Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, DeltaCenter said:

@josephnba Rzadko czytam twoje posty, więc pewnie pominąłem twoje pytania. 

Dziwne

Rzadko czytasz ale użyłeś mojego nicka żeby oskarżyć mnie że coś miałem do obietnic Trumpa!

Zaskakująca argumentacja

Ponawiam pytanie o Białołękę i WOŚP. Rzuciłeś jakieś hasło i tyle

 

 

@fluber, tak. Moja jednostka zbiera od lat 

Kwestia jedwabnego jest złożona i Polska powinna wreszcie się z tym pogodzić. Nawet te słynne znalezione na miejscu kaźni naboje pochodzą z innego okresu niż mówili "naukowcy" negujący udział Polaków. 

Jestem w stanie uwierzyć że polscy chłopi u których (co też udowodniono) obecne (nie dominujące) były nastroje antysemickie nakłaniani przez Niemców dopuścili się tego haniebnego czynu

Tak jak jestem w stanie uwierzyć (bo to też udowodniono) że Żydzi sprzedawali innych Żydów i w PRL mordowali Polaków 

To jest prawda historyczna czy się to komuś podoba czy też nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego pytania o WOŚP nie znalazłem. "Na Białołęce bez zmian" = "wciąż piszesz bez sensu".

Ostatnie Twoje posty przez mnie przeczytane to: ten o Trumpie i coś tam o polityce zagranicznej.

Oskarżenia? Gdzie je widzisz? Wypaliłeś z Trumpem. Nie popisałęś się i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

To jest prawda historyczna czy się to komuś podoba czy też nie 

Był na tym forum o tym temat (prime) loraka. Polecam - fajnie pokazane są źródła tej 'prawdy historycznej' (w skrócie - przyjmujemy zeznania świadków X 'bo tak' a odrzucany świadków Y ' bo tak').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DeltaCenter napisał:

 Już widzę, jak Francuzi rozliczają się sami z Vel dHiv.

w pałacu inwalidów czyli głównym muzeum wojskowości w Paryżu jest oczywiście wystawa poświęcona kolaboracji i Vichy. a tam chodzą ludzie z całego świata . 

46 minut temu, DeltaCenter napisał:

Dyskusja w której jedna, dominująca strona fałszuje źródła i jest im to udowodniane, nie jest żadną dyskusją. To raczej przypomina przywalenie pałką. 

to co PiS zrobiło w tym kierunku ? było wielkie halo na temat ekshumacji i cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, julekstep said:

Był na tym forum o tym temat (prime) loraka. Polecam - fajnie pokazane są źródła tej 'prawdy historycznej' (w skrócie - przyjmujemy zeznania świadków X 'bo tak' a odrzucany świadków Y ' bo tak').

Pamiętam, jednym z koronnych argumentów były te naboje znalezione na miejscu spalonej stodoły.

Badania jednoznacznie wykazały że nie pochodziły z czasów 2ww

 

13 minutes ago, fluber said:

Tak z ciekawości, czy spotkałeś się z jakimiś wyzwiskami, atakami, pretensjami, że zbierasz na tego złodzieja Owsiaka, itp. sytuacjami wczoraj, jak zbierałeś???

W tym roku nie

Zdarzyło się kiedyś, ale po pierwsze zbieram w mundurze, po drugie jestem wielki chłop i po trzecie nie wpycham nikomu puszki pod nos 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Koelner napisał:

 

to co PiS zrobiło w tym kierunku ? było wielkie halo na temat ekshumacji i cisza

kaczynski wstrzymal ekshumacje , z pamieci : przewijaly sie jakies cyfry najpierw   1500 pozniej 1000 ilosc ofiar caly czas malala , ekshumacja dalaby jasna odpowiedz .  moze komus nie pasowala zbyt mala liczba ofiar wobec ogolnej narracji mowiacej o milionach :) ?  napewno kaczynski nie dzialal w interesie naszego kurwidolka

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Badania jednoznacznie wykazały że nie pochodziły z czasów 2ww

w przypadku kilku łusek nie można było stwierdzić z jakiego okresu pochodzą. poza tym jedną znaleziono w dość problematycznym miejscu (między ciałami a głową Lenina) - kilka dni po jej odkopaniu Kaczyński przyjechał na miejsce i anulował wszystko.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, lorak said:

w przypadku kilku łusek nie można było stwierdzić z jakiego okresu pochodzą. poza tym jedną znaleziono w dość problematycznym miejscu (między ciałami a głową Lenina) - kilka dni po jej odkopaniu Kaczyński przyjechał na miejsce i anulował wszystko.

Wciąż to nie jest żaden argument. 

Niemożność stwierdzenia z jakiego okresu pochodzi łuska nie potwierdza w żaden sposób tezy że Niemcy zamordowali tych ludzi bez udziału polskiej ludności. 

