Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, julekstep napisał:

Niskie podatki, łatwy dostęp do broni.

Ziemia obiecana młodego konfederaty (konfederata?) ❤️ 

Przestań czerpać informacje z memów, to dowiesz się, że nawet taki Korwin mówi, że policja, wojsko i sądy powinny być opłacane z podatków, właśnie po to by nie iść w kierunku w/w państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Przestań czerpać informacje z memów, to dowiesz się, że nawet taki Korwin mówi, że policja, wojsko i sądy powinny być opłacane z podatków, właśnie po to by nie iść w kierunku w/w państw.

Jak Korwin tak mówi to już się nie lękam!

Tak w ogóle to o co chodzi w zdaniu 'przestań czerpać informację z memów, posłuchaj Korwina'? Przecież Korwin sam w sobie jest memem. lol

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

No są, dlatego mieszkańcy jednego miejsca w Polsce mają się zrzucać na chodniki na drugim końcu kraju?

 

Z tego samego powodu z którego ja płacąc OC zrzucam sie na koszty naprawy samochód uczestniczących w stłuczkach - taki system jest lepszy gdy gdy ja potrzebuje chodnika to zruca sie ludzie z całego kraju, a później jak inni potrzebuja chodnika to ja i inni tez sie zrzucamy

 

2 minuty temu, Cardi napisał:

 Jakie znowu 30 lat?
 

No jeśli nie chcesz dowalic wysokiego podatku na chodniki to przy niskim muslieby mieszkąńcy zbierac ze 30 lat. Założmy ze chodniki maja kosztowac 1 mln pln. Mieszkańcy maja sie sami zrucic? Trudne, a w obecnym systemie dzieki temu jednak ze podatki rozkładaja sie na cały kraj to kazdy Polak da 5 groszy i masz chodniki z zakładką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

ale rozumiesz że tutaj jest dyskutowany jeden aspekt działalności (dobrowolne pobieranie opłat za usługi wg z góry określonego cennika)?

sprawdź post Rappara , pisał coś o zmianie firmy a to jest kluczowe . jeśli firmę możesz zawsze zmienić ( tak jak porównanie z telefonami ) to co to za porównanie z państwem ? które może Cię nawet zmusić żebyś te telefony naprawiał i przywiąże Cię do stołu żebyś się nie ruszył . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

Przestań czerpać informacje z memów, to dowiesz się, że nawet taki Korwin mówi, że policja, wojsko i sądy powinny być opłacane z podatków, właśnie po to by nie iść w kierunku w/w państw.

A to  nie wiem po co te podatki. Przeciez mozna by podatek celowy wprowadzic dopiero jak sie zdarzy przestepstwo na osiedlu. Mieszkańcy wtedy sie zrzucą, zatrudnia stróżów prawa do szukania bandyty. Po co całe państwo ma płacić by na jednym dużym osiedlu ścigać mordercę.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Z tego samego powodu z którego ja płacąc OC zrzucam sie na koszty naprawy samochód uczestniczących w stłuczkach - taki system jest lepszy gdy gdy ja potrzebuje chodnika to zruca sie ludzie z całego kraju, a później jak inni potrzebuja chodnika to ja i inni tez sie zrzucamy

No tak, stąd podatek celowy na infrastrukturę drogową w cenie paliwa. Fajnie, że się zgadzamy.

3 minuty temu, darkonza napisał:

No jeśli nie chcesz dowalic wysokiego podatku na chodniki to przy niskim muslieby mieszkąńcy zbierac ze 30 lat. Założmy ze chodniki maja kosztowac 1 mln pln. Mieszkańcy maja sie sami zrucic? Trudne, a w obecnym systemie dzieki temu jednak ze podatki rozkładaja sie na cały kraj to kazdy Polak da 5 groszy i masz chodniki z zakładką

No nie, już Ci to tłumaczyłem w poprzednim poście, ale widocznie nie czytałeś.

2 minuty temu, darkonza napisał:

A to  nie wiem po co te podatki. Przeciez mozna by podatek celowy wprowadzic dopiero jak sie zdarzy przestepstwo na osiedlu. Mieszkańcy wtedy sie zrzucą, zatrudnia stróżów prawa do szukania bandyty. Po co całe państwo ma płacić by na jednym dużym osiedlu ścigać mordercę

Po to, że podstawową rolą państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego - wojsko i wewnętrznego - policja i administracja sądowa. Budowa chodników nie jest podstawową rolą państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

 

każdy obywatel, który z racji płaconych podatków składa się na wspólną państwową kasę, ma prawo mówić o "moich pieniądzach"

Przecież ty jesteś na utrzymaniu MOPS-u. Co najwyżej możesz się zaliczyć do obywateli rp od trójzęba.

Słowa Stefana trzeba przypomnieć:

"Wygrajcie wybory, to wszystko przegłosujeci"

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

sprawdź post Rappara , pisał coś o zmianie firmy a to jest kluczowe . jeśli firmę możesz zawsze zmienić ( tak jak porównanie z telefonami ) to co to za porównanie z państwem ? które może Cię nawet zmusić żebyś te telefony naprawiał i przywiąże Cię do stołu żebyś się nie ruszył . 

Przecież standardowo możesz wyjechać jak ci się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

No tak, stąd podatek celowy na infrastrukturę drogową w cenie paliwa. Fajnie, że się zgadzamy.

 

A niech będzie ze w cenie paliwa, ale nazywanie go celowym? Jednego roku potrzebujesz na chodniki w kraju 100mln, drugiego roku 200mln. Będziemy co roku zmieniac wysokosc podatku celowego w cenie paliwa czy liczyć na to ze ilosc kupionego paliwa wzrośnie o 100% bo akurat tak potrzebujemy?

2 minuty temu, Cardi napisał:

Po to, że podstawową rolą państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego - wojsko i wewnętrznego - policja i administracja sądowa. Budowa chodników nie jest podstawową rolą państwa.

No to obejrzyj jak wyglada stolica państwa gdzie nie jest jego rolą budowa chodników:

 

Moim zdaniem rola państwa jest również budowa infrastruktury, jej utrzymanie, wykształcenie obywateli, zapewnienie im bezpieczeństwa socjalnego.

Państwa które tak pojmuja swoją rolę są cywilizowane i chętnie sie do nich jeździ.

Państwa których rolą są tylko sądy i policja to były biedne państwa (dawno temu praktycznei wszystkie takie były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

A niech będzie ze w cenie paliwa, ale nazywanie go celowym? Jednego roku potrzebujesz na chodniki w kraju 100mln, drugiego roku 200mln. Będziemy co roku zmieniac wysokosc podatku celowego w cenie paliwa czy liczyć na to ze ilosc kupionego paliwa wzrośnie o 100% bo akurat tak potrzebujemy?

Dlaczego podczas wojny wprowadza się podatek celowy? Bo jest wojna. Czy podatek się pobiera gdy wojny nie ma? Nie, dlaczego? Bo nie ma wojny. 

2 minuty temu, darkonza napisał:

No to obejrzyj jak wyglada stolica państwa gdzie nie jest jego rolą budowa chodników:

Co z tym mordercą, którego szuka całe osiedle? Zapomniałeś się odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

to pogadaj z ludźmi z czasów PRL-u

eeee - nie wiem co zrobić, o! posłucham rady mądrego kolegi:

10 minut temu, Koelner napisał:

sprawdź post Rappara 

sprawdzam:

2 godziny temu, RappaR napisał:

Pieniądze państwa to nie są Twoje pieniądze.

Tak pro forma zrozumienie podstaw kapitalizmu pomaga - III RP to firma świadcząca kompleksowy pakiet usług za ceny zawarte w cenniku, które znasz wcześniej. Przy czym daje Ci możliwość pełnej zmiany firmy i jak chcesz możesz wyjechać na teren innego usługodawcy i tam podjąć za jego cenę ofertę

 

uwielbiam combo Twojego trybu rozkazująco-przemądrzalczego z ogólną nieporadnością intelektualną ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Co z tym mordercą, którego szuka całe osiedle? Zapomniałeś się odnieść.

Nie rozumiem? Myślałem ze Ty sie nie odniosłeś do podatku celowego na policję. Nie rozumiem czemu akurat na policję ma być podatek ogólnokrajowy a na drogi i  chodniki nie? Jeśli argumentem jest "bo Korwin tak powiedział" to sie to nie liczy

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

uwielbiam combo Twojego trybu rozkazująco-przemądrzalczego z ogólną nieporadnością intelektualną ❤️ 

III RP może zrobić dokładnie to samo co PRL. kolejny post który nic nie wnosi do dyskusji . niech Twój kolega jeszcze napisze że samochód to koń i zaczniemy zabawę od nowa . 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Nie rozumiem? Myślałem ze Ty sie nie odniosłeś do podatku celowego na policję. Nie rozumiem czemu akurat na policję ma być podatek ogólnokrajowy a na drogi i  chodniki nie? Jeśli argumentem jest "bo Korwin tak powiedział" to sie to nie liczy

Nie doczytałeś:

12 minut temu, Cardi napisał:

Po to, że podstawową rolą państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego - wojsko i wewnętrznego - policja i administracja sądowa. Budowa chodników nie jest podstawową rolą państwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, wkleiłem Ci link do filmu jak wyglada stolica państwa które nie ma zamiaru budowac chodników jako mój argument. Chętnie jeździmy do krajów w których drogi i chodniki są z podatków, a nie jeździmy do takich które tego z podatków nie zapewniają

Teraz proszę o Twój argument dlaczego policja i wojsko z podatków - tak, a szkoły drogi i chodniki z podatków - nie. Tylko proszę o jakiś argument a nie "bo tak powiedział Korwin".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Doczytałem, wkleiłem Ci link do filmu jak wyglada stolica państwa które nie ma zamiaru budowac chodników jako mój argument. Chętnie jeździmy do krajów w których drogi i chodniki są z podatków, a nie jeździmy do takich które tego z podatków nie zapewniają

Teraz proszę o Twój argument dlaczego policja i wojsko z podatków - tak, a szkoły drogi i chodniki z podatków - nie. Tylko proszę o jakiś argument a nie "bo tak powiedział Korwin".

Nie twierdzę, że nie, twierdzę że chodniki to nie jest PODSTAWOWA ROLA PAŃSTWA. Co nie znaczy, że nie może być rolą niepodstawową budowanie przez państwo infrastruktury drogowej.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cardi napisał:

 

Lepiej obniżyć opodatkowanie pracy, by ludzie chcieli pracować, pracodawcy chcieli przenosić firmy tu, a nie do sąsiada i w konsekwencji ludzie nie byli sfrustrowani przez niemożność znalezienia pracy.

Kto jest sfrustrowany przez niemoznosc znalezienia pracy? Bo na ten moment znam tylko pracodawcow sfrustrowanych niemoznoscia znalezienia pracownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Kto jest sfrustrowany przez niemoznosc znalezienia pracy? Bo na ten moment znam tylko pracodawcow sfrustrowanych niemoznoscia znalezienia pracownika...

To nie moja teza. Sprawdź post który cytowałem. 

Jebać chodniki:

 

Ceny towarów i usług wzrosły w styczniu 2020 roku o 4,4 procent w porównaniu do stycznia 2019 - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Analitycy spodziewali się inflacji na poziomie 4,2 procent. W grudniu 2019 roku ceny wzrosły o 3,4 procent.

Styczniowe dane o inflacji to najwyższy odczyt od ośmiu lat. W grudniu 2011 roku ceny wzrosły rok do roku o 4,6 proc.

Ze szczegółowych danych wynika, że ceny żywności i usług podskoczyły w ujęciu rocznym aż o 6,7 proc. (1,7 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem).

Wysoki wzrost odnotowały też koszty związane z mieszkaniem - o 4,9 proc. (2,3 proc. w stosunku do grudnia 2019).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.