Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, fluber napisał:

Jest chwytliwe i malo kto sprawdzi ze o anulowanie glosowania wnioskowala opozycja.

No właśnie dlatego użyłem trybu przypuszczającego, bo nie ma jeszcze oficjalnie podane do kogo należy głos wypowiadający te słowa 

Inna kwestia to postąpienie wbrew przyjętym umowom w sprawie KRS ale to już nawet nie dziwi po 4 latach rządów socjalistów 

Oczywiście do słów od których zacząłeś mi coś wytykać a mianowicie o akcyzie swoją nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

No właśnie dlatego użyłem trybu przypuszczającego, bo nie ma jeszcze oficjalnie podane do kogo należy głos wypowiadający te słowa 

Inna kwestia to postąpienie wbrew przyjętym umowom w sprawie KRS ale to już nawet nie dziwi po 4 latach rządów socjalistów 

Glos na pewno nalezy do kogos z pisu ale wniosek skladala najpierw opozycja bo karty do glosowania przestaly dzialac wielu poslom. Generalnie byla awaria podczas glosowania wiec przerwano je w trakcie i anulowano. Ale na bank bedzie grzane.

Umowom czy zwyczajom? Pis przestal szanowac zwyczaje po tym jak dostal tylko jednego wicemarszalka w senacie. Po prostu zrobili prymitywny odwet.

9 godzin temu, josephnba napisał:

 

Jedyny człowiek prawicy którego szanuję, Pan Cygański, zaproponował przekazanie pieniędzy z akcyzy na leczenie raka i to chyba najlepsze na co można te pieniądze przeznaczyć i jeśli by tak było chętnie będę płacił więcej za piwo

Oczywiście tak się nie stanie, bo PiS chce kraść nie dawać

Tak btw. To nie ma znaczenia bo wzrost przychodu z akcyzy, z tego co mi wiadomo, musi byc automatycznie dodany do budzetu sluzby zdrowia.

Ale w rzeczywistosci po prostu zostana zamienione szufladki ( w sensie ze sluzba zdrowia i tak by dostala te kase, po prostu kasa z innej szufladki pojdzie na trzynastke zamiast do sluzby zdrowia) i takie zapisy to sa tylko zagrania pod publiczke, nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lorak napisał:

albo ośmiorniczki, och wait... ; ]

wydaje mi się ,że oni żyją w innej rzeczywistości, oni ciągle są chyba przed 2015 gdzie tvp ,polsat , tvn nadawali.  oni mają schizofrenię jak Marian Krzaklewski , który strajkował w czasie gdy sam rządził , wieczne precz z komuną a oni wieczne nie czytam gw nie oglądam tvn nie głosuje na po

wieczny bunt.

a żeby się obudzić wystarczy włączyć obojętnie w jaki dzień wiadomości i posłuchać Rachonia

 

 

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

także 500+ jest ok, bo daje wyrównanie tym, którzy pracują na rzecz państwa, a nie tylko na własny rachunek. Oczywiście posiadanie dzieci wciąż nie opłaca się finansowo, co jest akurat zdrowe. Nie pieniądze powinny decydować o chęci posiadania dzieci.  A ci co na potomstwo się nie decydują słusznie powinni płacić więcej co się niejako pośrednie w tym momencie dzieje.

 

500 plus dotyczy wszystkich a nie ubogich , więc jest to zastrzyk gotówki równy a nie wyrównuje . jakby 500 funkcjonowało proporcjonalnie do zarobków bym się zgodził.

14 godzin temu, RappaR napisał:

Z eurostatu, sprawdź inflację, sprawdź wzrost pensji i porównaj te dwie dane. Ewentualnie zrób bilans wydatków i cen z 2015 i porównaj z teraz.

