Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, eF. napisał:

Ziomuś, to nie ma znaczenia kto i ile dostaje od państwa, ale skoro już jesteś taki skrupulatnym, to mogłeś też wspomnieć o tym jakie ksiądz dostaje ulgi podatkowe. A tak poza tym, koperta z pieniędzmi za przysługę tudzież korzyść będzie mimo wszystko łapówką, a nie darowizną. Bez podatku, czysty zarobek. No chyba, że to jednak darowizna to luz, prawda?  :)

Nie. Ponieważ lekarzowi spokojnie możesz dać zapłatę jako koperta z pieniędzmi, która będzie zwolniona z podatku. Jak długo NFZ nie ma z tym nic wspólnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

ja wiem ze Ty rozumiesz ale usługi w Polsce są opodatkowane 8% a nie ryczałtem jak w wynajmie mieszkań , nie tłumacz mi kościelnych relacji bo tłumaczysz patologie :) którą bronisz i się cieszysz ze dyma Ciebie no i mnie nas :) . dobra żeby Cię nie męczyć mnie aż te cenniki nie bolą i brak kas fiskalnych ponieważ przykładowo żeby nie odbiegać od tematu chyba od grajków weselnych chyba tez nie chciałem paragonu wiec mi to lata. bardziej mnie śmieszy podejście osób jak Ty czyli obrońców kościoła za wszelka cenę i jeszcze zarzucasz hipokryzje broniąc instytucji która namawia na rozmnażanie a sama się nie rozmnaża :)

Kiedyś mój kolega ze straży po rozmowie z komendantem powiedział mi piękne zdanie

Przekonanego nie przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

To ze ksiadz sobie zyczy 1500 za pogrzeb to nie znaczy ze bierze sobie 1500 do kieszeni. Przejedz sie do domu ksiezy emerytow w swojej diecezji i podpytaj gdzie zgubili te kokosy.

No właśnie znaczy tyle, że te 1500 trafia do jego kieszeni. Ewentualnie dzieli się ze wspólnikami. Kościół to ogromny biznes. Prawie jak legalna mafia. Oczywiście są też księża z powołania, ale takich coraz mniej. Reszta zgarnia dobry pieniądz, nie płaci podatków i się całkiem dobrze bawi. Jednakże skończmy temat, bo Ty się z tym nigdy nie spotkałeś, a więc w Twoim świecie do takich sytuacji nie dochodzi. Natomiast kuria robi tyle 'dobrego', że jak dostaje zgłoszenie o przestępstwie seksualnym, to zamiast zgłosić takiego księdza na policję, wysyła go do innej parafii. Dlatego nie oczekiwałbym, że zrobiliby cokolwiek z tymi od cenników, bo myślę, że oni sobie jednak zdają sprawę, że takowe istnieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eF. napisał:

Natomiast kuria robi tyle 'dobrego', że jak dostaje zgłoszenie o przestępstwie seksualnym, to zamiast zgłosić takiego księdza na policję, wysyła go do innej parafii.

Pytanie dlaczego ktoś zgłasza na kurię, a nie na prokuraturę. 
Bardzo dobrze, że kuria nie rozsiewa dalej niepotwierdzonych pogłosek i plotek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

mozna zamykac temat (czy czekamy jeszcze na cos o Rydzyku?)

Ty tak na codzień śmieszkujesz ze wszystkiego, czy słoma w butach dzisiaj wyjątkowo doskwiera?

Już pisałem, jak nie masz nic ciekawego do napisania to lepiej czasami nie pisać, bo wychodzi tyle, że jesteś tym 'wyluzowanym' klaunem, co to weźmie czyjąś wypowiedź, skroi pod swoje teorie i gotowe. A tak swoją drogą, mafia też nie odprowadza podatku ze swoich 'darowizn'. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Kiedyś mój kolega ze straży po rozmowie z komendantem powiedział mi piękne zdanie

Przekonanego nie przekonasz

To jest bron obusieczna:)

46 minut temu, eF. napisał:

No właśnie znaczy tyle, że te 1500 trafia do jego kieszeni. Ewentualnie dzieli się ze wspólnikami. Kościół to ogromny biznes. Prawie jak legalna mafia. 

No nie, bo to show kosztuje. Przede wszystkim utrzymanie budynku kosztuje i na to idzie większość pieniędzy. Generalnie większość proboszczów ma raczej schizę na punkcie tego, jak wygląda kościół, którym się opiekuje niż na punkcie tego, żeby brać do kieszenie, bo potem większość i tak trafia do domu księży emerytów bez grosza przy duszy, albo jako rezydenci do swoich ostatnich parafii. 

Jak przychodzisz po ślub do kancelarii to proboszcz powinien wstać, obwiązać Was stułą i za 5 minut jesteście mężem i żoną, jak chcesz pochówek, to ksiądz idzie na cmentarz, odprawia modlitwę nad trumną i za 5 minut jest po pogrzebie. To powinno być za darmo. Ale jak ktoś chce wielką mszę z pełnym oświetleniem, organami, na 100 osób itd. to absolutnie powinien być cennik. I powinien być bez kasy fiskalnej. Dlatego, że pieniądze na utrzymanie kościoła są zwolnione z podatku, a utrzymywanie kościoła w tym stanie kosztuje chore pieniądze. I nie chodzi o to ile kosztuje godzina prądu na tej mszy, tylko o to ile trzeba włożyć pieniędzy, żeby kościół wyglądał tak, żebyś miał ochotę brać w nim ślub. A kościoły w dobrej kondycji to więcej turystów, a więcej turystów to większe wpływy do budżetu państwa. Porzucony kościół tak czy inaczej będzie zabytkiem i państwo będzie go musiało dotować w 100% jak nie będzie księży, parafii i wiernych. 

4 godziny temu, Koelner napisał:

 i jeszcze zarzucasz hipokryzje broniąc instytucji która namawia na rozmnażanie a sama się nie rozmnaża :)

Znasz instytucję, która się rozmnaża?:) Rozmnażają się ludzie:) Do Kościoła należy 1,5 miliarda osób i zapewniam Cię, że bardzo wielu z nich się rozmnaża:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

To jest bron obusieczna:)

No nie, bo to show kosztuje. Przede wszystkim utrzymanie budynku kosztuje i na to idzie większość pieniędzy. Generalnie większość proboszczów ma raczej schizę na punkcie tego, jak wygląda kościół, którym się opiekuje niż na punkcie tego, żeby brać do kieszenie, bo potem większość i tak trafia do domu księży emerytów bez grosza przy duszy, albo jako rezydenci do swoich ostatnich parafii. 

Jak przychodzisz po ślub do kancelarii to proboszcz powinien wstać, obwiązać Was stułą i za 5 minut jesteście mężem i żoną, jak chcesz pochówek, to ksiądz idzie na cmentarz, odprawia modlitwę nad trumną i za 5 minut jest po pogrzebie. To powinno być za darmo. 

Problem jest taki, że może powinno, ale nie jest, przynajmniej nie wszędzie. 

A to, że ksiądz odmawia przyjścia na cmentarz by odprawić modlitwę za duszę zmarłego, bo nie wpłaciło się odpowiedniej, dużej kwoty to chyba nie jest w porządku. I nikt nie mówi o dekoracji, show tylko paru zdaniach, które powinny być jego obowiązkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Problem jest taki, że może powinno, ale nie jest, przynajmniej nie wszędzie. 

A to, że ksiądz odmawia przyjścia na cmentarz by odprawić modlitwę za duszę zmarłego, bo nie wpłaciło się odpowiedniej, dużej kwoty to chyba nie jest w porządku. I nikt nie mówi o dekoracji, show tylko paru zdaniach, które powinny być jego obowiązkiem. 

Pelna zgoda ze to nie jest w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ten kościół katolicki "tajemnica wiary - złoto i dolary". 

Przykładowo - parafia 2 tys wiernych w podtarnowskiej miejscowości. 

Roczne wydatki na prąd - 18 tys. zł, gaz - 3600 zł. 

Niedzielna taca - nie więcej niż 2 tys. 

Do tego woda, ścieki, pracownicy, ZUS, cztery tace w roku na seminaria, domy emerytów, podatki do kurii. 

Po prostu "hajlajf". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

Generalnie to ludzie sobie nie zdają sprawy, jakie kwoty idą do kurii.

Kuria to wciąż kościół więc pewnie dlatego ludzi to mało obchodzi

Ja osobiście uważam że Kościół powinien płacić normalnie podatki a księża powinni być wpisani do listy zawodów i też powinni od tego podatek odprowadzać

Posługa posługą, powołanie trzeba mieć i do bycia lekarzem i księdzem czy policjantem. W tej kwestii prawo powinno być dla każdego równie niesprawiedliwe 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

 

Ja osobiście uważam że Kościół powinien płacić normalnie podatki a księża powinni być wpisani do listy zawodów i też powinni od tego podatek odprowadzać

 

 

Kościół płaci normalnie podatki, a księża są wpisani do listy zawodów i odprowadzają od tego podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Maja pieniadze i krzywdza dzieci'

Lata mijaja, swiat sie zmienia, ale ludzie o tzw faszystowskiej mentalnosci ciagle ta sama spiewka ehh.

Zeby nie bylo - prawackie pierdololo Soros+LGBT opiera sie na tym samym schemacie (tylko na mniejsza skale)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Ah ten kościół katolicki "tajemnica wiary - złoto i dolary". 

Przykładowo - parafia 2 tys wiernych w podtarnowskiej miejscowości. 

Roczne wydatki na prąd - 18 tys. zł, gaz - 3600 zł. 

Niedzielna taca - nie więcej niż 2 tys. 

Do tego woda, ścieki, pracownicy, ZUS, cztery tace w roku na seminaria, domy emerytów, podatki do kurii. 

Po prostu "hajlajf". 

jak interes się nie opłaca to się go zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał:

'Maja pieniadze i krzywdza dzieci'

Lata mijaja, swiat sie zmienia, ale ludzie o tzw faszystowskiej mentalnosci ciagle ta sama spiewka ehh.

ta śpiewka ma niestety dużo prawdy w sobie i dlatego też w bardziej świadomych społeczeństwach kościół zszedł na margines (irlandia jest tego najlepszym przykładem). u nas też na szczęście powoli idzie to w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzący nie jestem i do kościoła rzadko uczęszczam, ale trochę tych konieczności obcowania z kościołem w ostatnich latach było przy różnych okazjach i zawsze cennik był. Już nie wspomnę o sytuacjach, że wchodzisz do zakrystii z pytaniem o cenę, a jak przychodzi do płacenia to pada odpowiedź "no tak jak się umówiliśmy, co łaska" i potem rzucenie kwoty o 100-200zł większej od wstępnie umówionej. A jak już masz wszystko inne ustalone to płacisz, bo przecież ksiądz wie, że jesteś na przegranej pozycji.

Także tam w kościołach kasę liczyć i ciągnąć potrafią. U Nas proboszczem jest np. były dyrektor banku, który święcenia zrobił koło 50 i bardzo szybko awansował. Jakoś mało ludzi dowierza, że nagle poczuł powołanie ;)

Takich historii jest z tego co wiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.