Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, eF. napisał:

Nie wiem do czego miałbym się odnieść, do tych 'zaczepek' o poziomie, czy podstawówce? 

Tak swoją drogą, to miłe że bronisz chłopaka. Już zaczynam rozumieć o co tu chodzi. Elita.

W przypadku Rappara do tego ze pieniadze z koperty byly juz wczesniej opodatkowane a w stosunku do mnie dlaczego chcesz opodatkowac darowizny tylko w kosciele?

Co zaczynasz rozumiec???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Liza sie po jajach?

Od 9 roku zycia:)

4 godziny temu, eF. napisał:

Być może masz szerszy obraz tego wszystkiego. Ja w tym wieku czekałem na "Wojownicze Żółwie Ninja" na dwójce i grałem w piłkę na boisku, a nie podniecałem się dzięki 'innym osobom'. 

Moze nie miales skilla?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

Liza sie po jajach?

Tego nie wiem, ale uczciwie mówiąc wygląda to z boku dosyć karykaturalnie.

@fluber

W takim razie łapówka też powinna być darowizną. W końcu również trafia do kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
4 godziny temu, julekstep napisał:

Kurla, kiedys to bylo (i nawet w tamtych czasach juz jakos w 4 klasie przemycalem zdjecia golych dup z dyskietek kolegi do ukrytego kataligu na 386 mamy i podniecalem sie nimi, mimo ze nie wiedzialem nawet co znaczy 'trzepac kapucyna')!

 

Teraz jest troszke inaczej (mogles nie zauwazyc).

No ba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Jakie widzisz analogie?

Myślę, że sam byś do tego doszedł.

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? Przecież jedno i drugie można uznać za darowiznę. Tutaj jest ten haczyk, że jedno się nazywa darowizną, a drugie przekupstwem, tylko to w sumie jeden c***, że tak to kolokwialnie spuentuje. O ile możesz komuś udowodnić przekupstwo, o tyle nie możesz mi zagwarantować, że 'darowizna' nie idzie do kieszeni. Dlaczego więc łapówki są karalne? Wystarczy nazwać je darowizną. I tak w końcu wyszłoby, że nie przekupiłem tego lekarza, to była tylko darowizna. Analogie są cholernie widoczne, kwestia interpretacji. Bóg zapłać i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

Myślę, że sam byś do tego doszedł.

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? Przecież jedno i drugie można uznać za darowiznę. Tutaj jest ten haczyk, że jedno się nazywa darowizną, a drugie przekupstwem, tylko to w sumie jeden c***, że tak to kolokwialnie spuentuje. O ile możesz komuś udowodnić przekupstwo, o tyle nie możesz mi zagwarantować, że 'darowizna' nie idzie do kieszeni. Dlaczego więc łapówki są karalne? Wystarczy nazwać je darowizną. I tak w końcu wyszłoby, że nie przekupiłem tego lekarza, to była tylko darowizna. Analogie są cholernie widoczne, kwestia interpretacji. Bóg zapłać i do przodu.

To sa takie same analogie jak ppmiedzy lapowka dla lekarza a koperta dla owsiaka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

To sa takie same analogie jak ppmiedzy lapowka dla lekarza a koperta dla owsiaka:)

Przecież jedno i drugie może być darowizną, zależy jak chcesz to zinterpretować, bo równie dobrze darowizna dla lekarza może być efektem tego, że świetnie wykonuje swoją pracę, a nie ewentualnych korzyści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eF. napisał:

Przecież jedno i drugie może być darowizną, zależy jak chcesz to zinterpretować, bo równie dobrze darowizna dla lekarza może być efektem tego, że świetnie wykonuje swoją pracę, a nie ewentualnych korzyści. :)

Nie, to nie zalezy od tego jak chce to interpretowac. Lapowka ma okreslona definicje. I chociaz ma analogie np z wyplata to jednak nie sa one tym samym niezaleznie od interpretacji;)

Teraz, quevas napisał:

 

cytowane pytanie są  żenujące, ale każdy dzieciak, który otarł się o kontakty z klerem, przynajmniej raz słyszał takie teksy w konfesjonale, z którego na dodatek regularnie zajeżdzało brymuchą

No popatrz, mnie sie nie zdarzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

No tym ze ksiadz placi podatek ryczaltowy za mozliwosc zbierania kopert a lekarz nie:)

Taa? To dobrze, że jest przedsiębiorczy, ale o ile wiem to koperty 'księgują' sami księża. ;)

Ogólnie czuję, że jesteś blisko kościoła, więc może darujmy już sobie tę dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

Taa? To dobrze, że jest przedsiębiorczy, ale o ile wiem to koperty 'księgują' sami księża. ;)

Ogólnie czuję, że jesteś blisko kościoła, więc może darujmy już sobie tę dyskusję.

Co to ma do placonego przez nich podatku ryczaltowego?;) 

Przeciez i tak placa od " glowy " a nie od koperty:)

A dla sensu rozmowy nie ma znaczenia czy ksiadz uczciwie przekazuje kase na kurie czy nie:)

To kto jest blisko czego nie ma znaczenia przy merytorycznej dyskusji na argumenty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

kto jest blisko czego nie ma znaczenia przy merytorycznej dyskusji na argumenty:)

Troszkę jednak ma, bo dotyczy instytucji, do której nie pałam sympatią, a Ty wręcz przeciwnie, więc w pewnym momencie może dojść do niemiłej wymiany zdań, bo zarówno Ty, jak i ja, nie jesteśmy do końca obiektywni. Dla Ciebie to przedsiębiorcy i świeccy ludzie, niech tak zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, eF. napisał:

Myślę, że sam byś do tego doszedł.

Czym się różni koperta wypełniona pieniędzmi dla księdza 'po kolędzie' od tej, którą przekazuje np. lekarzowi? Przecież jedno i drugie można uznać za darowiznę. Tutaj jest ten haczyk, że jedno się nazywa darowizną, a drugie przekupstwem, tylko to w sumie jeden c***, że tak to kolokwialnie spuentuje. O ile możesz komuś udowodnić przekupstwo, o tyle nie możesz mi zagwarantować, że 'darowizna' nie idzie do kieszeni. Dlaczego więc łapówki są karalne? Wystarczy nazwać je darowizną. I tak w końcu wyszłoby, że nie przekupiłem tego lekarza, to była tylko darowizna. Analogie są cholernie widoczne, kwestia interpretacji. Bóg zapłać i do przodu.

Ależ oczywiście, że możesz dać lekarzowi darowiznę. Nie ma ku temu żadnych obostrzeń.

To czego nie możesz, to dawać mu pieniądzy za leczenie związane ze świadczeniem usług w ramach NFZ. I ksiedzom, którzy są lekarzami (a tacy istnieją) także nie możesz dawać w takich sytuacjach łapówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

w przyszłym roku PIS najpierw przerżnie z kretesem wybory prezydenckie, a potem straci władzę w wyniku wcześniejszych wyborów, ludzie już naprawdę mają dosyć tej jazdy

W przyszlym roku PiS w cuglach wygra kolejne wybory a vasquie przepowie ich porazke w jszeszcze nastepnych.

Tak to widze.

6 minut temu, quevas napisał:

w 100 miastach i miejscowościach, jak Polska długa i szeroka [wg TVP - tylko przed Ministerstwem Sprawiedliwości] ludzkość demonstruje przeciw PISowskim represjom wobec niezależnych sędziów, a co na to rząd ?

W tysiacu! Nie zaluj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

lolz

@fluber ustosunkuj* sie

* slowko z dedykacja dla @Koelner i czworokatow 😘

To bzdura bo ja generalnie traktuje ksiezy jak slugi Boze ktore moga wiecej i ktore ucza innych zycia dlatego ze nie roznie sie niczym od fanatycznych wyznawcow islamu, no moze poza tym ze nie mam latwego dostepu do wszelkiego rodzaju broni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.