Skocz do zawartości
Findek

Polska scena polityczna w Internecie

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kcp78 napisał:

jest tylko jedno 'ale'. 'malowany ptak' to ksiazka autobiograficzna...

... której bohaterem jest kilkuletni chłopiec

przecież to jest oczywiste dla laika nawet, że dorosły mężczyzna nie jest w stanie stworzyć faktograficznego zapisu własnych przeżyć z tak wczesnego okresu życia

ten mechanizm opisany jest klarownie w powieści "Weiser Dawidek" Huelle'ego, też uznawanej przez niektórych za coś w rodzaju "autobiografii", choć w istocie nie chodzi w niej o zgodnośc wydarzeń z rzeczywistością, a wyłącznie o symbolikę i próbę rekonstrukcji strzępków wrażeń, które nie mają żadnego certyfikatu prawdziwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 minuty temu, josephnba napisał:

Wyraźnie dałem do zrozumienia że nasza niechęć do żydów ma głębokie korzenie i tak jak kiedyś tak i dziś ludzie u nas zbyt dużo przypisują żydom 

Zwłaszcza tacy niedouczenia jak kontozerowe

A nie wiesz, że sąsiedzkie stosunki między dwiema grupami etnicznymi na jakimś terenie zawsze był pełne niewiedzy i mitów na temat drugiej strony?  Nic nie dałeś do zroumienia, pojechałeś po prostu czystym prof. Grabowskim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, josephnba napisał:

Pierdolisz jak potłuczony bo czy ci się to podoba czy nie nastroje antyżydowskie towarzyszyły Polsce od lat. 

slucham?! po pierwsze,kmiotku,czym innym sa 'nastroje' - jakiekolwiek by nie byly - a czym innym pisanie jawnych klamstw na temat ludzi,ktorzy kaosinskiego uratowali dupe. ale musialbys miec jakikowliek backgroudn,zebys wiedzial,o czym pisze. po 2 - wlasnie posluzyles sie incydentalnym przykladem,by uwiarygodnic klamliwa teze dot. ogolu populacji polakow [czyt: 'polacy to antysemici'] tym samym dowodzac,ze masz wyrazne klopoty z mysleniem. goebels bylby z ciebie dumny...

17 minut temu, quevas napisał:

... której bohaterem jest kilkuletni chłopiec

przecież to jest oczywiste dla laika nawet, że dorosły mężczyzna nie jest w stanie stworzyć faktograficznego zapisu własnych przeżyć z tak wczesnego okresu życia

wez 'nie pierdol'...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, DeltaCenter napisał:

A nie wiesz, że sąsiedzkie stosunki między dwiema grupami etnicznymi na jakimś terenie zawsze był pełne niewiedzy i mitów na temat drugiej strony?  Nic nie dałeś do zroumienia, pojechałeś po prostu czystym prof. Grabowskim.

Podalem czyste fakty nie dodając nic od siebie. Tak wyglądał ten incydent wówczas więc możesz zapierać się nogami i rękoma ale prawdy nie zakrzyczysz.

Owszem, rozumiem nieporozumienia ale takie akcje jak przytoczona nie były wynikiem sąsiedzkich zwad a głęboką wzajemną (ważne słowo) niechęcią

@julekstep ja osobiście jestem zdania że Polska musi rozliczyć się z mrocznymi kartami naszej historii. Nie dlatego że jesteśmy złym narodem a dlatego że tak postępują świadome swojej historii narody.

Czy tego chcemy czy nie było w naszej wewnętrznej historii ale też tej dot innych narodów sporo czarnych i niemoralnych sytuacji

Oczekujemy od wszystkich wokół żeby mierzyli się ze swoją historią, z tym jak nas potraktowali, dlaczego nie oczekujemy tego od siebie?

Niemcy rozliczyli się z przeszłością, przeprosili (choć teraz trochę zafalszowuja niektóre wydarzenia), ruskie nie rozliczyli się i c*** im w dupę 

Nastroje antyżydowskie były obecne choćby w tym cierniu w tyłku prawicowców zwanym Jedwabne

Tam niestety doszło do pogromu rękoma naszych rodaków. Nawet te kule znalezione na miejscu zbrodni zostały zbadane i okazało się że pochodzą z innego okresu niż zbrodnia

Wiem i rozumiem iż to było inspirowane przez Niemców i za ich przyzwoleniem, ale robili to nie tylko tam, w pogromach na Wołyniu też zachowali się bardzo podobnie

Mijamy też bohatera hajnowskiego ONRu czyli Burego. Do dziś czytam jak to zakłamuje się prawdę bo buty był bohaterem i c***!

A prawdą jest miejscami (ważne słowo) szara lub wręcz czarna bo nie ulega wątpliwości że między innymi w Zaleszanach Rajs zamordował ludzi wyznania prawosławnego w odwecie że donos na brata. Zachował się jak hitlerowcy rozstrzeliwujacy Polaków za śmierć jakiegoś kutsiarza na terenie guberni

Owszem Bury i jego oddział moi na koncie też mnóstwo akcji chwalebnych ale to co zrobił tam bardzo mocno go obciąża

Ale lepiej wychwalać Rajsa, zakłamywać prawdę i jednocześnie atakować Tokarczuk za jej słowa u wyzywać ja od zdrajczyn i c*** wie kogo jeszcze

Typowe prawicowe zacofanie i krótkowzroczność

Powinniśmy zacząć mierzyć się z taka historia i przestać udawać że byliśmy wiecznym pokrzywdzonym i sami nic złego nigdy nie zrobiliśmy

8 minut temu, kcp78 napisał:

slucham?! po pierwsze,kmiotku,czym innym sa 'nastroje' - jakiekolwiek by nie byly - a czym innym pisanie jawnych klamstw na temat ludzi,ktorzy kaosinskiego uratowali dupe. ale musialbys miec jakikowliek backgroudn,zebys wiedzial,o czym pisze. po 2 - wlasnie posluzyles sie incydentalnym przykladem,by uwiarygodnic klamliwa teze dot. ogolu populacji polakow [czyt: 'polacy to antysemici'] tym samym dowodzac,ze masz wyrazne klopoty z mysleniem. goebels bylby z ciebie dumny...

Jesteś debilem tak sam z siebie czy ktoś ci płaci?

Czytaj ze zrozumieniem a jak nie to grzecznie poproś a ci wyjaśnię ciołku niedouczony niuanse 

Gdzie tępy ciulu napisałem i Polakach jako antysemitach? Głupi zaslepiony pierdolnięty c***ku z kompleksem zgwalconego intelektualnie faszysty

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

@julekstep ja osobiście jestem zdania że Polska musi rozliczyć się z mrocznymi kartami naszej historii. Nie dlatego że jesteśmy złym narodem a dlatego że tak postępują świadome swojej historii narody.

Ehe. Wlasnie dlatego krol leopold 2 ma pomnik pod europarlamentem

• Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, fluber napisał:

Ehe. Wlasnie dlatego krol leopold 2 ma pomnik pod europarlamentem

W wielu ukraińskich wsiach wiszą proporce bandery

Nie na wszystko mamy wpływ i nie każdy (podobnie my) nie potrafi przyznać że to co robił było źle 

Chyba takich truizmów ci tłumaczyć nie powinienem

Nie miałem cię za prawicowego dewota w stylu tego Capa kcp 

Już pomijam że nie ustosunkowała się do wpisu a głupio próbowałeś zabłysnąć 

Uwa asz że powinniśmy brnąć w zaparte i nie uznawać swoich win tak jak Belgowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, kcp78 napisał:

Przepraszam, ale bardzo mnie rozśmieszyło. Bez urazy. 

Wiem, wiem, w internetach można pisać jak się chce, wiem, wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, josephnba napisał:

Stonuj trochę. Ogranicz wyzywiska i przekleństwa i może da się przecyztać twoje kilka ostatnich postów. Jakąś bibliografię na temat stosunków polsko-żydowskich okresu międzywojnia polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, josephnba napisał:

Uwa asz że powinniśmy brnąć w zaparte i nie uznawać swoich win tak jak Belgowie?

Dokladnie! Wtedy moze to my bylibysmy w powszechnej opinii uznawani za stolice swiatowej demokracji :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, DeltaCenter napisał:

Stonuj trochę. Ogranicz wyzywiska i przekleństwa i może da się przecyztać twoje kilka ostatnich postów. Jakąś bibliografię na temat stosunków polsko-żydowskich okresu międzywojnia polecasz?

Zauważ że kcp pierwszy wyszedł z obelgą

Co do bibliografii to musiałbym się nad tym zastanowić bo na przestrzeni kilkunastu lat przeczytałem dużo, nie wszystko bym polecił jako zbyt jednostronne

2 minuty temu, julekstep napisał:

Dokladnie! Wtedy moze to my bylibysmy w powszechnej opinii uznawani za stolice swiatowej demokracji :)

Trolling ma swoje granice

Nie masz nic do dodania idź żonie zrobić masaż pleców będzie z tego jakiś pożytek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

Trolling ma swoje granice

Nie masz nic do dodania idź żonie zrobić masaż pleców będzie z tego jakiś pożytek

To mnie trolluja osoby, ktore chca rozliczac jakies dziedziczne (tez przeze mnie niby) grzechy narazajac mnie (i siebie przy okazji) na straty fiskalne z tym zwiazane.

Trollujesz tez Ty piszac np o tym jak to swietnie rozliczyli sie ci wspaniali Niemcy, gdzie jest to kraj z topowa cenzura historyczna lol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.09.2019 o 11:40, Koelner napisał:

jeśli nie wypalił sojusz z III Rzeszą to oznacza, że były małe szanse jego zrealizowania, prześledziłem jednym okiem pozycję Zychowicza to czyste wróżenie z fus, można pytanie zadać "czy skończylibyśmy gorzej?" alternatywnym porównaniem jest los Węgier, Rumunii, Bułgarii.

Jest to niemożliwe do przeanalizowania tak naprawdę. Scenariusz, gdzie Polska w taki czy inny sposób dołącza do Osi zamiast Aliantów wywraca historię totalnie. Pomijając dziesiątki drobniejszych aspektów całego frontu zachodniego i kwestii polskich naukowców, Rzesza bez problemów z jakimkolwiek oporem na ziemiach polskich, zaczynała by wojnę z Rosjanami na zupełnie innych warunkach (komunikacja, zaopatrzenie, "start" z innego miejsca), prawdopodobnie znacznie szybciej (słynne przeniesienie fabryk za Ural+gwałtowna produkcja militarna w Związku + pomoc wojskowa aliantów dla Rosjan mogłaby się nie wyrobić), a jak jeszcze Polacy "udostępniliby" milion+ żołnierzy dozbrojonych przez Niemców to osobiście skłaniałbym się ku teorii, że radzieccy by padli.

Padły tutaj określenia o zezwierzęceniu poszczególnych stron konfliktu. Wybieranie między moralnością niemieckich nazistów i rosyjskich (żeby rosyjskich) komunistów jest karkołomne i bezcelowe.

