Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

W sytuacji w ktorej pis ma 10 legalnie wybranych sedziow w 15-osobowym skladzie ktory orzeka wiekszoscia glosow to nie za bardzo rozumiem podwazanie wyrokow takiego skladu. 

Trybunal bylby pisowski niezaleznie od legalnosci tych 3 sedziow. Podwazanie tego trybunalu bo sedziow wybral w wiekszosci pis to podwazanie trybunalu od poczatkow jego dzialalnosci.

Do TK weszli partyjni funkcjonariusze:

- sędzia nieradząca sobie w sądzie rejonowym (!) - przecież to jest podobny przypadek co powołanie Brzęczka na selekcjonera pomimo braku sukcesów w esktraklapie

- pisowska krzykaczka

- partyjny funkcjonariusz będący twarzą ,,reformy" wymiaru sprawiedliwości a do tego były komuch (przy jednoczesnej krytyce Rzeplińskiego za króciutki epizod w PZPR xD)

- jedyny dziekan w Polsce, który nie poparł uchwały przeciwko łamaniu praworządności

- trzech dublerów (jeżeli ktoś się zgodził zostać dublerem to trudno mieć o nim dobre zdanie)

Gdyby PiS wszystko przeprowadził od początku do końca legalnie to pewnie powstające wakaty w TK obsadziliby doświadczeni prawnicy, tak jak to było nie tylko za rządów PO, ale nawet za pierwszych rządów PiS. A wtedy nie byłoby mowy o podległości wobec Prezesa, no i przede wszystkim Trybunał działałby dużo sprawniej. Teraz jest to niemożliwe, bo zwyczajnie wiele sensownych osób nie zgodziłoby się wejść do obecnego TK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Artlan napisał:

Do TK weszli partyjni funkcjonariusze:

- sędzia nieradząca sobie w sądzie rejonowym (!) - przecież to jest podobny przypadek co powołanie Brzęczka na selekcjonera pomimo braku sukcesów w esktraklapie

- pisowska krzykaczka

- partyjny funkcjonariusz będący twarzą ,,reformy" wymiaru sprawiedliwości a do tego były komuch (przy jednoczesnej krytyce Rzeplińskiego za króciutki epizod w PZPR xD)

- jedyny dziekan w Polsce, który nie poparł uchwały przeciwko łamaniu praworządności

- trzech dublerów (jeżeli ktoś się zgodził zostać dublerem to trudno mieć o nim dobre zdanie)

Ale rozumiem ze zgodzisz sie ze poza dublerami zostali wybrani legalnie i zgodnie z prawem i konstytucja? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@quevas

Ciekawe, co zrobi opozycja. Bardzo interesujący sondaż dla RMF i Gazety Prawnej:

Cytat

gdyby doszło do pojedynku Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską - urzędujący prezydent mógłby liczyć na 49,6 proc. poparcia, zaś wicemarszałek Sejmu na 41,6 proc.; 5,1 proc. nie wie, na kogo by oddało głos. W pojedynku z Kosiniakiem-Kamyszem Duda otrzymałby 43,9 proc., zaś kandydat PSL 45,9 proc.; w tym przypadku 7,5 proc. nie wie, na kogo by oddało głos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, fluber napisał:

A jesli robili tak w mlodosci ale zmadrzeli i od wielu lat jezdza przepisowo to tez?:)

Jak zmądrzeli dopiero wtedy kiedy byli za starzy żeby prowadzić to nie :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, fluber napisał:

W sytuacji w ktorej pis ma 10 legalnie wybranych sedziow w 15-osobowym skladzie ktory orzeka wiekszoscia glosow to nie za bardzo rozumiem podwazanie wyrokow takiego skladu.

to po pan Kaczyński wzywa panią Przyłębską na tajne narady ?