 

a co ma rządzenie PiS do sytuacji w np. w 2018? ich rządzenie odczujemy w tej kadencji , a długofalowo w przyszłej

12 godzin temu, julekstep napisał:

Jak @Koelner poda definicje slowek 'idiotyzm', 'bezdenna' i 'glupota' to sie odniose.

jak Ci idzie edukacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał:

wydaje mi się ,że oni żyją w innej rzeczywistości, oni ciągle są chyba przed 2015 gdzie tvp ,polsat , tvn nadawali.  oni mają schizofrenię jak Marian Krzaklewski , który strajkował w czasie gdy sam rządził , wieczne precz z komuną a oni wieczne nie czytam gw nie oglądam tvn nie głosuje na po

wieczny bunt.

a żeby się obudzić wystarczy włączyć obojętnie w jaki dzień wiadomości i posłuchać Rachonia

smiesznie to brzmi pisane przez kogos kto w listopadzie 2019 ciagle tylko jeczy 'tvpis!', 'rachon' itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał:
14 godzin temu, RappaR napisał:

 

a co ma rządzenie PiS do sytuacji w np. w 2018? ich rządzenie odczujemy w tej kadencji , a długofalowo w przyszłej

I bardzo dobrze. Miło, że mamy kompetentnych ludzi w ministerstwie finansów i na stanowisku premiera. Mnie jeszcze cieszy osobiście najlepszy minister zdrowia od czasów Religi(też pisowski).

 

56 minut temu, Koelner napisał:

jak Ci idzie edukacja ?

Na tyle dobrze, że już nauczył się zaczynać zdania z dużej litery.

 

57 minut temu, Koelner napisał:
15 godzin temu, MarcusCamby napisał:

 

500 plus dotyczy wszystkich a nie ubogich , więc jest to zastrzyk gotówki równy a nie wyrównuje . jakby 500 funkcjonowało proporcjonalnie do zarobków bym się zgodził.

I podstawy matematyki. Jak dojdziesz do proporcji, to zrozumiesz dlaczego 500+ wyrównuje.

13 godzin temu, Cardi napisał:

Taa, dlatego widzę, jak moja mama przy każdej możliwości kupuje babci a to farbę do włosów, a to zgrzewkę mleka, a to bilet do brata do Niemiec. Wujek oczywiście w drogę powrotną wyposaża babcię w torbę tak ciężką od "łakoci", że ciężko ją do bagażnika wrzucić. Dodatkowo transport we wszystkie możliwe strony wliczając transport do sanatorium 300km w jedną stronę jest na mojej głowie jako wnuka. No ale to przecież babcia skacze wokół nas :) 

Ponadczasowe :) 

Ale ja nie wchodziłem do dyskusji i nie interesuje mnie temat przedszkoli we Wrocławiu.

Ja tylko skomentowałem sposób prowadzenia dyskusji.
W sumie teraz ja zapraszam Ciebie do dyskusji - co sądzisz na temat osób, które mają czas na przekonywanie do swoich racji, ale nie mają czasu na sprawdzenie czy mają rację? Chętnie się dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RappaR napisał:

Ja tylko skomentowałem sposób prowadzenia dyskusji.
W sumie teraz ja zapraszam Ciebie do dyskusji - co sądzisz na temat osób, które mają czas na przekonywanie do swoich racji, ale nie mają czasu na sprawdzenie czy mają rację? Chętnie się dowiem :)

Nic.

1 godzinę temu, fluber napisał:

Jest chwytliwe i malo kto sprawdzi ze o anulowanie glosowania wnioskowala opozycja.

