Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Koelner napisał:

ale co to znaczy piją ? raz dziennie ? alkoholików z wszywką jak liczysz? te dane co z fluberen podajesz są dość luźne . jestem w stanie zrozumieć ze np kobiety w miastach więcej piją bo chodzą po pubach i baletach a na wsiach nie maja tych możliwości itp itd te dane są dość rzucane luźno 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

A co problem masz z tym? Bo narracja nie pasuje? 

To nie kwestia narracji tylko określenia jakiś warunków brzegowych 

Bo jeśli w milionowym mieście 100000 pije powyżej średniej krajowej 

A na wsi 1000, 200 pije powyżej średniej to jakby nie było wychodzi że w miastach sprzedaje się więcej alkoholu

Druga sprawa to nadwyżka powstająca przez obecność studentów. Tu chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, kolejna grupa to bezdomni których obecnosc w miastach jest bardzo zauważalna, jeszcze inni to patologia która też wylewa się z mieszkań w plener

Nie twierdzę że na wsi pije się więcej, pije się wg mnie porównywalnie, ale pije się inaczej. 

Kiedyś jak pisałem widywałem pół wsi w niedzielę po mszy  chlajacych wino, teraz moze pod sklepami jest luźniej, nie wiem bo jeżdżę raz w roku od śmierci babci. 

Nie uwierzę tylko w tezę że na wsi pije się mniej, wydaje mi się że to się raczej równoważy 

Ale wciążamu za,mało danych żeby pisać jednoznacznie że w Warszawie pije się najwięcej 

To tak samo debilne twierdzenie jak to że słoiki nie potrafią się zachować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czasy się zmieniły. Wieś się wyludniła, młodzi wyjechali, starzy wymarli, a chłopaki dalej stereotypy z dzieciństwa. Ciekawa sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, RappaR napisał:

nie chwal się z czego korzystasz.

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

A co problem masz z tym? Bo narracja nie pasuje? 

odpowiedz na czym polegają te statystyki , czy osoba pijąca piwo dziennie w tych statystykach widnieje tak samo jak osoba waląca połówkę w tym samym czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, josephnba napisał:

Ale wciążamu za,mało danych żeby pisać jednoznacznie że w Warszawie pije się najwięcej 

27 minut temu, Koelner napisał:

odpowiedz na czym polegają te statystyki , czy osoba pijąca piwo dziennie w tych statystykach widnieje tak samo jak osoba waląca połówkę w tym samym czasie

Podawałem statystyki według których 1/7 mieszkańców stolicy pije w stopniu co najmniej ryzykownym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Podawałem statystyki według których 1/7 mieszkańców stolicy pije w stopniu co najmniej ryzykownym.

podałeś stronkę gdzie dane dotyczą tylko Warszawy, mocne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zatrzymałeś się w latach 90-tych? To już nie czasy, że alkoholizm dotyczył głównie poPGR-wskich wsi. Najwięcej dziś piją osoby wykształcone w miastach powyżej 100 tys mieszkańców. W Warszawie wielu nie wytrzymuje tempa. Poza tym w małym dajmy na to, dolnośląskim miasteczku najpóźniej (22:59)kupisz alkohol w żabce, w Warszawie masz co rusz sklep "alkohole 24h".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Zatrzymałeś się w latach 90-tych? To już nie czasy, że alkoholizm dotyczył głównie poPGR-wskich wsi. Najwięcej dziś piją osoby wykształcone w miastach powyżej 100 tys mieszkańców. W Warszawie wielu nie wytrzymuje tempa. Poza tym w małym dajmy na to, dolnośląskim miasteczku najpóźniej (22:59)kupisz alkohol w żabce, w Warszawie masz co rusz sklep "alkohole 24h".

Może jest to też związane z tym, że sporo osób ze wsi, małych miasteczek przyjechało do przykładowo Warszawy? 

Wszystko się wymieszało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zachodniopomorskiej czy lubuskiej wsi do Warszawy?po co? Warszawa wysysa na większą skalę Sieradz, Siedlce, Płock czy Radom, ale na pewno nie Bolegorzyn. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Koelner napisał:

nie chwal się z czego korzystasz.

8 godzin temu, DeltaCenter napisał:

A co jest wstydliwego w korzystaniu z wikipedii? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, RappaR napisał:

A co jest wstydliwego w korzystaniu z wikipedii? 

😴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Z zachodniopomorskiej czy lubuskiej wsi do Warszawy?po co? Warszawa wysysa na większą skalę Sieradz, Siedlce, Płock czy Radom, ale na pewno nie Bolegorzyn. 

No to byś się chyba zdziwił bo osobiście znam ludzi z Podhala, okolic Poznania, Pomorza, Kaszub czy okolic Białegostoku 

Inna spra ze nie rozumiem jak można z tych miejsc wyjechać 🤔

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, polishllama69 napisał:

jak rozmawiacie o alko i lubicie staty, to chyba ciekawa wizualizacja do tematu https://public.tableau.com/profile/jeff.plattner4532#!/vizhome/MM2019-26/MM2019-26

No ok ale jak to rozwiązuje nasz problem?

12 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Gdzie, bo musiałem przeoczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nareszcie załapał:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepiej problemy w kraju wynikajace z rządów pis przykryć tuskiem?

fluner to juz równie żałosna zagrywka jk t teksty pół roku temu ze "to wina tuska"

próba korupcji polityczne Dowhana przez PiS powinna znaleźć finał w komisji etyki ale oczywiście w oczach poborców 500plus wszystko jest super

No i zmniejszanie urzędników odbywa sie przez... powoływanie nowych ministerstw!!!

co to k**** jst minister nazdoru mienia narodowego??? I jeszcze Sasin :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, josephnba napisał:

najlepiej problemy w kraju wynikajace z rządów pis przykryć tuskiem?

fluner to juz równie żałosna zagrywka jk t teksty pół roku temu ze "to wina tuska"

To nie jest glowne wydanie wiadomosci tylko niszowe forum o nba. Ja niczego nie przykrywam, nie prowadze narracji politycznej pisu, nie jestem ich rzecznikiem, politykiem, dzialaczem ani czlonkiem, wrzucam tu rozne rzeczy, ktore mnie bawia lub niepokoja. Nie odpowiadam za problemy wynikajace z rzadow z pis bardziej niz ktorykolwiek z ich kilku milionow wyborcow. Na poczatku takie osobiste wycieczki mogly bawic bo myslalem ze piszesz to w zartach ale z kazdym kolejnym tekstem mam poczucie ze wojna polsko-polska zlasowala Ci mozg i wszedzie dopatrujesz sie przykrywania i wybielania pisu:)

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ciekawe ze bawia i niepokoją cie tylko sprawy które nie dotyczą pisu :lol:

i podejmujesz temat tylko w sprawach gdzie postawa pisu jest co najwyżej bardzo dyskusyjna i zawsze w roli obrońcy

kiedy ktoś pisze o malwersacjach i wałkach pisu to siedzisz cicho jak mysz pod miotłą, jakoś w sprawie banasia, jego współpracowników, macierewicza w nowej roli i obsadzania stanowisk przez przydupasów i ich rodziny, prób kupowania senatorów innych frakcji głosu nie zabierasz

rozumiem że to cie nie niepokoi

jesteś pisowym betonem w czystej postaci i to nie jest wycieczka osobista a ogólnie znany tutaj fakt

Edytowane przez josephnba
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, josephnba napisał:

jesteś pisowym betonem w czystej postaci i to nie jest wycieczka osobista a ogólnie znany tutaj fakt

Odroznic fakt od opinii potrafi srednio inteligentny 10-latek:)

25 minut temu, josephnba napisał:

ciekawe ze bawia i niepokoją cie tylko sprawy które nie dotyczą pisu :lol:

i podejmujesz temat tylko w sprawach gdzie postawa pisu jest co najwyżej bardzo dyskusyjna i zawsze w roli obrońcy

kiedy ktoś pisze o malwersacjach i wałkach pisu to siedzisz cicho jak mysz pod miotłą

To jest nieprawda co mozna latwo sprawdzic przegladajac ten temat. Nieprzypadkowo @DeltaCenter ktorego uwazasz za bardziej umiarkowanego w pogladach ode mnie ( lol ) ma mnie za symetryste:) nie dalej jak przedwczoraj wyjasnialem ze pawlowicz nie jest profesorem, nie dalej jak 4 dni temu wskazywalem ze trzeba zmienic prawo by uniemozliwic wejscie do tk ludziom takim jak piotrowicz czy pawlowicz a wypowiedzi terleckiego na ten temat uznalem za bezczelne. A to tylko ostatni tydzien. Zatem tylko potwierdzasz poziom zlasowania swojej przestrzeni miedzyusznej:)

Korupcja polityczna i nepotyzm niepokoja mnie mniej wiecej tak samo jak kierowcy przekraczajacy dopuszczalna predkosc. Zdazylem sie po prostu przyzwyczaic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

trzeba przyznać, że żarcik na początku kapitalny

i nie wiem czy było

tusk-produkt-szczerze.jpg

dawno tak nie parskłem ja na ten tytuł, zapowiada się ciekawy zbiór anegdot, w sam raz do czytania na klopie

Olbrychski już pewnie szykuje audiobooka

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi