Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał:

Nałożenie dodatkowego podatku na zarobki ponad 11,5 tysiąca miesięcznie to raczej nie jest grabież. Poza tym założenie, że kwota brutto jest Twoją własnością jest błędne.

Przypominam, że nie mówimy o podniesieniu opodatkowania tylko o podniesieniu składek przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości ich zwrotu.

Jeśli państwo wprowadzi jaką zmianę ordynacji to ok. Ale jeśli bierze od kogoś kasę  - bez limitu - obiecując w zamian emeryturę i jednocześnie pada propozycja aby emeryturę limitowa - to to nie jest sprawiedliwe. 

 

33 minuty temu, Koelner napisał:

jeśli podnosi się podatki żeby opłacać 500 plus to jest grabież

Przecież to nie o 500+ chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Przypominam, że nie mówimy o podniesieniu opodatkowania tylko o podniesieniu składek przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości ich zwrotu.

Jeśli państwo wprowadzi jaką zmianę ordynacji to ok. Ale jeśli bierze od kogoś kasę  - bez limitu - obiecując w zamian emeryturę i jednocześnie pada propozycja aby emeryturę limitowa - to to nie jest sprawiedliwe. 

 

Jak umrzesz w wieku 66 lat to tez nie zwroca Ci tego co zaplaciles. To nie jest nic nowego:) skladka emerytalna jest niczym innym jak podatkiem. Jak zniisa zus i beda placic enerytury bezposrednio z budzetu to bedzie sprawiedliwie? 

Twoja sprawiedliwosc jest lepsza niz spoleczna?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Caly system emerytalny opiera sie na tym zalozeniu od wielu lat:)

Oj źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że teoretycznie według umowy z ZUS dostajesz jakiś procent  od tego co włożyłeś - przy czym teoretycznie każdy dostaje taki sam procent. Przy propozycji SLD to zostaje zaburzone bo pewna grupa osób dostanie mniejszy procent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Oj źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że teoretycznie według umowy z ZUS dostajesz jakiś procent  od tego co włożyłeś - przy czym teoretycznie każdy dostaje taki sam procent. Przy propozycji SLD to zostaje zaburzone bo pewna grupa osób dostanie mniejszy procent. 

Zgadza sie. Tak jak czesc placi mniejszy procent pit a czesc wiekszy. To jest tak samo niesprawiedliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Jak umrzesz w wieku 66 lat to tez nie zwroca Ci tego co zaplaciles. To nie jest nic nowego:) skladka emerytalna jest niczym innym jak podatkiem. Jak zniisa zus i beda placic enerytury bezposrednio z budzetu to bedzie sprawiedliwie? 

Twoja sprawiedliwosc jest lepsza niz spoleczna?:)

Moja sprawiedliwość jest zwyczajnie sprawiedliwa. Wypracowujesz A to dostajesz B. Jeśli wypracowujesz połowę A to dostajesz po połowę B. Różnica między A i B idzie na utrzymanie szeroko rozumianego państwa. I to jest normalny sprawiedliwy podział. Każda inna sprawiedliwość musi mieć jakiś dopisek : na przykład "sprawiedliwość społeczna" Po to abyś wiedział, że że z prawdziwą sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Moja sprawiedliwość jest zwyczajnie sprawiedliwa. Wypracowujesz A to dostajesz B. Jeśli wypracowujesz połowę A to dostajesz po połowę B. Różnica między A i B idzie na utrzymanie szeroko rozumianego państwa. I to jest normalny sprawiedliwy podział. 

