Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Koelner napisał:

akurat ciężko szukać dowodów na kościół jeśli Macierewicz tak naprawdę w 1992 roku nie ruszył kościoła , dopiero w 2005 Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zaczął badać dokumenty i znany ich efekty, Hejmo , Kościelna Komisja Historyczna sama siebie lustruje więc to jest taki arguement za nimi jakby to Bolek sam siebie lustrował a próbował wyjmując dokumenty ;]

Ponoc juz wywiezli wszystko na 13 level watykanskich kazamatow :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

Ponoc juz wywiezli wszystko na 13 level watykanskich kazamatow :(

Trzymają to w tajnych archiwach Watykanu, gdzie jest spisana prawdziwa historia świata. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ely3 napisał:

To nie takie proste bo tam najpierw wojewoda wbrew woli mieszkańców uznał nazwę Jedności Robotniczej za komunistyczną co jest naciągane i zmienil na Nila. A potem mieszkańcy protestowali, Kilkukrotnie zgłaszali się z prośbą o powrót do starej nazwy. Wnieśli kolejny projekt pod obrady . I ten projekt został zaakceptowany. 

Więc mozna nazwać ch... mieszkańców Żyrardowa ale nie zmienia to faktu ,że wojewoda Pisowski niczym wojewoda z PRLu uznał ,że wie lepiej od mieszkańców Żyrardowa czego oni chcą

Coś jak ulica Gierka w Sosnowcu gdzie mieszkańcy w sporej masie protestowali przeciw proponowanej zmianie nazwy. Dla kogoś to komunista ale dla mieszkańców Sosnowca to sąsiad . Człowiek z którego są dumni i rząd nie powinien ingerować w wewnętrzną specyfikę miast

Jesli wola suwerena jest taka ,że chcą mieć ulice JEdności Robotniczej czy Gierka to nikomu nic do tego. No chyba ,że ci którzy mają usta pełne frazesów ,że taka jest wola suwerena tak naprawdę mają gdzieś tę wolę

W Sosnowcu było rondo Gierka. Pierwsza opcja to rondo Edwarda, a po "negocjacjach" zmieniono na Zagłębia Dąbrowskiego (chyba) ale nie wiem czy wie o tym 10% mieszkańców. Wszyscy mówią rondo Gierka. Kwiaty i znicze na jego grobie nie mieszczą się tyle ich jest 1 listopada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ptak napisał:

W Sosnowcu było rondo Gierka. Pierwsza opcja to rondo Edwarda, a po "negocjacjach" zmieniono na Zagłębia Dąbrowskiego (chyba) ale nie wiem czy wie o tym 10% mieszkańców. Wszyscy mówią rondo Gierka. Kwiaty i znicze na jego grobie nie mieszczą się tyle ich jest 1 listopada

Na grobie Bieruta też są znicze

To niczego nie dowodzi, bo wciąż żyją debile którzy coś im zawdzeczaja

Poza tym Gierek wielu ludziom kojarzy się w dynamicznym wzrostem poziomu życia bo rzadach Gomułki 

Wielu oczywiście nie pamięta kolejnych lat, gdzie Polska przeżywała ogromny kryzys 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, josephnba napisał:

Na grobie Bieruta też są znicze

To niczego nie dowodzi, bo wciąż żyją debile którzy coś im zawdzeczaja

Poza tym Gierek wielu ludziom kojarzy się w dynamicznym wzrostem poziomu życia bo rzadach Gomułki 

Wielu oczywiście nie pamięta kolejnych lat, gdzie Polska przeżywała ogromny kryzys 

Jak masz do wyboru kogos kto dał tobie pracę, względny dobrobytu, mieszkanie do możliwość wykształcenia dzieci a ludzi którzy to wszystko zaorali, pozbawili ciebie pracy, pieniędzy i jakichkolwiek widoków na przyszłość to trudno, żebyś popierał Balcerowicza. Gierek to Ursus, Radom oraz totalitaryzm, ale obecną władza też nie jest idealna. Elity rządzące bardziej przypominają republikę bananową niż demokrację zachodnią. Kradnie się moje pieniądze mówiąc, że to dla mojego dobra, uważa że demokracja demokracją ale władza musi być nasza. Jak brak większości to się ja kupi za państwowe pieniądze, jak nasi kradną to coś się wymyśli. Są ludzie po za prawem, ktorym głos z głowy nie spadnie. Nie bez powodu mimo tak świetnej kondycji gospodarki ludzie wolą wyjechać niż wracać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, ptak napisał:

Jak masz do wyboru kogos kto dał tobie pracę, względny dobrobytu, mieszkanie do możliwość wykształcenia dzieci a ludzi którzy to wszystko zaorali, pozbawili ciebie pracy, pieniędzy i jakichkolwiek widoków na przyszłość to trudno, żebyś popierał Balcerowicza. Gierek to Ursus, Radom oraz totalitaryzm, ale obecną władza też nie jest idealna. Elity rządzące bardziej przypominają republikę bananową niż demokrację zachodnią. Kradnie się moje pieniądze mówiąc, że to dla mojego dobra, uważa że demokracja demokracją ale władza musi być nasza. Jak brak większości to się ja kupi za państwowe pieniądze, jak nasi kradną to coś się wymyśli. Są ludzie po za prawem, ktorym głos z głowy nie spadnie. Nie bez powodu mimo tak świetnej kondycji gospodarki ludzie wolą wyjechać niż wracać

ale to jest to samo z Kaczyńskim , który ludziom na wsiach i w małych miasteczkach gdzie albo nie pracowali albo zarabiali 1600 netto nagle dał 500 -1000 plus czyli praktycznie poprawił ich wydatki w monopolu i na stacji benzynowej o 25%-50% , to dość sporawo. to zawsze działało , z resztą Kaczyński kiedyś w Sosnowcu uznał Gierka za patriotę , być może podświadomie go kopiuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Koelner napisał:

ale to jest to samo z Kaczyńskim , który ludziom na wsiach i w małych miasteczkach gdzie albo nie pracowali albo zarabiali 1600 netto nagle dał 500 -1000 plus czyli praktycznie poprawił ich wydatki w monopolu i na stacji benzynowej o 25%-50% , to dość sporawo. to zawsze działało , z resztą Kaczyński kiedyś w Sosnowcu uznał Gierka za patriotę , być może podświadomie go kopiuje.

Koelner musisz trochę spojrzeć na świat z innej niż swojej perspektywy. To, że Ty tak swoją kasę rozdysponowujesz,  nie znaczy, że każdy musi. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Sebastian napisał:

Koelner musisz trochę spojrzeć na świat z innej niż swojej perspektywy. To, że Ty tak swoją kasę rozdysponowujesz,  nie znaczy, że każdy musi. 

Lidl czy Carrefour ewentualnie Żabka to nie monopol :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monopol lepszy bo polski 

Lidl to Niemcy! Wspierasz agresora 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

Monopol lepszy bo polski 

Lidl to Niemcy! Wspierasz agresora 🤣🤣🤣

ale w Żabce ma udziały Rydzyk 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Koelner napisał:

Lidl czy Carrefour ewentualnie Żabka to nie monopol :)

Jak zakupy te same

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, fluber napisał:

@quevas

To na tę Panią głos oddałeś?:) Gratulacje:)

cóż, trudno walczyć ze zwrotami zasiedziałymi, zawsze znajdzie się ktoś kogo zdumiewają nowe propozycje, a jednocześnie nie widzi, że już istniejące brzmią równie dziwacznie.

zresztą, nie mam teraz czasu na lewicowe "żony stanu" debiutującej posłanki, całą moją troską obejmuję losy pana posła Zawiszy, z zawodu mistrza świata w synchronicznym odmawianiu różańca leżąc krzyżem, pana premiera Marcinkiewicza, niedawnego rekordzistę świata na 200 metrów przez klęczniki, oraz marszałka Niesiołowskiego, lidera tabel historycznych w prestiżowej konkurencji pałkarzy świątobliwej moralności.

Edytowane przez quevas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kradną z ofe

nie spełnią przedwyborczych obietnic

kasy na emerytury zaczyna brakowac

PO2014?

nie

to praworządna partia przyjaciół pzpr

a zeby było śmieszniej

wykluczenie skorumpowanego burmistrza Włoch

PIS?

nie!

prezes nik malwersant i złodziej z poparciem rządu

PO?

nie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, ptak napisał:

Delta to, że jego podwładni mordowali cywilów bez żadnej konsekwencji a on oficjalnie nie miał nic wspólnego to nic takiego. Nawet IPN który jest stronniczy uznał działania jego oddziału za ludobójstwo. No ale skoro on sam powiedział, że jest niewinny to zapewne tak było. Mimo że dowództwo AK było innego zdania.

Co do faszystów. Prędzej AL niż NSZ, ale mnie chodziło o ochotników w Hiszpanii.

Co do Żyrardowa, to nic tylko określenie tępe ch.je ciśnie się na usta. Wiadomo jacy radni głosowali za tą głupotą?

Nie było żadnego rozkazu, wszystko opiera się na przypuszczeniach. W późniejszej historii oddziału 5 Brygady znajdziesz kilka akcji odwetowych w których nie zamordowano żądnych rodzin. Dowództwo AK było innego zdania? Ci stojący na czele WIleńskiego Okręgu sami wydali kilka rozkazów akcji odwetowych. Zandergi, okopressy, przeglądy szukają, szukają i będą szukać. Warto wgłębić się w temat:jakie problemy miała polsk partyzantka na terenach, gdzie urzędowali Litwini. W jednej dyskusji, jeden z kumatych znawców historii z GW sam przyznał, że akcja odwetowa w Dubinkach wyhamowała okrucieństwo litewskich kolaborantów.

Z Dąbrowszczakami jest jak z dzisiejszą antifą. Według nich wszyscy byli faszystami.

10 godzin temu, Koelner napisał:

Wypisujesz straszne brednie. Jeden z dziennikarzy portalu natemat.pl pojechał kiedyś do podlubelskiej gminy, gdzie PiS miał rekordowe poparcie i zapytał "skąd takie poparcie?". Odnajdź sobie ten reportaż i poczytaj.

Jak chcesz brać się za problem alkoholizmu to na celownik weź sobie Warszawę. Szacuje się, że w stolicy prawie 70 tys dzieci wychowuje się w rodzinach, gdzie występuje problem uzależnienia od alkoholu. Ponad 230 tys mieszkańców pije w stopniu ryzykownym, szkodliwym dla zdrowia a wskaźnik zgonów z powodu zatrucia alkoholem jest o wiele wyższy niż w całym kraju. Jest pięknie, profesjonalnie, a wśród millenialsów problem nadużywania alkoholu jest naprawdę duży,

• Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślałem, że po Szajbus-Wielgus żadna już mnie tak nie będzie wkurwiać, ale chyba przeszarżowałem

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że nie było rozkazu to tylko wersja Łupaszki. Skoro za taką samowolkę nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec podwładnych, to chyba nie potępiał ich działań

Co do Dąbrowszczaków. Wymyślili sobie Franco, Legion Condor, 50000 włoskich żołnierzy.

LBS moi znajomi (veganie) są feministami ale nie każdy zwolennik równouprawnienia jest veganinem. Tak właściwie to kto to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ptak napisał:

LBS moi znajomi (veganie) są feministami ale nie każdy zwolennik równouprawnienia jest veganinem. Tak właściwie to kto to jest?

Czyli powinno byc " nie ma weganizmu bez feminizmu"?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, ptak napisał:

nie za bardzo chcę mi się wchodzić w te całe definicje, zresztą gość pod twittem ładnie ją zaorał, pisząc o tym jakie były prawdziwe feministki

a kto to jest? sprawdź sobie na wiki, ja się nie odważę poznawać bio "tego czegoś"

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fluber niekoniecznie, ja pisałem o swoich znajomych, a to "specyficzne" środowisko.

LBS sprawdziłem sobie. Na papierze nie wygląda to źle (po za tą Wiosną) ma dość sensowne wypowiedzi (te dotyczące przemocy) ale lepiej niech publikuje zamiast się wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi