Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Koelner napisał:

więcej życia mniej tabel. mój kolega ma 12 000 brutto i dostaje 1000 plus , które idzie na ratę mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku , druga osoba która zarabia 4000 brutto dostaje 500 , które idzie na kiełbasę oraz bułki. wytłumacz te równanie.

57 minut temu, josephnba napisał:

Jak dla mnie większa różnica jest między tym, który umiera z głodu, niż tym który nie umiera z głodu i ma do zjedzenia całkiem smaczne bułeczki z kiełbaską, niż tym co ma  bułeczki i kiełbaski, a tym co ma kiełbaski, bułeczki i mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku.

 

 

I k**** to Ty jesteś mocno nieżyciowy, skoro sądzisz, że ktokolwiek uwierzy, że za 1000 zł raty ma się mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koelner napisał:

trudny jesteś , podałem dlatego zarobki tych dwóch osób i spróbuj wywnioskować :)

No bez '500+' w skali roku biedniejszy kolega ma 35,51% tego co bogatszy kolega (96905,03 do 34409,52)

Kiedy dochodzi 500+ (które bogatszy dostaje x2!) to biedniejszy kolega ma 37,11% tego co bogatszy kolega (108905,03 do 40409,52)

 

Kiedy kolejna lekcja Sensei? Od teraz jesteś moim autorytetem również jeśli chodzi o matematykę (j.polski to wiadomka!).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ale to znowu nie bylo zabawne. I nie bylo ad persona. Jesli rate splaca z 1000 plus to bez 1000 plus nie splacal. Chyba ze ten bonusowy tysiak poszedl jednak na co innego niz rata a Ty po prostu zmyslasz.

ale my zaczęliśmy rozmowę o wyrównywaniu , więc albo wchodzisz w dyskusję bez sensu albo specjalnie uciekasz od tematu .

naprawdę skupcie się w rozmowie z julkiem na meritum ponieważ temat się rozmywa . ja chcę abyście mi udowodnili ,że na przypadku który podaje 500 plus wyrównuje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

ale my zaczęliśmy rozmowę o wyrównywaniu , więc albo wchodzisz w dyskusję bez sensu albo specjalnie uciekasz od tematu .

naprawdę skupcie się w rozmowie z julkiem na meritum ponieważ temat się rozmywa . ja chcę abyście mi udowodnili ,że na przypadku który podaje 500 plus wyrównuje i tyle.

patrz wyżej Sensei :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

I k**** to Ty jesteś mocno nieżyciowy, skoro sądzisz, że ktokolwiek uwierzy, że za 1000 zł raty ma się mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku. 

nie podniecaj się . jak weźmiesz na 30 lat to zamkniesz się w 1000 zł , oczywiście zależnie od jakiej dzielnicy, jakiego mieszkania od kiedy wziąłeś więc nie wiesz o czym piszesz więc lepiej nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

nie podniecaj się . jak weźmiesz na 30 lat to zamkniesz się w 1000 zł , oczywiście zależnie od jakiej dzielnicy, jakiego mieszkania od kiedy wziąłeś więc nie wiesz o czym piszesz więc lepiej nie pisz.

Kwestią nie był schowek na miotły 100 kilometrów od centrum, a mieszkanie w dobrej dzielnicy. Rozumiem, że masz problemy z pamięcią, ale dlatego dałem cytat

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Kwestią nie była klitka 100 kilometrów od centrum, a mieszkanie w dobrej dzielnicy. Rozumiem, że masz problemy z pamięcią, ale dlatego dałem cytat

 

a jaka to jest dobra dzielnica w Gdańsku ? luźno rzucany temat do którego się spinasz.

on ma akurat na przymorzu i napisałem wyraźnie że idzie na mu na ratę a ile spłaca i ile jest to procent nie napisałem ale dla Twojej wiadomości ma ponad 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

a jaka to jest dobra dzielnica w Gdańsku ? luźno rzucany temat do którego się spinasz.

on ma akurat na przymorzu i napisałem wyraźnie że idzie na mu na ratę a ile spłaca i ile jest to procent nie napisałem ale dla Twojej wiadomości ma ponad 800 zł

I średnia cena to 7k za metr.

Te 800 zł przez 30 lat to jakieś 300k. Dorzuć do tego koszt kredytu i masz 200k  https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne,porownanie,0,200000,30,zakup_mieszkania_domu,312500,pln,rowne,wtorny,0,0,0,0,0?source=sem

Czyli niecałe 30 metrów. 

