Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, eF. napisał:

@DeltaCenter

Są też tacy, którzy nabijają ocenę dając dziesiątki, whateva. Mamy tylu ciekawych artystów, że akurat film o chałturniku z Podlasia jest trochę niesmaczny. Szczególnie, że promuje go głównie Kurski, który jest fanem tejże muzyki, i za wszelką cenę robi z niego wielką gwiazdę zapraszając Martyniuka gdzie się da. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale skwituje to tak - jaki kraj taki Johnny Cash. :)

Ej ja wiem, że Polska to jest kraj samych wybitnych ludzi w którym nikt nie słucha disco polo ale jednak jak tak przeglądałem kanały muzyczne w tv ostatnio  to na połowie właśnie taka muzyka leciała. Z tego co słyszę i czytam to koncerty z tą muzyką też cieszą się powodzeniem I jak tak sobie patrzę to w innych krajach też mają swoją przaśną muzykę i jakoś nie ma z tym problemu. To trochę tak jakby się śmiać z country.

Reasumując chodzi mi o to, że ja rozumiem czemu ktoś robi komercyjny film o czymś co się dobrze sprzedaje zamiast robić paradokument o Buldogu czy Akurat. I nie rozumiem jak można mieć tak zaburzoną percepcję świata, żeby nie dostrzec, że sprzedaje się nie to co jest szczytem intelektualnego wyrafinowania a to co jest proste i łatwe. 

 

Tak BTW 

Na Polsacie właśnie interwencja extra o tym jak rolnik walczy z myśliwymi bo nie odstrzeliwują tylu dzików ile trzeba :) Procesuje się z nimi o 500 tys odszkodowania. 

Gdzie są ekolodzy się pytam, no gdzie !! Powinni zapłacić za myśliwych. Przed lufami to potrafią biegać a  już w nocy z dzikami rozmawiać i przekonać je aby pól nie ryły to nie chcą. Ciekawe czemu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eF. napisał:

@Sebastian

Seba, wyraziłem tylko swoje zdanie. Nie musisz mi tłumaczyć co się sprzedaje, bo to doskonale widać.

Po prostu nie bawi mnie Disco Polo, za to męczy nachalna promocja, ot tyle.  <bezradny>

Rozumiem, ale wiesz tak naprawdę dużą kasę zarabiają Ci którzy potrafią - jak to mówi mój znajomy "wpierdzielać trawę" Są restauracje z 5 gwiazdkami Michelin ale ich właściciele mogą tylko marzyć o ilości klientów i kasie jaką ma McDonald. Nie ma się więc co dziwić. Jedni celują w 1% mających kubki smakowe drudzy w całą resztę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian napisał:

Rozumiem, ale wiesz tak naprawdę dużą kasę zarabiają Ci którzy potrafią - jak to mówi mój znajomy "wpierdzielać trawę" Są restauracje z 5 gwiazdkami Michelin ale ich właściciele mogą tylko marzyć o ilości klientów i kasie jaką ma McDonald. Nie ma się więc co dziwić. Jedni celują w 1% mających kubki smakowe drudzy w całą resztę :)

Seba, czego słuchasz? Co wcinasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Seba, czego słuchasz? Co wcinasz?

Ze słuchaniem to bardzo różnie. W zasadzie jestem nieokreślony. Nie mam gatunku który bym przedkładał nad inne. Natomiast mam tak, że w zasadzie ponad polski rap to przedkładam nawet słuchanie deski klozetowej po bardzo ostrej imprezie. Disco polo też nie słucham - ale jak popularne było Ich Troje to słuchałem zanim Polska pokochała :) Płytę (nagraną na kompie oczywiście) do baru nosiłem co by puszczali :) 

Co do muzy to mówię od sasa do lasa. Zazwyczaj kilka piosenek danego wykonawcy/zespołu. Jak mi nie wpadnie w ucho to szkoda mi czasu. Ale jest to i rock i pop. I techno i alternatywa.  Soul czy reggaeton. Nawet country  - mam już muzę na wesele córki - o to 

będę przy tym z nią tańczył i spoglądał z byka na pana młodego żeby skur... wiedział gdzie jego miejsce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 strony o zenku 🤣

Kurski płacze ze szczęścia 

 

Najbardziej lubię tekst pt a na weselu to każdy do tego tańczy!

Ale!

Na weselu będąc nie mam wpływu na to co leci, to młodzi sobie wybierają kapelę, jeśli już to tańczę to tylko i wyłącznie dla żony, żeby nie zasnęła z nudów po 2h siedzenia przy stole. 

I nie jest tak, że jak leci coś poza disco polo to ja robię się Travoltą. Nie, tańczyć nie lubię. Znam kroki do kilku tańców których kiedyś nauczyłem się na jakimś kursie ale przyjemności z tańca nie miałem i chyba nigdy mieć nie będę 

Country ssie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Sugerowanie się filmwebem? Serio? Pamiętam czasy jak niektórzy specjalnie rejestrowali się na filmwebie, żeby dać filmowi Smoleńsk notę 1.

A mi się wydaje, że narodziny sceny Disco Polo w Polsce zasługują na swój film, na bardzo dobry film. Myślę, że na zachodzie nikt nie robiłby z tego jakiejś afery. Cała ta nawalanka na Zenka, na disco polo, czy jak to robi vasq który powtarza przekaz łączenia wyborców pis z disco polo, jest niepoważna.

Już TVN poszedł tą drogą i ostatnią imprezę sylwestrową zrobił niejako w kontrze  (tak im się wydawało) do Polski z prowincji. Nazwali go "Warszawa bawi się z klasą". Wyszło jak wyszło, rzuciłem okiem na kilka minut i nawet zabawy nie było, klasy też mało. Dobór artystów marny, widownia stała sztywno jak na szkolnych akademiach. Wiało nudą i nawet prowadzący "zabawę" narzekali na widownię.

No sorki, ale disco polo i temu podobne to przepis na po prostu fajną zabawę, dlatego pamiętam jak kilkanaście lat temu organizatorzy studenckich juwenalii zaczęły zapraszać discopolowców. A jak już chcesz mieć fajne wesele i zadowolonych gości , to puszczasz im Zenka a nie AC/DC i Led Zeppelin. 

Swój domowy egzemplarz pokaż. !!! :D

No sorry ale jezeli Ty lubisz bawic sie przy disco polo i to jest dla Ciebie spoko rozwiązanie to jest to tylko suma twoich upodobań.

Nie rób projekcji na całe społeczeństwo. Ludzie mogą się na weselu bawić świetnie przy innej muzyce.

A to, że tvn nie umie czegoś zrobić jest tylko dowodem na ich nieudolność a nie na to że się nie da czegoś zrobić 

5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

No wiesz, każdy kraj ma takiego swojego Zenka, serio. Kurski promuje Zenka, bo Zenek to gwarant wysokiej oglądalności, a o to chyba w tym biznesie chodzi.

Nie wiem w czym problem. Ale wybicie się Zenka to jeden z tych filmów z serii "od pucybuta do milionera". Amerykanie byliby zachwyceni.

O to chodzi w telewizji publicznej? O wysoka oglądalność? 

5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Spodziewam się, że tak naprawdę to konstytucję masz tam gdzie zagląda jedynie twój konkubent.

Brawo. Klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Ja wiem, że kiedyś były lepsze utwory w tej misyjnej telewizji:)

 

A masz jakiś inny argument oprocz tego ze PO robiło też źle? Bo uzywasz go w kazdej dyskusji.

Wiec napisze Ci raz - tak PO tez jest do dupy i też robiło błędy. Nie uzywaj wiecej tego argumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

W sensie ?

 

Nie odbieraj mojej odpowiedzi zbyt osobiście bo to nic takiego ale skoro po moim cytacie nie zadałeś sobie choć troszkę trudu aby pomyśleć lub sprawdzić googla służę pomocą - twoja krotka wypowiedz ma mistrzowska sekwencje niewiedzy ale w taki uroczy sposób 

1. nie ma czegoś takiego jak 5stars Michelin. 
2. niefortunne porównanie do McD gości którzy są najlepsi na świecie kulinarnym i łącza pasje z dobrym stylem i smakiem na tle gowna zabawne

3. lepsze jest porównanie o czym by marzyli bo uwierz ze te niebotyczne restauracje są zarezerwowane z wyprzedzeniem i ciężko o stolik mimo chorych cen

4. masz dziwny obraz McD zapewne bo restauracje w większości to franczyza wiec nie istniej wujek McDonald który wszystko ma tylko jest to raczej marka rozpoznawalna na świecie i wpłacasz haracz a wujka to nawet średnia Klientów co sugeruje twoja wypowiedz nie obchodzi ;) 

nic takiego się nie stało ale mistrzowsko się wyminales z prawdami ( kilkoma) w tak krótkiej i niewinnej wypowiedzi. 

