Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, julekstep napisał:

Czyli gdyby podmienic PiS za randomowa partie to nie byloby podwyzek itepe?

podwyżki by były, ale może jednocześnie obniżanie podatków (zamiast zdaje się koło 30 podwyżek za PiS) i zapewne takiego 500 byśmy nie doświadczyli. największej ilości ministrów w europie także, nie mówiąc o innych tego typu duperelach, jak wymienianie prezesów spółek skarbu państwa tak często, aby każdy mógł się nachapać.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Czyli gdyby podmienic randomowa partie za PiS to nie byloby podwyzek itepe?

Jakim cudem szlugi podrozaly ponad 3 krotnie od czasow mojego LO do 2015 (symboliczny poczatek KACZYZMU)?

Czyli gdyby ktos Ci dawal codziennie za CIEEEEEZKA prace 3 zlote a ktoregos dnia zaczal sie z Toba wymieniac i dawac Ci codziennie za CIEEEEZKA prace 5 zloty za 1 zlotowke to znaczy ze w Ciebie uderza bo gdyby Ci nie zabieral zlotowki to mialbys 5 zlotych. Czego tu nie rozumiesz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

ja mam lekka :P

I jeszcze pewnie pracujesz w państwówce :P

Ale pewnie te 8 lat temu:

a) Opierdalałeś się mniej, bo musiałeś wyrobić sobie know-how jak pracować, by się nie narobić i nikt do Ciebie nie miał pretensji

b) Nawet jeśli wtedy praca była jeszcze lżejsza, to pewnie dostawałeś za to dużo gorsze pieniądze

I żadne nie ma związku z PiSem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julekstep napisał:

#silaargumentow #meritum #antytroll

O ja pierdolę, ale hit. Szczególnie pierwszy hasztag.

2 godziny temu, josephnba napisał:

Powrót Tuska to jedyna możliwość na poprawę jakości opozycji. On w połączeniu z zandbergiem ma szansę nadać nowy ton w środku sceny politycznej i lekko po lewej stronie

Normalnie lista przebojów dzisiaj, hit za hitem.

45 minut temu, josephnba napisał:

po prostu śmieszy mnie ktos krytykujący unie a wcześniej ciągnący z niej kase

Śmieszy cię ktoś krytyujący wieczorem szefa przy whisky, a rano idący do pracy? :D 

38 minut temu, josephnba napisał:

wolałbym te kase "inwestowaną" za mnie w 500plus wydać inaczej, tym bardzieej ze to co wraca do portfela nie rekompensuje tego co wczesniej z niego ucieka

Korwinizmy w twoich ustach to chyba top1 dzisiejszej listy przebojów. Uszczypniesz mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

I jeszcze pewnie pracujesz w państwówce :P

nah, w panstwowce nie ma pracy zdalnej

szanujmy sie :P

inna kwestia, ze ja obstawiam ze jakies 50% (w duzych miastach) pracujacych ma lekka prace, tylko przez mentalnosc z poprzedniej epoki boja sie przyznac :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, josephnba napisał:

 i krytykujący biedronia na każdym kroku a przymykający oczy na karierowiczów i krętaczy w "swojej" partii

Bo ja Ciebie naskakujacego na Biedronia czytałem x razy ale krytykującego ostatnie posunięcia Pisu ani razu

boli cie bierdon bo jest gejem czy dlatego ze jest na lewicy? W jaki sposób jego kariera realnie wpływa na polityke w Polsce?

Śmiało. Poproszę o cytaty, bo tych moich wpisów na temat Robercika jest ponoć x. Możesz udowodnić, a potem triumfować. Daje ci cień szansy na osiągnięcia jakiejś życiowej satysfakcji.

Uwierz mi, źe to moje x cytowań = 1% twoich wpisów pełnych języka typowego dla żulika.

