Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, fluber napisał:

To bzdura bo ja generalnie traktuje ksiezy jak slugi Boze ktore moga wiecej i ktore ucza innych zycia dlatego ze nie roznie sie niczym od fanatycznych wyznawcow islamu, no moze poza tym ze nie mam latwego dostepu do wszelkiego rodzaju broni:)

Generalnie to najpierw należałoby popracować nad sarkazmem, bo ten jest meh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fluber napisał:

Szylem z tego co mialem:)

I jak widac sie nie obrazilem wiec mozemy kontynuowac:)

Nie bardzo chce mi się kontynuować akurat ten wątek, bo Ty zgrabnie manipulujesz faktami. Np. Kościół i podatki. Owszem, płacą podatki, ale są one minimalne. Datki na tacę, pieniądze za sakramenty opodatkowane są symbolicznie. Podatki ryczałtowe też nie są duże, a wspomniałeś o nich jakby miały większe znaczenie. Kwartalnie to jest maksymalnie 1500 zł więc umówmy się, że to jest tyle co nic, zważywszy, że najmniejsze parafie mają po kilkaset osób. Problem mają jedynie Ci księża, którzy 'pracują' w biednych wsiach, bo tam faktycznie na tacy może być słabo, a więc i do kieszeni nie trafi tyle ile mogłoby wpaść. A wszelkie dochody zebrane z parafii idą właściwie na kościół i są wolne od podatków. To ile taki ksiądz 'wyciągnie' jest tylko i wyłącznie sprawą kościoła, nie ma tam VAT'u. Tak to mniej więcej wygląda, więc raczej się nie zrozumieliśmy, bo są podatki i PODATKI, a nie to miałem na myśli pisząc - opodatkować kościół i założyć kasy fiskalne. Zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

@eF.

No to chcesz zeby darowizny przechodzily przez kasy fiskalne ale tylko w kk bo jestes wojujacym ateista i jestes do nich uprzedzony, dobrze rozumiem?:)

W każdej tego typu firmie, bo czasy średniowiecza już dawno za nami. Cennik za pogrzeby, śluby, chrzciny. Opodatkować, bo to jest usługa jak każda inna, a przecież każdy przedsiębiorca płaci podatki. Swoją drogą, żaden ze mnie wojujący ateista, taki mam po prostu pogląd na tego typu instytucje. Przecież to nie w moim świecie taka osoba jak matka Teresa jest określana mianem świętej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eF. napisał:

W każdej tego typu firmie, bo czasy średniowiecza już dawno za nami. Cennik za pogrzeby, śluby, chrzciny. Opodatkować, bo to jest usługa jak każda inna, a przecież każdy przedsiębiorca płaci podatki. Swoją drogą, żaden ze mnie wojujący ateista, taki mam po prostu pogląd na tego typu instytucje. Przecież to nie w moim świecie taka osoba jak matka Teresa jest określana mianem świętej. :)

Cenniki za sakramenty sa niedopuszczalne wiec jezeli znasz takie przypadki to powinienes je zglosic do przelozonych danego ksiedza:)

Czyli teraz zmieniamy temat z kopert z koledy na oplaty za uslugi takie jak slub, pogrzeb itd??? Bo to dwie rozne rzeczy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Cenniki za sakramenty sa niedopuszczalne wiec jezeli znasz takie przypadki to powinienes je zglosic do przelozonych danego ksiedza:)

Czyli teraz zmieniamy temat z kopert z koledy na oplaty za uslugi takie jak slub, pogrzeb itd??? Bo to dwie rozne rzeczy:) 

Ani za jedno, ani za drugie nie płacą podatków. Ostatnio był pogrzeb mojej babci, to ksiądz zażyczył sobie 1500 zł za tenże pogrzeb, oczywiście wcześniej mówiąc 'co łaska', ale podał taką właśnie cenę. To u nich normalna praktyka. Wiesz, przedsiębiorcy tylko podatku z tego nie zapłacą. Czyli co, taka trochę łapówka, nie? 

10 minut temu, julekstep napisał:

Nic mnie tak nie jara jak hejty na ludzi kosciola...zaczynajace sie zaraz po ich smierci ❤️

Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że to nie był dobry człowiek, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

Ani za jedno, ani za drugie nie płacą podatków. Ostatnio był pogrzeb mojej babci, to ksiądz zażyczył sobie 1500 zł za tenże pogrzeb, oczywiście wcześniej mówiąc 'co łaska', ale podał taką właśnie cenę. To u nich normalna praktyka. Wiesz, przedsiębiorcy tylko podatku z tego nie zapłacą. Czyli co, taka trochę łapówka, nie? 

