Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

I naprawdę wydaje Ci się, że Polacy są chętni masowo popełniać samobójstwo?

W trakcie II wojny światowej ile liczyła faktyczna partyzantka? Z tego co wiem w 1940 mniej niż tysiąc.

Nie liczę fikcyjnie wybujałych list zapisu, tylko osoby które aktywnie działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, cały clue posiadania broni w kontekście zagrożenia zewnętrznego opiera się na uniemożliwieniu okupowania terytorium. Drony i inne rakiety nic nie pomogą kiedy okupant będzie musiał obawiać się każdego człowieka, w każdym miejscu w kraju. Żaden żołnierz nie czułby się w takim kraju bezpieczny a ilość sił, które wówczas trzeba by przeznaczyć na stacjonowanie w każdym mieście byłaby ogromna (bo wówczas mieszkańcy każdej jednej mieściny mogliby organizować opór).

 

Irak to zły przykład bo tam ludność akurat w tamtym czasie nie uznawała amerykanów za okupanta. 

 

Masz jakieś dane na poparcie tezy o takiej a nie innej mentalności włamywaczy? . 

Dane z policji brytyjskiej na poparcie tezy czemu oni chodzą nie uzbrojeni fakt że bodajże sprzed 10 lat

 

To co piszesz to wypisz wymaluj Irak=== tam dostępność broni ogromna i jakoś nie widzę by wojska USA by musiały robic to co opisujesz wiec moze rozmawiajmy o faktach a nie o mitach,... bo mitem jest że w XXI wieku partyzantka ma jakiekolwiek szanse poza tym że każde zagrożenie od razu wywołuje wezwanie samolotów i równanie domów z ziemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę wydaje Ci się, że Polacy są chętni masowo popełniać samobójstwo?

W trakcie II wojny światowej ile liczyła faktyczna partyzantka? Z tego co wiem w 1940 mniej niż tysiąc.

Nie liczę fikcyjnie wybujałych list zapisu, tylko osoby które aktywnie działały. 

 

Dane z policji brytyjskiej na poparcie tezy czemu oni chodzą nie uzbrojeni fakt że bodajże sprzed 10 lat

 

To co piszesz to wypisz wymaluj Irak=== tam dostępność broni ogromna i jakoś nie widzę by wojska USA by musiały robic to co opisujesz wiec moze rozmawiajmy o faktach a nie o mitach,... bo mitem jest że w XXI wieku partyzantka ma jakiekolwiek szanse poza tym że każde zagrożenie od razu wywołuje wezwanie samolotów i równanie domów z ziemią

 

Irakijczycy przynajmniej wtedy gdy rozpoczęła się inwazja nie miała takiego stosunku do amerykanów jaki my mamy do Rosji. I to czy ktoś by chciał czy nie chciał to jest inna dyskusja, rozmawiamy o tym czy lepiej żeby mógł gdyby chciał czy żeby nie mógł?

 

@równanie domów z ziemią - w takim razie musieliby zrównać z ziemią każdy dom w Polsce żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wiem jak jest z faktyczną dostępnością broni, opieram się na artykułach i pogłoskach, słyszałem tylko że jak powiesz że chcesz broń sportową to dostaniesz zawsze, ale słowo "słyszałem" jest kluczowe i nie wiem czy tak jest naprawdę.

Natomiast nie "słyszałem" a wiem jak wygląda sprawa sprawa z bronią czarnoprochową. Możesz kupować ile chcesz, kumpel ma w domu kilkanaście sztuk. Jeśłi chcecie do obrony domu, z pewnością taka wam wystarczy. Nie potrzeba żadnych zezwoleń. Tak naprawdę więc problemu nie ma.

 

A tak ogólnie to trzymanie broni w domu to troche strach nie uważacie?

Trzymac w domu bombę czy granat to większość się obawia, ale tak jak wymienione mogą wybuchnąć, tak samo broń palna czasem "sama" strzela. Bardzo czeste sa wypadki z dziećmi i nie wiem czy nie więcej jest ofiar broni służącej w domu do obrony niz faktycznych przypadków użycia tej broni w obronie domu.

 

Trochę statystyk:

http://www.tvp.info/23401692/usa-liczba-ofiar-wypadkow-na-drogach-rowna-liczbie-zabitych-z-broni-palnej

W USA w 2014 było ponad 10 zabójstw/100tys mieszkańców przy użyciu broni palne.

W Polsce mamy obecnie około 2 zabójstwa/100tys mieszkańców przy użyciu czegokolwiek. (Osiągneliśmy poziomy zbliżone do obecnego równiez za Stalina bo w IIRP było około 10 zabójstw)

 

Wisienka na torcie, obrończyni prawa do posiadania broni postrzelona przez 4-letniego syna.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-blogerka-postrzelona-przez-4-letniego-synka,626128.html

 

Jeśli chodzi o obronę terytorialną.

Lepiej zorganizować magazyny/skłądy z bronią wielu punktach w każdym mieście. Każdego przeszkolić w kilka godzin jak kałacha używać. W razie wybuchu wojny kto chce zgłosi się po swojego kałacha do magazynu, czyli po prawdziwa broń z która można użyć z kilkuset metrów a nie że będziemy mieli w domach jakieś pistoleciki które ze 100m nie koniecznie przebiją skórzaną kurtkę już nie mówiąc o celności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/lis_tomasz/status/724320000706764801

 

tomka boli dupa, że w końcu docenia się bohaterów. swoją drogą jaką kurwą trzeba być żeby coś takiego pisać.

Za to jakim był żołnierzem powinien dostawać odznaczenia.

Za to że mordował cywili powinien dostać karę śmierci, która zreszta otrzymał

Morderca-bohater, każda z opcji politycznych znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jakim był żołnierzem powinien dostawać odznaczenia.

Za to że mordował cywili powinien dostać karę śmierci, która zreszta otrzymał

Morderca-bohater, każda z opcji politycznych znajdzie coś dla siebie.

SS przebierało się za mikołajów i chodziło po sierocińcach.

Organizacja charytatywno-zbrodnicza, każda z opcji politycznych znajdzie coś dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS przebierało się za mikołajów i chodziło po sierocińcach.

Organizacja charytatywno-zbrodnicza, każda z opcji politycznych znajdzie coś dla siebie. 

 

Niezłe porównanie na szczęście nie moje.

Dziwne że nikt Cie za nie nie opier...ił.

Podejrzewam że ja za taki tekst bym nieźle oberwał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.