I co z raportem wybranego przez PIS sędziego Wyrembaka, któremu się ulało :

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/613179,julia-przylebska-tk-jaroslaw-wyrembak.html

[TK służy PIS jako usłużna instytucja wydająca wyroki na partyjne zamówienie, podpierając je autorytetem którego w istocie nie posiada]

6 godzin temu, fluber napisał:

@quevas

Ciekawe, co zrobi opozycja. Bardzo interesujący sondaż dla RMF i Gazety Prawnej:

ciekawe, co zrobi PIS : na 3 m-ce przed wyborami Duda nie ma 50,1 już nawet w sondażach

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.02.2020 o 08:33, fluber napisał:

Gdzie znajde te wyniki???

Come on. Wystarczy w google wpisać: "sondaż social changes wpolityce duda". Zresztą na portalu Karnowskich masz specjalny dział, gdzie znajdziesz wszystkie publikowane sondaże: https://wpolityce.pl/autorzy/834-nasz-sondaz

Wracając do tego tematu, to w sondażu z 15 lutego Duda zyskał w zarówno w I jak i II turze, więc można mówić o wzroście :) Pal licho, że w sondażu kilka dni później Dudzie spadło o 6pp.

W dniu 21.02.2020 o 08:18, blackmagic napisał:

Poczytaj sobie o tej firmie która robiła sondaż w necie to zrozumiesz

Co mam przeczytać? Robienie zarzutu z tego, że właściciel tej firmy ma poglądy i to jeszcze konserwatywne? Jak porównasz wyniki sondaży z 11 października to Social Changes miało mniejszy rozstrzał niż IBRIS. To nie CBOS gdzie lukruje się sondaże, jak Dudzie spada to publikują sondaż -> patrz ostatni sondaż.

W dniu 21.02.2020 o 00:40, fluber napisał:

Dalej nie wiem co jest kontrowersyjnego w tym materiale? Można się przyczepić do bezsensownych materiałów o Kindze Rusin, ale w tym materiale, babka przedstawiła sondażowe wyniki I i II tury. Koniec kropka. Drażniący jest tytuł ". Polacy chcą"... Już kiedyś pisałem, że jest to nieuprawnione. Ta moda dowalania się do wszystkiego co leci w TVP jest naprawdę nużąca. Ale 99% piszących w tym temacie więcej ogląda TVP w tydzień niż ja przez rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, quevas napisał:

[TK służy PIS jako usłużna instytucja wydająca wyroki na partyjne zamówienie, podpierając je autorytetem którego w istocie nie posiada]

To samo o TK, tylko zamiast "PIS" używano "PO" , mówił PIS zanim rozpoczął pierwszą kadencję.

Od dawna obowiązują w pewnych kwestiach w polityce podwójne standardy:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25725368,opozycja-zabezpiecza-senat-w-razie-absencji-senatorow-odwolanie.html

Opozycja zmienia regulamin Senatu tak, by maksymalnie utrudnić możliwość odwołania Grodzkiego.

Tusk dzisiaj o prezydencie:

Cytat

Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle stać się mężczyzną.

Chamstwo jest piętnowane tylko z jednej strony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, quevas napisał:

ciekawe, co zrobi PIS : na 3 m-ce przed wyborami Duda nie ma 50,1 już nawet w sondażach

W pierwszej turze? Myślę, że sztab wyborczy każdego kandydata marzy o takich problemach :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Come on. Wystarczy w google wpisać: "sondaż social changes wpolityce duda". Zresztą na portalu Karnowskich masz specjalny dział, gdzie znajdziesz wszystkie publikowane sondaże: https://wpolityce.pl/autorzy/834-nasz-sondaz

Wracając do tego tematu, to w sondażu z 15 lutego Duda zyskał w zarówno w I jak i II turze, więc można mówić o wzroście :) Pal licho, że w sondażu kilka dni później Dudzie spadło o 6pp.

Dalej nie wiem co jest kontrowersyjnego w tym materiale? 

Nie ma nic kontrowersyjnego. Ja patrzyłem na taką stronę "ewybory.eu" i tam tego sondażu z 15 lutego nie było i Duda miał spadek w 4 kolejnych sondażach z tej pracowni, stąd moja reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

To się nazywa "zabezpieczanie demokratycznych mechanizmów"

Ja się dziwię, że zamiast wpisywać, że można głosować nad odwołaniem marszałka raz na 3 miesiące, nie wpisali od razu, że raz na 3 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, fluber napisał:

Chamstwo jest piętnowane tylko z jednej strony

trollu , dlaczego manipulujesz na tym forum ? słowo „ chamskie” też skopiowałeś z „do rzeczy” ? Wstydź się .

569C18B1-9D52-4E87-B91E-52E405B78531.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Koelner napisał:

trollu

Kultura jak u Tuska;)

Szkoda ze intelekt nie taki:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Kultura jak u Tuska;)

Szkoda ze intelekt nie taki:)

nie widzę co jest kulturalnego w tym że zaśmiecasz forum trollingiem . nigdy nie weryfikowałem Twoich źródeł dlatego jestem trochę zaskoczony. dzisiaj słuchałem polityka PiS jak tłumaczył że Duda nie będzie brał udziału w debatach ponieważ prawdopodobnie wszyscy będą go atakować . myślałem że Tusk do tego się odnosił . fluber , dramat . napisz jeszcze coś o iq , intelekcie , czytaniu ze zrozumieniem ale będąc przy ścianie jesteście nawet już nie nudni ale zabawni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Koelner napisał:

nie widzę co jest kulturalnego w tym że zaśmiecasz forum trollingiem . nigdy nie weryfikowałem Twoich źródeł dlatego jestem trochę zaskoczony. dzisiaj słuchałem polityka PiS jak tłumaczył że Duda nie będzie brał udziału w debatach ponieważ prawdopodobnie wszyscy będą go atakować . myślałem że Tusk do tego się odnosił . fluber , dramat . napisz jeszcze coś o iq , intelekcie , czytaniu ze zrozumieniem ale będąc przy ścianie jesteście nawet już nie nudni ale zabawni :)

Cały coś piszesz o iq, intelekcie, czytaniu ze zrozumieniem. Nudny jesteś.

Wyzwij żonę Flubera od k****, wtedy jest ciekawiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Koelner napisał:

nie widzę co jest kulturalnego w tym że zaśmiecasz forum trollingiem .

No jak nie jarzysz ze Tusk chamsko ale i inteligentnie obrazil Dude to co ja poradze?:)

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, DeltaCenter napisał:

Co mam przeczytać? Robienie zarzutu z tego, że właściciel tej firmy ma poglądy i to jeszcze konserwatywne? Jak porównasz wyniki sondaży z 11 października to Social Changes miało mniejszy rozstrzał niż IBRIS. To nie CBOS gdzie lukruje się sondaże, jak Dudzie spada to publikują sondaż -> patrz ostatni sondaż.

Dalej nie wiem co jest kontrowersyjnego w tym materiale? Można się przyczepić do bezsensownych materiałów o Kindze Rusin, ale w tym materiale, babka przedstawiła sondażowe wyniki I i II tury. Koniec kropka. Drażniący jest tytuł ". Polacy chcą"... Już kiedyś pisałem, że jest to nieuprawnione. Ta moda dowalania się do wszystkiego co leci w TVP jest naprawdę nużąca. Ale 99% piszących w tym temacie więcej ogląda TVP w tydzień niż ja przez rok ;)

Łap

https://oko.press/prorzadowe-media-ciesza-sie-z-pseudo-sondazu-polacy-chca-by-nauczyciele-pracowali-wiecej/

https://www.salon24.pl/u/hyrkan/957195,pracownia-social-changes-fejkowy-osrodek-do-manipulowania-opinia-publiczna-przez-prawicowe-media

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, fluber napisał:

No jak nie jarzysz ze Tusk chamsko ale i inteligentnie obrazil Dude to co ja poradze?:)

to do kogo masz zarzuty że chamstwo jest piętnowane z jednej strony?

9 minut temu, RappaR napisał:

Wyzwij żonę Flubera od k****, wtedy jest ciekawiej

proszę lepiej nie pisz co jest dla Ciebie ciekawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.