I uwierz ze właściciele 3 gwiazdkowych restauracji maja taka renomę i zarobki ze raczej nie śnią o tych tłumach z McD 

Chodzi im wręcz o coś elitarnego i zmysłowego. A przy tym zarabiają więcej niż ten McDonalds ( jednostkowo ) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Ok. Niech będą trzy gwiazdki. Sens i tak jest taki sam. To coś jak czepianie się słowa dekada. Ale ok.. rozumiem. 

Chyba jednak nie ;)

Teraz, blackmagic napisał:

Zaczął bym  od tego że gwiazdki można miec max 3

To punkt pierwszy dobry wstęp autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

 

Nie odbieraj mojej odpowiedzi zbyt osobiście bo to nic takiego ale skoro po moim cytacie nie zadałeś sobie choć troszkę trudu aby pomyśleć lub sprawdzić googla służę pomocą - twoja krotka wypowiedz ma mistrzowska sekwencje niewiedzy ale w taki uroczy sposób 

1. nie ma czegoś takiego jak 5stars Michelin. 
2. niefortunne porównanie do McD gości którzy są najlepsi na świecie kulinarnym i łącza pasje z dobrym stylem i smakiem na tle gowna zabawne

3. lepsze jest porównanie o czym by marzyli bo uwierz ze te niebotyczne restauracje są zarezerwowane z wyprzedzeniem i ciężko o stolik mimo chorych cen

4. masz dziwny obraz McD zapewne bo restauracje w większości to franczyza wiec nie istniej wujek McDonald który wszystko ma tylko jest to raczej marka rozpoznawalna na świecie i wpłacasz haracz a wujka to nawet średnia Klientów co sugeruje twoja wypowiedz nie obchodzi ;) 

nic takiego się nie stało ale mistrzowsko się wykonałeś z prawdami ( kilkoma) w tak krótkiej i niewinnej wypowiedzi. 

Z gwiazdkami już wiem, nigdy to nie miało dla mnie znaczenia ale ok. Trzy.

Porównanie jest bardzo fortunne. Jedni potrafią zarabiać na tłumach krocie a goście którzy prowadzą taką 3 gwiazdkową restaurację po prostu nie. Tak - być może dla nich ważne jest co innego - ale właśnie o to w tym chodzi. Dokładnie tak jak z twórcami filmu o Zenku. Oni liczą na kasę z tłumów a nie na zachwyt krytyków.  

A franczyza jest bardzo popularnym modelem biznesowym i ilość haraczy się liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

A masz jakiś inny argument oprocz tego ze PO robiło też źle? Bo uzywasz go w kazdej dyskusji.

Wiec napisze Ci raz - tak PO tez jest do dupy i też robiło błędy. Nie uzywaj wiecej tego argumentu

Przeciez to nie jest zaden argument, z vasquezem nie da sie dyskutowac na argumenty:)

Puszczanie disco polo w tvp to akurat zaden blad:) generalnie gdyby nie kwestie propagandowe to tvp jest calkiem fajnie prowadzona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Przeciez to nie jest zaden argument, z vasquezem nie da sie dyskutowac na argumenty:)

Puszczanie disco polo w tvp to akurat zaden blad:) generalnie gdyby nie kwestie propagandowe to tvp jest calkiem fajnie prowadzona:)

Generalnie poza wiadomościami nie oglądam wiec sie nie odniose ani nie mam porównania jak bylo bo nie ogladam tv w sumie od 15 lat.

A wiadomości są tak przemielone propagandowo że kreują obraz państwo mocno odmienny od tego co jest na ulicach.

I ubiegajac Twoja odpowiedz te na tvn też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.