No ale jedno jest darowizna a nie oplata za usluge;) 

Wiem z roznych opowiadan ze podobno tak jest ze sa gdzies cenniki, ale mnie to nigdy nie spotkalo:) 

Jezeli parafia nie zarzadza cmentarzem to nie mial prawa zazyczyc sobie 1500 zlotych za pogrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

Nie mialem okazji poznac.

Jaruzelskiego też zapewne nie miałeś okazji poznać, a jakieś zdanie o nim masz. Zwykłe pierdololo.

10 minut temu, fluber napisał:

No ale jedno jest darowizna a nie oplata za usluge;) 

Wiem z roznych opowiadan ze podobno tak jest ze sa gdzies cenniki, ale mnie to nigdy nie spotkalo:) 

Jezeli parafia nie zarzadza cmentarzem to nie mial prawa zazyczyc sobie 1500 zlotych za pogrzeb

Właśnie o to mi chodzi, żeby założyć cennik i go opodatkować, a wtedy nie byłoby już 'co łaska'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eF. napisał:

 

Właśnie o to mi chodzi, żeby założyć cennik i go opodatkować, a wtedy nie byłoby już 'co łaska'.

No to jest jakby sprzeczne z nauka kosciola zeby byl cennik za sakramenty.cennik moze byc za skorzystanie z kosciola i jezeli kasa idzie na jego utrzymanie to jest to zwolnione z podatku.

 

25 minut temu, eF. napisał:

Ani za jedno, ani za drugie nie płacą podatków. Ostatnio był pogrzeb mojej babci, to ksiądz zażyczył sobie 1500 zł za tenże pogrzeb, oczywiście wcześniej mówiąc 'co łaska', ale podał taką właśnie cenę. To u nich normalna praktyka. Wiesz, przedsiębiorcy tylko podatku z tego nie zapłacą. Czyli co, taka trochę łapówka, nie? 

Ale generalnie zdajesz sobie sprawe ze gdyby byl cennik to bys za ten pogrzeb musial dac 2 kola?:)

 

25 minut temu, eF. napisał:

 

Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że to nie był dobry człowiek, co?

Pliiiiiz:) co tym razem?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Ale generalnie zdajesz sobie sprawe ze gdyby byl cennik to bys za ten pogrzeb musial dac 2 kola?:)

Nadal to lepsze rozwiązanie jak łapówka dla biznesmena w sutannie.  :)

A to, że 'cennik' jest sprzeczny z naukami kościoła nie sprawia, że nie istnieje. Wręcz przeciwnie. Całkiem dobrze zarabiają Ci uduchowieni ludzie, szczególnie gdy w grę wchodzą ludzkie dramaty. Gdyby to zależało tylko ode mnie, to nie zapłaciłbym tych pieniędzy,  bo to są kpiny. Za mszę w intencji zmarłej i parę słów na samym pogrzebie - 1500pln. Niecała godzina 'pracy'. Bez podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eF. napisał:

Nadal to lepsze rozwiązanie jak łapówka dla biznesmena w sutannie.  :)

A to, że 'cennik' jest sprzeczny z naukami kościoła nie sprawia, że nie istnieje. Wręcz przeciwnie. Całkiem dobrze zarabiają Ci uduchowieni ludzie, szczególnie gdy w grę wchodzą ludzkie dramaty. Gdyby to zależało tylko ode mnie, to nie zapłaciłbym tych pieniędzy,  bo to są kpiny. Za mszę w intencji zmarłej i parę słów na samym pogrzebie - 1500pln. Niecała godzina 'pracy'. Bez podatku.

No to zglos to do kurii jak najszybciej, to sa niedopuszczalne praktyki jezeli oplata obejmowala tylko odprawienie mszy.

U mnie problem jest odwrotny. Proboszcz nie ma cennika wiec jak ktos chce ochrzcic dziecko a nie ma slubu to dostaje promocje dwa sakramenty za free zamiast zadnego a na msze pogrzebowa jak sie nie chodzilo do kosciola, wypisalo dzieci z religii i nie przyjmowalo koledy nie ma zadnych szans, niezaleznie od oferowanych kwot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, julekstep napisał:

Masz na mysli republike parlamentarna?

Jeżeli mamy takowy to ja przepraszam i nie było tematu. 

1 minutę temu, fluber napisał:

No to zglos to do kurii jak najszybciej, to sa niedopuszczalne praktyki jezeli oplata obejmowala tylko odprawienie mszy.

U mnie problem jest odwrotny. Proboszcz nie ma cennika wiec jak ktos chce ochrzcic dziecko a nie ma slubu to dostaje promocje dwa sakramenty za free zamiast zadnego a na msze pogrzebowa jak sie nie chodzilo do kosciola, wypisalo dzieci z religii i nie przyjmowalo koledy nie ma zadnych szans, niezaleznie od oferowanych kwot. 

@fluber cenniki są wszędzie 

Nieoficjalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.