Co ma srednia przewidywana dlugosc zycia w algorytmie obliczania emerytury ze sprawiedliwoscia wspolnego? @RappaR jest lekarzem, lekarze zyja srednio krocej niz biznesmeni, a bierze sie te sama wartosc do rachunkow. To nie jest sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:
8 minut temu, fluber napisał:

 

Moja sprawiedliwość jest zwyczajnie sprawiedliwa. Wypracowujesz A to dostajesz B. Jeśli wypracowujesz połowę A to dostajesz po połowę B. Różnica między A i B idzie na utrzymanie szeroko rozumianego państwa. I to jest normalny sprawiedliwy podział. Każda inna sprawiedliwość musi mieć jakiś dopisek : na przykład "sprawiedliwość społeczna" Po to abyś wiedział, że że z prawdziwą sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. 

Twoja sprawiedliwość to jakaś dziwna. Jeśli zdobyłeś A, to masz A. Jeśli ktoś Ci zabrał A, to znaczy, że to A nie jest Twoje.

Granice imperium wyznaczają groby jego żołnierzy. Granice Twoich praw wyznacza zdolność ich obrony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Co ma srednia przewidywana dlugosc zycia w algorytmie obliczania emerytury ze sprawiedliwoscia wspolnego? @RappaR jest lekarzem, lekarze zyja srednio krocej niz biznesmeni, a bierze sie te sama wartosc do rachunkow. To nie jest sprawiedliwe.

A rockmanii 65. Akurat tego nie da się policzyć i bierze się prognozowany wiek. Nie da się policzyć bo to zawsze jest średnia. Można tez emerytury w ogóle nie dożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Moja sprawiedliwość jest zwyczajnie sprawiedliwa. Wypracowujesz A to dostajesz B. Jeśli wypracowujesz połowę A to dostajesz po połowę B. Różnica między A i B idzie na utrzymanie szeroko rozumianego państwa. I to jest normalny sprawiedliwy podział. Każda inna sprawiedliwość musi mieć jakiś dopisek : na przykład "sprawiedliwość społeczna" Po to abyś wiedział, że że z prawdziwą sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. 

Czyli waloryzacja emerytur tez jest niesprawiedliwa?:)

Teraz, Sebastian napisał:

A rockmanii 65. Akurat tego nie da się policzyć i bierze się prognozowany wiek. Nie da się policzyć bo to zawsze jest średnia. Można tez emerytury w ogóle nie dożyć. 

Wlasnie dlatego aktualny system jest niesprawiedliwy. Jak zycie. Witamy w swiecie doroslych, spodoba Ci sie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Twoja sprawiedliwość to jakaś dziwna. Jeśli zdobyłeś A, to masz A. Jeśli ktoś Ci zabrał A, to znaczy, że to A nie jest Twoje.

Granice imperium wyznaczają groby jego żołnierzy. Granice Twoich praw wyznacza zdolność ich obrony. 

Moja sprawiedliwość jest logiczna i zakłada konieczność utrzymania państwa, jego instytucji i infrastruktury, pomoc społeczną itp.  

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli waloryzacja emerytur tez jest niesprawiedliwa?:)

Przy systemie w którym Ty "niby" odkładasz jest sprawiedliwa. 

Drogi Fluberze ja żyję w świecie dorosłych, co nie zmienia tego, że mogę pisać o tym co jest  - moim zdaniem - dobre a co złe, co sprawiedliwe a co nie. 

I tak jak napisał Rappar - tego co moje będę bronił jak mogę a mogę na różne sposoby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał:

No mnie nie interesuje przyklad tylko kryterium podzialu:)

każdy z pewnością ma indywidualny do każdego z przypadków. to jest linia gdzie trzeba wstawić kropkę między kapitalizmem a socjalizmem.

500 plus dla mnie nie jest z oczywistych powodów ponieważ to jest łapówka polityczna/wyborcza a nie podział pieniędzy zgodny z powiedzmy ze sprawiedliwością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

w tym wypadku to jest grabież , zasiłek dla bezrobotnych już nie 

Jezeli to grabiez to zglos to do sadu, moze tam Ci wyjasnia co to grabiez:)

4 minuty temu, Koelner napisał:

niektórzy ludzie żyją wg etyki oraz zasad 

W doroslym swiecie nazywamy ich frajerami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.