Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, quevas napisał:

kto go zaprosił ?

gadajace glowy z hollywoodzkiej lewicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, julekstep napisał:

gadajace glowy z hollywoodzkiej lewicy

przed czy po ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, quevas napisał:

przed czy po ?

nie wiem, ale raczej nie w trakcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, quevas napisał:

50 minut temu, quevas napisał:

poza tym, w ciągu tych 4 lat pojawiały się gruntownie sporządzane raporty fachowych organizacji [Fundacja Batorego, Towarzystwo Dziennikarskie, OBWE 

Do tej listy fachowych dodaj jeszcze różnego rodzaju Ośrodki Monitorowania Zachowań skich-wskich i innych ich. Podobna półka.

Godzinę temu, quevas napisał:

nigdy wcześniej po 89 roku takich zarzutów nie podnoszono, wyliczeń nie pokazywano, argumentów nie przedstawiano.

a co mieli zaśpiewać solenizantowi,  "Highway to Hell" ?

Pokazywano, pokazywano. Przedstawiano. 

Godzinę temu, quevas napisał:

a co mieli zaśpiewać solenizantowi,  "Highway to Hell" ?

Nawet w obecnej TVP tak zdominowanej przez PiS nikt nie wpadł na pomysł, żeby premierowi śpiewać "100 lat"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, karl napisał:

Jak będzie hiperinflancja to czy odłożony jest milion czy 100 tysięcy wszystko będzie wiele niewarte, już nie mówiąc o wojnie. Więc jak niby ten artykuł skłonił Cię do oszczędzania? Ja mam wprost przeciwnie. Myślę sobie, po co ja oszczędzam jak to za 10 lat może być gówno warte.

Swoją drogą który jego tekst jest warty przeczytania o oszczędzaniu? Akurat mocno tematem się interesuje. Przejrzałem kilka artykułów i facet rzuca totalnymi banałami typu "Bądź wolny!" "Zwalcz w sobie konsupcjonizm!" "To co masz, nie określa kim jesteś". Najpierw czytałem pierwsze z brzegu, ale widzę, że blog od dwóch lat jest w formie schyłkowej. Zacząłem czytać najpopularniejsze i też nic nowego. Który artykuł jest wart przeczytania?

Z drugiej strony szacunek, że gość za takie porady wyciąga z tego ponad dużą bańkę rocznie. Internet to jest ogromna siła. Niestety ja pod tym względem jestem stary pierdziel, zawsze gdzieś dobrą dekadę do tyłu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Czy ja wiem. Taki rodzaj kiełbasy jest przynajmniej czymś namacalnym. Lepsze to niż jakaś mityczna walka  przeciwko "faszyzmowi" i "dusznej atmosferze" , o wiele lepsze niż walka  "normalność" , "demokrację". 

Haha, strasznie głupie jest głosować na tych co mi coś w miarę realnego obiecują. Zamiast pójść z dzieciakiem do kina czy zabrać go na wycieczkę lepiej przecież nakarmić go postępem I tym czy nas "lubią" w Europie. 

Chodziłem z synem do kina czy na lody przed 500plus i będę to robił po

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, josephnba napisał:

Nie każdy jest tak zaradny. Zresztą Ty chyba nie jesteś wyborcą PiS?

9 minut temu, josephnba napisał:

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

w sensie, że przed pińcetplus nie było komuchów resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i przelewanych milionów?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, josephnba napisał:

Wytrzeźwiej najpierw.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Wytrzeźwiej najpierw.

Przy moich lekach nie mogę pić 

Ty za to powinieneś zmienić retorykę bo niebezpieczne blisko jesteś bandy, a tam miejsce już obsadził fluber

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, josephnba napisał:

mln do Torunia to mały temat , poczytaj sobie jak na terenach zachodnich-"odzyskanych" się przepisuje nieruchomości kościołowi. kościół będzie jak w średniowieczu potęgą feudalną w centralnej europie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Koelner napisał:

mln do Torunia to mały temat , poczytaj sobie jak na terenach zachodnich-"odzyskanych" się przepisuje nieruchomości kościołowi. kościół będzie jak w średniowieczu potęgą feudalną w centralnej europie

To dobrze. W średniowieczu świetnie nimi zarządzał, więc mam nadzieję, że podtrzyma tradycję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i Polska była potęga a Torun i Gdańsk to były jeden z bogatszych miast .... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ignazz napisał:

No i Polska była potęga a Torun i Gdańsk to były jeden z bogatszych miast .... 

jeśli osoby na poziomie powiedzmy wykształconym uważają, że lepiej jak kościół ma nieruchomości niż np. osoby prywatny czyli w tym wypadku np oni to dlatego ten poziom dyskusji o polityce w Polsce jest na takim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za dużo oczekujemy po społeczeństwie. Jadąc do Rzeszowa S7 postanowiłem skręcić przez Góry Świętokrzyskie i jadąc urokliwymi okolicami mijałem wioski i miasteczka bardzo urokliwe ale biedne. Wygląd ich niczym lata 80 te. Pan z Nyski o łysych oponach i rdzy jak rzut Fultza sprzedawał ryby. Pani na kamienicy wywieszała ubrania na sprzedaż jsk to zwykła robić ostatnie 30 lat. Najładniejszym ( dalej brzydkim) budynkiem była poczta gdzie zapewne bardzo zaszczytnie byłoby tam pracować i rodzina pękałaby z dumy. Największym budynkiem kościół tak jak i autorytetem. Jedyna zmiana lat 30 to jakiś sklep Lewiatan bo Żabki nie widziałem. 
500+ w takim miejscu przy trudnościach ze zrozumieniem przekazu w TV to potężne narzędzie. Ludzie sympatyczni czas płynie powoli bo co tu robić i czasem nawet Jasio zrobi przerwę w piciu. 
Godzinami mijałem takie obrazki rodem z PRL. Nihi novi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Koelner napisał:

jeśli osoby na poziomie powiedzmy wykształconym uważają, że lepiej jak kościół ma nieruchomości niż np. osoby prywatny czyli w tym wypadku np oni to dlatego ten poziom dyskusji o polityce w Polsce jest na takim poziomie

Zdefiniujmy onych. Wolę bym ja, jako osoba prywatna miał nieruchomości, niż kościół. Ale wolę też, by kościół miał nieruchomości, niż Ty jako osoba prywatna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, RappaR napisał:

Ale wolę też, by kościół miał nieruchomości, niż Ty jako osoba prywatna :)

odcinając mnie , czyli wolisz aby kościół miał nieruchomości zamiast osoba prywatna .smutne , że ufasz bardziej kościołowi niż przedsiębiorcom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaufanie do przedsiebiorcow LOL xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, julekstep napisał:

zaufanie do przedsiebiorcow LOL xd

ok , do Ciebie trzeba bardziej prosto pisać. zaufanie w znaczeniu, że dla nas , dla państwa Rappar woli jak kościół ma nieruchomości ponieważ świetnie będzie zarządzał tak jak w średniowieczu a nie osoba prywatna .

jeśli wolicie kościół niż np. Kulczyka cz Solorza to wychodzi z Was cebulactwo ale to mnie nie dziwi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Koelner napisał:

jeśli wolicie kościół niż np. Kulczyka

Chcesz przepisywac nieruchomosci na zmarlych? Aplikuj do warszawskiego ratusza! (chociaz u Was chyba tez lubia pokrecic z nieruchomosciami).

i ponownie - xd

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawi mnie jak wyborcy PiS sobie tłumaczą komunistów w szeregach partii przy jednocześnie tak mocno antykomunistycznej narracji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi