Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, RappaR napisał:

Gdybym się zeszmacił, by zrobić takie zestawienie, to na pewno bym zaczął nad sobą pracę :)

nie zrobisz czegoś na co jest już za późno 

 

8 minut temu, josephnba napisał:

 

Dlaczego o tym wspominam?

Ostatnio Pani Żona powiedziała mi że w skali roku ten sam zestaw obowiązkowy stał się droższy o ok 25 zł.

 

Pewnie się pomylila

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

5.jpg

 

Fakt, podwyżka do 8,99. Czyli wzrost cen do 40,17 o 8,3%.

Dalej gdzie tu kilkanaście procent i prawie 15?

w takim razie nigdzie, ale być może też różnicę robią inne czynniki. najlepiej gdybyśmy wiedzieli czy Duda również kupił "mojej kurki"; tu masz 30, a tam było promo 25+5. ale tak czy inaczej to nie zmienia puenty tamtego artykułu - że drożeje i będzie drożeć jeszcze mocniej.

 

PS

haha https://bezprawnik.pl/biedronka-promocja-na-jajka/

marzec 2018 - 7,95

grudzień 2019 8,99

wzrost o 13%

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał:

PPS

to jest nawet lepsze: https://www.biedronka.pl/pl/product,id,152013,name,jaja-swieze-moja-kurka-kl-m-30-szt

aktualna cena promocyjna 9,99

a zatem wzrost o ponad 11% w odniesieniu do paragonu Dudy oraz o ponad 25% w porównaniu z marcem 2018!

Z tego widać, że ceny jaj są sezonowe i wzrastają na zimę, a spadają na wiosnę. 

 Znalezione obrazy dla zapytania sezonowość cen jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

widzisz, a sam podałeś z innego okresu niż paragon Dudy i się mnie czepiasz. ale dobrze że powoli zaczynasz dostrzegać niuanse!

Podałem wykres z zawartym okresem paragonu Dudy, jeśli znajdziesz wykres za sezonową cenę jaj od paragonu Dudy do dzisiaj, masz u mnie piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EN2RF9gWsAMzaoQ.jpg

Opozycja próbowała zerwać kworum przy głosowaniu nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych, ale coś nie wyszło. 2 posłanki PO-KO zagłosowały przeciw.

Żenady politycznej ciąg dalszy. Będzie przeciwko czemu protestować.

Jprd ! Co trzeba zrobić, aby tym ludziom wyszło cokolwiek, skoro nie wychodzi nawet tyle, po raz n-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gus podaje inne widelki jesli chodzi o liczbe praw jazdy:

18-24 1.987 miliona

25-34 4.48 miliona

35-44 4.521 miliona

45-54 3.27 miliona

Powyzej 55 6.29 miliona

W dniu 8.01.2020 o 15:24, fluber napisał:

Coraz więcej osób sugeruje, że to Iran "niechcący" zestrzelił samolot ukraińskich linii lotniczych.

Iran już ogłosił, że nie odda czarnych skrzynek.

Newsweek za Pentagonem podaje ze samolot zostal zestrzelony przez iran, mysleli ze to amerykanski mysliwiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

PS

haha https://bezprawnik.pl/biedronka-promocja-na-jajka/

marzec 2018 - 7,95

grudzień 2019 8,99

wzrost o 13%

Ale się dajesz robić jak dzieciak Rapparowi. Przyjrzyj się jeszcze raz gazetce umieszczonej przez niego/ Tam cena za 30 sztuk to 11,99 a nie 8,99. Taka cena jest kiedy kupisz 60 jajek . A kto kupuje 60 jajek? Skoro byla mowa o cenie za 30 jajek to trzeba brać 11,99 a nie cenę 18 złoty za 60 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi. 

Jakie to banalne.

1 minute ago, ely3 said:

Ale się dajesz robić jak dzieciak Rapparowi. Przyjrzyj się jeszcze raz gazetce umieszczonej przez niego/ Tam cena za 30 sztuk to 11,99 a nie 8,99. Taka cena jest kiedy kupisz 60 jajek . A kto kupuje 60 jajek? Skoro byla mowa o cenie za 30 jajek to trzeba brać 11,99 a nie cenę 18 złoty za 60 sztuk

Uwierz mi, że magiczne jak kupisz dwa to zapłacisz mniej działa. W Biedronce zobaczysz co robi promocja 3 masła za 9,99. Na zachodzie będąc przyjrzałem się jak tamtejsi szaleją za promocjami typu 3 tuby Pringles w cenie 3 euro.

U mnie 4 osobowa rodzina 30 jaj zjada w tydzień. 60 jaj w okresach przeświątecznych to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

Ale się dajesz robić jak dzieciak Rapparowi. Przyjrzyj się jeszcze raz gazetce umieszczonej przez niego/ Tam cena za 30 sztuk to 11,99 a nie 8,99. Taka cena jest kiedy kupisz 60 jajek . A kto kupuje 60 jajek? Skoro byla mowa o cenie za 30 jajek to trzeba brać 11,99 a nie cenę 18 złoty za 60 sztuk

tam jest chyba napisane, że limit 2 opakowań na paragon oraz że zwykła cena to 11,99. a "kup 2 zapłać mniej" to tylko odnośnie masła.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.