Jump to content
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Recommended Posts

2 godziny temu, josephnba napisał:

No i widzisz Julek

Nic, kompletnie nic nie wnosisz do rozmowy, po c*** więc się teraz udzialasz na ten temat skoro nie masz elementarnej nawet wiedzy o tamtych wydarzeniach i o tym co się działo kilka lat po! 

No tak vs osoba piszaca o tym na maturze (kek*) jestem skazany na porazke :(

* narzekales na lole i achy to lap keka!

17 minut temu, lorak napisał:

strony 175-176 postanowienia IPN.

Przecież tam są opisane prawie wszystkie łuski znalezione w czasie ekshumacji IPNowskiej Jedynie 2 nie zostały zidentyfikowane ( na jakieś 60 ) ale one leżały z 22 łuskami wystrzelonymi z MG22. Do tego jeszcze 3 z 5 łusek nie zostały zidentyfikowane ale one zostały przyniesione przez inne osoby

A na stronie 177 na podstawie 3 kryminalistycznych ekspertyz stwierdza ,że w dniu 10 lipca 1941 nie oddawano strzałów z broni palnej

Teraz, DeltaCenter napisał:

Obchodzi jakieś 95% ludzi na świecie, którzy chcą się dowiedzieć czegoś o Jedwabnem.

Czyli jakieś 200 osób? Przeceniasz znaczenie tematu Jedwabne na świecie

6 minut temu, ely3 napisał:

Pojedź z łopatą na miejsce stodoły, a za parę godzin dwa razy więcej osób, będzie darło mor.ę wykrzykując od nazistów. Kilku dziennikarzy próbowało z kamerą. Do obejrzenia.

13 minut temu, ely3 napisał:

Przecież tam są opisane prawie wszystkie łuski znalezione w czasie ekshumacji IPNowskiej Jedynie 2 nie zostały zidentyfikowane ( na jakieś 60 ) ale one leżały z 22 łuskami wystrzelonymi z MG22. 

MG22?

O ja pierdolę, on serio to napisał?:)

• Haha 2

1 hour ago, ely3 said:

O stosunkach polsko-żydowskich na zachodzie piszę się zaczynając od nazw: Auschwitz, Jedwabne...............

Zapytaj ludzi skąd pochodzi to zdjęcie:

jedwabne_1.jpg

Edited by DeltaCenter

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Przecież tam są opisane prawie wszystkie łuski znalezione w czasie ekshumacji IPNowskiej Jedynie 2 nie zostały zidentyfikowane ( na jakieś 60 )

a wcześniej napisałeś: "Nieprawda są dokładnie opisane łuski oraz skad się tam wzięły". tak więc przyznajesz, że jednak nie wszystkie?

1 godzinę temu, ely3 napisał:

A na stronie 177 na podstawie 3 kryminalistycznych ekspertyz stwierdza ,że w dniu 10 lipca 1941 nie oddawano strzałów z broni palne

na podstawie analizy większości (a więc nie wszystkich) materiałów. poza tym był co najmniej jeden świadek, który mówił o strzelaniu zanim informacja o łuskach stała się publiczna.

Edited by lorak

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Zapytaj ludzi skąd pochodzi to zdjęcie:

jedwabne_1.jpg

Zapytałem. Powiedzieli że z forum e nba. A poważnie to nikt nie ma pojęcia

@lorak

Wiem że masz blade pojęcie o archeologii ale jeśli 2 zniszczone łuski znajdują się pomiędzy 22 rozpoznanymi to można założyć że są z tego samego okresu.

Tych 5 przyniesionych nie liczę bo nie są z badań

Ergo nie ma żadnego dowodu że była strzelanina. Masz nawet notatki niemieckiej armii że polskie dzikie bandy zabiła Żydów w Jedwabne. To też Niemcy sfałszowali? Dlaczego olewasz niemieckie archiwa które pokazują że żadna jednostka nie przebywała w tamtym rejonie?

20 minutes ago, ely3 said:

Zapytałem. Powiedzieli że z forum e nba. A poważnie to nikt nie ma pojęcia

@lorak

W sumie to nawet zabawna ta odpowiedź, podobnie jak twój ekspercko- pouczający ton wypowiedzi. 

Byli świadkowie co zeznawali o bardzo dużej ilości Niemców w tym czasie, a że w niemieckich raportach nie ma. Trochę w tym czasie tego typu jednostki zwiedzały sobie podlaskie wsie i miasteczka. 

Edited by DeltaCenter

38 minut temu, ely3 napisał:

Ergo nie ma żadnego dowodu że była strzelanina. Masz nawet notatki niemieckiej armii że polskie dzikie bandy zabiła Żydów w Jedwabne. To też Niemcy sfałszowali? Dlaczego olewasz niemieckie archiwa które pokazują że żadna jednostka nie przebywała w tamtym rejonie?

nie olewam, ale one są niekompletne (poza tym to, że czegoś nie ma w dokumentach, nie oznacza, iż się nie wydarzyło...). część zniszczono, a część pewnie gdzieś się w rosji pałęta. poza tym podejdźmy do tematu z drugiej strony: co przemawia za tym, że to polacy dokonali tej zbrodni? jaki jest dowód, że spalono te półtora tysiąca osób?

40 minut temu, ely3 napisał:

Wiem że masz blade pojęcie o archeologii ale jeśli 2 zniszczone łuski znajdują się pomiędzy 22 rozpoznanymi to można założyć że są z tego samego okresu.

różne rzeczy można zakładać, ale ty się wypowiadałeś w tonie 100% pewności.

Tu nawet liczba "40 sprawców" jest niepewna. 

PS. Ktoś coś o Kidawie słyszał? Słabe są te początki jej kampanii. Duda od daty, namaszczenia przez Kaczyńskiego, już coś robił, mając poparcie w partii. 

@quevas serduszko już odkleiłeś? 

Edited by DeltaCenter
  • Haha 1

7 hours ago, StaryFan said:

Pojedź z łopatą na miejsce stodoły, a za parę godzin dwa razy więcej osób, będzie darło mor.ę wykrzykując od nazistów. Kilku dziennikarzy próbowało z kamerą. Do obejrzenia.

Sam bym każdego dziennikarza jebnal taka łopatą w baniak!

Coś takiego może i powinna zrobić delegacja polskich naukowców już bardzo dawno temu. Zresztą pisałem o tym w którymś z wcześniejszych postów 

Liczba 1200 zamordowanych też jest wg mnie przeszacowana, myślę że max mogło być ok 500 osób, a raport mówił zdaje się o nie mniej niż 350

Używacie przypuszczeń w swoich wypowiedziach, lakonicznych odpowiedzi na zadawane pytania i śmiesznie pomijanie fakty cytowane bezpośrednio z dokumentów 

Czy Niemcy pomogli zapędzić tych ludzi? Oczywiście! Czy Niemcy zabili część tych ludzi? Oczywiście! Czy są jedynymi sprawcami tej zbrodni? W żadnym wypadku!

Jak się któryś porządnie przygotuje to zapraszam

@julekstep nie będę cytował twoich bezsensownych wypowiedzi bo nie jesteś w tej dyskusji 9dpowiednim partnerem

@DeltaCenter w dupie mam zarówno konto DeNiro jak i prezydenturę Trumpa. A że ty nie potrafisz zrozumieć że pytanie o jego obietnice w kontekście najgłośniejszej (muru) nie było podszyte niczym poza chwilową ciekawością to też mam to w dupie. Możesz próbować zmienić temat, widać że podobnie jak kolega Julek mało wiesz o zbrodni o której tu mowa i powtarzasz albo frazesy o Grossie albo utarte, w większości nie znajdujące potwierdzenia w faktach brednie, więc ustalmy że na Białołęce bez zmian i zajmij się oczernianiem EU bo to ci wychodzi równie dobrze jak słoma z butów 

• Haha 1

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

W sumie to nawet zabawna ta odpowiedź, podobnie jak twój ekspercko- pouczający ton wypowiedzi. 

Byli świadkowie co zeznawali o bardzo dużej ilości Niemców w tym czasie, a że w niemieckich raportach nie ma. Trochę w tym czasie tego typu jednostki zwiedzały sobie podlaskie wsie i miasteczka. 

No i wszystko było zapisywane gdzie i kiedy były. Niemcy byli bardzo skrupulatni.. Więc to jest proste pytanie- dlaczego uważasz ,ze Niemcy fałszowali swoją dokumentacje akurat w tym dniu skoro nie robili tego ani w poprzednich ani następnych tygodniach

I czemu stworzyli notatkę o Jedwabne ,że zbrodni dokonali Polacy?

Ba skoro eksperci od kryminalistyki stwierdzili na podstawie zebranych dowodów, że w 1941 doszło do strzelaniny to na jakiej podstawie twierdzisz ,że doszło? Skoro nie znaleziono żadnej łuski z tego okresu a bez problemu znaleziono sporo z poprzednich i późniejszych?

I naprawdę przestań za każdym razem jak brakuje ci argumentów wyzywać wszystkich od pouczających tonów. Robisz ten manewr za każdym razem jak brakuje ci argumentów. Słabe to jest i dość przewidywalne

5 godzin temu, lorak napisał:

jaki jest dowód, że spalono te półtora tysiąca osób?

Jest// W czasie ekshumacji wszystkie kości nosily znamiona działania wysokiej temperatury. I żadna z ocałalych kości nie miała śladu po kulach

Ale co do liczby to na razie potwierdzone jest 300-400 osób bo nie znaleziono drugiego masowego grobu , który podobno był na cmentarzu żydowskim więc na chwilę obecną jest mowa o takiej liczbie ofiar

5 godzin temu, lorak napisał:

różne rzeczy można zakładać, ale ty się wypowiadałeś w tonie 100% pewności

To akurat Ty napisałeś ,że łuski nie zostały zidentyfikowane  podczas gdy tylko 2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

3 godziny temu, ely3 napisał:

Jest// W czasie ekshumacji wszystkie kości nosily znamiona działania wysokiej temperatury. I żadna z ocałalych kości nie miała śladu po kulach

znowu podajesz nieprawdę, bo nie sprawdzono wszystkich kości. ba, oni tam mieli nawet zakaz podnoszenia, czy w ogóle ich dotykania...

