Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Winni czego? Ze sa osoby uwazajace ze sa nudni? Na pewno sie do tego przyczyniaja:) 

Natomiast nie wiem czemu pod tym katem sa oceniani nauczyciele a nie kasjerki na przyklad:)

Myśle ze to chyba proste - nauczyciel ma przekazać wiedzę a żeby to zrobić musi mieć uwagę uczniów i kontakt z nim trwa min 45 minut.

kasjerke widzę przez minutę i musi  mi tylko sprzedać towar. U niej bycie nie nudna jest dodatkiem i może bez tego dobrze wykonac swoją prace. Nauczyciel nie

3 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli łatwo ulegasz manipulacjom i nie lubisz zadawać pytań :)

Pewnie się próg zmienił bo dziwne żeby przy 500 plus i wzroście pensji przy jednoczesnym braku pracowników zwiększało się bezrobocie. 

Problem jest fakt ze pomimo wzrostu wynagrodzeń i socjalu spada ich wartość przez wzrost cen i zwiększenie obciążeń fiskalnych. Nie koniecznie musi to uderzać od razu w najuboższych ale docelowo to oni za to najwiecej zapłacą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Myśle ze to chyba proste - nauczyciel ma przekazać wiedzę a żeby to zrobić musi mieć uwagę uczniów i kontakt z nim trwa min 45 minut.

kasjerke widzę przez minutę i musi  mi tylko sprzedać towar. U niej bycie nie nudna jest dodatkiem i może bez tego dobrze wykonac swoją prace. Nauczyciel nie

No to dam inny przyklad - trener personalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Czyli przeczytałem raport Szlachetnej paczki i stwierdziłem  że to organizacja budząca zaufanie.

 

Twoje prawo.

5 minut temu, Cardi napisał:

 Jakbyś ty mi powiedział że w nocy jest ciemno to na pewno bym to sprawdził. 

Chyba Korwin powiedział, że biedni mają problem zrozumieć bogatych :)

5 minut temu, blackmagic napisał:

Problem jest fakt ze pomimo wzrostu wynagrodzeń i socjalu spada ich wartość przez wzrost cen i zwiększenie obciążeń fiskalnych. Nie koniecznie musi to uderzać od razu w najuboższych ale docelowo to oni za to najwiecej zapłacą 

Dlatego ocenia się parytet siły nabywczej. Jakieś dane obiektywne, że spadł? Ponieważ IMF, eurostat, Wolrdbank czy banki danych w stylu numbeo tego nie zauważyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

Winni czego? Ze sa osoby uwazajace ze sa nudni? Na pewno sie do tego przyczyniaja:) 

Natomiast nie wiem czemu pod tym katem sa oceniani nauczyciele a nie kasjerki na przyklad:)

nie lepiej byłoby aby większość przestawała ich uważać za nudnych i nie powiela stereotypów? przecież nauczyciele są najbardziej odpowiedzialni aby nie przyczyniać się do tego aby lekcje były nudne. kasjerki nie musza pracować werbalnie , jak się postarasz jako nauczyciel to tez możesz to ograniczyć :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

nie lepiej byłoby aby większość przestawała ich uważać za nudnych i nie powiela stereotypów? przecież nauczyciele są najbardziej odpowiedzialni aby nie przyczyniać się do tego aby lekcje były nudne. kasjerki nie musza pracować werbalnie , jak się postarasz jako nauczyciel to tez możesz to ograniczyć :)

Nie ma to zadnego znaczenia:)

Nie da sie dogodzic wszystkim w klasie jednoczesnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Jak pisał o swoim 6k brutto, myślałem, że to miesięcznie, a nie dziennie :)

To potwierdza twoją tezę, a raczej tezę Korwina, na którą się powoływałeś, więc zgodnie ze standardami tego tematu teraz to też twoja teza.