"Trzeba anulować, bo my przegramy" - to słowa, które wywołały wczoraj burzę w Sejmie. Według ustaleń Kamila Dziubki wypowiedziała je posłanka Joanna Borowiak z PiS. Inni politycy partii potwierdzili to w rozmowach z Onetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Wyjdz czasem z domu, dobrze Ci to zrobi:) zapewniam Cie ze tlumy buntownikow nie zrobia Ci krzywdy:)

Fluber sam byłem kilkanaście razy tu na forum podejrzewany o czytanie GW i oglądanie TVN, uczestnictwo o marszach kodu, przez ciebie i twoje kółko przytakiwania sobie w każdej sytuacji

I ta narracja, tu na forum, wraca równie często jak memy z defensywa hardena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Fluber sam byłem kilkanaście razy tu na forum podejrzewany o czytanie GW i oglądanie TVN, uczestnictwo o marszach kodu, przez ciebie i twoje kółko przytakiwania sobie w każdej sytuacji

I ta narracja, tu na forum, wraca równie często jak memy z defensywa hardena

Kto jest w moim kolku przytakiwania sobie w kazdej sytuacji?:) 

Podejrzewany?:) ja stwierdzalem ze powtarzasz narracje za tvn i wyborcza:)  i to dlatego ze sam je znalem z tvn-u i wyborczej.pl:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

smiesznie to brzmi pisane przez kogos kto w listopadzie 2019 ciagle tylko jeczy 'tvpis!', 'rachon' itp :)

odnosiłem się do sałatki Pawłowicz, nie mam siły na takiego słabego ucznia :(

48 minut temu, RappaR napisał:

I podstawy matematyki. Jak dojdziesz do proporcji, to zrozumiesz dlaczego 500+ wyrównuje.

więcej życia mniej tabel. mój kolega ma 12 000 brutto i dostaje 1000 plus , które idzie na ratę mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku , druga osoba która zarabia 4000 brutto dostaje 500 , które idzie na kiełbasę oraz bułki. wytłumacz te równanie.

20 minut temu, josephnba napisał:

Fluber sam byłem kilkanaście razy tu na forum podejrzewany o czytanie GW i oglądanie TVN, uczestnictwo o marszach kodu, przez ciebie i twoje kółko przytakiwania sobie w każdej sytuacji

 

miał wykupioną GW ale pewnie jako  troll z fabryki ma to opłacane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

odnosiłem się do sałatki Pawłowicz, nie mam siły na takiego słabego ucznia :(

Daj mi szansę :( Sensei!

4 minuty temu, Koelner napisał:

więcej życia mniej tabel. mój kolega ma 12 000 brutto i dostaje 1000 plus , które idzie na ratę mieszkanie w dobrej dzielnicy w Gdańsku , druga osoba która zarabia 4000 brutto dostaje 500 , które idzie na kiełbasę oraz bułki. wytłumacz te równanie.

Niesamowite, że osoba z dwójką dzieci dostaje większy 'dodatek na dziecko' od osoby z jednym dzieckiem. Takie chore jazdy tylko w 'Państwie PiSu'! (abstrahując już od tego, że w tym przykładzie i tak proporcjonalna różnica między tą dwójką się zmniejsza :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał:

Daj mi szansę :( Sensei!

Niesamowite, że osoba z dwójką dzieci dostaje większy 'dodatek na dziecko' od osoby z jednym dzieckiem. Takie chore jazdy tylko w 'Państwie PiSu'! (abstrahując już od tego, że w tym przykładzie i tak proporcjonalna różnica między tą dwójką się zmniejsza :)

trudny jesteś , podałem dlatego zarobki tych dwóch osób i spróbuj wywnioskować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

To dobrze ze w koncu zaczal je splacac:)

kiedyś próbowałeś ad persona i nadal błądzisz .

 

1 godzinę temu, Koelner napisał:

może ktoś Ci tego nie powiedział ani nie napisał , nie próbuj być zabawny to nie dla Ciebie rola w życiu. 

powtarzam.

 

proponuje Ci jak kolegom robić 500 plus , może wtedy zmienicie nastawienie do życia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

kiedyś próbowałeś ad persona i nadal błądzisz .

 

powtarzam.

Ale to znowu nie bylo zabawne. I nie bylo ad persona. Jesli rate splaca z 1000 plus to bez 1000 plus nie splacal. Chyba ze ten bonusowy tysiak poszedl jednak na co innego niz rata a Ty po prostu zmyslasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.