3 godziny temu, ely3 napisał:

To akurat Ty napisałeś ,że łuski nie zostały zidentyfikowane  podczas gdy tylko 2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

w tym ta najbardziej kluczowa (pod Leninem), po znalezieniu której nagle wpada Kaczyński i przerywa prace.

w ogóle zdajesz sobie sprawę, że 34 z 41 świadków naocznych mówiło o obecności niemców (a tylko 2, że żadnego nie widziało)., w tym 11 o ciężarówkach oraz motorach - co oznaczało przyjezdnych, bo miejscowy posterunek nie miał pojazdów.

5 hours ago, josephnba said:

@julekstepbo nie jesteś w tej dyskusji 9dpowiednim partnerem

@DeltaCenterMożesz próbować zmienić temat, widać że podobnie jak kolega Julek mało wiesz o zbrodni o której tu mowa i powtarzasz albo frazesy o Grossie albo utarte, w większości nie znajdujące potwierdzenia w faktach brednie.... 

No zejdź na ziemię. Ani żadnego tytułu naukowego nie masz, żadnej książki nie napisałes ma ten temat. Jedyne co wiemy to to że kiedyś, przygotowujac się do matury coś tam sobie czytałeś. Ile lat minęło? Kilkanaście? Miałeś dostęp do trudno dostępnych źródeł? 

Jak Ty strazak-maturzysts beształeś tu nawet Chodakiewicza to każdemu tutaj będzie ciężko z Toba dyskutowac. 

6 godzin temu, josephnba napisał:

Sam bym każdego dziennikarza jebnal taka łopatą w baniak!

Wydawało mi się, że jest dość oczywiste, że łopata jest przenośnią.

Muzeum Historii Polski się dość dobrze przygotowało w 2001 r. Proponuję przeczytać do końca, bo warto. Oczywiście tekst powstał przed badaniem łusek, ale to ma mniejsze znaczenie.

http://bazhum.muzhp.pl/media/files/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280/Dzieje_Najnowsze_kwartalnik_poswiecony_historii_XX_wieku_-r2001-t33-n3-s253-280.pdf

Masz tutaj wszystkie istniejące źródła, błędy popełniane przy poszczególnych śledztwach i krótką rozprawkę z narosłymi mitami.

Życzę miłej lektury.

4 godziny temu, ely3 napisał:

2 na ok 65 znalezionych w czasie ekshumacji były na tyle zniszczone ,że nie dało ich się datować ze 100% pewnością

Żądnych nie datowano ze 100 % pewnością. "Prawdopodobnie pochodzą" to nie z całą pewnością.

Ely wypowiada się znowu na temat raportu IPN. Gość, który nie potrafi przeczytać gazetki z biedronki :D

1 hour ago, DeltaCenter said:

No zejdź na ziemię. Ani żadnego tytułu naukowego nie masz, żadnej książki nie napisałes ma ten temat. Jedyne co wiemy to to że kiedyś, przygotowujac się do matury coś tam sobie czytałeś. Ile lat minęło? Kilkanaście? Miałeś dostęp do trudno dostępnych źródeł? 

Jak Ty strazak-maturzysts beształeś tu nawet Chodakiewicza to każdemu tutaj będzie ciężko z Toba dyskutowac. 

Tak twardogłowy człowieku miałem dostęp do materiałów o czym pisałem.

Niestety nic nie poradzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

I odkryłeś coś nowego? Więcej pokory, każdy tutaj w temacie o Jedwabnem uprawia amatorkę i cytuje wyłącznie czyjeś analizy, a Ty masz się za profesora historii. 

Kiedy ktoś będzie godzien stanąć z tobą do dyskusji? Co musi przeczytać? Twoją pracę maturalną? Kilka lat temu byłem w temacie, teraz wiele faktów zapomniałem. Czasu na ogarnięcie teraz tego nie mam. 

Podeślij nam swoją pracę, może wtedy będziemy choć trochę godni. 

Zacznij czytać to co ludzie piszą a nie wymyślasz sobie teorię pisząc o Grossie i pytając czy miałem w ręku coś ponad te książkę. Wówczas będę mógł z tobą dyskutować

Jak słusznie zauważył ely, nie mając argumentów zaczynasz jakieś dziwne wycieczki osobiste a jednocześnie w każdym poście wychodzi na jaw twoja nieumiejętność czytania tekstu bo napisałem coś więcej niż że o tym pisałem maturę tak jak wcześniej napisałem że miałem dostęp do dokumentów

No ale najlepiej wyskoczyć z tym że Gross coś napisał, że na tej podstawie 500 ludzi poszło na śmierć z rąk 40stu chłopa no i oczywiście że wiedzę o trumpie czerpie z twitow DeNiro 

Ot poziom betonu