Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Mam pomysł jak dopiąć każdy budżet. Liniowy 50% podatek dochodowy i 30% VAT i podwyżka akcyzy na paliwo o 50%. Co Ty na to ? 

Nie jestem na tyle kompetentny by przewidziec skutki takiej polityki fiskalnej.

1 minutę temu, Cardi napisał:

Której części nie rozumiesz?

Co jest w pierwszych 80 sekundach filmu co sprawilo ze piszesz o zrodlach stacha ktore sie sprawdzily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Poniewaz wg Koelnera splaca raty z 1000 plus:) 

Ale generalnie chodzi o falszywe przydzielanie 500 plus do produktow ( raty i kielbasy) :)

bardziej chodzi o to ,że dzięki 1000 plus i spłacając kredyt w perspektywie lat będzie jeszcze bogatszy bo kupił wędkę a ten co żre kiełbasę i pije wódkę ma tylko rybę

 

16 minut temu, fluber napisał:

Generalnie bezsensowny przyklad podal nam nasz kredytofil:)

kredytofil ? co to znaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

kredytofil ? co to znaczy ?

kredytofil - Bardzo światła osoba, inaczej Sensei. Słusznie gardzi (gorszymi od niego) wyborcami PiS a kiedyś może uda mu się nawet przeprowadzić do lepszej dzielnicy Gdańska. Bóg Bank da to i do Sopotu.

Doedukuj się to pogadamy ziomeczku!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

bardziej chodzi o to ,że dzięki 1000 plus i spłacając kredyt w perspektywie lat będzie jeszcze bogatszy bo kupił wędkę a ten co żre kiełbasę i pije wódkę ma tylko rybę

 

kredytofil ? co to znaczy ?

Masz zly punkt odniesienia. Mial 12000 na dwie osoby, potem 12500 na 3 a teraz 13000 na 4. Regularnie traci finansowo:)

Entuzjasta kredytow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Czyli 500+ nie wyciąga ludzi w biedy tylko ich w nią wpędza :) 

Czyli zeby dostac te 1000 ziko potrzeba bylo dwojki dzieci ktorych utrzymanie kosztuje wiecej niz tysiac zlotych, nawet 500 plus nie sprawi ze robienie dzieci zacznie sie oplacac:)

Czy moglbys mi wyjasnic te kwestie ze stachem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

kredytofil - Bardzo światła osoba, inaczej Sensei. Słusznie gardzi (gorszymi od niego) wyborcami PiS a kiedyś może uda mu się nawet przeprowadzić do lepszej dzielnicy Gdańska. Bóg Bank da to i do Sopotu.

Doedukuj się to pogadamy ziomeczku!

Czytałem mnóstwo żenujących postów, sporo było twojego autorstwa, ale to już szczyt

i tak jak jest łapu capu tak powinien powstać topick królowie żenady  

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

kredytofil - Bardzo światła osoba, inaczej Sensei. Słusznie gardzi (gorszymi od niego) wyborcami PiS a kiedyś może uda mu się nawet przeprowadzić do lepszej dzielnicy Gdańska. Bóg Bank da to i do Sopotu.

Doedukuj się to pogadamy ziomeczku!

Sopot jest overrated , tylko Banino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czyli zeby dostac te 1000 ziko potrzeba bylo dwojki dzieci ktorych utrzymanie kosztuje wiecej niz tysiac zlotych, nawet 500 plus nie sprawi ze robienie dzieci zacznie sie oplacac:)

Czy moglbys mi wyjasnic te kwestie ze stachem?:)

No to zgadzasz się, że PiS zachęcając ludzi żeby robili dzieci programem 500+ wpędza ich w biedę? :) 

Mógłbym, ale i tak nie skumasz, więc szkoda mojego czasu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

No to zgadzasz się, że PiS zachęcając ludzi żeby robili dzieci programem 500+ wpędza ich w biedę? :) 

Mógłbym, ale i tak nie skumasz, więc szkoda mojego czasu :) 

Nie:)

Problem polega na tym ze ja doskonale kumam o co Ci chodzilo i tylko czekam az napiszesz to glosno a jako ze robie z Ciebie kretyna ostatnio kazdego dnia to intuicyjnie boisz sie powiedziec to glosno bo wiesz co Cie czeka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

 

Entuzjasta kredytow:)

nikt nie jest entuzjastom kredytów. wiem ze nie rozumiesz kapitalizmu i wolisz socjalizm dlatego będziemy zawsze po innych stronach barykady bo jak to Twój guru ekonomiczny Karol Marks kopiując Guizota powiedział„Odwieczna walka klas” pewnie Ci brakuje aby Karol miał krzyż w zębach ale to Ci zastępuje słabsza kopia z dzisiejszych czasów

1 minutę temu, fluber napisał:

 

Problem polega na tym ze ja doskonale kumam o co Ci chodzilo i tylko czekam az napiszesz to glosno a jako ze robie z Ciebie kretyna ostatnio kazdego dnia to intuicyjnie boisz sie powiedziec to glosno bo wiesz co Cie czeka:)

masz wysokie mniemanie o sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Problem polega na tym ze ja doskonale kumam o co Ci chodzilo i tylko czekam az napiszesz to glosno a jako ze robie z Ciebie kretyna ostatnio kazdego dnia to intuicyjnie boisz sie powiedziec to glosno bo wiesz co Cie czeka:)

Za marzenia nie karają :) To że RappaR lajkuje ci połowę postów nie znaczy że robisz ze mnie kretyna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał:

Czytałem mnóstwo żenujących postów, sporo było twojego autorstwa, ale to już szczyt

i tak jak jest łapu capu tak powinien powstać topick królowie żenady  

Załóż! Piękna symbolika będzie ❤️ 

11 minut temu, Koelner napisał:

on to robi dla Rappara

Ja to robię na osobistą prośbę Jarosława Kaczyńskiego zią!

1 minutę temu, Cardi napisał:

nie znaczy że robisz ze mnie kretyna :) 

Pełna zgoda, że to nie fluber robi z Ciebie kretyna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Liniowy to zło. Tylko progresywny. 

Ok to progresywy (kompletnie niesprawiedliwy ale kij z tym w tej chwili) Progi 35 45 45.

Generalnie chodziło mi o to, że podnosząc podatki zawsze da się zrównowazyć budżet. A że później się okazuje, że za kilka lat nie ma komu tych podatków płacić to tym się już politycy nie przejmują. 

Generalnie zawsze wszystkim polecam lekturę tego krótkiego tekstu:

https://wpolityce.pl/polityka/125435-dzialanie-systemu-podatkowego-na-przykladzie-piwa-dziesieciu-mezczyzn-wypija-wspolnie-piwo-warte-100-dolarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.