Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Hoolifan napisał:

Czyli tak... Korwin kilkukrotnie stawał na czele konserwatywno-liberalnego ugrupowania, które zazwyczaj sam zakładał, jednak winą za niepowodzenia i rozstania z nimi w atmosferze mniejszego lub większego skandalu należy za każdym razem młodych, łasych na stołki działaczy?

Z tego co czytałem to rozpad KNP to akurat Żółtek, który się dostał do Eurosejmu i mu odjebało. Młodszy od Korwina, ale czy młody? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hoolifan napisał:

Czyli tak... Korwin kilkukrotnie stawał na czele konserwatywno-liberalnego ugrupowania, które zazwyczaj sam zakładał, jednak winą za niepowodzenia i rozstania z nimi w atmosferze mniejszego lub większego skandaluobarczać należy za każdym razem młodych, łasych na stołki działaczy?

i co cie w tym tak dziwi,somebody? a malo to razy w dziejach ludzkosci urazona duma/ambicja byly przyczynami niepowodzen (jak tu),ba,tragedii decydujacych o losach pokolen?! pewne rzeczy sa niezmienne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nawet nie wiesz Józek jak małostkowo wygląda te Twoje wrzucanie sympatyków Konfy do jednego worka.

Tbh - robi dokładnie to samo (tylko na mniejszą skalę!) co najbardziej rozpoznawalny polityk ugrupowania, które wg niektórych forumowiczów ma 3/4 z top-5 merytorycznych osób w nadchodzącej kadencji sejmu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cardi napisał:

Z tego co czytałem to rozpad KNP to akurat Żółtek, który się dostał do Eurosejmu i mu odjebało. Młodszy od Korwina, ale czy młody? :) 

zoltek to karierowicz i len smierdzacy. jego polityczna aktywnosc [jak juz dostal mandat] byla praktycznie zerowa...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Tbh - robi dokładnie to samo (tylko na mniejszą skalę!) co najbardziej rozpoznawalny polityk ugrupowania, które wg niektórych forumowiczów ma 3/4 z top-5 merytorycznych osób w nadchodzącej kadencji sejmu :) 

Wiesz, ja z całego sejmu nie wiem czy dałbym radę wybrać dziesięciu, o których mógłbym na stówę powiedzieć - o, ten to ma łeb wie co mówi, a do tego ma czyste intencje i budzi moje zaufanie - więc mnie wcale nie dziwi, że w 2019 retoryka JKM znajduje swoich zwolenników,  zwłaszcza wśród ludzi, którzy od dawna już rzygają tym całym establiszmentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nawet nie wiesz Józek jak małostkowo wygląda te Twoje wrzucanie sympatyków Konfy do jednego worka. Ja na przykład nie za bardzo jestem fanem agresywnej retoryki JKM czy Brauna oraz wstyd mi za tych wszystkich łysych patoli wykrzykujących hasła antysemickie na protestach.  Natomiast nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale z tych 1.2mln wyborców można też znaleźć zwykłych, normalnych ludzi jak na przykład moją matulkę, która dzięki medycynie pozafarmakologicznej wyleczyła się z RZS,  bardzo ciężkiej choroby, która niby jest nieuleczalna, a nie dowiedziała by się o tym gdyby nie ludzie popierający Konfe. Więc możesz sobie generalnie pisać, że wchodzisz tutaj dla beki i w ogóle, ale na Twoim miejscu założyłbym twitterka - tam z tym Twoim kwiecistym stylem pozbawionym wątpliwości mógłbyś odnieść prawdziwy sukces. Na miarę Białołęki, ale jednak.

hubert czerniak?! - duzo zdrowia dla mamy!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Wiesz, ja z całego sejmu nie wiem czy dałbym radę wybrać dziesięciu, o których mógłbym na stówę powiedzieć - o, ten to ma łeb wie co mówi, a do tego ma czyste intencje i budzi moje zaufanie - więc mnie wcale nie dziwi, że w 2019 retoryka JKM znajduje swoich zwolenników,  zwłaszcza wśród ludzi, którzy od dawna już rzygają tym całym establiszmentem.

Nie wiem czy partia, która najwięcej mówi o 'establiszmencie' jest dobrym remedium dla osób rzygających 'establiszmentem'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Korwin to już jest tylko ze względu na kasę. Co by nie mówić on i jego szeroko rozumiana rodzina łoży kupę hajsu na promocje tego projektu. Stąd też pewnie te zawirowania przy późniejszych zwrotach i podziałach.

Ogólnie to sądzę, że Korwin jest już kulą u nogi. Nie zliczę osób, które powiedziały mi, że ze względu na Korwina nie poprą tej partii. Oczywiście są to głównie kobiety i nie ma co się dziwić ogromnej dysproporcji w głosach na partie ze względu na płeć. Partia jawi się mocno szowinistycznie.

Sam jestem bardziej pro-Ruch Narodowy w tym teamie, ale wolnościowe skrzydło doczekało się wielu znakomitych postaci jak chociażby wspomniany Mentzen. Korwina niestety trzeba chować do szafy, a potem świecić oczami po jego wypowiedziach.