Jeśli chodzi jednak stricte o aspekt gwałcenia kobiet, na który poszło tu kilka postów, to opracowania historyczne przecież istnieją.Paradoksalnie Niemcy byli pod tym względem dość grzeczni jak na dzieje wojenne - oczywisty był tu aspekt ideologii rasowej, który (a nie żadne sprawy moralne) ograniczał znacznie liczbę gwałtów. Odwrotnie w przypadku Armii Czerwonej - którzy poprzez pisarzy ideologicznych (jakiś tam Ilja zapomniałem nazwiska) wręcz nawoływali do gwałcenia Niemek. Już na polskich terenach było ciężko z ich opanowaniem (choć były jednak próby jakieś poprzez Stalina i kolejne niższe warstwy), ale Pomorze, Dolny Śląsk i dalsze rejony to już była sodoma i gomorra, gwałcenie wszystkiego co się rusza - tu też Niemcy zostawiający celowo alkohol na obu frontach w celu obniżenia wartości bojowej przeciwnych wojsk, nie przewidzieli tego co to wyzwoli w sołdatach wschodnich, bądź armii amerykańskiej. Jeszcze pierwszy rzut Rosjan walczył, ale drugi i trzeci to już zajmował się właściwie tylko gwałtem i rozbojem...

Nie da się tu pominąć właśnie armii USA, Anglików, Francuzów nawet - Kompania Braci miła i przyjemna w odbiorze, a tak naprawdę to niestety żołnierze amerykańscy jako ogół także byli zwykłą bandą złodziei i gwałcicieli, opracowania historyczne o darmowych burdelach tworzonych sobie z "uwolnionych" więźniarek obozów jeżą włos na głowie. 

11 minut temu, josephnba napisał:

Ale jakich win konkretnie? Bo akurat wypowiedzi Tokarczuk na te tematy są bardzo płytkie - rzucają mocne tezy, bez jakiejkolwiek analizy historiograficznej. Wypowiedzi o jakiejś kolonizacji są śmieszne, wypowiedzi o mordowaniu Żydów po prostu obrzydliwe. Jak uważa, że system państwa z 10% szlachty i 90% reszty społeczeństwa, nie mającej delikatnie mówiąc zbyt wielu praw był nie do końca sprawiedliwy to brawo dla niej, przeszłaby sprawdzian w podstawówce.

Ale niesamowicie już wkurza kolejna lewicowa osoba z Polski, wspierająca nieustanną zagraniczną narrację o Polakach wyjątkowych antysemitach. Gdy mówimy o najbardziej zasłużonym dla Żydów państwie na przestrzeni historii (największa tolerancja- na zasadzie nie wypędzania z kraju i znacznie mniejszej liczbie pogromów niż w innych krajach, najwięcej ocalonych istnień etc), jedynym w Europie, w którym była kara śmierci za wydawanie Żydów Niemcom. Ch* z tym, że np. Francuzi przykładowo wesoło pakowali Żydów w pociągi z pełnym przyzwoleniem francuskich władz i społeczeństwa. Ale to Polacy mordowali Żydów.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, josephnba napisał:

Nastroje antyżydowskie były obecne choćby w tym cierniu w tyłku prawicowców zwanym Jedwabne

W tym temacie byłbym ostrożny. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

To mnie trolluja osoby, ktore chca rozliczac jakies dziedziczne (tez przeze mnie niby) grzechy narazajac mnie (i siebie przy okazji) na straty fiskalne z tym zwiazane.

Trollujesz tez Ty piszac np o tym jak to swietnie rozliczyli sie ci wspaniali Niemcy, gdzie jest to kraj z topowa cenzura historyczna lol.

Czy mi się tylko wydaje czy ja wspomniałem że aktualnie Niemcy (niepotrzebnie) zafalszowuja okres trzeciej Rzeszy

Przypomnij mi jaka funkcję pełni Arabia Saudyjska w ONZ?

Polityka polityką, a dla mnie ważniejsze są fakty nie mity

Polecam właśnie tak postrzegać rzeczywistość i tak rozmawiać z ludźmi, politycy będą kłamać, będą uogólniać, będą zaglaskieac się w imię własnych interesów, my tego robić nie musimy

1 minutę temu, matek napisał:

W tym temacie byłbym ostrożny. 

Wiem co masz na myśli ale dowodów jest aż nadto

To nie jest łatwy temat, pamiętam że lorak kiedyś długo o tym się rozpisywał, powołując się choćby na te kule z broni palnej 

@january ja nie popieram słów Tokarczuk, nie utożsamiam się z jej wywodami i też uważam je za zakłamane i płytkie 

Ludzie jej pokroju powinni zostać w sferze literackiej, bo siebie ośmiesza a Nas stawia w zakłamanej roli 

Właśnie rozróżnienie dwóch skrajnych sposobów myślenia próbuję wytłumaczyć

Jedno to postrzeganie nas oczyma lewaków jako morderców żydów drugie to postrzeganie nas oczyma prawaków którzy w każdym tylko nie w nas widzą morderców 

Jak ktoś się nie zgadza z jednymi bądź drugimi jest dla nich zdrajcą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, josephnba napisał:

Czy mi się tylko wydaje czy ja wspomniałem że aktualnie Niemcy (niepotrzebnie) zafalszowuja okres trzeciej Rzeszy

Przypomnij mi jaka funkcję pełni Arabia Saudyjska w ONZ?

Polityka polityką, a dla mnie ważniejsze są fakty nie mity

Polecam właśnie tak postrzegać rzeczywistość i tak rozmawiać z ludźmi, politycy będą kłamać, będą uogólniać, będą zaglaskieac się w imię własnych interesów, my tego robić nie musimy

Faktem jest, ze Panstwa 'rozdajace karty' na swiecie maja na sumieniu duuuuuuzo wiecej niz Polska a to tu jest jakas kampania przepraszania i c*** wie czego.

Tak - powinnismy twardo grac karta ofiary (jako panstwo zdecydowanie najbardziej poszkodowane w czasie II WS) a nie doszukiwac sie tego, ze w 1938 na Woli Stefan pobil Mordehaja i aaaaaaaaantysemitzm.

Jednym slowem powinnismy brac przyklad z madrzejrzych - czyli Zydow (ktorzy tez miedzy soba sie zra, ale jesli chodzi o kontakty na zewnatrz to jak jeden maz przyjmuja postawe, ktora jest najbardziej oplacalna)

12 minut temu, josephnba napisał:

Wiem co masz na myśli ale dowodów jest aż nadto

To nie jest łatwy temat, pamiętam że lorak kiedyś długo o tym się rozpisywał, powołując się choćby na te kule z broni palnej 

Chyba slabo pamietasz, bo glowna konkluzja tam byla taka, ze wlasnie dowodow brak (a cale sledztwo oparte zostalo na zeznaniach swiadkow X, gdzie sprzeczne zeznania swiadkow Y zostaly odrzucone....bo tak)

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze tylko dwa dni z netem. Korzystajcie poki czas

• Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, julekstep napisał:

Faktem jest, ze Panstwa 'rozdajace karty' na swiecie maja na sumieniu duuuuuuzo wiecej niz Polska a to tu jest jakas kampania przepraszania i c*** wie czego.

Tak - powinnismy twardo grac karta ofiary (jako panstwo zdecydowanie najbardziej poszkodowane w czasie II WS) a nie doszukiwac sie tego, ze w 1938 na Woli Stefan pobil Mordehaja i aaaaaaaaantysemitzm.

Jednym slowem powinnismy brac przyklad z madrzejrzych - czyli Zydow (ktorzy tez miedzy soba sie zra, ale jesli chodzi o kontakty na zewnatrz to jak jeden maz przyjmuja postawe, ktora jest najbardziej oplacalna)

Chyba slabo pamietasz, bo glowna konkluzja tam byla taka, ze wlasnie dowodow brak (a cale sledztwo oparte zostalo na zeznaniach swiadkow X, gdzie sprzeczne zeznania swiadkow Y zostaly odrzucone....bo tak)

Juleczku poczytaj coś ponad wpisy na forum dot jedwabnego i kiedyś przy piwku o tym spokojnie porozmawiajmy

Na razie tylko prześmiewczo reagujesz na każde argumenty nie dając nic w zamian więc będę ignorował takie twoje wpisy bo wartości merytorycznej nie mają za grosz 

Postawa ignoranta ślepego na argumenty to postawa błazna i nieuka a poznalem cię osobiście i trochę inaczej cię postrzegam 

Rozliczenie się z przeszłością nie jest wg mnie tożsame z kajaniem się i przepraszaniem za wszystko

Rozliczenie się to stan świadomości narodu który akceptuje fakt iż Polska nie jest krystliczna i w historii popełniła błędy bo jak inaczej wytłumaczyć choćby trzy rozbiory?

