Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, blackmagic napisał:

Tez nie - niemniej publiczna telewizja podpierajaca sie prawdopodobnie fake sondazem po to aby pokazac zwyciestwo kandydata wladzy przypomina troche miniony ustrój 

Największy zarzut z tego artykułu, który podlinkowałeś to taki, że wpolityce.pl opublikował sondaż, którego wyniki niczym szczególnym nie rózniły się od ówczesnych preferencji wyborczych w Polsce. Fejkowy za to w twojej opinii nie jest sondaż, który dawał Koalicji Europejskiej 11 pp, a tak naprawdę skończyło się przewagą 7 pp dla PiS-u. To nawet tvn i wyborcza nie zdecydowały się na taki szwindel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

A jak to robi telewizja prywatna to jest ok ? :)

"Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to.."

Tak jak pisalem - tez nie. Co nie zmienia faktu ze tvp powinna miec troche inne standardy niz tvn. Inaczej po co jest?

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Największy zarzut z tego artykułu, który podlinkowałeś to taki, że wpolityce.pl opublikował sondaż, którego wyniki niczym szczególnym nie rózniły się od ówczesnych preferencji wyborczych w Polsce. Fejkowy za to w twojej opinii nie jest sondaż, który dawał Koalicji Europejskiej 11 pp, a tak naprawdę skończyło się przewagą 7 pp dla PiS-u. To nawet tvn i wyborcza nie zdecydowały się na taki szwindel.

Ja nie mowie ze ten drugi nie jest fejkowy. Serio dla was jest ok ze publiczna telewizja zamiast podawac fakty rzuca jakis sondaz robiony przez niewiadomo co i niewiadomo jak i twierdzi ze to sa nastroje spoleczne. Przeciez to jest naganne. I byloby zawsze nie wazne czy u steru jest aws sld czy po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 04:12, fluber napisał:

Ale rozumiem ze zgodzisz sie ze poza dublerami zostali wybrani legalnie i zgodnie z prawem i konstytucja? 

Oczywiście.

Dublerzy to jest jedna kwestia, partyjni funkcjonariusze i niezbyt kompetentni ludzie to druga.

Pamiętam, że w czasie pierwszych rządów PiS spore kontrowersje wzbudził wybór na sędziego TK Marka Kotlinowskiego, który był urzędującym prezesem Ligi Polskich Rodzin. Tyle tylko, że on na tle swoich partyjnych kolegów wyróżniał się pozytywnie i nie stawiałbym go na równi z paniami P. oraz panem P. Ponadto pozostałe kandydatury PiS nie budziły większych zastrzeżeń. Tym razem Partia poszła na całość i przy tak bezkrytycznym elektoracie pójdzie dużo dalej (po sądach przyjdzie czas na media).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artlan napisał:

Tym razem Partia poszła na całość i przy tak bezkrytycznym elektoracie pójdzie dużo dalej (po sądach przyjdzie czas na media).

To miło, że jedno się przez 5 lat rządów PiS nie zmieniło - tak jak przed 2015, głównym problemem jest strasznie co PiS zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 20:02, fluber napisał:

No jak nie jarzysz ze Tusk chamsko ale i inteligentnie obrazil Dude to co ja poradze?:)

Z was to jednak są nieźli zamordyści.

Przeszkadza wam lajtowy czarny humor (chociażby oburzenie Seby po wrzuceniu memu komiksa z Hitlerem) i karykatury Jezuska (nawet te niewulgarne jak z ,,NIE") a złośliwe przytyki utożsamiacie z chamstwem. Za to do szczucia na przeciwników PiS jesteście pierwsi. :)

43 minuty temu, RappaR napisał:

To miło, że jedno się przez 5 lat rządów PiS nie zmieniło - tak jak przed 2015, głównym problemem jest strasznie co PiS zrobi. 

Głównym problem jest to, co PiS dotychczas zrobił i o tym jak najbardziej dużo się mówi i pisze. A obawy o kolejne naruszenia praworządności oraz upartyjnienie państwa są jak najbardziej uzasadnione. Julkom i Deltom nie tylko to nie przeszkadza, ale jeszcze to bezkrytycznie popierają, Gowiny i flubery troszkę są sceptyczni, ale w sumie to wyjebane, zatem Jarosław nie ma specjalnych powodów aby się cofnąć. Pytanie tylko gdzie jest granica, w końcu nawet repolonizację prywatnych mediów i sfałszowanie wyborów można uzasadnić ,,troską o dobro państwa".

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artlan napisał:

Julkom i Deltom nie tylko to nie przeszkadza, ale jeszcze to bezkrytycznie popierają.

Jak dlugo Artlany i vasquezy beda plakusiowac w internetach tak dlugo Jaroslaw ma moje pelne poparcie.

Panie Prezesie, prosze upartyjniac i lamac konstytucje. Do oporu! ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Jak dlugo Artlany i vasquezy beda plakusiowac w internetach tak dlugo Jaroslaw ma moje pelne poparcie.

Panie Prezesie, prosze upartyjniac i lamac konstytucje. Do oporu! ❤️

Generalnie w życiu nie liczy się tylko hajs i praworządność.Patrzenie na taki ból dupy jest warte naprawdę sporo i na razie jedyne czego nie żałuję w związku z wyborami ostatnimi, to faktu, że nie wziąłem bardziej aktywnego udziału w nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6445967,pis-sejm-sondaz-konfederacja-ko-psl-lewica-polityka.html

Cytat

Konfederacja byłaby jedyną opcją dla PiS, by mieć w Sejmie ponad 230 mandatów. Nawet trudna do wyobrażenia koalicja PiS-PSL miałaby tylko 227 mandatów.