 

Godzinę temu, josephnba napisał:

po prostu śmieszy mnie ktos krytykujący unie a wcześniej ciągnący z niej kase

O kim piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Różnica taka, że ty tak nazywasz moje poglądy, a ja zestawienie w/w hasztagu ze sposobem wypowiadania się na forum. 

Nie znam Twoich pogladow.

Jedynie ich cienie jakie rzucasz w ramach swoich postow.

Platon ❤️

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

O kim piszesz?

O Tobie.

Placac podatki w Irlandii ciagnie sie z Panstwa.

Placac podatki w Polsce to Panstwo ciagnie z Ciebie.

 

Tajemnica 'Zielonej Wyspy' rozwiazana ❤️

edit - poprawiona literowka, zeby mnie Cardi nie przylapal!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta dyskusja o podwyżce akcyzy w Sejmie, wychodzi KO, Zlew i PSL i wszyscy mówią to samo, że będą na nie, bo podwyżka akcyzy ma łatać dziury w budżecie, a nie pójdzie na leczenie uzależnień, gdyby było na papierze, że pójdzie na poradnie uzależnień, to wtedy spoko by było, ale tak to przeciwko.

 

Komedia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

pani poseł z Lewicy zapowiedziała, że "będzie gościnią" w jakimś programie telewizyjnym.

reakcja posła Tarczyńskiego z PIS : "Końcówkę wsadź sobie w mózg albo w brudne buty, może pomoże. Nie pokonacie normalności dewianci".

 

ja bym panu posłowi radził przyzwyczajać się do żeńskich końcówek, bo jak już spełni się jego życiowe marzenie i pójdzie do jednej celi z premierem Morawieckim, to będzie w niej pełnił funkcję, której potoczna nazwa obowiązuje w damskiej odmianie.

quevas jak tak lubisz żeńskie końcówki to jedź do Tajlandii, najlepiej z dala od internetu. Nie będziesz słuchał posłów nielubiących żeńskich końcówek (dlaczego mówi się męska końcówka, a nie męski końcówek? dyskryminacja!), będziesz miał żeńskich końcówek pod dostatkiem, a my nie będziemy takich wypocin musieli czytać. 3-way win.

Parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu josephnba nie ma racji, podobnie zresztą jak Konfederacja z programem zlikwidujmy 500+ i obniżmy w podatkach, by każdy pracujący pracujący miał 1000zł więcej. Jeśli wszedłby taki program to szybko wzrosną koszty pośrednie, a nastawiony na zysk przedsiębiorca ogoli Cię jeszcze bardziej niż państwo. Przykładowo jak teraz posyłasz do państwowego przedszkola, które masz za niskie koszty to w prywatnym zapłacisz 600zł miesięcznie. Jeśli jednak publiczne upadną, to te prywatne będzie mogły znacząco zwiększyć stawki, bo zainteresowanie wzrośnie.

To tylko powiększy różnice między bogatymi i biednymi, bo taka prawdziwa samotna matka ( w przeciwieństwie do tych cwaniar co żyją z konkubentami i tylko korzystają z przywilejów statusu ) nie będzie miała pieniędzy, by posłać dziecko do przedszkola.

I tak będzie z każdym elementem życia, który teraz wydaje Ci się normalnie, że masz "za darmo".

Także 500+ jest ok, bo daje wyrównanie tym, którzy pracują na rzecz państwa, a nie tylko na własny rachunek. Oczywiście posiadanie dzieci wciąż nie opłaca się finansowo, co jest akurat zdrowe. Nie pieniądze powinny decydować o chęci posiadania dzieci.  A ci co na potomstwo się nie decydują słusznie powinni płacić więcej co się niejako pośrednie w tym momencie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, quevas napisał:

gdyby PIS miał trochę oleju w głowie, to by z korzyścią dla siebie i ,  cytując klasyka , dla "tego nieszczęśliwego kraju", wykorzystał zarówno pozycję Tuska, jak i status Wałęsy [który właśnie objeżdza Amerykę, występuje w Kongresie, rozmawia z wiceprezydentem, przyjmowany jest z honorami i zainteresowaniem].

