Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, RappaR napisał:

Możesz pokazać mi w którym artykule Gazeta Wyborcza broniła odmówienia zaprzysiężenia tych 3 dodatkowych sędziów przez Dudę?

Dodatkowych było dwóch, nie trzech (pomyłka z mojej strony, ale nie zmienia to istoty rzeczy). 

GW krytykowała ustawę czerwcową Platformy pozwalającą na wybór 5 sędziów przez stary Sejm w październiku (trzech legalnie i dwóch nielegalnie). 

Gdy PiS w nowym Sejmie wybrał swoją piątkę to GW krytykowała zaprzysiężenie przez Dudę trzech tak zwanych dublerów. Swoją drogą dwóch dublerów już nie żyje. ;] 

Potem GW krytykowała odmowę zaprzysiężenia przez Dudę trzech legalnie wybranych sędziów (bo niby czemu miałaby bronić tej odmowy?).

Teraz wyraziłem się wystarczająco jasno czy mam rozrysować w Paincie? 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artlan napisał:

Dodatkowych było dwóch, nie trzech (pomyłka z mojej strony, ale nie zmienia to istoty rzeczy). 

GW krytykowała ustawę czerwcową Platformy pozwalającą na wybór 5 sędziów przez stary Sejm w październiku (trzech legalnie i dwóch nielegalnie). 

Gdy PiS w nowym Sejmie wybrał swoją piątkę to GW krytykowała zaprzysiężenie przez Dudę trzech tak zwanych dublerów. Swoją drogą dwóch dublerów już nie żyje. ;] 

Potem GW krytykowała odmowę zaprzysiężenia przez Dudę trzech legalnie wybranych sędziów (bo niby czemu miałaby bronić tej odmowy?).

Teraz wyraziłem się wystarczająco jasno czy mam rozrysować w Paincie? 

Spoko. Pokaż mi więc artykuł, w którym GW chwali bohaterką odmowę zaprzysiężenia przez Dudę dwójki nielegalnie wybranych sędziów i tego, że wywiązał się z zadania naprawy tego, co zepsuło PO. Z chęcią poczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Spoko. Pokaż mi więc artykuł, w którym GW chwali bohaterką odmowę zaprzysiężenia przez Dudę dwójki nielegalnie wybranych sędziów i tego, że wywiązał się z zadania naprawy tego, co zepsuło PO. Z chęcią poczytam. 

Sęk w tym, że Duda odmówił zaprzysiężenia całej piątki. Stary Sejm miał prawo do wyboru trzech członków i co tej trójki Prezydent nie miał nic do gadania, odebranie przyrzeczenia to był jego psi obowiązek. Duda nic nie naprawił tylko jeszcze pogorszył sprawę a potem już mieliśmy efekt domina. Tutaj nie ma nic w stylu ,,obie strony są tak samo winne". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

Sęk w tym, że Duda odmówił zaprzysiężenia całej piątki. Stary Sejm miał prawo do wyboru trzech członków i co tej trójki Prezydent nie miał nic do gadania, odebranie przyrzeczenia to był jego psi obowiązek. Duda nic nie naprawił tylko jeszcze pogorszył sprawę a potem już mieliśmy efekt domina. Tutaj nie ma nic w stylu ,,obie strony są tak samo winne". 

Czyli ogólnie krytykowały strasznie, tylko tak by przypadkiem ktoś nie zauważył tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Czyli ogólnie krytykowały strasznie, tylko tak by przypadkiem ktoś nie zauważył tego? 

W tej konkretnej sprawie GW krytykowało działania Platformy z czerwca 2015 r. i października 2015 r. (początek inby z Trybunałem) oraz działania PiSu i Dudy z listopada 2015 r., grudnia 2015 r., marca 2016 r. i lipca 2016 r. (eskalacja kryzysu konstytucyjnego).

10 godzin temu, fluber napisał:

Miło by było, żeby ludzie którzy byli posłami, czy senatorami z ramienia partii politycznych jednak nie zasiadali w TK i można by gdzieś to w tej nieszczęsnej Konstytucji zapisać. Bo formalnie taka Pawłowicz ma świetne wykształcenie i doskonałe kwalifikacje na to stanowisko. Na papierze.

Czy PiS serio ma aż tak krótką ławkę? 

Oczywiście PO czy SLD wrzucało do Sejmu różnych aktorów, sportowców i byłych uczestników reality show i talent show (ja Rutnickiego pamiętam jeszcze z pierwszej edycji Idola), ale jednak na te poważniejsze stanowisko starało się wrzucać ludzi z jakimś tam RIGCzem a nie partyjnych funkcjonariuszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

W tej konkretnej sprawie GW krytykowało działania Platformy z czerwca 2015 r. i października 2015 r. (początek inby z Trybunałem) oraz działania PiSu i Dudy z listopada 2015 r., grudnia 2015 r., marca 2016 r. i lipca 2016 r. (eskalacja kryzysu konstytucyjnego).

Czy PiS serio ma aż tak krótką ławkę? 

Oczywiście PO czy SLD wrzucało do Sejmu różnych aktorów, sportowców i byłych uczestników reality show i talent show (ja Rutnickiego pamiętam jeszcze z pierwszej edycji Idola), ale jednak na te poważniejsze stanowisko starało się wrzucać ludzi z jakimś tam RIGCzem a nie partyjnych funkcjonariuszy. 

