Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, darkonza said:

No jeśli chodzi o całun to wątpliwości są co najmniej takie same jak w temacie "Jedwabne"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Całun_Turyński#Współczesne_badania

Każda ze stron ma swoją prawdę i każda z prawd oparta na nauce.

 

Mam problem z takim źródłem jak wikipedia. 

Skończ już prosze z tym komuszym "każdy ma swoją prawdę". :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 23:17, Sebastian napisał:

Znaczy Greta nie jest opłacana  ? Znaczy tak sama ma na jacht i podróże po świecie ? Znaczy ta laska co stoi zawsze blisko niej (babka od Sorosa) to jest przypadek ?

 

Ej beka, bo wczoraj, w restauracji w której pracuje była właśnie Greta ze swoją świtą (nie śledzę tematu dokładnie wiec nie wiem czy to babka od Sorosa czy jej matka czy ktokolwiek inny) - ogólnie bardzo normalna dziewczyna, zero gwiazdorzenia, zero wskazywania na siebie czy mówienia o sobie, nawet to ze nie wybrali jakiejś topowej restauracji w większym mieście tylko zjechali do Ciechocinka wiele mówi. 
 

Zaznaczyli na początku, ze są trochę dziwni i przepraszają (ale ta „dziwność” objawiała się tym ze pili wodę bez mięty i cytryny- wiec Panie daj jak najwiecej takich ludzi) 

Laska jest najzwyczajniejsza dziewczyna jaka widziałem (choć wyglada jakby miała 12 lat stad do dzisiaj nie miałem pewności czy to oby na pewno ona, a dziwnie byłoby się zapytać), reszta jej ekipy (2 kobiety- jedna koło 55lat i druga całkiem przyjemna 30-32) tez mega uśmiechnięte od wejścia, zero panoszenia się i oczekiwania atencji- także, zupełnie szczerze, bardzo, ale to bardzo pozytywne wrazenie sprawili ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Mam problem z takim źródłem jak wikipedia. 

Skończ już prosze z tym komuszym "każdy ma swoją prawdę". :)

Jak wolisz.

Więc prawda jest tylko jedna, ta którą przedstawiły trzy naukowe ośrodki. Badały ten sam całun niezależnie od siebie i uzyskały ten sam wynik poparty jeszcze ślepą próbą. Żadne inne badanie nie spełnia w takim stopniu wymagań bezstronności. Skoro nie pasuje wikipedia to przecież jest link do artykułu naukowego, można sobie kupić i przeczytać.

https://www.nature.com/articles/337611a0

Ta jedna prawda jest więc taka ze całun pochodzi z przed około 700 lat.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, josephnba napisał:

Przy takim zusie czego się można było spodziewać?

Teraz będzie program smallbiznessplus 

A co ma wspólnego jedno z drugim? 

 

w obydwu przypadkach przepraszasz za nie swoje winy.

13 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Taką ekshumacją w Jedwabnem prof Kola z ekipą robił jedynie (chyba?) trzy dni.

chyba dwa tygodnie. tak czy inaczej za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, lorak said:

w obydwu przypadkach przepraszasz za nie swoje winy.

Zdajesz sobie sprawę że tak może wytłumaczyć się każdy rząd, każdy kraj?

Niemcy już zakłamują historię odcinając się od nazistów

W takim kierunku ma to wszystko zmierzać?

Spoko, jeśli tak to ja nie ma żadnych pretensji

 

Prawda jest taka że za chwilę będzie 100 lat od wybuchu WW2 i kolejne pokolenie zapytane na ulicy o strony konfliktu nie będzie w stanie wskazać kto co i dlaczego

Nie znaczy to jednak że my, w których pamięć i tej wojnie jest żywą bo znamy ja z opowieści krewnych mamy już teraz kłamać albo zasłaniać się niepamięcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Nie staram się nawet porównywać, pokazuje jedynie kierunek w jakim to wszystko zmierza

Zestawiasz ideologię nazistowskich Niemiec z (to modne słowo w mediach głównego nurtu, więc użyję) incydentem w okupowanej Polsce w jednej wypowiedzi. To nie może się dobrze skończyć.

Już wystarczy narracji w stylu "Niemcy 1go napadły, ZSRR 17go <<wkroczyło>>" o Czarzastym mówiącym o wyzwalaniu Polski przez Armię Czerwoną nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, josephnba napisał:

Zdajesz sobie sprawę że tak może wytłumaczyć się każdy rząd, każdy kraj?

niby jak? jaki związek miał polski rząd z tą zbrodnią? jaki miałeś ty, że chcesz za to przepraszać? czym to się różni od kajania za pijanych kierowców?

14 minut temu, josephnba napisał:

Nie znaczy to jednak że my, w których pamięć i tej wojnie jest żywą bo znamy ja z opowieści krewnych mamy już teraz kłamać albo zasłaniać się niepamięcią

jasne, ale uważam, że to odmienna kwestia. bo mówić kto czego dokonał, to jednak nie to samo, co odpokutowywać za czyjeś grzechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Takie newsy to woda na młyn Konfederacji, której prawybory i frekwencja na nich kontrastuje z takim cyrkiem, aż w oczy razi. Problem w tym, że o takim cyrku słychać X razy bardziej w mediach niż o prawyborach w Konfie. No cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Takie newsy to woda na młyn Konfederacji, której prawybory i frekwencja na nich kontrastuje z takim cyrkiem, aż w oczy razi. Problem w tym, że o takim cyrku słychać X razy bardziej w mediach niż o prawyborach w Konfie. No cóż :)

Nie o to chodzi, przewodniczący propagandy POKOtyny (z ramienia tego forum) zapewniał mnie, że to pisowskie boty się popsuły i piszą "Tusk wie co robi" bo oni swoich nie mają, a o fejk kontach to nawet nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, StaryFan napisał:

Nie o to chodzi, przewodniczący propagandy POKOtyny (z ramienia tego forum) zapewniał mnie, że to pisowskie boty się popsuły i piszą "Tusk wie co robi" bo oni swoich nie mają, a o fejk kontach to nawet nie słyszeli.

Jedni drugich posądzają o boty i trollkonta, to oznacza tylko tyle, że obie strony takowe posiadają :) Nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, josephnba napisał:

Nie staram się nawet porównywać, pokazuje jedynie kierunek w jakim to wszystko zmierza

zmierza? każdy kraj prowadzi politykę właśnie wybielania historii swojego kraju oraz prowadzi politykę historyczną zagranicą ( obecnie robi to Putin) ponieważ to się sprzedaje w dzisiejszych czasach, szczególnie przy rozwoju technologii i mass mediów.

Jedwabne jest zdecydowanie wyolbrzymiane w konkretnym celu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koelner napisał:

Jedwabne jest zdecydowanie wyolbrzymiane w konkretnym celu.

Smieszne to w kontekscie tego, ze czesc Zydow na kazda wzmianke o zydowskiej kolaboracji z niemcami histeryzuje, ze niemoralnym jest przerabianie ofiar na sprawcow i ze o tym nie powinno sie w ogole mowic :)

No a srednio przebadana marginalna (w skali wojny) kwestia oficjalnie przypisana najwiekszej ofierze WW2? Jazda jazda jazda!

I pozyteczni przepraszaja lejac wode na mlyn rewizjonistow...

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

zmierza? każdy kraj prowadzi politykę właśnie wybielania historii swojego kraju oraz prowadzi politykę historyczną zagranicą ( obecnie robi to Putin) ponieważ to się sprzedaje w dzisiejszych czasach, szczególnie przy rozwoju technologii i mass mediów.

Jedwabne jest zdecydowanie wyolbrzymiane w konkretnym celu.

 

Oczywiście, zarówno Niemcom, Rosjanom, jak i Żydom zależy na tym, aby choć odrobinę ich własnego g..na przylepiło się do kogokolwiek (tutaj Polski).

Potem zawsze można wypomnieć Jedwabne, będzie dyskusja, a dyskusję wygra nie ten co ma argumenty, tylko ten kto najgłośniej drze mor.ę.

Dyrektywy Heydricha nie powstały przecież bez celu. A tutaj jeszcze słyszę argument, że nie ma Jedwabnego w niemieckich dokumentach, ... na polskiej stronie 80 lat później.

Otóż jest. Było nawet postępowanie w tej sprawie i nazistowski podejrzany. Podejrzany nie został uniewinniony, tylko zabrakło dowodów do skazania. Co niektórzy powinni się w końcu ogarnąć.

Ciekawostką historyczną jest też fakt, że taki gniot Grossa, niespójny, kłamliwy (przecież wpłynęły wnioski o zniesławienie), naciągany do granic możliwości, robi taką furorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.