Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Cardi napisał:

No to jak PiS to udupił to Pan Prezydent powinien honorowo udupić PiS, skoro to oni mu pisali tekst na kampanię wyborczą, a potem się na ten tekst wypięli :) Komu poseł Tarczyński nastrzela za to honorowo po pysku? :) 

Nie wiem kto, ale chodzi o to, że Duda nie kłamał w tej sprawie, zrobił to co obiecał, tylko został po prostu oszukany przez PIS. Nie miał zamiaru oszukiwać wyborców składając obietnice, bo miał info, że zostanie zrealizowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiem kto, ale chodzi o to, że Duda nie kłamał w tej sprawie, zrobił to co obiecał, tylko został po prostu oszukany przez PIS. Nie miał zamiaru oszukiwać wyborców składając obietnice, bo miał info, że zostanie zrealizowana.

Cieszę się, że przyznajesz że PiS oszukało pierwszą osobę w państwie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Cardi napisał:

Cieszę się, że przyznajesz że PiS oszukało pierwszą osobę w państwie :) 

No bo tak właśnie było:)

Chociaż w sumie nie wiem dlaczego, bo jeszcze w expose Beata Szydło mówiła, że taki projekt przegłosują:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, fluber napisał:

Fluber co Ty tutaj ludziom wciskasz. Duda robi to co PiS każe :) Jakąś ustawkę urządzili a Ty próbujesz wcisnać, że Dudę oszukali. Oczywiście, że oszukali, tylko nie Dudę a nas :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, fluber napisał:

Ja w ciągu ostatnich kilku dni przytaczam tylko wypowiedzi Janusza Korwin-MIkkego ( najwięcej głosów z list Konfederacji) i Grzegorza Brauna ( 3 miejsce jeśli chodzi o głosy na listach Konfederacji). To są w Konfederacji ludzie z absolutnie najwyższym poparciem wyborców tej formacji politycznej.

Ja nie głosowałem na Macierewicza:)

W takim razie @Sebastian przytacza tylko wypowiedzi posła z jedenastym wynikiem wśród posłów PiS, to nie jest człowiek z czołowym poparciem w partii? :) 

2 minuty temu, fluber napisał:

No bo tak właśnie było:)

Chociaż w sumie nie wiem dlaczego, bo jeszcze w expose Beata Szydło mówiła, że taki projekt przegłosują:)

Ja Ci powiem dlaczego. Jeżeli polityk mówi, że zrobi to znaczy że mówi, a nie że zrobi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Sebastian napisał:

Fluber co Ty tutaj ludziom wciskasz. Duda robi to co PiS każe :) Jakąś ustawkę urządzili a Ty próbujesz wcisnać, że Dudę oszukali. Oczywiście, że oszukali, tylko nie Dudę a nas :)

No szczerze wątpię, bo:

1. Duda obiecał podniesienie do 8000

2. Szydło w expose powiedziała, że zaraz podniosą do 8000

3. Duda złożył ustawę o podniesienie do 8000

4. ustawa nie przechodzi

Po co Szydło miałaby w expose odnosić się do tych 8000, jeżeli PIS nie miał zamiaru tego wprowadzać? Przecież i tak było już po kampanii. 3 lata do kolejnych wyborów. Nawet Ty i Cardi tak zainteresowani kwestiami podatków nie pamiętacie już jak było.

7 minut temu, Cardi napisał:

W takim razie @Sebastian przytacza tylko wypowiedzi posła z jedenastym wynikiem wśród posłów PiS, to nie jest człowiek z czołowym poparciem w partii? :) 

No jedenasty to nie to samo co miejsce na podium, zdecydowanie:) To tak jakby porównać Giannisa i Hardena do Kemby Walkera:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

No jedenasty to nie to samo co miejsce na podium, zdecydowanie:) To tak jakby porównać Giannisa i Hardena do Kemby Walkera:)

Nie, to tak jakby porównać Kembę Walkera (top11 NBA) z Aaronem Celem (top3 PLK)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Cardi napisał:

Nie, to tak jakby porównać Kembę Walkera (top11 NBA) z Aaronem Celem (top3 PLK)

Żebym Cię dobrze zrozumiał.

Rozumiem, że PIS to NBA, a Konfederacja to PLK?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Żebym Cię dobrze zrozumiał.

Rozumiem, że PIS to NBA, a Konfederacja to PLK?:)

Patrząc na wyniki wyborów takie porównanie na pewno jest trafniejsze niż Twoje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Cardi napisał:

Patrząc na wyniki wyborów takie porównanie na pewno jest trafniejsze niż Twoje

Czemu w wyborach na najlepszą ligę głosowałeś na PLK?:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu w wyborach na najlepszą ligę głosowałeś na PLK?:)

Nie głosowałem w wyborach na najlepszą ligę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Cardi napisał:

Nie głosowałem w wyborach na najlepszą ligę.

Wracając do meritum. Na Korwina zagłosowało dwa razy więcej ludzi niż na Macierewicza, na Brauna zagłosowało tyle samo osób co na Macierewicza. Mimo, że Konfederacja ma 6-7 razy mniej wyborców niż PIS. Zgodzisz się chyba zatem, że stopień utożsamiania się z poglądami Korwina i Brauna u wyborców Konfederacji jest znacząco wyższy niż stopień utożsamiania się wyborców PIS z poglądami Macierewicza. Zwłaszcza,że Macierewicz ledwo wygrał z Telusem w swoim okręgu wyborczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do meritum. Na Korwina zagłosowało dwa razy więcej ludzi niż na Macierewicza, na Brauna zagłosowało tyle samo osób co na Macierewicza. Mimo, że Konfederacja ma 6-7 razy mniej wyborców niż PIS. Zgodzisz się chyba zatem, że stopień utożsamiania się z poglądami Korwina i Brauna u wyborców Konfederacji jest znacząco wyższy niż stopień utożsamiania się wyborców PIS z poglądami Macierewicza. Zwłaszcza,że Macierewicz ledwo wygrał z Telusem w swoim okręgu wyborczym.

Mógłbyś wyciągnąć taki wniosek gdyby w każdym okręgu w Polsce można było głosować na kandydata z dowolnej listy. Nie można. Ja głosowałem na kobietę z któregoś z ostatnich miejsc na liście. Dostała dwa głosy. Czy to oznacza że z poglądami tej kobiety utożsamiają się dwie osoby? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Cardi napisał:

Mógłbyś wyciągnąć taki wniosek gdyby w każdym okręgu w Polsce można było głosować na kandydata z dowolnej listy. Nie można. Ja głosowałem na kobietę z któregoś z ostatnich miejsc na liście. Dostała dwa głosy. Czy to oznacza że z poglądami tej kobiety utożsamiają się dwie osoby? 

No to może inaczej.

W okręgu nr 10 PIS dostał 195 tysięcy głosów, Macierewicz otrzymał 16% z nich

W okręgu nr 23 Konfederacja dostała 49 tysięcy głosów. Braun otrzymał 64% z nich.

Pytanie brzmi. Czy wyborcy PIS bardziej utożsamiają się z poglądami Macierewicza, czy wyborcy Konfederacji z poglądami Brauna?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

No to może inaczej.

W okręgu nr 10 PIS dostał 195 tysięcy głosów, Macierewicz otrzymał 16% z nich

W okręgu nr 23 Konfederacja dostała 49 tysięcy głosów. Braun otrzymał 64% z nich.

Pytanie brzmi. Czy wyborcy PIS bardziej utożsamiają się z poglądami Macierewicza, czy wyborcy Konfederacji z poglądami Brauna?

Wyborcy Konfederacji z okręgu 23 bardziej utożsamiają się z poglądami Brauna niż wyborcy PiS z okręgu 10 utożsamiają się z poglądami Macierewicza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Cardi napisał:

Wyborcy Konfederacji z okręgu 23 bardziej utożsamiają się z poglądami Brauna niż wyborcy PiS z okręgu 10 utożsamiają się z poglądami Macierewicza.

opowiedz mi o różnicach pomiędzy wyborcami konfederacji w roznych okregach wyborczych:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opowiedz mi o różnicach pomiędzy wyborcami konfederacji w roznych okregach wyborczych:)

Według Ciebie w okręgu 23 64% wyborców Konfederacji utożsamia się z Braunem i jego poglądami. Zatem w każdym innym okręgu ta wartość wynosi 0%, bo w innych okręgach Braun głosów nie uzyskał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, fluber napisał:

No szczerze wątpię, bo:

1. Duda obiecał podniesienie do 8000

2. Szydło w expose powiedziała, że zaraz podniosą do 8000

3. Duda złożył ustawę o podniesienie do 8000

4. ustawa nie przechodzi

Po co Szydło miałaby w expose odnosić się do tych 8000, jeżeli PIS nie miał zamiaru tego wprowadzać? Przecież i tak było już po kampanii. 3 lata do kolejnych wyborów. Nawet Ty i Cardi tak zainteresowani kwestiami podatków nie pamiętacie już jak było.

Przecież przyczyna jest prosta. Wolna kwota to propozycja Dudy a 500+ to propozycja PiSu. 

Zgodnie z regułą wzajemności lepiej było wprowadzić program kojarzony wprost z partią w dodatku taki który można poddawać dowolnym regulacjom. PiS po prostu kupiło sobie wdzięczność Polaków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Cardi napisał:

Według Ciebie w okręgu 23 64% wyborców Konfederacji utożsamia się z Braunem i jego poglądami. Zatem w każdym innym okręgu ta wartość wynosi 0%, bo w innych okręgach Braun głosów nie uzyskał.

Według oficjalnych wyników wyborów spośród wszystkich wyborców Konfederacji, którzy mogli oddać głos na Grzegorze Brauna, głos na niego oddało aż 64% z nich ( w ciemno stawiam, że to jeden z najwyższych, o ile nie najwyższy wynik w skali kraju), 15 razy więcej niż na kolejnego kandydata. 2 razy więcej niż na wszystkich pozostałych kandydatów razem wziętych.

To są fakty.

A mój wniosek brzmi: wyborcy Konfederacji utożsamiają się z poglądami Brauna. 

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Przecież przyczyna jest prosta. Wolna kwota to propozycja Dudy a 500+ to propozycja PiSu. 

Zgodnie z regułą wzajemności lepiej było wprowadzić program kojarzony wprost z partią w dodatku taki który można poddawać dowolnym regulacjom. PiS po prostu kupiło sobie wdzięczność Polaków. 

Ale w expose mówiono o obu tych programach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mój wniosek brzmi: wyborcy Konfederacji utożsamiają się z poglądami Brauna. 

No zatem jest błędny na podstawie takich danych. Odnosisz głosy, które oddał jeden okręg do całego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi