czy marynarka wojenna. 

 

No marynarka wojenna to pewnie i 90%

Obrona przeciwlotnicza i samoloty to pewnie też więcej niż 40%.

Natomiast siły lądowe to juz na zachodzie totalna bieda, często dzieciaki z Hitlerjugendna pierwszej lini frontu

pomoc lend lease dla zsrr też nie było mała. nawet jeepy amerykańskie jeździły w Czterech Pancernych :smile: a nawet ostatnio wyławiali na Mazurach czołg Churchill z jeziora z gwiazdkami radzieckimi :smile: więc jak było tak pięknie to po co im była pomoc?

Pewnie ze była i na pewno coś pomogła.

Wartość 10 mld dolarów przez 4 lata, czyli około 2,5mld rocznie.

Rosjanie mieli wtedy PKB przeliczeniowe około 250-300mld dolarów

Zresztą, angole dostali 3 razy większą pomoc lend lease wiec w zasadzie to oni powinni pokonac niemców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No marynarka wojenna to pewnie i 90%

Obrona przeciwlotnicza i samoloty to pewnie też więcej niż 40%.

Natomiast siły lądowe to juz na zachodzie totalna bieda, często dzieciaki z Hitlerjugendna pierwszej lini frontu

 

Tak, Amerykanie walczyli z Benedyktem XVI i jego kolegami...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na froncie wschodnim Niemcy nie przegrali przez jakąś potęgę militarną ZSRR tylko przez brak rekruta i wykończenie wojną oraz kilka innych przypadków zaczynając od przejęcie dowódca przez Hitlera, przez brak zaopatrzenia na walki zimowe czy wykradzenie dzięki enigmie planów ataku na łuku kurskim. 

 

Hitler był geniuszem militarnym i nie wierz propagandzie która robi z niego debila. Większosc decyzji była bardzo trafna, tylko jeśli chcesz się tego dowiedzieć musiałbyś się zajac strategią taktyką a nie przeczytać artykuł w którym jakiś historyk mówi ze Hitler "popełnił bład" a Ty mu wierzysz na słowo.

Gdyby ZSRR nie był potegą militarna nie wygrałby na łuku Kurskim, to była najostrzejsza bitwa w historii.

Poczytaj o "Bagration", największe zwyciestwo ruskich nad niemcami

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na froncie wschodnim Niemcy nie przegrali przez jakąś potęgę militarną ZSRR tylko przez brak rekruta i wykończenie wojną oraz kilka innych przypadków zaczynając od przejęcie dowódca przez Hitlera, przez brak zaopatrzenia na walki zimowe czy wykradzenie dzięki enigmie planów ataku na łuku kurskim. 

Im tak naprawdę rekruta nie brakowało(tzn brakowało, Sowietom równie bardzo), ani zaopatrzenia na walki zimowe, ani nawet tych planów. Zadziałała po prostu różnica potencjałów i szybkie nadganianie w myśli nie tyle technicznej, co doktrynalnej przez aliantów, w szczególnie Sowietów(zachodni od startu byli dużo bardziej inteligentni pod tym względem, tylko nie mieli nagromadzonych środków). No i Amerykańska dominacja technologiczna dała szybko znać, kiedy zaprzęgnięto ją do służby wojnie, fabryka Chryslera to najlepiej ilustruje. 

Ale potęgą militarną ZSRR był - trzecią największą po USA i III Rzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitler był geniuszem militarnym i nie wierz propagandzie która robi z niego debila. Większosc decyzji była bardzo trafna, tylko jeśli chcesz się tego dowiedzieć musiałbyś się zajac strategią taktyką a nie przeczytać artykuł w którym jakiś historyk mówi ze Hitler popełnił bład" a Ty mu wierzysz na słowo.

Gdyby ZSRR nie był potegą militarna nie wygrałby na łuku Kurskim, to była najostrzejsza bitwa w historii.

Poczytaj o "Bagration", największe zwyciestwo ruskich nad niemcami

W której Rosjanie stracili 4 razy więcej czołgów, 5 razy więcej żołnierzy i 2 razy więcej samolotów, mimo że znali plany ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZSRR to potęgą militarna

W ZSRR lepiej się żyło niż w USA

 

No nie, ZSRR nie było potegą tylko niemcy się potknęli i wywrócili i nogi połamali, wszyscy razem jednocześnie i przez to byli zmuszeni wrócić do domu.

A zimną wojnę USA prowadzili z ZSRR dla jaj. ZSRR nie był wcale potęga ale amerykanie sobie tak dla żartów mówili że są.

Już nie rób BEKI z siebie :smile:

 

W ZSRR nie żyło się lepiej niz w USA.

Natomiast o więcej milionów cierpiało niewolę w USA (czarni) niż w ZSRR (więźniowie)

Czy przypadkiem Rosjanie nie mieli 2 razy tyle żołnierzy co Niemcy, 10 razy tyle czołgów, 5 razy tyle samolotów i stracili 4 razy więcej żołnierzy?

 

Nie wiem jak to dokładnie wyglądało ale coś w przybliżeniu.

Właśnie dlatego tak było bo Niemcy byli najlepszymi żołnierzami na świecie.

 

Tylko nie śmiej się z ruskich, bo jak oni się starłi z japońcami to mimo równych sił proporcje strat zaczynały wyglądac odwrotnie.

W której Rosjanie stracili 4 razy więcej czołgów, 5 razy więcej żołnierzy i 2 razy więcej samolotów, mimo że znali plany ataku.

 

No cóż, pod Kurskiem na szpicy niemieckiej szły Tygrysy i Pantery i najlepsi żołnierze jakich niemcy mieli a ruskie nie zwykły niestety żałowac krwi swoich żołnierzy.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz ze sobą dwa różne okresy historyczne?

A dlaczego mam ich nie porównywać?

USA budowało swoją potęge gospodarczą w XIX wieku niewolnictwem.

A ZSRR powstał dopiero w XX wieku i budował potęgę w sporej częsci więźniami łagrów.

Jak mam inaczej porównywać skoro ZSRR nie istniał wcześniej?

Nie moja wina że obie potęgi budowano w różnych latach.

 

Powiedz mi czy uraziłem Twoje uczucia do kapitalizmu czy do USA? :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak to dokładnie wyglądało ale coś w przybliżeniu.

Właśnie dlatego tak było bo Niemcy byli najlepszymi żołnierzami na świecie.

 

Dlatego alianci w operacji Overlord wybili ćwierć miliona Niemców w dwa miesiące? Zapomniałem, tam przecież walczyła młodzież niemiecka, która w tym czasie rozbiła 5000 własnych samolotów i czołgów  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Amerykanie walczyli z Benedyktem XVI i jego kolegami...

No walczyli, nawet 12-latkowie walczyli na froncie

"W 1943 r. z powodu ogromnych strat wojskowych nazistowscy przywódcy zdecydowali, że HJ zostanie przekształcone w wojskową rezerwę. W tym samym roku utworzono 12 Dywizję Pancerną SS Hitlerjugend, pod dowództwem Brigadeführera SS Fritza Witta. Dywizja była w pełni wyposażona, a większość jej żołnierzy stanowili chłopcy w wieku 16-18 lat. W czasie alianckiej inwazji w Normandii wysłano ją na północ Caen, przeciw brytyjskim i kanadyjskim siłom. Po kilku miesiącach zaciętych walk dywizja znana już była z bezwzględności i fanatyzmu. Kiedy Witt zginął, dowództwo przejął Kurt Meyer, który w wieku 33 lat stał się najmłodszym dywizyjnym dowódcą.

Pod koniec wojny, kiedy Niemcy ponosili coraz więcej ofiar a rezerwy były na wyczerpaniu, do HJ wcielano coraz młodsze dzieci. W 1945 r. w szeregach Volkssturmu byli nawet 12-latkowie. Podczas bitwy o Berlin HJ stanowiła główną część ostatniej linii obrony. Chociaż dowódca obrony miasta, generał Helmuth Weidling, nakazał Axmannowi rozwiązanie bojowych formacji HJ; rozkaz ten nigdy nie został wykonany[6].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam ich nie porównywać?

USA budowało swoją potęge gospodarczą w XIX wieku niewolnictwem.

A ZSRR powstał dopiero w XX wieku i budował potęgę w sporej częsci więźniami łagrów.

Jak mam inaczej porównywać skoro ZSRR nie istniał wcześniej?

Nie moja wina że obie potęgi budowano w różnych latach.

 

Powiedz mi czy uraziłem Twoje uczucia do kapitalizmu czy do USA? :smile:

No właśnie masz nie porównywać, bo zaraz Ci wyjdzie, że jakość życia w Polsce Kazimierza Wielkiego, a w ZSRR to niebo, a ziemia i właściwie to 20 wiek powinien być złotym wiekiem naszej historii :nevreness:

Chcesz powiedzieć, że ZSRR zbudował swoją potęgę kopiując pomysł USA sprzed 100 lat? :nevreness: To by wyjaśniało, czemu byli 100 lat za nimi :nevreness:

Nie mam żadnych silnych związków uczuciowych z USA i kapitalizmem :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego alianci w operacji Overlord wybili ćwierć miliona Niemców w dwa miesiące? Zapomniałem, tam przecież walczyła młodzież niemiecka, która w tym czasie rozbiła 5000 własnych samolotów i czołgów  :nevreness:

 

To nie prawda, Niemców zginęło mniej niż 100tys na pewno, nie wiem dokładnie ile.

Zresztą alianci ponieśli takie straty jak niemcy albo nawet wyższe, więc nie wiem z kogo się śmiejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz ze sobą dwa różne okresy historyczne?

Odpuść sobie, marnujesz czas, ośmiesza się w kolejnej epoce. Osoba, która zrównuje ze sobą niewolnictwo czarnych w USA będące w istocie formą pańszczyzny jaka równolegle miała miejsce na terenie Polski z relatywnie wysokim w porównaniu do nas poziomem życia(jako ówczesnej Polski) dające możliwość życia rodzinnego  i łagry w ZSRR będące obozem koncentracyjnym o katorżniczych warunkach pracy i klimatycznych nie zasługuje na uwagę. Tracisz czas, coś jak na forum onetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz nie porównywać, bo zaraz Ci wyjdzie, że jakość życia w Polsce Kazimierza Wielkiego, a w ZSRR to niebo, a ziemia i właściwie to 20 wiek powinien być złotym wiekiem naszej historii :nevreness:

Chcesz powiedzieć, że ZSRR zbudował swoją potęgę kopiując pomysł USA sprzed 100 lat? :nevreness: To by wyjaśniało, czemu byli 100 lat za nimi :nevreness:

Nie mam żadnych silnych związków uczuciowych z USA i kapitalizmem :nevreness:

 

Czyli jednak uraziłem miłość do USA, wyraźnie to bije z posta skoro tak cieszy Cię ewentualny pomysł kopiowania USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No walczyli, nawet 12-latkowie walczyli na froncie

"W 1943 r. z powodu ogromnych strat wojskowych nazistowscy przywódcy zdecydowali, że HJ zostanie przekształcone w wojskową rezerwę. W tym samym roku utworzono 12 Dywizję Pancerną SS Hitlerjugend, pod dowództwem Brigadeführera SS Fritza Witta. Dywizja była w pełni wyposażona, a większość jej żołnierzy stanowili chłopcy w wieku 16-18 lat. W czasie alianckiej inwazji w Normandii wysłano ją na północ Caen, przeciw brytyjskim i kanadyjskim siłom. Po kilku miesiącach zaciętych walk dywizja znana już była z bezwzględności i fanatyzmu. Kiedy Witt zginął, dowództwo przejął Kurt Meyer, który w wieku 33 lat stał się najmłodszym dywizyjnym dowódcą.

Pod koniec wojny, kiedy Niemcy ponosili coraz więcej ofiar a rezerwy były na wyczerpaniu, do HJ wcielano coraz młodsze dzieci. W 1945 r. w szeregach Volkssturmu byli nawet 12-latkowie. Podczas bitwy o Berlin HJ stanowiła główną część ostatniej linii obrony. Chociaż dowódca obrony miasta, generał Helmuth Weidling, nakazał Axmannowi rozwiązanie bojowych formacji HJ; rozkaz ten nigdy nie został wykonany[6].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend

Ta dywizja miała 17 tysięcy osób, a alianci wybili ćwierć miliona niemieckich żołnierzy.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie, marnujesz czas, ośmiesza się w kolejnej epoce. Osoba, która zrównuje ze sobą niewolnictwo czarnych w USA będące w istocie formą pańszczyzny jaka równolegle miała miejsce na terenie Polski z relatywnie wysokim w porównaniu do nas poziomem życia(jako ówczesnej Polski) dające możliwość życia rodzinnego  i łagry w ZSRR będące obozem koncentracyjnym o katorżniczych warunkach pracy i klimatycznych nie zasługuje na uwagę. Tracisz czas, coś jak na forum onetu. 

 

Ty Rappar też kochasz USA bo walłeś taką agitkę jakbyś był sierżantem szkolącym rekrutów w Ameryce :smile:

 

Problemem jest gadka o argumentach jak ktoś jest emocjonalnie związany z która że stron, to jak próbq tłumaczenia kibicowi że jego drużyna jest słabsza niz mu się wydaje

Ta dywizja miała 17 tysięcy osób, a alianci wybili ćwierć miliona niemieckich żołnierzy.

Nie tylko w tej jednostce walczyły nastolatki

 

na Wiki podają że niemcy stracili w Overlord:

209 875 zabitych i rannych, 2137 samolotów, 2200 czołgów

a alianci

226 386 zabitych i rannych, 4101 samolotów, 4000 czołgów

Słaby przykład dałeś, z taką przewagą większe straty ponieść?

Co za pierdoły z tych amerykańców :tongue:

 

Jeszcze dla zrozumienia wielkośc sił użytych przez obie strony:

alianci - 1 452 000

niemcy - 380 000

 

Ale siara :tongue:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Rappar też kochasz USA bo walłeś taką agitkę jakbyś był sierżantem szkolącym rekrutów w Ameryce :smile:

 

Problemem jest gadka o argumentach jak ktoś jest emocjonalnie związany z która że stron, to jak próbo tłumaczenia kibicowi że jego drużyna jest słabsza niz mu się wydaje

Fakty są takie, że ZSRR straciło w 2 Wojnie Światowej 27 milionów ludzi,  Niemcy 7 milionów, Polacy 6 milionów, Żydzi 6 milionów, a Amerykanie 300 tysięcy i do tego wygrali wojnę, a korzyści z tej sytuacji pobierają od 70 lat.  

 

Posługując się Twoją retorykę, to jedyne w czym Niemcy i Rosjanie byli dobrzy w tej wojnie, to w byciu mięsem armatnim :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że ZSRR straciło w 2 Wojnie Światowej 27 milionów ludzi,  Niemcy 7 milionów, Polacy 6 milionów, Żydzi 6 milionów, a Amerykanie 300 tysięcy i do tego wygrali wojnę, a korzyści z tej sytuacji pobierają od 70 lat.  

 

Posługując się Twoją retorykę, to jedyne w czym Niemcy i Rosjanie byli dobrzy w tej wojnie, to w byciu mięsem armatnim :nevreness:

Niemcy ~4,2, ZSRR wahają się szacunki od 11 do 45, te 6 mln Polaków i Żydów to w dużej mierze zbiory łączne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że ZSRR straciło w 2 Wojnie Światowej 27 milionów ludzi,  Niemcy 7 milionów, Polacy 6 milionów, Żydzi 6 milionów, a Amerykanie 300 tysięcy i do tego wygrali wojnę, a korzyści z tej sytuacji pobierają od 70 lat.  

 

Posługując się Twoją retorykę, to jedyne w czym Niemcy i Rosjanie byli dobrzy w tej wojnie, to w byciu mięsem armatnim :nevreness:

Udał się plan francusko - brytyjski i dwa totalitaryzymy wykrwawiły sie w totalnym starciu.

Każdy z nich osobno był nie do pokonania dla wolnego świata, wiec całe szczęście ze tak się stało.

szkoda tylko że Polska znów była pionkiem na szachownicy wielkich graczy i poniosła takie straty

Mam coś od Depechów specjalnie dla Rappara i flubera. Tu nie trzeba nic interpretować, każdy zrozumie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitler był geniuszem militarnym i nie wierz propagandzie która robi z niego debila. Większosc decyzji była bardzo trafna, tylko jeśli chcesz się tego dowiedzieć musiałbyś się zajac strategią taktyką a nie przeczytać artykuł w którym jakiś historyk mówi ze Hitler "popełnił bład" a Ty mu wierzysz na słowo.

Gdyby ZSRR nie był potegą militarna nie wygrałby na łuku Kurskim, to była najostrzejsza bitwa w historii.

Poczytaj o "Bagration", największe zwyciestwo ruskich nad niemcami 

 pozycja do przeczytania Heinz Magenheimer Hitler-Strategia klęski 1940 1945 ,praktycznie 400 stron , czytałem ją z 10 lat temu. 

Bagration to miałem nawet gierkę planszową.

 

 

No nie, ZSRR nie było potegą tylko niemcy się potknęli i wywrócili i nogi połamali, wszyscy razem jednocześnie i przez to byli zmuszeni wrócić do domu.

A zimną wojnę USA prowadzili z ZSRR dla jaj. ZSRR nie był wcale potęga ale amerykanie sobie tak dla żartów mówili że są.

Już nie rób BEKI z siebie  :smile:

 

W ZSRR nie żyło się lepiej niz w USA.

Natomiast o więcej milionów cierpiało niewolę w USA (czarni) niż w ZSRR (więźniowie)

 

naprawdę porównujesz standard życia ludzi w USA do ZSRR? mordowanie polaków oraz Ukraińców i chłopów przy kolektywizacji czy żołnierzy radzieckich których dotknęły czystki?

 

 

No marynarka wojenna to pewnie i 90%

Obrona przeciwlotnicza i samoloty to pewnie też więcej niż 40%.

Natomiast siły lądowe to juz na zachodzie totalna bieda, często dzieciaki z Hitlerjugendna pierwszej lini frontu

 

W Marynarce Wojennej oraz Lotnictwo służyła elita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.