Jesteś jeszcze bardziej nieżyciowy, jeśli 30 m2 nazywasz mieszkaniem. Na studiach wynajmowałem pokój niewiele mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

 

naprawdę skupcie się w rozmowie z julkiem na meritum ponieważ temat się rozmywa . ja chcę abyście mi udowodnili ,że na przypadku który podaje 500 plus wyrównuje i tyle.

Nawet gdyby Twoj przyklad mial sens ( a nie ma) to formulowanie wnioskow o tym jak dziala 500 plus na jednym przykladzie jest oczywiscie bledne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

I średnia cena to 7k za metr.

Te 800 zł przez 30 lat to jakieś 300k. Dorzuć do tego koszt kredytu i masz 200k  https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne,porownanie,0,200000,30,zakup_mieszkania_domu,312500,pln,rowne,wtorny,0,0,0,0,0?source=sem

Czyli niecałe 30 metrów. 

Jesteś jeszcze bardziej nieżyciowy, jeśli 30 m2 nazywasz mieszkaniem. Na studiach wynajmowałem pokój niewiele mniejszy. 

spytaj mnie tylko od kiedy spłaca.

 

 

9 minut temu, julekstep napisał:

patologia 500+

pozdrawiam ziomów z Jelitkowa!

to z falowców , ale Panie budują się nowiutkie bloki a niektóre już stoją.

Jelitkowo to tylko Sklep Jaś i Parkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kredytu istotne są jeszcze inne czynniki

Czy u jaki był wkład własny, czy i jaki był program państwowy, bo ten przed 10 lat znacząco różnił się od tego sprzed chyba 5ciu

 

Ja miałem wkładu 100tys, do tego rodzinę na swoim i za mieszkanie 70m² płaciłem 840 z groszami przez osiem lat, bo mi dokładali do oprocentowania, a po ośmiu latach kredyt spłaciłem

I bo to mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie

Więc to nie musi być 20m² kawalerka czy też suterena a duże mieszkanie w nowym budownictwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DeltaCenter napisał:

Białołęka? To zalezy, która jej część. 

Teraz mam dom na Białołęce, wcześniej smocza/Anielewicza, a później przerzucony kredyt na Bródno 

8 minut temu, julekstep napisał:

Bialoleka dlugo byla jedna z najtanszych (jesli nie najtansza) dzielnica tak btw (bo budowali tam blokow na potege a komunikacyjnie tam jest - delikatnie mowiac - srednio).

To prawda, zwłaszcza na zielonej Białołęce, czyli po prawej stronie. Tarchomin jest bardzo dobrze skomunikowany 

Ale ja mieszkam właśnie na ZB z tym że mi pasuje, bo bardziej od tramwajów cenię sobie las blisko domu i ciszę a tego (oby jak najdłużej) mam pod dostatkiem

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

Ale ja mieszkam właśnie na ZB z tym że mi pasuje, bo bardziej od tramwajów cenię sobie las blisko domu i ciszę a tego (oby jak najdłużej) mam pod dostatkiem

nie boj nie boj zabuduja xD (u mnie np juz ploty ze chca teren lotniska Bemowo likwidowac pod bloki :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:

Spoko. Ten z 4k brutto i 500+ też może spłacać kredyt za mieszkanie z 1995 i wtedy ma ratę za 500 a nawet mniej może. 

I? Za 800 nie splaci

32 minuty temu, josephnba napisał:

W kwestii kredytu istotne są jeszcze inne czynniki

Czy u jaki był wkład własny, czy i jaki był program państwowy, bo ten przed 10 lat znacząco różnił się od tego sprzed chyba 5ciu

 

Ja miałem wkładu 100tys, do tego rodzinę na swoim i za mieszkanie 70m² płaciłem 840 z groszami przez osiem lat, bo mi dokładali do oprocentowania, a po ośmiu latach kredyt spłaciłem

I bo to mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie

Więc to nie musi być 20m² kawalerka czy też suterena a duże mieszkanie w nowym budownictwie

 

ja tez brałem 3 lata temu i mam 1500 ratę na 15 lat ( na 30 lat miałem wyliczone około 750)w pasie nadmorskim wiec w dobrej dzielnicy Gdańska dlatego nie wiem  po co rappar dusi jak nie musi

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

 

ja tez brałem 3 lata temu i mam 1500 ratę na 15 lat ( na 30 lat miałem wyliczone około 750)w pasie nadmorskim wiec w dobrej dzielnicy Gdańska dlatego nie wiem  po co rappar dusi jak nie musi

Jezeli pracujesz w banku i udzielasz kredytow to Twoj przyklad chyba nie bedzie adekwatny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.