Na żydów tego nie zrzucimy, choć zapewne były takie próby 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, josephnba napisał:

Rozliczenie się to stan świadomości narodu

'Stan swiadomosci narodu' to jakis dziwny abstrakt. W przeciwienstwie do stanu finansowego Panstwa.

19 minut temu, josephnba napisał:

Postawa ignoranta ślepego na argumenty to postawa błazna i nieuka a poznalem cię osobiście i trochę inaczej cię postrzegam 

alez ja jestem blaznem (nieukiem pewnie tez, bo kiepski kierunek skonczylem)! Mow mi Stanczyk ❤️

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, josephnba napisał:

@january ja nie popieram słów Tokarczuk, nie utożsamiam się z jej wywodami i też uważam je za zakłamane i płytkie 

Ludzie jej pokroju powinni zostać w sferze literackiej, bo siebie ośmiesza a Nas stawia w zakłamanej roli 

Właśnie rozróżnienie dwóch skrajnych sposobów myślenia próbuję wytłumaczyć

Jedno to postrzeganie nas oczyma lewaków jako morderców żydów drugie to postrzeganie nas oczyma prawaków którzy w każdym tylko nie w nas widzą morderców 

Jak ktoś się nie zgadza z jednymi bądź drugimi jest dla nich zdrajcą

Fajnie, że się zgadzamy - również uważam, iż osoby takie jak Tokarczuk, Sapkowski, czy pewnie ktoś tam z drugiej strony powinny pozostawać w swoich sferach. Rozszerzać to można na aktorów (starszy Stuhr taaaki aktor...), sportowców nawet. Ja staram się to oddzielać, nie neguję wybitności pisarskiej, aktorskiej, sportowej takich osób, ale nie chcę czytać i słuchać ich wypowiedzi. Fajny przykład zresztą mamy teraz w kwestii Morey-Chiny, ładnie punktowani są LJ, Pop etc za wybiórczość w wypowiedziach politycznych.

Wydaje mi się, że "nasi" lewacy dość mocno czerpią jako ogół ideologiczny (broń Boże poszczególne jednostki, chodzi mi o szeroki nurt) z zachodnich. A tu w kwestii drugiej wojny światowej pojawia się dość duży problem. Niemcy mają oczywisty interes w wypaczaniu historii i rozmywaniu winy, a Amerykanie po prostu nie mają pojęcia o czym mówią i piszą od dziesiątek lat. Są znane dobre seriale i filmy: wspomniana Kompania Braci, Pearl Harbor, czy coś co mnie kilka lat temu najbardziej poruszyło - taki film z S.McQueenem "Wielka Ucieczka", o przetrzymywanych w obozie jenieckim w Niemczech Anglikach i Amerykanach i "potwornej zbrodni" zabicia ich za masową ucieczkę.

Oni mają za tragedię narodową Pearl Harbor, gdzie zginęło tyle ludzi co w Polsce ginęło codziennie przez 6 lat. Oni (wypaczenie, o swoich zbrodniach w Europie nie wspominają) w Kompanii Braci, czy wspomnianej Wielkiej Ucieczce pokazują swój obraz wojny - gdzie żołnierze walczyli nie na swoim terytorium, gdzie jeńcy ogólnie traktowani mieli być z szacunkiem, gdzie przestrzegana była konwencja genewska etc.

