Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Słynny musi być ten ksiądz, co to w każdej niemal rodzinie i miejscowości w Polsce odmawia odprawienia pogrzebu. Ksiądz legenda. 

Nie wiem czy ten sam i nie odmówił tylko była cena i bez opłaty nie było możliwości by przyszedł. Powązki. 

I nie jeden, bo na Powązkach jest ich przynajmniej kilku i żaden nie przyszedł. Czyli raczej system niż konkretny człowiek. 

Fakt, że osoba chowana nie była praktykujacym katolikiem tylko pijakiem, który zostawił rodzinę i nie płacił alimentów (teść którego nigdy nie poznałem), co jednak nie miało wpływu, że gdyby się zapłacilo to by przyszedł, więc to księdzu nie przeszkadzało. 

Co ciekawe to nie wzbudziło to jakiegoś niezadowolenia u mojej teściowej (gorliwa katolicka, kierowniczka parafialnego Caritas) tak jakby dla niej było to normalne. Stwierdziła po prostu, że tak jest a nie chciała wydawać jeszcze więcej kasy na osobę, której nie widziała ze 30 lat. I tak wydała sporo więcej niż zachówek za który OPS mógł go pochować gdziekolwiek bez dopłat. 

Sama przeczytała modlitwy i koniec. Było 5 osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lorak napisał:

ta śpiewka ma niestety dużo prawdy w sobie i dlatego też w bardziej świadomych społeczeństwach kościół zszedł na margines (irlandia jest tego najlepszym przykładem). u nas też na szczęście powoli idzie to w tym kierunku.

Porównanie polskiego katolicyzmu do irlandzkiego jest zupełnie bez sensu. Co fajnego jest w tym modelu irlandzkim? Wytłumaczysz? Chyba nie chcesz podążać irlandzką drogą, bo zaraz wpadnie @Cardi i złapie się za głowę jak dowie się jaki tam jest socjal.

16 minut temu, Tecu napisał:

I nie jeden, bo na Powązkach jest ich przynajmniej kilku i żaden nie przyszedł. Czyli raczej system niż konkretny człowiek. 

Ciekaw jestm który. "Moja dawna parafia".

24 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Takich historii jest z tego co wiem sporo.

Odpowiem inaczej. :) Jest ich setki tysięcy, miliony na facebokowych dyskusjach, internetowych forach itd. Zauważyłem, że ludzie nie uczeszczający do kościoła, (co zabawne też ateiści, antyteiści, antyklerykałowie) zawsze trafiają na tych pazernych, chciwych i nie dobrych. Wystarczy troszeczkę mocniej wierzyć i nagle staje się cud. Trafiasz na tych dobrych, którzy  żadnego mitycznego "cennika" nie podsuwają pod nos.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lorak napisał:

ta śpiewka ma niestety dużo prawdy w sobie i dlatego też w bardziej świadomych społeczeństwach kościół zszedł na margines (irlandia jest tego najlepszym przykładem). u nas też na szczęście powoli idzie to w tym kierunku.

ale resentymenty ida xD

a w tym jest tak duzo prawdy jak w historii @MarcusCamby o dyrektorze banku, ktory dla hajsu przekwalifikowal sie na proboszcza (xD).

Popieram to co tu fluber pisze - zobaczyc jaki hajlajf maja emerytowani duchowni.

Moze kiedys na wsi faktycznie bylo to mocno oplacalne, teraz to jedna z c***owszych sciezek kariery.

A ze jest kilku co sie dorobilo? Strzelam, ze jest tez kilku wykonczeniowcow ktorzy sie zajebiscie ogarneli z hajsem.

albo tak duzo prawdy jak w wywodach szalonego mayora, ktory tu pisal litanie nt ksiezy molestatorow, ktora na koncu poparl dowodami zrodlowymi ktore obalaly to co wczesniej wypisywal xD

25 minut temu, DeltaCenter napisał:

Odpowiem inaczej. :) Jest ich setki tysięcy, miliony na facebokowych dyskusjach, internetowych forach itd. Zauważyłem, że ludzie nie uczeszczający do kościoła, (co zabawne też ateiści, antyteiści, antyklerykałowie) zawsze trafiają na tych pazernych, chciwych i nie dobrych. Wystarczy troszeczkę mocniej wierzyć i nagle staje się cud. Trafiasz na tych dobrych, którzy  żadnego mitycznego "cennika" nie podsuwają pod nos.

Wcale nie trzeba sie nawracac, zeby pozwolic sobie na odrobine refleksji (ba! mozna miec nawet ostra kose z okolicznym proboszczem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że ja daje przykład z życia i nazwisko proboszcza mogę wymienić nawet z imienia i nazwiska, a ty wyśmiewasz, bo Ci nie pasuje do światopoglądu :)

Ale my nie wątpimy w to, że jakiś prezes banku został proboszczem, kwestionujemy to, że zrobił to dla hajsu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że ja daje przykład z życia i nazwisko proboszcza mogę wymienić nawet z imienia i nazwiska, a ty wyśmiewasz, bo Ci nie pasuje do światopoglądu :)

Poprosze.

Razem z pitami z okresow pracy na obu stanowiskach.

Ja tez podaje przyklady z zycia - widziales kiedys jak zyja ci 'czarni dorobkiewicze' na emeryturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Generalnie większość proboszczów ma raczej schizę na punkcie tego, jak wygląda kościół, którym się opiekuje niż na punkcie tego, żeby brać do kieszenie, bo potem większość i tak trafia do domu księży emerytów bez grosza przy duszy, albo jako rezydenci do swoich ostatnich parafii.

Znam jeden przypadek gdy ksiądz tylko na biednego wyglądał, na szybko w necie znalazłem taki

„Poznański proboszcz jadał obiady w domu pomocy społecznej, jeździł starym autem, rodzinie obiecał drobny spadek. Po jego śmierci otworzono kasę pancerną plebanii – zabłyszczały złote sztaby.”

https://www.ostrow24.tv/news/75068-ksiadz-z-ostrowa-rozdal-miliony.html

To tylko dwa przypadki, ale nie oceniałbym majątku księzy po tym gdzie mieszkaja i jak sie stołują

p.s. Generalnie księza lubią chyba złoto https://natemat.pl/116403,nie-tylko-sztabka-zlota-w-sejfie-ksiedza-pulkownika-roberta-m-znaleziono-takze-pokazna-kwote-pieniedzy

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

Ja tez podaje przyklady z zycia - widziales kiedys jak zyja ci 'czarni dorobkiewicze' na emeryturze?

Nie, ale pewnie żyją tak jak odkładają.

Artyści też narzekają na emerytury, podobnie jak osoby, które przez lata trzymają się najniższych umów, koszą grubo na prowizjach, by było więcej do kieszeni, a potem nagle pobudka przed 60, że coś słaba ta emerytura. A ciężko się ludziom przestawić jak przez lata zarabiali 10 tys do ręki, że teraz emerytura będzie 2500zł. Sporo znam takich osób, nawet z najbliższego otoczenia rodzinnego, niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, quevas napisał:

uczęszczanie do kościoła nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, a praktyka dowodzi, że wręcz jeszcze mniej

oficjalny Kościół jest biblijnym Antychrystem, dokładnym zaprzeczeniem sensu chrześcijaństwa

 

Ciebie powinem przebadać najlepiej jakiś weterynarz

chociaz moim zdaniem tutaj nawet szaman nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

Znam jeden przypadek gdy ksiądz tylko na biednego wyglądał, na szybko w necie znalazłem taki

„Poznański proboszcz jadał obiady w domu pomocy społecznej, jeździł starym autem, rodzinie obiecał drobny spadek. Po jego śmierci otworzono kasę pancerną plebanii – zabłyszczały złote sztaby.”

https://www.ostrow24.tv/news/75068-ksiadz-z-ostrowa-rozdal-miliony.html

To tylko dwa przypadki, ale nie oceniałbym majątku księzy po tym gdzie mieszkaja i jak sie stołują

p.s. Generalnie księza lubią chyba złoto https://natemat.pl/116403,nie-tylko-sztabka-zlota-w-sejfie-ksiedza-pulkownika-roberta-m-znaleziono-takze-pokazna-kwote-pieniedzy

Może po prostu gazety nie robią artykułów o tym, że ksiądz umarł i nie zostawił spadku, bo nic nie miał?:)

O Królaku możesz przeczytać bardzo wiele innych artykułów (które pokazuję jego wyjątkową pazerność), a ten drugi dostał po prostu olbrzymią łapówkę. I tym razem to była naprawdę łapówka:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

I to ja pisze gowno posty nie majac pojecia o sprawie xD

Mkay

To jakie masz doświadczenie z emerytowanymi księżmi? 🧐

Czy ich zarobki podczas pracy plus późniejsza emerytura nie wystarcza na godziwe życie?

Mam doświadczenie ze starszymi ludźmi, więc sytuacja "biednych" księży raczej nie różni się od przeciętnego emeryta.

Swoją drogą słabe, że wyciągasz z moich postów tylko część. Pisałem wcześniej też o cennikach czy zawyżaniu umówionych kwot, a tu już odpowiedzi nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ponieważ zarobki przeciętnego księdza nie różnią się od zarobków przeciętnego pracującego:) 

A ktoś to kwestionuje?

Główny problem emerytur to przeważnie fakt, że schodzisz grubo poniżej kosztów życia do czego ciężko się przestawić mentalnie. Zwłaszcza jak ktoś będąc w swoim prime kombinuje jak najwięcej wyciągnąć, nic przy tym nie inwestując w swoją emeryturę i potem nagle poziom spada mu o 1/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Może po prostu gazety nie robią artykułów o tym, że ksiądz umarł i nie zostawił spadku, bo nic nie miał?:)

Pewnie ze tak, ale jeśli ksiądz zostawi po sobie 200tys, albo dwójkę dzieci i kazde ustawione przez niego to tez nie napisza bo tez nie bardzo będzie o czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarcusCamby napisał:

Tylko, że ja daje przykład z życia i nazwisko proboszcza mogę wymienić nawet z imienia i nazwiska, a ty wyśmiewasz, bo Ci nie pasuje do światopoglądu :)

Daj :)

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

A ktoś to kwestionuje?

Główny problem emerytur to przeważnie fakt, że schodzisz grubo poniżej kosztów życia do czego ciężko się przestawić mentalnie. Zwłaszcza jak ktoś będąc w swoim prime kombinuje jak najwięcej wyciągnąć, nic przy tym nie inwestując w swoją emeryturę i potem nagle poziom spada mu o 1/4.

No przecież nikt nie pracuje w Mafii by zarabiać średnia krajową, więc raczej kwestionują. Lorak Ci zaraz wyjdzie z adv stats o milionowych zarobkach.

Och wait - statów używa tylko, kiedy wypowiada się na temat, na który ma chociażby minimalne pojęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.