Jump to content
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Recommended Posts

5 godzin temu, RappaR napisał:

A masz gdzieś w wypowiedzi, że pisząc o PKB ma na myśli produkt krajowy brutto, a nie państwowy korpus bezpieczeństwa?

2 godziny temu, fluber napisał:

Nie tylko fluber się domyślił, kontekstu nie wygooglujesz, możesz doczytać coś sobie w wolnych chwilach, ale jak nie ogarniasz jakiegoś tematu, to prędzej, czy później to wychodzi. 

No proszę, tacy puryści językowi, co to lubią się przypi*****ić do każdego szczegółu tym razem akurat zrobili wyjątek, bo tak wygodniej :) 

2 godziny temu, fluber napisał:

A mnie się już odechciało liczyć, ile razy zrobiłeś tu z siebie głupka, a co więcej, w żaden sposób nie zmienia to Twojego znakomitego samopoczucia i chyba nawet nie do końca jesteś świadomy jakie babole strzelasz:)

Co mi w sumie nie przeszkadza, bo mam wrażenie, że nie tylko mi poprawiasz tu humor:)

Nie zmienia, bo dzielnie dotrzymujesz mi w tej kwestii kroku, także nie jestem jedynym, który poprawia komuś humor. :) 

4 godziny temu, fluber napisał:

Dopiero teraz doczytałem po co ta szopka w Konfederacji z 9 kandydatami w prawyborach:)

Nie tylko fluber się domyślił, kontekstu nie wygooglujesz, możesz doczytać coś sobie w wolnych chwilach, ale jak nie ogarniasz jakiegoś tematu, to prędzej, czy później to wychodzi. 

Jeden z moich wykładowców na studiach opowiadał o takim eksperymencie z małpą. Zamknęli małpę w klatce i podłączyli do prętów prąd. Małpa złapała się pierwszy raz, prąd ją kopnął, złapała się drugi raz, prąd ją kopnął. Trzeci raz już się nie złapała. Jego morał brzmiał następująco. Jeżeli robisz coś głupiego po raz trzeci, to znaczy, że jesteś głupszy niż małpa. A mnie się już odechciało liczyć, ile razy zrobiłeś tu z siebie głupka, a co więcej, w żaden sposób nie zmienia to Twojego znakomitego samopoczucia i chyba nawet nie do końca jesteś świadomy jakie babole strzelasz:)

Co mi w sumie nie przeszkadza, bo mam wrażenie, że nie tylko mi poprawiasz tu humor:)

Hey, fluber, leave them kids alone!

1 godzinę temu, Cardi napisał:

No proszę, tacy puryści językowi, co to lubią się przypi*****ić do każdego szczegółu tym razem akurat zrobili wyjątek, bo tak wygodniej :) 

Myślisz, że kogokolwiek przekonasz do tego, że wiedziałeś, że podawany wzrost gospodarczy to jest domyślnie wzrost korygowany o inflację i Twój post nie wynikał ze skrajnej niewiedzy?

W dniu 28.11.2019 o 20:16, blackmagic napisał:

a sam mam wrażenie ze ceny poszły w górę dużo szybciej niz moja pensja ale tez szczerze mówiąc nie sprawdzałem na rynku pracy ile mógłbym dostać Wiec może to wina mojego lenistwa.

Tłumaczyłem to Cambiemu, spróbuję Tobie.

To, że kiedyś na studiach brałeś dziewczynę do maka na kilka czisków i kolę i wydawałeś 30 złotych, a teraz bierzesz żonę i dzieci na kolację do slow food restaraunt i płacisz 200 złotych, wcale nie oznacza, że ceny poszły do góry pomad 6 razy.

W dniu 28.11.2019 o 20:16, blackmagic napisał:

Niezmiennie jednak - podnoszenie nagle wynagrodzeń powoduje ze rynek nie ma się jak przestawić (przy pzp i umowach wieloletnich już ppk dużo mieszaja) i koniec końców może się to zle skończyć - podawałem kiedyś przykład z ochrona z której się po prostu rezygnuje w firmach państwowych a w prywatnych montuje systemy kamer i ochroniarze nie są potrzebni. Ogólnie trzeba podnosić wynagrodzenia tylko to musi iść wielopłaszczyznowo a nie ze się podnosi wynagrodzenia i oczekuje ze rynek sam to jakoś wyprowadzi.

I dobrze. Ochroniarze pójdą pracować gdzie indziej. Ta praca mało wnosi do dobrobytu, a mamy niedomiar pracowników w innych sektorach. 

19 minut temu, RappaR napisał:

Myślisz, że kogokolwiek przekonasz do tego, że wiedziałeś, że podawany wzrost gospodarczy to jest domyślnie wzrost korygowany o inflację i Twój post nie wynikał ze skrajnej niewiedzy?

Lata mi to kalafiorem :) 

gazeta.pl w wielkiej formie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25463617,holandia-atak-nozownika-w-hadze-kilka-osob-zostalo-rannych.html

Cytat

Kilka osób zostało rannych w ataku nożownika na ulicy handlowej w Hadze - poinformowała holenderska policja. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Z ostatnich informacji policji wynika, że nożownik ranił trzy osoby i uciekł. Trwają poszukiwania mężczyzny w wieku ok. 45-50 lat, którego opisano terminem często używanym do określania osób pochodzenia północnoafrykańskiego

• Haha 1

Czekam aż GW zacznie określać antysemityzm jako "postawa przeciwna mieszkańcom państwa położonego w Palestynie":D 

36 minut temu, Cardi napisał:

Czekam aż GW zacznie określać antysemityzm jako "postawa przeciwna mieszkańcom państwa położonego w Palestynie":D 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

Edited by Koelner
  • Haha 1

nie wiem, czym się martwią mieszkańcy ? drodzy państwo, za dziesięć lat będziecie mieli gotowy budynek do przerobienia na klimatyczny skatepark dla dzieciaków, cierpliwości  :

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25463952,mial-byc-plac-zabaw-bedzie-kosciol-piaty-w-promieniu-trzech.html#s=BoxOpLink

Sytuacja z Monty Pythona.

dwóch PISowskich bolków w "W tyle wizji" chciało dosolić gejom, ale zrobili to używając nazwy klubu piłkarskiego ze Szczecina, co zamiast gejów straszliwie ubodło dwóch bonzów z PISu, chyba wiernych kibiców pierwszoligowego toczenia szmacianki po trawie.

Teraz bonzowie chcą ukarania bolków, a bolki odziewają się w szaty męczenników wolności słowa.

Nastrój pożegnalnego balu na  tymTitanicu zakradł się już nawet do szaletów pod pokładem.

Edited by quevas

Godzinę temu, Koelner napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25464028,polak-pomogl-powstrzymac-napastnika-na-london-bridge-mezczyzna.html#s=BoxOpImg2 ale tutaj budują polski patriotyzm w dodatku napisali ze sprawca to był Usman Kahn . Michnik bardziej obiektywny niż TVP , ja pi****le . 

https://www.tvp.info/45569039/atak-w-londynie-polak-pomogl-obezwladnic-terroryste-wideo

to samo 10 min wcześniej

sorry mordeczko, tvp rules

21 godzin temu, RappaR napisał:

I jak Ciebie tutaj traktować inaczej niż Vasqueza :) Dyskusja o ekonomii z Tobą to jak rozmowa z 3-latkiem o trygonometrii.

pasujesz jak ulał

a jak nie ulał, to jeszcze bardziej

trep1-1-5c5ff8420598e1de58d36bef,860,0,0

• Haha 4

24 minuty temu, quevas napisał:

pasujesz jak ulał

a jak nie ulał, to jeszcze bardziej

trep1-1-5c5ff8420598e1de58d36bef,860,0,0

wygrałeś , pasuje 🤣https://youtu.be/NHycPiY6wEM . Rappar czas na zmianę avatara , von Nogay jest idealny

40 minut temu, julekstep napisał:

Kurski kopiuje z Kurskiego ?🤪

Edited by Koelner

5 minut temu, Koelner napisał:

Kurski kopiuje z Kurskiego ?🤪

nie wykluczyłbym 

8 godzin temu, RappaR napisał:

To, że kiedyś na studiach brałeś dziewczynę do maka na kilka czisków i kolę i wydawałeś 30 złotych, a teraz bierzesz żonę i dzieci na kolację do slow food restaraunt i płacisz 200 złotych, wcale nie oznacza, że ceny poszły do góry pomad 6 razy.

I dobrze. Ochroniarze pójdą pracować gdzie indziej. Ta praca mało wnosi do dobrobytu, a mamy niedomiar pracowników w innych sektorach. 

RappaR za obiad z żoną i dziećmi w slow food restaurant to płacisz 300 zł i to bez zbędnego rozpieszczania brzucha. I żeby nie było, w tej samej restauracji jakieś 2 lata temu jadłem za 200-220 zł. 

Także nie jest taniej :)

• Like 1

30 minut temu, Sebastian napisał:

RappaR za obiad z żoną i dziećmi w slow food restaurant to płacisz 300 zł i to bez zbędnego rozpieszczania brzucha. I żeby nie było, w tej samej restauracji jakieś 2 lata temu jadłem za 200-220 zł. 

Ile dzieci?

Zaraz policze ile wizyt w drogich restauracjach miesiecznie odbywasz pod patronatem Jarka i 500+ ❤️

Godzinę temu, julekstep napisał:

Ile dzieci?

Zaraz policze ile wizyt w drogich restauracjach miesiecznie odbywasz pod patronatem Jarka i 500+ ❤️

Trójka ale córka moja je tylko frytki i pije wodę. Więc spoko możesz liczyć 2 + 2. 

Edyta mówi, że pieniądze z 500+ wpłacam dzieciom na konta, niech mają na waciki jak dorosną :)

Edited by Sebastian

12 godzin temu, RappaR napisał:

@RappaR

Nie chodzi mi o porownanie jak bylo 10 lat temu tylko ile kosztuje zycie w porownaniu do tego co bylo rok czy 2 temu. Jem to samo i w tych samych miejscach co kiedys zarabiam wiecej ale ceny wzrosly sporo szybciej niz moja pensja.

Co do ochroniarzy - to byl tylko przyklad takich grup jest pewnie wiecej. Niektorzy pojda robic co innego ale nie oszukujmy sie wiekszosc jest ochroniarzami nie dlatego ze ma posture van damme sile pudziana i ruchy connora tylko do niczego sie nie nadaje innego. Nie przebranzowisz ich w informatykow prawnikow i ekonomistow

12 godzin temu, Sebastian napisał:

Zależy od miasta. I wiesz - dobra pozycjonowane rosną zawsze w tempie zarobków. Inaczej się nie da.

8 godzin temu, blackmagic napisał:

Nie chodzi mi o porownanie jak bylo 10 lat temu tylko ile kosztuje zycie w porownaniu do tego co bylo rok czy 2 temu. Jem to samo i w tych samych miejscach co kiedys zarabiam wiecej ale ceny wzrosly sporo szybciej niz moja pensja

Możesz to udowodnić na jakiś twardych danych? Bo te z eurostatu rozumiem, że zmanipulowane przez PiS, podobnie jak te z trzymanego przez nich w kieszeni międzynarodowego funduszu walut?

Czy też jesteś jedynym człowiekiem na ziemi, którego nie dotyczy błąd poznawczy?

8 godzin temu, blackmagic napisał:

Co do ochroniarzy - to byl tylko przyklad takich grup jest pewnie wiecej. Niektorzy pojda robic co innego ale nie oszukujmy sie wiekszosc jest ochroniarzami nie dlatego ze ma posture van damme sile pudziana i ruchy connora tylko do niczego sie nie nadaje innego. Nie przebranzowisz ich w informatykow prawnikow i ekonomistow

Ale pójdą może na produkcję na przykład. Albo na magazyn. Albo na kierowców.

2 godziny temu, RappaR napisał:

Ale pójdą może na produkcję na przykład. Albo na magazyn. Albo na kierowców.

widocznie nie znasz realiów , z grupą inwalidzką nawet dzisiaj nie zostaniesz kierowcą 

41 minut temu, Koelner napisał:

widocznie nie znasz realiów , z grupą inwalidzką nawet dzisiaj nie zostaniesz kierowcą 

Nie każdy ochroniarz ma grupę.