Nie rozumieją kwestii, iż w Polsce się wychodziło na ulicę i nie wracało po łapankach. Że w Polsce jak znaleziono u Ciebie Żyda, to nie traciło się tylko swojego życia, ale skazywało na śmierć swą rodzinę i całą kamienicę. Że w Polsce Gestapo torturowało złapanych w nieprawdopodobne sposoby. Czym jest wybór między zastrzeleniem kogoś, a byciem zastrzelonym, bądź zastrzeleniem Twoich najbliższych w przypadku odmowy. Czym było NKWD mające po wojnie po 90% w poszczególnych oddziałach Żydów i jak wiele owego antysemityzmu objawiało się w likwidowaniu skończonych sku*wieli z NKWD, owszem pochodzenia żydowskiego. Czym był antysemityzm ekonomiczny ideologii Dmowskiego i później ONR, a czym ginący później czołowi przedstawiciele ONR za... ukrywanie i ratowanie Żydów. Czym było systematyczne masowe mordowanie Żydów przez Niemców, obecnych Litwinów, Ukraińców, przyzwolenie na to Francuzów, czy Szwedów, a czym pojedyncze morderstwa, obecne w każdej grupie społecznej i nacji. Czym była przemilczana przez zachód policja żydowska, której wielu członków przeżyło mając na rękach krew dziesiątek tysięcy Żydów i zakrwawione pieniądze, na których budowali swą pozycję po wojnie. Dziesiątki tysięcy niemieckich polityków po wojnie, najgorszych zbrodniarzy wojennych, rozwój przemysłu niemieckiego choćby aptekarskiego, naukowcy naziści w USA...

Ogólnie jednym słowem gówno wiedzą tak naprawdę o tej tematyce, obraz wojny to dla nich żołnierze walczący gdzieś za oceanem. Nie wiedzą co to wojna na terenie własnego państwa, o tematyce antysemityzmu też gówno wiedzą, zapominając o realiach pierwszej połowy XX wieku (aż się prosi o tekst ,,a u Was biją murzynów").

I wku*wia mnie niemożliwie, że wyszukiwane są jakieś pojedyncze możliwe pogromy i egzekucje Żydów, które były normalnością, straszną ale normalnością w całej historii świata, że część "Polaków" pieści się pod szmatę Grossa (nie panie Gross, jak pan chce tak to traktować, to najwięcej Żydów zabili właśnie w 2 wojnie Żydzi), przy takiej a nie innej narracji na świecie. Kij z tym, że te drzewka izraelskie pokazują komu ocaleni zawdzięczają życie, kij z tym, że były w Polsce oficjalne wyroki śmierci na szmalcowników wydających Żydów, kij z tym, że ci uciemiężeni Żydzi w tej antysemickiej Polsce żyli dziwnym trafem przed wojną w ogromnej liczbie i traktowało ją jak swoją ojczyznę.

Narracja na świecie jest taka, a nie inna i płaszczenie się wbrew historii - czyli wyszukiwanie jednostkowych rzeczy, zamiast ewidentnego ogółu, które wielu lewaków uprawia po prostu boli. Tak jak bolał Borusewicz śpiewający z banderowcami na majdanie "od Donu po San". 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, josephnba napisał:

W wielu ukraińskich wsiach wiszą proporce bandery

Nie na wszystko mamy wpływ i nie każdy (podobnie my) nie potrafi przyznać że to co robił było źle 

Chyba takich truizmów ci tłumaczyć nie powinienem

Nie miałem cię za prawicowego dewota w stylu tego Capa kcp 

Już pomijam że nie ustosunkowała się do wpisu a głupio próbowałeś zabłysnąć 

Flaga bandery na wsi i pomnik ludobojcy pod europarlamentem to chyba miejsca nie za bardzo do porownania?:)

Ustosunkowalem sie poprzez kontrprzyklad. Jest nawet takie powiedzenie ze historie pisza zwyciezcy. Jak myslisz, wzielo sie stad ze zwyciezcy dokonywali samobiczowania po kazdym tryumfie? 

Unikanie odpowiedzialnosci bardzo sie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi