Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Cardi napisał:

 

Zarobki miesięczne 2018 Zarobki miesięczne 2019 Suma rat kredytu w 2018 Suma rat kredytu w 2019 Liczba wypłat przeznaczonych na spłatę kredytu w 2018 Liczba wypłat przeznaczonych na spłatę kredytu w 2019
5000 8000 10000 12000 2

1.5

 

Czy koszt kredytu w 2019 się zmniejszył?

Z chęcią porozmawiam z Tobą o kosztach kredytów bankowych, jak tylko dokończymy temat obciążenia podatkowego w Polsce i dlaczego ktoś po mat-fizie nie wie, że 43 jest mniejsze od 44, co jest dla mnie bardzo szokujące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Tak czy nie?

Nie wiem dlaczego zakładasz, że Centrum Adama Smitha nie potrafi obliczyć obciążenia podatkowego, ale jeżeli uważasz, że pominęli w swoich obliczeniach jakieś podatki, takie jak podatek bankowy to weź do nich napisz i wyjaśnij, dlaczego się mylą,ok?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie wiem dlaczego zakładasz, że Centrum Adama Smitha nie potrafi obliczyć obciążenia podatkowego, ale jeżeli uważasz, że pominęli w swoich obliczeniach jakieś podatki, takie jak podatek bankowy to weź do nich napisz i wyjaśnij, dlaczego się mylą,ok?  

"Zadalem Ci proste pytanie zamkniete i nie rozumiem na czym polega Twoj problem z odpowiedzia."

Czy koszt kredytu z tabelki w 2019 się zmniejszył? Tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Nie jest to tak lub nie, ale może być. Zatem dlaczego wyciągasz wniosek że podatki zostały obniżone z faktu, że krócej pracujemy na ich "opłatę"?

Ja nie wyciągam wniosku, że podatki zostały obniżone z faktu, że krócej pracujemy na ich opłatę, tylko z faktu, że wg wyliczeń CAS obciążenie podatkowe spadło z 44% do 43% pomiędzy przejęciem władzy przez PIS, a chwilą obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja nie wyciągam wniosku, że podatki zostały obniżone z faktu, że krócej pracujemy na ich opłatę, tylko z faktu, że wg wyliczeń CAS obciążenie podatkowe spadło z 44% do 43% pomiędzy przejęciem władzy przez PIS, a chwilą obecną.

43% czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Pensji

Aha, czyli jest 5 opcji żeby takie obciążenie się zmniejszyło:

  • podatki spadły, pensja stoi
  • podatki spadły, pensja spadła mniej
  • podatki spadły, pensja rośnie
  • podatki stoją, pensja rośnie
  • podatki rosną, pensja rośnie bardziej

Z jakiegoś powodu wybierasz którąś z trzech pierwszych ignorując dwie pozostałe, gdzie ten wykres poniżej wskazuje raczej na opcję numer 5

Znalezione obrazy dla zapytania wpływy do budżetu w latach

https://www.gov.pl/web/rozwoj/dynamiczny-wzrost-dochodow-budzetu-panstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Aha, czyli jest 5 opcji żeby takie obciążenie się zmniejszyło:

  • podatki spadły, pensja stoi
  • podatki spadły, pensja spadła mniej
  • podatki spadły, pensja rośnie
  • podatki stoją, pensja rośnie
  • podatki rosną, pensja rośnie bardziej

 

Mylisz podatek z dochodem z podatku. Zresztą nie po raz pierwszy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Wskażnik obciążenia pensji jest obliczany z podatku czy z dochodu z podatku?

Według tego co mnie uczono, to ani z jednego ani z drugiego. 

Jeżeli w tym roku byłbyś bezrobotny i podatek z PIT wynosiłby 20%, a za rok podjąłbyś pracę i podatek z PIT wyniósłby 2%, to oznaczałoby to, że podatek PIT został obniżony, chociaż dochód z Twojego podatku by wzrósł. 

Jakiekolwiek żonglowanie definicjami i próby przekonania kogokolwiek, że w powyższym wypadku podatki wzrosły, bo dochód z podatku wzrósł jest niepoważne. Tak jak kiedy mówisz o podniesieniu podatku, kiedy się go nie podnosi, bo dochód z tego podatku wzrósł. Jeżeli podatek wynosi 10% w roku A i 10% w roku B to podatek jest taki sam. Dochód z podatku może być inny, ale podatek jest ten sam.

Jeżeli chcesz kontynuować jakieś rozmowy ze mną na temat gospodarki, polityki, czy czegokolwiek, to nie może to być rozmowa, w której próbuję Ci bezskutecznie wyjaśnić, co to jest podatek i jak się go oblicza, bo tutaj już kilka osób próbowało Ci wyjaśnić, dlaczego to się liczy procentowo.

Albo zaakceptujesz powszechnie rozumiane definicje podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i wtedy możemy o tym rozmawiać, albo nie ma to sensu, bo tylko zaśmiecamy wątek bezsensownymi postami. Chciałeś, żebym odnosił się do meritum, a tak naprawdę uniemożliwiasz mi to. 

Jak dla mnie eot na dzisiaj, bo szkoda mojego czasu tutaj. Ta rozmowa prowadzi nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.