Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, eF. napisał:

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? 

No tym ze ksiadz placi podatek ryczaltowy za mozliwosc zbierania kopert a lekarz nie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, eF. napisał:

Kościół kat. w Polsce ma świra na punkcie seksu, małego, dużego, dorosłego, dziecięcego, starego, młodego, każdego; chwilami można odnieść wrażenie, że te sutanny są księżom potrzebne, żeby zachować w tajemnicy oznaki nadmiernego pobudzenia

cytowane pytanie są  żenujące, ale każdy dzieciak, który otarł się o kontakty z klerem, przynajmniej raz słyszał takie teksy w konfesjonale, z którego na dodatek regularnie zajeżdzało brymuchą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, eF. napisał:

Przecież jedno i drugie może być darowizną, zależy jak chcesz to zinterpretować, bo równie dobrze darowizna dla lekarza może być efektem tego, że świetnie wykonuje swoją pracę, a nie ewentualnych korzyści. :)

Nie, to nie zalezy od tego jak chce to interpretowac. Lapowka ma okreslona definicje. I chociaz ma analogie np z wyplata to jednak nie sa one tym samym niezaleznie od interpretacji;)

Teraz, quevas napisał:

cytowane pytanie są  żenujące, ale każdy dzieciak, który otarł się o kontakty z klerem, przynajmniej raz słyszał takie teksy w konfesjonale, z którego na dodatek regularnie zajeżdzało brymuchą

No popatrz, mnie sie nie zdarzylo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, fluber napisał:

No tym ze ksiadz placi podatek ryczaltowy za mozliwosc zbierania kopert a lekarz nie:)

Taa? To dobrze, że jest przedsiębiorczy, ale o ile wiem to koperty 'księgują' sami księża. ;)

Ogólnie czuję, że jesteś blisko kościoła, więc może darujmy już sobie tę dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

No popatrz, mnie sie nie zdarzylo.

to zależy z której strony kratki się znajdowałeś

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, eF. napisał:

Taa? To dobrze, że jest przedsiębiorczy, ale o ile wiem to koperty 'księgują' sami księża. ;)

Ogólnie czuję, że jesteś blisko kościoła, więc może darujmy już sobie tę dyskusję.

Co to ma do placonego przez nich podatku ryczaltowego?;) 

Przeciez i tak placa od " glowy " a nie od koperty:)

A dla sensu rozmowy nie ma znaczenia czy ksiadz uczciwie przekazuje kase na kurie czy nie:)

To kto jest blisko czego nie ma znaczenia przy merytorycznej dyskusji na argumenty:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, fluber napisał:

kto jest blisko czego nie ma znaczenia przy merytorycznej dyskusji na argumenty:)

Troszkę jednak ma, bo dotyczy instytucji, do której nie pałam sympatią, a Ty wręcz przeciwnie, więc w pewnym momencie może dojść do niemiłej wymiany zdań, bo zarówno Ty, jak i ja, nie jesteśmy do końca obiektywni. Dla Ciebie to przedsiębiorcy i świeccy ludzie, niech tak zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, eF. napisał:

Troszkę jednak ma, bo dotyczy instytucji, do której nie pałam sympatią

Czyli @julekstep mial jednak racje?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, eF. napisał:

Myślę, że sam byś do tego doszedł.

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? Przecież jedno i drugie można uznać za darowiznę. Tutaj jest ten haczyk, że jedno się nazywa darowizną, a drugie przekupstwem, tylko to w sumie jeden c***, że tak to kolokwialnie spuentuje. O ile możesz komuś udowodnić przekupstwo, o tyle nie możesz mi zagwarantować, że 'darowizna' nie idzie do kieszeni. Dlaczego więc łapówki są karalne? Wystarczy nazwać je darowizną. I tak w końcu wyszłoby, że nie przekupiłem tego lekarza, to była tylko darowizna. Analogie są cholernie widoczne, kwestia interpretacji. Bóg zapłać i do przodu.

Ależ oczywiście, że możesz dać lekarzowi darowiznę. Nie ma ku temu żadnych obostrzeń.

To czego nie możesz, to dawać mu pieniądzy za leczenie związane ze świadczeniem usług w ramach NFZ. I ksiedzom, którzy są lekarzami (a tacy istnieją) także nie możesz dawać w takich sytuacjach łapówek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, eF. napisał:

Dla Ciebie to przedsiębiorcy i świeccy ludzie, niech tak zostanie. 

lolz

@fluber ustosunkuj* sie

* slowko z dedykacja dla @Koelner i czworokatow 😘

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w 100 miastach i miejscowościach, jak Polska długa i szeroka [wg TVP - tylko przed Ministerstwem Sprawiedliwości] ludzkość demonstruje przeciw PISowskim represjom wobec niezależnych sędziów, a co na to rząd ?

troszczy się, że sędziowie, w których obronie odbywały się demonstracje, wzbudzają "niepokój wśród Polaków".

gang Olsena rządzi Ministerstwem Głupich Kroków

w przyszłym roku PIS najpierw przerżnie z kretesem wybory prezydenckie, a potem straci władzę w wyniku wcześniejszych wyborów, ludzie już naprawdę mają dosyć tej jazdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, RappaR napisał:

Ależ oczywiście, że możesz dać lekarzowi darowiznę. Nie ma ku temu żadnych obostrzeń.

Ale chyba tylko do kwoty wolnej od podatku od darowizn???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, quevas napisał:

w przyszłym roku PIS najpierw przerżnie z kretesem wybory prezydenckie, a potem straci władzę w wyniku wcześniejszych wyborów, ludzie już naprawdę mają dosyć tej jazdy

W przyszlym roku PiS w cuglach wygra kolejne wybory a vasquie przepowie ich porazke w jszeszcze nastepnych.

Tak to widze.

6 minut temu, quevas napisał:

w 100 miastach i miejscowościach, jak Polska długa i szeroka [wg TVP - tylko przed Ministerstwem Sprawiedliwości] ludzkość demonstruje przeciw PISowskim represjom wobec niezależnych sędziów, a co na to rząd ?

W tysiacu! Nie zaluj!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, julekstep napisał:

lolz

@fluber ustosunkuj* sie

* slowko z dedykacja dla @Koelner i czworokatow 😘

To bzdura bo ja generalnie traktuje ksiezy jak slugi Boze ktore moga wiecej i ktore ucza innych zycia dlatego ze nie roznie sie niczym od fanatycznych wyznawcow islamu, no moze poza tym ze nie mam latwego dostepu do wszelkiego rodzaju broni:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, fluber napisał:

To bzdura bo ja generalnie traktuje ksiezy jak slugi Boze ktore moga wiecej i ktore ucza innych zycia dlatego ze nie roznie sie niczym od fanatycznych wyznawcow islamu, no moze poza tym ze nie mam latwego dostepu do wszelkiego rodzaju broni:)

Generalnie to najpierw należałoby popracować nad sarkazmem, bo ten jest meh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, eF. napisał:

Generalnie to najpierw należałoby popracować nad sarkazmem, bo ten jest meh.

Szylem z tego co mialem:)

I jak widac sie nie obrazilem wiec mozemy kontynuowac:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, fluber napisał:

Szylem z tego co mialem:)

I jak widac sie nie obrazilem wiec mozemy kontynuowac:)

Nie bardzo chce mi się kontynuować akurat ten wątek, bo Ty zgrabnie manipulujesz faktami. Np. Kościół i podatki. Owszem, płacą podatki, ale są one minimalne. Datki na tacę, pieniądze za sakramenty opodatkowane są symbolicznie. Podatki ryczałtowe też nie są duże, a wspomniałeś o nich jakby miały większe znaczenie. Kwartalnie to jest maksymalnie 1500 zł więc umówmy się, że to jest tyle co nic, zważywszy, że najmniejsze parafie mają po kilkaset osób. Problem mają jedynie Ci księża, którzy 'pracują' w biednych wsiach, bo tam faktycznie na tacy może być słabo, a więc i do kieszeni nie trafi tyle ile mogłoby wpaść. A wszelkie dochody zebrane z parafii idą właściwie na kościół i są wolne od podatków. To ile taki ksiądz 'wyciągnie' jest tylko i wyłącznie sprawą kościoła, nie ma tam VAT'u. Tak to mniej więcej wygląda, więc raczej się nie zrozumieliśmy, bo są podatki i PODATKI, a nie to miałem na myśli pisząc - opodatkować kościół i założyć kasy fiskalne. Zdrówko!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eF.

No to chcesz zeby darowizny przechodzily przez kasy fiskalne ale tylko w kk bo jestes wojujacym ateista i jestes do nich uprzedzony, dobrze rozumiem?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat w innym przypadku darowizna jest opodatkowana 10% choć są wyjątki na poziomie rodzin. Myśle ze można znaleźć dobre rozwiązanie ale to nie nastąpi ze względu na ustrój polityczny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, fluber napisał:

@eF.

No to chcesz zeby darowizny przechodzily przez kasy fiskalne ale tylko w kk bo jestes wojujacym ateista i jestes do nich uprzedzony, dobrze rozumiem?:)

W każdej tego typu firmie, bo czasy średniowiecza już dawno za nami. Cennik za pogrzeby, śluby, chrzciny. Opodatkować, bo to jest usługa jak każda inna, a przecież każdy przedsiębiorca płaci podatki. Swoją drogą, żaden ze mnie wojujący ateista, taki mam po prostu pogląd na tego typu instytucje. Przecież to nie w moim świecie taka osoba jak matka Teresa jest określana mianem świętej. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi