Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

No akurat chodzilem do szkoly dluzej niz do 10 roku zycia:)

stad ten plusominusowy nawias - utrzymujacy sens wypowiedzi nawet jakby okazalo sie, ze swoimi resentymentami mierzyles jednak w kolegow z LO a nie podstawowki.

2 minuty temu, fluber napisał:

I pewnie sporo osob ktorych tozsamosc w doroslym zyciu nie wspolksztaltuja czerwone paski z podstawowki:)

Nah. Ludzie (przewaznie) przywiazuja jednak duzo wieksza uwage do 'sukcesow' w narracji o samym sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

2. Radzenie sobie w życiu ciężko nazwać jednoznaczną oznaką mądrości. Kurwiszona co raz dał dobrze dupy i dostaje 50k z alimentów nazwiesz mądrym? Szmacisko wychodzące za 95 letniego milionera, który zwariował i będące po roku milionerką nazwiesz mądrym?

a dlaczego nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

1. Akurat jak ktoś nie zdał matury w ostatnich kilkunastu latach to znaczy, że jest po prostu głupi i nie ma czego analizować. Trzeba być głupkiem i się postarać by nie zdać.

2. Radzenie sobie w życiu ciężko nazwać jednoznaczną oznaką mądrości. Kurwiszona co raz dał dobrze dupy i dostaje 50k z alimentów nazwiesz mądrym? Szmacisko wychodzące za 95 letniego milionera, który zwariował i będące po roku milionerką nazwiesz mądrym?

1. mam znajomego , który nie zdał matury ponieważ olał szkolnictwo . pojechał do Szwecji , wrócił założył biznes, ma żonę dwójkę dzieci i naprawdę jest mądrym facetem. 2. przechodzisz w skrajność , też znam osobę nauczyciela angielskiego któremu w życiu się pomieszało i jest menelem , i jego mogę nazwać głupkiem w przeciwieństwie do tego co wrócił ze Szwecji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

stad ten plusominusowy nawias - utrzymujacy sens wypowiedzi nawet jakby okazalo sie, ze swoimi resentymentami mierzyles jednak w kolegow z LO a nie podstawowki.

Nah. Ludzie (przewaznie) przywiazuja jednak duzo wieksza uwage do 'sukcesow' w narracji o samym sobie.

Tu nie chodzi o resentymenty, rozmawiamy o krzywdzacych stereotypach i tym kto je tworzy. Chyba nie jest szokujace ze stereotyp o nudnych nauczycielach stworzyli uczniowie ktorzy uwazali nauczycieli za nudnych. Znam tez uczniow wybitnych ktorzy nudzili sie na lekcjach, tych jednak znam mniej. Byc moze oni tez za to odpowiadaja. Ale sens jest taki ze jezeli ten sam nauczyciel jest dla czesci uczniow nudny a dla innych nie trudno jednoznacznie stwierdzic ze jest nudny. A trudno byc ciekawym dla 30 osob jednoczesnie.

Ludzie bez paskow przykladaja duza wage do tego ze ich nie mieli bo jesli osiagna sukces to moga wtedy sobie dawac dodatkowego boosta do osiagniec i podbijac sobie poczucie wlasnej wartosci tym ze skonczyli lepiej niz ci z paskami:) to jest rownie powszechne jak chwalenie sie paskami z podstawowki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie Wiosna stojące za Szlachetną Paczką opublikowało właśnie najnowszy raport o biedzie w Polsce. Wynika z niego, że w 2018 roku o 400 tysięcy wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Blisko 2 miliony osób żyje poniżej minimum egzystencji, za 19 złotych dziennie. 


W latach 2014-2017 odsetek osób dotkniętych biedą utrzymywał tendencję spadkową, teraz wzrósł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

darwinizm - wcale nie przeżywają najsilniejsze bądź najmądrzejsze gatunki. Inny przykład (który może powinienem dać jako 1) - jedna z nich wygrała na loterii 100 mln, więc "radzi sobie dobrze w życiu" - to też oznaka mądrości? Po prostu zdziwiło mnie utożsamianie "radzenia sobie w życiu" z mądrością, gdzie można sobie świetnie radzić w życiu będąc cymbałem lub złodziejem 😉 

złodziej nie może być mądry ?

5 minut temu, fluber napisał:

Nie wycofuje:) jesli osoba A jest glupsza niz osoba B to nie oznacza ze osoba A jest glupia ani ze osoba B jest madra:)

wycofujesz, przeczytaj swój post o nauczycielach i stereotypach , chyba ze zapewne zmienia aż tak kontekst 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

złodziej nie może być mądry ?

wycofujesz, przeczytaj swój post o nauczycielach i stereotypach , chyba ze zapewne zmienia aż tak kontekst 

No przeciez ci wyjasnilem powyzej co w nim nie jest napisane:)

2 minuty temu, Koelner napisał:

bardziej wstyd, można sobie poradzić bez zdania matury w zyciu

Na pewno mozna zrobic kariere w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Chyba nie jest szokujace ze stereotyp o nudnych nauczycielach stworzyli uczniowie ktorzy uwazali nauczycieli za nudnych.

A moze to stereotyp o uczniach tworzacych stereotypy o nudnych nauczielach stworzony przez nudnych nauczycieli? :)

7 minut temu, fluber napisał:

Ludzie bez paskow przykladaja duza wage do tego ze ich nie mieli bo jesli osiagna sukces to moga wtedy sobie dawac dodatkowego boosta do osiagniec i podbijac sobie poczucie wlasnej wartosci tym ze skonczyli lepiej niz ci z paskami:) to jest rownie powszechne jak chwalenie sie paskami z podstawowki:)

Naciagane. Wyglada jak wziete z powszechnego stereotypu a nie z doswiadczenia.

8 minut temu, fluber napisał:

Tu nie chodzi o resentymenty, rozmawiamy o krzywdzacych stereotypach i tym kto je tworzy.

Skrocie ci meki i odpowiem. Ja, Ty, Spoleczenstwo. Generalnie kazdy kto nie ma jakichs zaburzen umyslowych. Bardzo uzyteczny mechanizm swoja droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

A moze to stereotyp o uczniach tworzacych stereotypy o nudnych nauczielach stworzony przez nudnych nauczycieli? :)

Naciagane. Wyglada jak wziete z powszechnego stereotypu a nie z doswiadczenia.

Skrocie ci meki i odpowiem. Ja, Ty, Spoleczenstwo. Generalnie kazdy kto nie ma jakichs zaburzen umyslowych. Bardzo uzyteczny mechanizm swoja droga.

Moze:)

Znam troche takich osob:)

Zalezy do czego ten mechanizm stosujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cardi napisał:

Stowarzyszenie Wiosna stojące za Szlachetną Paczką opublikowało właśnie najnowszy raport o biedzie w Polsce. Wynika z niego, że w 2018 roku o 400 tysięcy wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Blisko 2 miliony osób żyje poniżej minimum egzystencji, za 19 złotych dziennie. 


W latach 2014-2017 odsetek osób dotkniętych biedą utrzymywał tendencję spadkową, teraz wzrósł. 

Jaki był próg w latach 2014-2017?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

i chyba zostać prezydentem , Wałęsa miał maturę? a wracając do stereotypów uważasz ze nauczyciele tez nie są winni tego ?

Winni czego? Ze sa osoby uwazajace ze sa nudni? Na pewno sie do tego przyczyniaja:) 

Natomiast nie wiem czemu pod tym katem sa oceniani nauczyciele a nie kasjerki na przyklad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, january napisał:

darwinizm - wcale nie przeżywają najsilniejsze bądź najmądrzejsze gatunki. Inny przykład (który może powinienem dać jako 1) - jedna z nich wygrała na loterii 100 mln, więc "radzi sobie dobrze w życiu" - to też oznaka mądrości? Po prostu zdziwiło mnie utożsamianie "radzenia sobie w życiu" z mądrością, gdzie można sobie świetnie radzić w życiu będąc cymbałem lub złodziejem 😉 

wygrana na loterii to ekstremalnie rzadkie zjawisko i m. in. z tego względu nie podpada pod "radzenie sobie w życiu". zbyt mała próbka jeśli wolisz ; ]

https://sjp.pl/mądrość

kobiety z twojego przykładu chyba podpadają pod nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Czyli łatwo ulegasz manipulacjom i nie lubisz zadawać pytań :)

Czyli przeczytałem raport Szlachetnej paczki i stwierdziłem  że to organizacja budząca zaufanie.

Jakbyś ty mi powiedział że w nocy jest ciemno to na pewno bym to sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.