PiS troluje Cię wystawiając kandydatów z tych, którzy są politycznie spaleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artlan napisał:
8 godzin temu, RappaR napisał:

 

W tej konkretnej sprawie GW krytykowało działania Platformy z czerwca 2015 r. i października 2015 r. (początek inby z Trybunałem) oraz działania PiSu i Dudy z listopada 2015 r., grudnia 2015 r., marca 2016 r. i lipca 2016 r. (eskalacja kryzysu konstytucyjnego).

Tak więc chętnie zobaczę jakieś artykuły o tym, że PiS dobrze robi nie zaprzysiężając tych dwóch sędziów z listopada, grudnia, marca bądź lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fluber napisał:

Miło by było, żeby ludzie którzy byli posłami, czy senatorami z ramienia partii politycznych jednak nie zasiadali w TK i można by gdzieś to w tej nieszczęsnej Konstytucji zapisać. Bo formalnie taka Pawłowicz ma świetne wykształcenie i doskonałe kwalifikacje na to stanowisko. Na papierze.

To i tak nic przy kwalifikacjach Piotrowicza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt nie ma wątpliwości ze media przychylne pisowi są bardziej bezkrytyczne niż te przychyle PO? Nawet czasem słysze ze "nawet GW to napisala", "nawet w TVN powiedzieli..."

Generalnie dziennikarze polityczni to najwiekszy rak polityki. Wnoszą tylko kłotnie na poziom z jakim nawet politycy mają problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iglo13 napisał:

chyba nikt nie ma wątpliwości ze media przychylne pisowi są bardziej bezkrytyczne niż te przychyle PO? Nawet czasem słysze ze "nawet GW to napisala", "nawet w TVN powiedzieli..."

Generalnie dziennikarze polityczni to najwiekszy rak polityki. Wnoszą tylko kłotnie na poziom z jakim nawet politycy mają problem

niski jest poziom odbiorców o czym świadczy zniżenie poziomu kiełbasy wyborczej jak 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

niski jest poziom odbiorców o czym świadczy zniżenie poziomu kiełbasy wyborczej jak 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego 

Czy ja wiem. Taki rodzaj kiełbasy jest przynajmniej czymś namacalnym. Lepsze to niż jakaś mityczna walka  przeciwko "faszyzmowi" i "dusznej atmosferze" , o wiele lepsze niż walka  "normalność" , "demokrację". 

Haha, strasznie głupie jest głosować na tych co mi coś w miarę realnego obiecują. Zamiast pójść z dzieciakiem do kina czy zabrać go na wycieczkę lepiej przecież nakarmić go postępem I tym czy nas "lubią" w Europie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, quevas napisał:

 

50 minut temu, quevas napisał:

poza tym, w ciągu tych 4 lat pojawiały się gruntownie sporządzane raporty fachowych organizacji [Fundacja Batorego, Towarzystwo Dziennikarskie, OBWE 

Do tej listy fachowych dodaj jeszcze różnego rodzaju Ośrodki Monitorowania Zachowań skich-wskich i innych ich. Podobna półka.

 

Godzinę temu, quevas napisał:

nigdy wcześniej po 89 roku takich zarzutów nie podnoszono, wyliczeń nie pokazywano, argumentów nie przedstawiano.

a co mieli zaśpiewać solenizantowi,  "Highway to Hell" ?

Pokazywano, pokazywano. Przedstawiano. 

Godzinę temu, quevas napisał:

a co mieli zaśpiewać solenizantowi,  "Highway to Hell" ?

Nawet w obecnej TVP tak zdominowanej przez PiS nikt nie wpadł na pomysł, żeby premierowi śpiewać "100 lat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karl napisał:

Jak będzie hiperinflancja to czy odłożony jest milion czy 100 tysięcy wszystko będzie wiele niewarte, już nie mówiąc o wojnie. Więc jak niby ten artykuł skłonił Cię do oszczędzania? Ja mam wprost przeciwnie. Myślę sobie, po co ja oszczędzam jak to za 10 lat może być gówno warte.

Swoją drogą który jego tekst jest warty przeczytania o oszczędzaniu? Akurat mocno tematem się interesuje. Przejrzałem kilka artykułów i facet rzuca totalnymi banałami typu "Bądź wolny!" "Zwalcz w sobie konsupcjonizm!" "To co masz, nie określa kim jesteś". Najpierw czytałem pierwsze z brzegu, ale widzę, że blog od dwóch lat jest w formie schyłkowej. Zacząłem czytać najpopularniejsze i też nic nowego. Który artykuł jest wart przeczytania?

Z drugiej strony szacunek, że gość za takie porady wyciąga z tego ponad dużą bańkę rocznie. Internet to jest ogromna siła. Niestety ja pod tym względem jestem stary pierdziel, zawsze gdzieś dobrą dekadę do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Czy ja wiem. Taki rodzaj kiełbasy jest przynajmniej czymś namacalnym. Lepsze to niż jakaś mityczna walka  przeciwko "faszyzmowi" i "dusznej atmosferze" , o wiele lepsze niż walka  "normalność" , "demokrację". 

Haha, strasznie głupie jest głosować na tych co mi coś w miarę realnego obiecują. Zamiast pójść z dzieciakiem do kina czy zabrać go na wycieczkę lepiej przecież nakarmić go postępem I tym czy nas "lubią" w Europie. 

 

Chodziłem z synem do kina czy na lody przed 500plus i będę to robił po

Zenadą jest sprzedawanie się za 500 zł  i przymykanie oczu na komuchów w resortach, chamów na mównicy sejmowej, wariatów u sterów ministerstw i miliony przelewane do Torunia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.