Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darkonza napisał:

W przyrodzie jakąkolwiek władze czy pozycję zdobyłby osobnik w danym stadzie to po jego śmierci ta pozycja znika i następuje przejęcie władzy przez kogos z młodego pokolenia. Pokolenia w którym wszyscy maja prawie równe szanse. Gdyby dominujący osobnik mógł życ wiecznie takie zmiany mozliwe ze nigdy by nie nastąpiły lub następowały bardzo rzadko, co byłoby niekorzystne dla gatunku (gdyby było korzystne to taki system z nieśmiertelnymi osobnikami by wyewoluował)

Prawo spadkowe jest odpowiednikiem nieśmiertelnosci osobnika mającego władze. Sstary umiera fizycznie, ale jego zgromadzona władza nie znika. To wbrew naturze i przez to większość najzdolniejszych w nowym pokoleniu praktycznie nie ma szans zając najwyższej pozycji bo ta jest ustalona już na starcie.

Dlatego "american dream" nawet jeśli kiedys był prawdą dzis juz nie jest, karty zostały rozdane i trzeba by wywrócić stolik by znów zacząc od nowa, kiedys wywróceniem stolika była wojna, ale tego przeciez nikt nie chce.

Że się wtrącę większych głupot dawno nie czytalem. ( Poza użytkownikiem Q)Przyrodę trochę różni od człowieka rozumnego.

Po wojnie zawsze wszystko wraca do poprzednich zachowań więc wywrócenie stolika takie nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, darkonza napisał:

W przyrodzie jakąkolwiek władze czy pozycję zdobyłby osobnik w danym stadzie to po jego śmierci ta pozycja znika i następuje przejęcie władzy przez kogos z młodego pokolenia. Pokolenia w którym wszyscy maja prawie równe szanse. Gdyby dominujący osobnik mógł życ wiecznie takie zmiany mozliwe ze nigdy by nie nastąpiły lub następowały bardzo rzadko, co byłoby niekorzystne dla gatunku (gdyby było korzystne to taki system z nieśmiertelnymi osobnikami by wyewoluował)

Prawo spadkowe jest odpowiednikiem nieśmiertelnosci osobnika mającego władze. Sstary umiera fizycznie, ale jego zgromadzona władza nie znika. To wbrew naturze i przez to większość najzdolniejszych w nowym pokoleniu praktycznie nie ma szans zając najwyższej pozycji bo ta jest ustalona już na starcie.

Dlatego "american dream" nawet jeśli kiedys był prawdą dzis juz nie jest, karty zostały rozdane i trzeba by wywrócić stolik by znów zacząc od nowa, kiedys wywróceniem stolika była wojna, ale tego przeciez nikt nie chce.

Masz rację, musimy się kierować przykładami z natury. Mam tylko jedno pytanie, czy jak wpadnę do kogoś do domu zamorduję jego i jego rodzinę  i przywłaszczę sobie jego dom, samochód i majątek (seryjny morderca z Kołobrzegu to właśnie robił) to też będę usprawiedliwiony walką o terytorium, która w przyrodzie jest normalnością ? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.11.2019 o 12:24, lorak napisał:

a jaka jest ta interpretacja (cytat)? i czemu cytowani wyżej podzielają moją opinię?

Wiesz to juz aaron sorkin przewidzial 20 lat temu i nawet skecz z tego zrobil

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Cardi napisał:

I pyk reżimówka cenzuruje posiedzenie sejmu ;) 

zrozum ,że to jest demokracja .

julek specjalista ds demokracji wytłumaczy błyskotliwym już chyba nawet nie dla niego jednym zdaniem, Rappar dla zasady to polubi a fluber dla parytetu wklei twitta na którym spuszcza się cała pisowska śmietanka dziennikarska  z filmikiem gdzie Jachira puszcza bąka na antenie lub Bosak dłubie w nosie i zjada swoje gile.

nie dziękuj.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Koelner napisał:

julek specjalista ds demokracji wytłumaczy 

Waszej dwojce cos tlumaczyc? Nie mam kwalifikacji. Jakis APS bym musial skonczyc czy cus 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Koelner napisał:

julek specjalista ds demokracji wytłumaczy błyskotliwym już chyba nawet nie dla niego jednym zdaniem, Rappar dla zasady to polubi a fluber dla parytetu wklei twitta na którym spuszcza się cała pisowska śmietanka dziennikarska  z filmikiem gdzie Jachira puszcza bąka na antenie lub Bosak dłubie w nosie i zjada swoje gile.

nie dziękuj.

Liczyłem na "oj tam, oj tam, ruskich onucy się słuchać nie da, to wyciszyli". :)

1 minutę temu, julekstep napisał:

Waszej dwojce cos tlumaczyc? Nie mam kwalifikacji. Jakis APS bym musial skonczyc czy cus 😕

Wam dwóm, nie Waszej dwójce, z języka polskiego widzę też słabo z kwalifikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

Wam dwóm, nie Waszej dwójce, z języka polskiego widzę też słabo z kwalifikacjami.

Nie znam Waszej plci kulturowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

Nie znam Waszej plci kulturowej.

Wybierz sobie, jest ich kilkadziesiąt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Cardi napisał:

Wybierz sobie, jest ich kilkadziesiąt

W sensie ze mam se laske wrzucic w avatar, dac sobie nicka jak amerykanska raperka i oczekiwac, ze inni beda uzywac wobec mnie meskich form w internetach?

O to chodzi? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, julekstep napisał:

W sensie ze mam se laske wrzucic w avatar, dac sobie nicka jak amerykanska raperka i oczekiwac, ze inni beda uzywac wobec mnie meskich form w internetach?

O to chodzi? xD

22 Marzec 2013

To nie ja sobie dałem nick jak ona, tylko ona jak ja.

Zresztą u niej też ciężko płeć zidentyfikować

image.png.56726387f3e37f23aea0fa2028b572ac.png

Edytowane przez Cardi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Cardi napisał:

Cieszę się, że tym razem - wyjątkowo - udało nam się dogadać :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

Cieszę się, że tym razem - wyjątkowo - udało nam się dogadać :) 

Miałeś z tym problemy dlatego napisałem "też" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Cardi napisał:

Dwójka
znaczenia:

rzeczownik, rodzaj żeński

(1.1) nazwa cyfry 2
(1.2) ocena dopuszczająca w polskich szkołach, przedostatnia najgorsza (w skali 1-6)
(1.3) najniższa (niezaliczająca) ocena w polskich szkołach (dawniej, przy skali 2-5) i na polskich uczelniach (obecnie, przy skali 2-5 lub 2-6)
(1.4) dwoje, dwie, dwaj 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Cardi napisał:

22 Marzec 2013

To nie ja sobie dałem nick jak ona, tylko ona jak ja.

image.png.56726387f3e37f23aea0fa2028b572ac.png

6577132-6423545-image-a-42_1543025135124

chyba kobita, niestety trzeba uważać :) francuskie czarne to żeby nie warkoczyki to też niektóre wyglądają jak chłopy a na pewno wyglądają bardziej męsko niż np. Bosak

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, blackmagic napisał:

Wiesz to juz aaron sorkin przewidzial 20 lat temu i nawet skecz z tego zrobil

po tym poznać geniuszy, że potrafią przewidzieć przyszłość. dla mnie niedościgniony w tematach społeczno-politycznych jest monthy python:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, fluber napisał:
Dwójka
znaczenia:

rzeczownik, rodzaj żeński

(1.1) nazwa cyfry 2
(1.2) ocena dopuszczająca w polskich szkołach, przedostatnia najgorsza (w skali 1-6)
(1.3) najniższa (niezaliczająca) ocena w polskich szkołach (dawniej, przy skali 2-5) i na polskich uczelniach (obecnie, przy skali 2-5 lub 2-6)
(1.4) dwoje, dwie, dwaj 

LeadingInsignificantHoneyeater.webp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chyba Ci sie dwojka z dwoje pomyliła. @julekstep uzyl jednej z poprawnych form. Sformulowanie dwojka z rodzajem meskim jest bardzo powszechna:

http://radioszczecin.pl/10,0,pod-dwojka-chlopcow-zalamal-sie-lod-aktualizacja&s=52&idf=415122

https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/dwojka-chlopcow-zginela-w-pozarze-rodzice-skazani-za-nieumyslne-spowodowanie-smierci,1609992.html

http://24tp.pl/n/58424

Nie wyciagnales zadnej lekcji z wczorajszej sytuacji z morawieckim. Szkoda.

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie to jest żenujące tłumaczenie rządzących, że ustawa podnosząca akcyzę na tytoń i alkohol uzasadniana jest troską o zdrowie obywateli :D Okazuje się, że ustawa ma objąć także tzw. e-papierosy, które są jakoś zylion razy mniej szkodliwe od tradycyjnych. To też przez troskę o zdrowie obywateli? Chyba po prostu rządzący chcą rozwoju szarej strefy, która już teraz zbiera swoje żniwo, gdyż Polacy z Polski południowej zaopatrują się w sprzęty i płyny do e-fajek w Czechach. Na porządku dziennym jest kupowanie nikotyny o "mocy" 100mg czy nawet 200mg i rozrabianie do używanej przy produkcji samogonów mocy 2-6mg. To wszystko oczywiście w warunkach domowych, daleko od sterylności laboratoryjnej, kontakt ze skórą nikotyny w takim stężeniu może pochłonąć więcej ludzkich żyć niż same e-papierosy, których zresztą nazwa jest dobrana dość niefortunnie, bo z papierosami łączy je jedynie nikotyna. A gdzie jakieś konsultacje społeczne? Czy takie hasła obowiązują tylko w kampanii wyborczej? :)

4 minuty temu, fluber napisał:

Nie wyciagnales zadnej lekcji z wczorajszej sytuacji z morawieckim. Szkoda.

Ale jak już pouczasz to pisz nazwisko premiera wielką literą ;)

5 minut temu, fluber napisał:

Sformulowanie dwojka z rodzajem meskim jest bardzo powszechna:

Tu też coś nie zagrało z końcówką, końcówki to ostatnio bardzo modny temat w polskiej polityce :) Możemy się tak bawić do znudzenia, aż kierowca autobusu wstanie i zacznie klaskać, ale wątpię by ktokolwiek chciał to czytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi