Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Sebastian napisał:

Jeszcze tylko Quevas na prezydenta... Ale w sumie PiS się cieszy, że ona weszła bo z jej cyrków teraz TVP zrobi sobie komiczny odcinek cykliczny. 

Ciekaw jestem czym lewica chciałaby przelicytować PiS. Już w tej chwili Polska jest najbardziej socjalistycznym krajem świata:

http://inequalityindex.org/

Nie nie i jeszcze raz nie. 

I następny. Niskie podatki wcale nie oznaczają niższych wpływów do budżetu. Najważniejsze jest stworzenie sytuacji w której wszyscy płacą podatki. Żadnych dochodowych - tylko obrotowy. 

Socjalnym nie socjalistycznym, a to drobna różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RappaR napisał:

Będziesz musiał robić na zysk dla właściciela i oszczędzać na prawnika, który będzie walczył o, by ubezpieczyciel wypłacił Ci pieniądze(taniej wydać na dział prawny dla firmy prywatnej niż faktycznie płacić ubezpieczenia)/

Czyli dokładnie tak jak teraz. "zysk" "właściciel" przeznacza na ratowanie trupa emerytalnego czy inne programy dla beneficjentów socjalu.

11 godzin temu, fluber napisał:

No czytam:

Czy jak mam ubezpieczenie zdrowotne w USA za pięćset dolarów to z głowy?

Niestety nie. Choćby nie wiem co, do chorowania w USA trzeba zawsze dopłacać, mimo posiadanego ubezpieczenia.

Czyli dokładnie jak u nas, dopóki kaszlesz to w sumie spoko, jak urodzi Ci się chore dziecko to mimo "darmowej" :D służby zdrowia i tak zaczynasz kolekcjonować plastikowe nakrętki albo latasz z puszką po marketach i festiwalach szukając ludzi dobrej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

 

No czytam:

Czy jak mam ubezpieczenie zdrowotne w USA za pięćset dolarów to z głowy?

Niestety nie. Choćby nie wiem co, do chorowania w USA trzeba zawsze dopłacać, mimo posiadanego ubezpieczenia.

Czyli dokładnie jak u nas, dopóki kaszlesz to w sumie spoko, jak urodzi Ci się chore dziecko to mimo "darmowej" :D służby zdrowia i tak zaczynasz kolekcjonować plastikowe nakrętki albo latasz z puszką po marketach i festiwalach szukając ludzi dobrej woli.

W polsce masz 500 dolarow miesiecznie skladki zdrowotnej?

I w usa jak kaszlesz to tez doplacasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

465zł dla 6000 brutto nie licząc ubezpieczenia chorobowego.

Czyli duzo mniej i bez doplat do podstawowych uslug.

Generalnie twoj poziom fanatyzmu jest przerazajacy. Pokazujemy ci ze to co mowisz nie dziala na konkretnym przykladzie. A ty twierdzisz ze dziala. Bo korwin tak mowi. Wiec fakty sa niewazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czyli duzo mniej i bez doplat do podstawowych uslug.

Generalnie twoj poziom fanatyzmu jest przerazajacy. Pokazujemy ci ze to co mowisz nie dziala na konkretnym przykladzie. A ty twierdzisz ze dziala. Bo korwin tak mowi. Wiec fakty sa niewazne

Zbijasz tak wszystkie krytyczne uwagi na jedynie słuszną opcję :) Poza tym gdzie Korwin mówi, że ubezpieczenia zdrowotne w USA działają? To ty się na nie powołałeś, a teraz wkładasz mi w usta, że je zachwalam :D Poziom twoich manipulacji jest przerażający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Zbijasz tak wszystkie krytyczne uwagi na jedynie słuszną opcję :) Poza tym gdzie Korwin mówi, że ubezpieczenia zdrowotne w USA działają? To ty się na nie powołałeś, a teraz wkładasz mi w usta, że je zachwalam :D Poziom twoich manipulacji jest przerażający.

Chcesz wprowadzic w polsce system ktory obowiazuje w usa czy nie chcesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To co miales na mysli piszac wczoraj ze mozna to zrobic prosto a dzis nie wiesz jak?

System z usa jest naturalna konsekwencja twoich pomyslow. Kapitalizm w czystej postaci

Pokaż mi gdzie napisałem, że system opieki zdrowotnej ma być w pełni prywatny? Pisałem o redukcji kosztów (w tym zatrudnienia w tym obszarze, bo to chyba tutaj odczytałeś "zredukować" jako "zlikwidować"), jak już tak odnosisz się do Korwina i korwinizmów to dlaczego odniosłeś moje słowa do USA, a nie Singapuru, na który powoływała się Konfederacja w kampanii wyborczej? Pewnie dlatego, że na przykładzie USA łatwiej doprowadzić argumenty do absurdu, wszak w USA jest drożej mimo większych nakładów na służbę zdrowia, w Singapurze dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Cardi napisał:

465zł dla 6000 brutto nie licząc ubezpieczenia chorobowego.

 

17 minut temu, Cardi napisał:

 to dlaczego odniosłeś moje słowa do USA, a nie Singapuru

W Singapurze OBOWIĄZKOWA składka zdrowotna jest wyższa niż w Polsce. Nieopatrznie zrozumiałem, że chcesz ją obniżyć, a nie podnosić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cardi napisał:

Pokaż mi gdzie napisałem, że system opieki zdrowotnej ma być w pełni prywatny? Pisałem o redukcji kosztów (w tym zatrudnienia w tym obszarze, bo to chyba tutaj odczytałeś "zredukować" jako "zlikwidować"), jak już tak odnosisz się do Korwina i korwinizmów to dlaczego odniosłeś moje słowa do USA, a nie Singapuru, na który powoływała się Konfederacja w kampanii wyborczej? Pewnie dlatego, że na przykładzie USA łatwiej doprowadzić argumenty do absurdu, wszak w USA jest drożej mimo większych nakładów na służbę zdrowia, w Singapurze dokładnie odwrotnie.

Bo Singapur jest najmniej wolnorynkowym systemem na świecie, znacznie mniej od polskiego?

Popierając singapurski system przyznajesz, że kapitalizm nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptak napisał:

Socjalnym nie socjalistycznym, a to drobna różnica. 

Polska pod rządami PiSu jest krajem socjalistycznym:

- największy socjal na świecie

- promowanie sprawiedliwości społecznej o której Kaczyński cały czas gadał w kampanii.

- wykupowanie banków i zwiększanie wpływu sektora państwowego na gospodarkę

To nie jest nic innego tylko socjalizm. To, że PiS nazywa się prawicą nie znaczy, że nią jest. Jak owiniesz gówno w sreberko to nie będzie cukierkiem, tylko gównem owiniętym w sreberko. No chyba, że jesteś muchą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

 

W Singapurze OBOWIĄZKOWA składka zdrowotna jest wyższa niż w Polsce. Nieopatrznie zrozumiałem, że chcesz ją obniżyć, a nie podnosić:)

6-9,5% w zależności od wieku vs. 7,77% w Polsce. Powiedziałbym że całkiem porównywalnie, wydatki z PKB są mniejsze lub co najmniej porównywalne. Utrzymanie poziomu wydatków w zamian za poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia? W sumie spoko, czy nie?

2 minuty temu, RappaR napisał:

Bo Singapur jest najmniej wolnorynkowym systemem na świecie, znacznie mniej od polskiego?

Popierając singapurski system przyznajesz, że kapitalizm nie działa :)

Jak widać po Singapurze może działać w symbiozie z elementami socjalnymi, problem w tym, że tam takie połączenie działa, a u nas nie. Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.