Pięknie ;)

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Jak dlugo Artlany i vasquezy beda plakusiowac w internetach tak dlugo Jaroslaw ma moje pelne poparcie.

Panie Prezesie, prosze upartyjniac i lamac konstytucje. Do oporu! ❤️

wydawało mi się , że jesteś bardziej "wolnym elektronem" niż uzależnionym od artlanów i vazquezów.

 

Andrzej się wycofuje

https://dziennikzachodni.pl/wczesniejsza-emerytura-nie-do-zrealizowania-andrzej-duda-wycofa-sie-z-pomyslu-emerytur-stazowych-dlaczego-25-2-2020-r/ar/c3-14472153

może otrzymał takie informację

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spowolnienie-przyhamuje-inflacje-7827159.html

tak jak chyba tutaj ustaliliśmy to II kadencja PiSu pokaże jacy z nich administratorzy.

inwestycje za ich rządów siadły, dochodzą spadki na giełdach, inflacja w górę , pewnie zamieszają w stopach procentowych i kredyty pójdą w górę.

tym bardziej ,że spowolnienie na świecie oraz może ta panika koronowirusa spowoduje depnięcie, czy PiS nas przygotował czy jak w Karierze Nikosia Dyzmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Chyba, że im dobrze pójdzie to ustalimy, że trzecia?:)

bez przesady , w II zobaczymy jak rządzili w I , oczywiście po części :)

3 minuty temu, fluber napisał:

PIS ma Sejm, opozycja ma Senat. Administratorzy już nie mają takiej władzy, jak mieli:)

już ich tłumaczysz ze złego rządzenia ? :)

jak na standardy demokracji PiS miał władzę praktycznie absolutną , ostatnio tyle narzędzi w ręku to miał chyba Jaruzelski.

dla mnie wydawać pieniądze z budżetu można gorzej lub lepiej ale to nie jest najtrudniejsze oraz najistotniejsze. nadal nie widzę mieszkań plus, obwodnic, portu lotniczego, samochodów elektrycznych...

realizacja takich projektów jest zdecydowanie trudniejsza niż robienie ustawy i przerzucenia pieniędzy w tabelach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 22:13, Koelner napisał:

to pomyśl sobie jaki ja miałem ubaw jak pracowałem kilka lat temu w operacjach i widziałem jak gospodarstwo domowe mające razem 2500 brutto/m brało garnki Filipiaka za 6000 zł na raty . ludzie nie znają ograniczeń 🤣

Teraz mi sie to w oczy rzucilo.

Generalnie w pracy masz (miales) ubaw z osob, ktore 'Twoja' firma - w gruncie rzeczy - oszukuje/wykorzystuje.

Z drugiej strony jakos srednio raz na kwartal zarzucasz Rapparowi brak empatii w kontekscie jego pracy zawodowej.

Skad u Ciebie takie podwojne standardy?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

Teraz mi sie to w oczy rzucilo.

Generalnie w pracy masz (miales) ubaw z osob, ktore 'Twoja' firma - w gruncie rzeczy - oszukuje/wykorzystuje.

Z drugiej strony jakos srednio raz na kwartal zarzucasz Rapparowi brak empatii w kontekscie jego pracy zawodowej.

Skad u Ciebie takie podwojne standardy?

podziwiam Waszą solidarność :) potrzebujecie nawzajem dla siebie forumowych adwokatów :) słodkie.

do tematu.

wyciągnąłeś zdanie z całej dyskusji ( to wyciąganie pojedynczych zdań to też taka Wasza solidarność ? :) ).

artykuł sugerował ,że dzięki wzrostowi płac (szczególnie minimalnej) ukrócili te zjawisko i chyba przez świadomość ludzka. nie jest to prawdą ponieważ świadomość ludzka się nie zmienia ,człowiek chce zawsze więcej a nie jesteśmy jeszcze na takim etapie rozwoju aby luzie nie brali kredytów, pożyczek na wszystko. dlatego dopisałem , że ludzie nie znają ograniczeń. amerykanie np. mega są zadłużeni.

PiS bodajże w czerwcu ustawę wprowadził przeciwko chwilówką i praktycznie zaorał ten rynek.

miałem ubaw ponieważ sam w pierwszej pracy zarabiałem mało ale nie brałem chwilówek na garnki philipiaka , urodziny, święta bożego narodzenia, playstation, wycieczki (tak z głowy pamiętam ,że takie branie chwilówek było wtedy modne). nie bierze się kredytów , pożyczek na rzeczy które możliwe , że się nie odda a jeśli się bierze to ponosi się i tak ryzyko. wolny wybór. PiS ten wybór zamknął.

nie napisałem ,że tymi ludźmi gardzę , po części ich rozumiem , że chcą za nie swoje pieniądze się bawić.

dlatego coś Ci się znowu pomyliło. zostań przy jednozdaniowcach ,  czasami mnie bawią :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

zostań przy jednozdaniowcach ,  czasami mnie bawią :)

ale zobacz ile zdan wyciagam z kolegow dyskutantow

docen

10 minut temu, Koelner napisał:

podziwiam Waszą solidarność :) potrzebujecie nawzajem dla siebie forumowych adwokatów :) słodkie.

zebys zobaczyl co robimy w rilu!

#puzon #pdw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.