Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

Znow potrzebuje tlumacza:)

nie spinają się , wyluzuj. wiemy że z rapparem jesteście śmietanka intelektualna . napisz coś jeszcze mądrego , rappar dołoży o poziomie i Wam podziękujemy za oświecenie intelektualne. tylko tak żebyśmy zrozumieli , najlepiej ikonograficznie lub nawet w formie komiksu , może damy radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

nie spinają się , wyluzuj. wiemy że z rapparem jesteście śmietanka intelektualna . napisz coś jeszcze mądrego , rappar dołoży o poziomie i Wam podziękujemy za oświecenie intelektualne. tylko tak żebyśmy zrozumieli , najlepiej ikonograficznie lub nawet w formie komiksu , może damy radę 

czuję się pominięty :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 11:28, Koelner napisał:

 to jest beka jak chodzenie z palemkami w okół kościoła w święta czy sypanie różami w boże ciało.

 

W dniu 2.04.2019 o 13:20, Koelner napisał:

 

mieszkam obok kościoła i podczas tego święta oglądałem indian w tvn 7 i za oknem miałem to samo

Niezła beka:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

wszyscy jesteśmy hipokrytami a show kosztuje 

Ty nie jestes hipokryta, po prostu pochojraczyc mozesz tylko w necie:)

Teraz, Koelner napisał:

niemożliwe ze nie rozumiesz :)

Alez ja wszystko rozumiem:) 

Godzinę temu, Koelner napisał:

Tobie nie proponowali bo wyglądałeś na gościa „ co nie wie o co chodzi”

Powiem Ci ze sposob w jaki sobie tlumaczysz to ze wynaturzeni dymaja Cie na kase niezwykle poprawil mi humor:) wiesz o co chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian

Seba, jeśli dla Ciebie jest duża różnica między kopertą dla lekarza, a kopertą dla księdza w sprawie np. Ślubu, to wiedz, że coś Cię może ograniczać. Tu trzeba mieć otwarty umysł, bo jedno nie jest tak dalekie od drugiego.

@fluber

Koledzy pytali, ale zapytam jeszcze raz. Jaka to jest parafia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eF. napisał:

@Sebastian

Seba, jeśli dla Ciebie jest duża różnica między kopertą dla lekarza, a kopertą dla księdza w sprawie np. Ślubu, to wiedz, że coś Cię może ograniczać. Tu trzeba mieć otwarty umysł, bo jedno nie jest tak dalekie od drugiego.

Dokładnie. Ksiądz także dostaje pieniądze od państwa za udzielanie ślubu i robi to w ramach etatu z NFZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RappaR napisał:

Dokładnie. Ksiądz także dostaje pieniądze od państwa za udzielanie ślubu i robi to w ramach etatu z NFZ. 

Ziomuś, to nie ma znaczenia kto i ile dostaje od państwa, ale skoro już jesteś taki skrupulatnym, to mogłeś też wspomnieć o tym jakie ksiądz dostaje ulgi podatkowe. A tak poza tym, koperta z pieniędzmi za przysługę tudzież korzyść będzie mimo wszystko łapówką, a nie darowizną. Bez podatku, czysty zarobek. No chyba, że to jednak darowizna to luz, prawda?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluber napisał:

Ty nie jestes hipokryta, po prostu pochojraczyc mozesz tylko w necie:)

 

nie wiem w którym miejscu ale Ty wiesz

9 godzin temu, fluber napisał:

 

Alez ja wszystko rozumiem:)

wiadomo , napisz jeszcze co więcej wiesz

9 godzin temu, fluber napisał:

Ty nie jestes hipokryta, po prostu pochojraczyc mozesz tylko w necie:)

Alez ja wszystko rozumiem:) 

Powiem Ci ze sposob w jaki sobie tlumaczysz to ze wynaturzeni dymaja Cie na kase niezwykle poprawil mi humor:) wiesz o co chodzi:)

dymają ? robią show za kasę i jak to napisałeś jeszcze przez to taniej że bez kasy fiskalnej. Ty się jarasz i cieszysz z ich przywilejów a kolega tutaj zaznaczył że to patologia względem urzędu skarbowego. bardziej Ty się cieszysz z ogólnopolskiego dymania przez kościół państwa polskiego a nie my :)   Aaaaa julek , o dymaniu to nie ja :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fluber napisał:

Kiedy organizowalem pogrzeb mojego taty w innej parafii niz mieszkam to tez nie bylo zadnego cennika, co wiecej po pogrzebie kiedy chcialem dac koperte proboszcz tamtej parafii mi ja zwrocil i powiedzial ze wstyd by mu bylo brac pieniadze w takich okolicznosciach. To juz drugi wyjatek.

Nigdy nie zdarzylo mi sie przy okazji brania jakichs zaswiadczen, bycia ojcem chrzestnym czy przy naukach przedmalzenskich, slubie, zeby jakikolwiek ksiadz podal mi cene za cokolwiek

Mi za pogrzeb podał dokładną cenę i wyliczył ile będzie kosztował organista itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Koelner napisał:

 

dymają ? robią show za kasę i jak to napisałeś jeszcze przez to taniej że bez kasy fiskalnej. Ty się jarasz i cieszysz z ich przywilejów a kolega tutaj zaznaczył że to patologia względem urzędu skarbowego. bardziej Ty się cieszysz z ogólnopolskiego dymania przez kościół państwa polskiego a nie my :)   Aaaaa julek , o dymaniu to nie ja :)

Ja sie nie ciesze z tego ze sa ksieza ktorzy maja cenniki za sakramenty, to mnie oburza.

Smieszysz mnie tylko Ty ktory im placisz za show:)

1 minutę temu, Koelner napisał:

dlaczego nie do urzędu skarbowego?

Bo ksieza placa podatek ryczaltem i nie musza odprowadzac podatku od tego co im daja parafianie bo podatek im licza od wielkosci parafii a nie liczby datkow.

A zakaz brania kasy za sakramenty to wewnetrzny nakaz koscielny. A przelozonym ksiedza jest biskup. Dlatego do kurii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja sie nie ciesze z tego ze sa ksieza ktorzy maja cenniki za sakramenty, to mnie oburza.

Smieszysz mnie tylko Ty ktory im placisz za show:)

 

dlaczego ? Ksiądz ładniej mówi i prowadzi ślub niż urzędniczka, kościoły są ładniejsza niż gmach urzędu. płace i wymagam 

5 minut temu, fluber napisał:

 

Bo ksieza placa podatek ryczaltem i nie musza odprowadzac podatku od tego co im daja parafianie bo podatek im licza od wielkosci parafii a nie liczby datkow.

A zakaz brania kasy za sakramenty to wewnetrzny nakaz koscielny. A przelozonym ksiedza jest biskup. Dlatego do kurii.

to jak wezmę łapówkę w pracy to niech mnie skarżą do szefa a nie CBA 🤣🤣🤣🤣 mistrzu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

dlaczego ? Ksiądz ładniej mówi i prowadzi ślub niż urzędniczka, kościoły są ładniejsza niż gmach urzędu. płace i wymagam 

Moge sobie tylko wyobrazac jak wygladalo to " place i wymagam" po tym jak poszedles do kancelarii:) 

Ksiadz ladniej mowi:) slodkie:)

8 minut temu, Koelner napisał:

 

to jak wezmę łapówkę w pracy to niech mnie skarżą do szefa a nie CBA 🤣🤣🤣🤣 mistrzu 

No Ty nadal nie rozumiesz ze to nie jest lapowka i gdyby nie przepisy koscielne to ksiadz zgodnie z prawem swieckim moze miec cennik bez kasy fiskalnej bo placi od tego podatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, eF. napisał:

 Za mszę w intencji zmarłej i parę słów na samym pogrzebie - 1500pln. Niecała godzina 'pracy'. Bez podatku.

To ze ksiadz sobie zyczy 1500 za pogrzeb to nie znaczy ze bierze sobie 1500 do kieszeni. Przejedz sie do domu ksiezy emerytow w swojej diecezji i podpytaj gdzie zgubili te kokosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

 

No Ty nadal nie rozumiesz ze to nie jest lapowka i gdyby nie przepisy koscielne to ksiadz zgodnie z prawem swieckim moze miec cennik bez kasy fiskalnej bo placi od tego podatek. 

ja wiem ze Ty rozumiesz ale usługi w Polsce są opodatkowane 8% a nie ryczałtem jak w wynajmie mieszkań , nie tłumacz mi kościelnych relacji bo tłumaczysz patologie :) którą bronisz i się cieszysz ze dyma Ciebie no i mnie nas :) . dobra żeby Cię nie męczyć mnie aż te cenniki nie bolą i brak kas fiskalnych ponieważ przykładowo żeby nie odbiegać od tematu chyba od grajków weselnych chyba tez nie chciałem paragonu wiec mi to lata. bardziej mnie śmieszy podejście osób jak Ty czyli obrońców kościoła za wszelka cenę i jeszcze zarzucasz hipokryzje broniąc instytucji która namawia na rozmnażanie a sama się nie rozmnaża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.