Uśredniony wzrost progu ubóstwa w latach, specjalnie dla ciebie:

2007	4.01%
2008	5.38%
2009	7.91%
2010	6.44%
2011	5.96%
2012	4.06%
2013	4.27%
2014	0.24%
2015	0.22%
2016	1.84%
2017	3.38%
2018	3.05%

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tu są toczone boje. Przecież zawsze przygłupy będę się nudzić i skarżyć na lipny los. Zaczynamy w stylu Skandynawii niebezpiecznie skręcać w stronę ultraliberalizmu i dawania swobody w imię wolności wszystkim gdzie dodatkowo akurat nauczyciele w tym kontekście maja mocno pod górkę. Już nie maja jak egzekwować swoich poleceń czy stylu nauczania. A durni rodzice roszczeniowa postawa jeszcze to pogłębiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Nie da sie dogodzic wszystkim w klasie jednoczesnie:)

ale przynajmniej większości bo oni tworzą stereotypy

9 minut temu, ignazz napisał:

Nie wiem o co tu są toczone boje. Przecież zawsze przygłupy będę się nudzić i skarżyć na lipny los. Zaczynamy w stylu Skandynawii niebezpiecznie skręcać w stronę ultraliberalizmu i dawania swobody w imię wolności wszystkim gdzie dodatkowo akurat nauczyciele w tym kontekście maja mocno pod górkę. Już nie maja jak egzekwować swoich poleceń czy stylu nauczania. A durni rodzice roszczeniowa postawa jeszcze to pogłębiają. 

problem jest brak reform , jeśli wspomniane koleżanki flubera radzą sobie  w życiu lepiej niz Ci co np zdali matury to gdzieś po drodze w edukacji był błąd . no chyba że szkoła jest dla szkoły a nie po to aby przygotować ucznia do życia aby miał jak najlepiej i jak najwiecej zarabiał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

ale przynajmniej większości bo oni tworzą stereotypy

problem jest brak reform , jeśli wspomniane koleżanki flubera radzą sobie  w życiu lepiej niz Ci co np zdali matury to gdzieś po drodze w edukacji był błąd . no chyba że szkoła jest dla szkoły a nie po to aby przygotować ucznia do życia aby miał jak najlepiej i jak najwiecej zarabiał :) 

Nie. Tak samo jak Ty nie jestes wspolodpowiedzialny za to: "Przytłaczająca większość ankietowanych uważa, że instytucje finansowe koncentrują się na własnych korzyściach: 77 proc. twierdzi, że banki skupiają się tylko na zyskach"

szkola nie przygotowuje ucznia do zycia. I moze tych reform jest po prostu za duzo.

Osoba z matura zarabia srednio wiecej niz osoba bez matury tak przy okazji.

2 minuty temu, Cardi napisał:

Nie wiem z jakich, próg ubóstwa jest chyba jeden? 

https://www.ipiss.com.pl/?zaklady=minimum-egzystencji-2

Generalnie jest ich kilka. Ten o ktorym mowisz to prog ktory opisuje ile procent gospodarstw domowych wydalo w ubieglym roku mniej pieniedzy niz ustalone minimum egzystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Nie. Tak samo jak Ty nie jestes wspolodpowiedzialny za to: "Przytłaczająca większość ankietowanych uważa, że instytucje finansowe koncentrują się na własnych korzyściach: 77 proc. twierdzi, że banki skupiają się tylko na zyskach"

 

taki jest stereotyp i Twój sondaż to potwierdza. nauczyciel jest nudny to wina nudnych nauczycieli a nie dzieci nie rozumiejących lekcji bo jednak znaczna większość te szkoły zdaje . z własnego doświadczenia wiem teraz jak jestem dorosły ze jednym z najbardziej zaniedbanych przedmiotów w szkole podstawowej była technika , która mogła zainteresować każdego przez prace manualne ale ze miałem nauczyciela w 5 klasie który dyktował całe lekcje i pisaliśmy w zeszycie A4 to oznacza ze byliśmy głupkami bo się nudziliśmy czy nauczyciel był nudny bo nudnie prowadził lekcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Stowarzyszenie Wiosna stojące za Szlachetną Paczką opublikowało właśnie najnowszy raport o biedzie w Polsce. Wynika z niego, że w 2018 roku o 400 tysięcy wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Blisko 2 miliony osób żyje poniżej minimum egzystencji, za 19 złotych dziennie. 


W latach 2014-2017 odsetek osób dotkniętych biedą utrzymywał tendencję spadkową, teraz wzrósł. 

8851fb76112007-645-351-0-0-874-476.png

Każdy moze sobie interpretowac wykresy jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.