Problematyczne miejsce również w żaden sposób nie potwierdza takiej tezy

Dla mnie sprawa łusek, po przeczytaniu tamtych wyników była jednoznacznie jasna

Dopuszczam, a nawet bliski jestem stwierdzeniu że Niemcy na pewno oddali jakieś strzały w tamtą stronę, uważam ich za współwinnych mordu ale nie rozlicza to w żaden sposób strony polskiej, której udział jest bezsprzeczny

Ja nie mam problemu żeby za Jedwabne powiedzieć przepraszam, bo z mało chwalebną częścią historii trzeba się rozliczyć 

Tym bardziej uwidacznia się to teraz, kiedy Putin zrzuca odpowiedzialność za wybuch ww2 na Polskę

Nie zaklamujmy historii bo nam wygodnie

Pisałem to już w tym topicku kilka razy i będę pisał do znudzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, julekstep said:

aha :) 

Bezsprzeczny oznacza są na to dowody

 

Nie ma za co

32 minutes ago, Tecu said:

Działa to w obydwie strony? 

Julek niestety nie zrozumiał tematu i wszystko tam z tego co pamiętam spinalo się stwierdzeniem że jak uważasz iż Polacy zabili w Jedwabnem to najpewniej przeczytałeś książkę Grossa i tyle bo bly łuski bo byli Niemcy i bo byli Polacy ale oni siła byli zapędzeni i musieli patrzeć 

Juleczku muszę cię mocno rozczarować bo poza książką Grossa są te inne dowody ale to oczywiście na pewno wiesz bo (jak wszystko co skromnie komentujesz) na pewno temat zglebiles co najmniej tak dobrze jak defensywę jokica 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, josephnba napisał:

Julek niestety nie zrozumiał tematu i wszystko tam z tego co pamiętam spinalo się stwierdzeniem że jak uważasz iż Polacy zabili w Jedwabnem to najpewniej przeczytałeś książkę Grossa i tyle bo bly łuski bo byli Niemcy i bo byli Polacy ale oni siła byli zapędzeni i musieli patrzeć 

Fajnie wygląda pogrubione w zestawieniu z resztą (bo tam wszystko się obracało raczej wokół tego, że cały 'materiał dowodowy' to zeznania świadków X, gdzie zeznania świadków Y  odrzucono bo nie pasowały do....materiału dowodowego - czyli zeznań świadków X :))

Wrzutka jak o tych trójkach z matmy xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, josephnba napisał:

Julek niestety nie zrozumiał tematu i wszystko tam z tego co pamiętam spinalo się stwierdzeniem że jak uważasz iż Polacy zabili w Jedwabnem to najpewniej przeczytałeś książkę Grossa i tyle bo bly łuski bo byli Niemcy i bo byli Polacy ale oni siła byli zapędzeni i musieli patrzeć 

 

Słyszałeś o dyrektywach Heydricha? Tu akurat dowody są jednoznaczne.

Na przełomie czerwca i lipca 1941 roku szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, Reinhard Heydrich, wydał serię dyrektyw dla operujących na zapleczu frontu oddziałów specjalnych Policji Bezpieczeństwa w sprawie organizowania „pogromów ludowych”.

Rozkazy Heydricha wyraźnie nakazywały „nie pozostawiać śladów” niemieckiej inspiracji i udziału.

 

Pomijając powyższe (nie chce mi się klepać elaboratu), podobno zginęło 1600 Żydów. W stodole zmieściłoby się na ścisk 300. W jedwabnym przed wojną żyło 2200 ludzi z których Żydami (nawet ze związków mieszanych) było 1200, a w 41 poniżej 800. Oczywiście chłopi zorganizowali jeszcze zniszczenie pomnika i "pogrzeb Lenina".

Z dwóch naocznych świadków, jednego nie było w Jedwabnem.

I jeszcze jest naczelny rabin Polski, Michael Schudrich. Na jego prośbę ówczesny minister sprawiedliwości i prokurator generalny Lech Kaczyński podjął decyzję o zakończeniu prac ekshumacyjnych po tym, jak w odsłoniętym masowym grobie dotarto do zwartych fragmentów szkieletów ofiar.

Pan Gross został uratowany przez Polaków, jest żydem. Najpierw był fizykiem, potem długo socjologiem, a za to swoje gów.o dostał profesurę z historii. 

Na koniec stwierdził, że Polacy zabili o wiele więcej Żydów jak Niemców. 

Zastanawiaj się dalej i przepraszaj ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej nowej lewackiej "religii" to które z przykazań traktuje o noszeniu serduszka? A ty chłopino to rzuciłeś chociaż tego "przeciętniaka" w postaci pińciu złotych? Czy może wygrałeś aukcje spaceru z Kasią Tusk i jej psem z opcją, że za psa będziesz robił ty?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.