Niech już dziadek idzie na emeryturę. Swoje zrobił i zarobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Nie wiem czy partia, która najwięcej mówi o 'establiszmencie' jest dobrym remedium dla osób rzygających 'establiszmentem'.

ja też nie wiem, tak jak pisał @Cardi chyba, jak Konfa da dupy to nikt po niej nie zapłacze, ja nie jestem jakoś specjalnie wczuty w politykę, wystarczy, że mam ojczulka wyznawcę TVN, to wystarczająco ryje mi banie, raczej obserwuje z boku

5 minut temu, kcp78 napisał:

hubert czerniak?! - duzo zdrowia dla mamy!...

to ironia? hejt na tego typu metody jest tak ogromny, że wolę nie ujawniać szczegółów, a serio to nie za bardzo znam te nazwiska, musiałbym spytać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga,jak ktos mowi,ze nie zaglosuje na partie,bo nie podoba jej sie sposob narracji prowadzony przez czlonka 'x' [tu mozna wpisac dowolne nazwisko] danej formacji politycznej,to niezbyt dobrze swiadczy to o madrosci takiej osoby. wyborcy powinni glosowac na reprezentowane przez poszczegolne formacje idde ['programy'],a nie na 'kolory krawatow'; do kazdego mozna sie o cos przypierdolic,czyz nie?!...

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 

to ironia? hejt na tego typu metody jest tak ogromny, że wolę nie ujawniać szczegółów, a serio to nie za bardzo znam te nazwiska, musiałbym spytać ;]

zwazywszy na fakt,ze jestem na grupie czerniaka na fb,to...raczej nie sadze :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kcp78 napisał:

zwazywszy na fakt,ze jestem na grupie czerniaka na fb,to...raczej nie sadze :)...

jest duże prawdopodobieństwo, że to min. właśnie Pan Czerniak, nazwisko obiło mi się o uszy, ale stronię od konkretów, matulka co jakiś czas próbuje mi pokazywać różne filmiki na YT czy FB, ale to mnie nudzi, biorę suply, które mi daje i na tym kończy się moje głębsze zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, quevas napisał:
15 godzin temu, RappaR napisał:

 

czyli : nie ma

git

Nie ma. DLatego też inteligentni ludzie nauki, w opozycji do katoli i idiotów. obecność duszy negują. 

8 godzin temu, kcp78 napisał:

swoja droga,jak ktos mowi,ze nie zaglosuje na partie,bo nie podoba jej sie sposob narracji prowadzony przez czlonka 'x' [tu mozna wpisac dowolne nazwisko] danej formacji politycznej,to niezbyt dobrze swiadczy to o madrosci takiej osoby. wyborcy powinni glosowac na reprezentowane przez poszczegolne formacje idde ['programy'],a nie na 'kolory krawatow'; do kazdego mozna sie o cos przypierdolic,czyz nie?!...

9 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Dla mnie idiotą jest osoba, która głosuje na "idee", "programy". To jest coś nierealnego, pewien abstrakt. Ludzie są realni i prawdziwi, wszystkie działania danej partii po wygranej będą realizowane przez te jednostki, nie przez jakiś ciąg znaków na wyświetlany Ci na ekranie monitora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kcp78 napisał:

i co cie w tym tak dziwi,somebody? a malo to razy w dziejach ludzkosci urazona duma/ambicja byly przyczynami niepowodzen (jak tu),ba,tragedii decydujacych o losach pokolen?! pewne rzeczy sa niezmienne...

No dziwi mnie to, że w żadnej konfiguracji Korwin nie jest winny rozpadowi swojego ugrupowania/słabemu wynikowi w wyborach. Zawsze winą obarczani są ludzie wokół niego, choć sam JKM raz za razem strzela sobie w stopę niepotrzebnymi wypowiedziami.

Tak czy siak obecnie narodowcy i obóz wolnościowy skupiony wokół Korwina żyją w symbiozie i bardzo mnie to cieszy, bo brakowało mi na prawej stronie sceny politycznej ugrupowania prezentującego bardziej liberalne podejście do spraw gospodarczych. Korwin daje temu ugrupowaniu twarz i zapewnia rozgłos, a młodsi działacze stają do debat i skutecznie punktują przedstawicieli ugrupowań. Tak długo jak uda się utrzymać Konfederację w obecnym kształcie, tak też powinni oni powiększać, a nie tracić elektorat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Dla mnie idiotą jest osoba, która głosuje na "idee", "programy". To jest coś nierealnego, pewien abstrakt. Ludzie są realni i prawdziwi, wszystkie działania danej partii po wygranej będą realizowane przez te jednostki, nie przez jakiś ciąg znaków na wyświetlany Ci na ekranie monitora.

Jakie cele zrealizuje Kazimierz Choma nowy posel PiS poza celami Jarosława? Załatwi chociaż parking w swojej gminie? Jak realny i nieabstrakcyjny będzie wpływ pana Kazimierza na partię rządzącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Jakie cele zrealizuje Kazimierz Choma nowy posel PiS poza celami Jarosława? Załatwi chociaż parking w swojej gminie? Jak realny i nieabstrakcyjny będzie wpływ pana Kazimierza na partię rządzącą?

Czyli będzie się słuchał Kaczyńskiego, a nie programu partii. Dobrze, potwierdzasz moją tezę.

 

Byleby wprowadzał więcej socjalizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.