To jeszcze nic. Podobno Leszke - praktycznie w pojedynke - zniosl wizy!

A tak szczerze to ciezki tu orzech do zgryzienia - smiac sie czy plakac, ze z kogos takiego zrobiono twarz Solidarnosci i jednego z najbardziej rozpoznowalnych Polakow 😕

O k****. Trotuar Mieszkowski dostal reelekcje?!? Lol!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lorak napisał:

podwyżki by były, ale może jednocześnie obniżanie podatków (zamiast zdaje się koło 30 podwyżek za PiS) i zapewne takiego 500 byśmy nie doświadczyli. największej ilości ministrów w europie także,

Ale wiesz o tym, że od 30 lat mamy cztery razy więcej urzędników państwowych/na jednego mieszkańca, niż np Niemcy, Szwajcaria itd ? Dodam, że absolutnie nie zależy to od poszczególnych partii. Jest to raczej traktowane jako dożywotnia renta dla żony/męża miejscowych"prominentów".

Jak dalej szukacie pieniędzy, to pomyślcie o dofinansowaniu KRUS. Mogę dopłacać do dzieci (chociaż mam jedno 18-to letnie), mogę do innych pincetów, niech tam, ale dlaczego dopłacam do ferm, pojęcia nie mam. Prowadząc 1no osobową działalność mam kilkakrotnie większe obciążenie ZUSem niż 6-cio osobowa rodzina mająca fermę na nastu 1000 m2.

Już pomijam fakt, że włażą z tym pędzonym badziewiem do miast i terenów podmiejskich. Ale dlaczego wszyscy do tego dopłacamy? Nadmieniam, że produkcja krajowa przekracza wielokrotnie popyt krajowy i nie piszcie, że bez tego umrzemy z głodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

gdybym chciał trzymać się zaproponowanej poetyki, to bym odpowiedział,  że jesli pan poseł nie lubi żeńskich końcówek, to znaczy, że nie widział jeszcze porządnie obdarzonej przez naturę kobiety

Znalezione obrazy dla zapytania grodzka

 

A nie, czekaj, przez naturę... To nie.

 

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Jeśli jednak publiczne upadną, to te prywatne będzie mogły znacząco zwiększyć stawki, bo zainteresowanie wzrośnie.

No tak, przecież gdy upadną publiczne, to liczba prywatnych pozostanie niezmieniona, tylko rynek będzie stał i się przyglądał jak rodzice, którzy nie chcą płacić 3x tyle co wcześniej na przedszkole zarzucają dzieci na plecy i idą z nimi do pracy. Nowe prywatne przedszkola na pewno się nie otworzą i nie obniżą zainteresowania.

 

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

To tylko powiększy różnice między bogatymi i biednymi, bo taka prawdziwa samotna matka ( w przeciwieństwie do tych cwaniar co żyją z konkubentami i tylko korzystają z przywilejów statusu ) nie będzie miała pieniędzy, by posłać dziecko do przedszkola.

Ewentualnie siostry zakonne utworzą taką placówkę za "Bóg zapłać", bogobojny (lub nie) zamożny darczyńca na pokrycie najważniejszych potrzeb takiego przedszkola na pewno się znajdzie, a może i kilku mniejszych, chcących dobrowolnie pomóc potrzebującym widząc dodatkowe cyferki na koncie spowodowanie obniżką podatków. Ale to tylko jeden z plusów cywilizacji łacińskiej.

 

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie pieniądze powinny decydować o chęci posiadania dzieci.

Ależ oczywiście, że powinny. A dokładniej te pieniądze, na które rodzice po cichu powinni liczyć od swoich dzieci, gdy będą już w wieku poprodukcyjnym. To powinien być GŁÓWNY czynnik decydujący o decydowaniu się na dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.