Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Lucas napisał:

Jest mniej stabilnie, ale dzieki temu nie mamy władzy tylko jednego ugrupowania i trzeba się dogadywac przy poszczegolnych ustawach etc.

Np. poprzemy waszą ustawę jak dacie kasę na to coś gdzie my mamy stanowiska - nie jestem pewien czy to lepsze.

Mozna sobie porównać demokratyczny angielski burdel wokół brexitu i niedemokratyczne chiny które robią co postanowią.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, polskignom napisał:

Nie wiem co mnie bardziej dziwi. Ze ktos tu wierzy w opozycje, czy jednak kibicuje, zeby w Polsce byl calkowity paraliz...

Mnie najbardziej śmieszy, że zadeklarowani reprezentanci lewicy tutaj tak bardzo chcieliby tej Konfederacji w rządzie.

LOL.

Dla wszystkich Antypisów, na dobry początek tygodnia:

Znalezione obrazy dla zapytania jarosław kaczyńśki ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w regionie jest jedno miasto propisowskie. Nie ma nic wspólnego z regionem historycznie, geograficznie, kulturowo, ale jest. W całym regionie wygrała KO, PiS i Lewicą tyle samo, ale z 9 mandatów PiS ma 4, KO 3 a Lewica 2. Bo jedno miasto z wysokim poparciem dla PiS zmienia wszystko.

Co do rozkradania państwa. PiS pokazał PSL, że są amatorami w obsadzaniu stanowisk i dojeniu państwa na potęgę

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Mozna sobie porównać demokratyczny angielski burdel wokół brexitu i niedemokratyczne chiny które robią co postanowią.

Duzo bardziej wolalbym żyć w tym w UK, gdzie jest burdel niz w Chinach, gdzie nie mozna bezpiecznie wyrażać swojego zdania.

Państwa są dla obywateli, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Duzo bardziej wolalbym żyć w tym w UK, gdzie jest burdel niz w Chinach, gdzie nie mozna bezpiecznie wyrażać swojego zdania.

Państwa są dla obywateli, a nie odwrotnie.

Teraz byś wolał, poczekaj 50 lat,

Polska za I RP też miała dużo swobód i samorządów - magnateria, a później rozebrali nas Ci co byli bardziej jednomyslni i mniej samorzadni a bardziej centralni

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Gwarantuję Ci, że na pewno nie cieszy michy teraz tak jak przedstawiasz. 

Nie tego oczekiwali plus jeszcze utrata Senatu.

Mnie nie interesują łzy radości Pisów.

Mnie interesują łzy smutku Antypisów.

Jestem z Warszawy. Nienawidzę wszystkich.

ELO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pierdo..sz? Jakie swobody jaki samorząd? Po prostu słaba władza centralna, silne jednostki (magnaci) dbające tylko o własne interesy. Brak czegoś takiego jak naród ułatwiał rozpad wielokulturowego państwa.

Mnie cieszy klęska KO. Fałszywe mendy bez kręgosłupa moralnego

p.s.z Warszawy czy słoik (Warszawa to meldunek przodków przed 1930 😉)

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ptak napisał:

Co Ty pierdo..sz? Jakie swobody jaki samorząd? Po prostu słaba władza centralna, silne jednostki (magnaci) dbające tylko o własne interesy.

Przeciez o tym mówie, silne samorzady i słabe centrum - to według wielu wysoce demokratyczne bo samorzady wiedza lepiej czego potrzebuja niz władza centralna, a to czy samorząd jest jednym człowiekiem/rodziną czy miejscową kliką to niewiele zmienia.

Dla mnie powinno być tak ze wygrana partia bierze wszystko, nawet jeśli wygra o 1%.

Całkiem przypadkiem w USA wygrani biorą wszystko (z innych powodów)  i jest ok

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Demokracja to wola większości z poszanowaniem mniejszości, a nie zwycięzca bierze wszystko. Dlatego JOWy prowadzące do duopolu to rak.

Chodzi o to zeby nie było zgniłych kompromisów miedzy partiami bo to tylko koszty i bałagan.

W USA są dwie siły i raz jedna raz druga.

W anglii sił jest wiele i obecnie mamy burdel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

 Szkoda tylko że PSL nie potrafi zdechnąć.

 

PSL ma wazną zaletę, od lat prawie gwarantuje nam stabilne rzady stajac sie koalicjantem - jest za to wyszydzany ale stabilnośc jest lepsza od brak ustabilności.

No i sama partia to modelowa demokracja, tam sie zmieniaja liderzy, w PO czy PIS liderzy są liderami tak długo aż umrą, lub nie pójdą na lepszy stołek

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.