Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Cardi napisał:

Wlasnie słuchałem Bosaka i w tej kwestii się nic nie zmienia. Teraz mieli koło parlamentarne (koło to chyba 3-14 posłów), teraz wciąż będzie koło, a nie klub. Tylko to koło będzie z wyborów, a nie z transferów.

To się nie doczekasz. Tak jak ci, którzy czekali na sojusz "siła złego na jednego" i KO PSL Lewusów i Konfederację przeciwko PiS. Nie kumasz/kumacie, że Konfederacja nie musi się z nikim wiązać w sejmie, wystarczy punktować i prawo i lewo proponując na konferencjach i w programach TV alternatywne rozwiązania. No i schować Korwina.

 

Podoba mi się ten twój romantyczny obraz konfederacji

Taki trochę naiwny ale optymizm jednak

Przykro mi będzie patrzeć na twój płacz kiedy zrozumiesz jak wygląda robienie polityki i jak mało warte są slogany po wyborach a jak jeszcze mniej warta jest opinia "wyborców"

Kasa misiu kasa a ciepła posadzka w sejmowej ławie jest ważniejsza niż Sz.P. Cardi marzący o rewolucji i zmianie ustroju przez ludzi na których zagłosował 

Konfederacja to będzie drugi Kukiz

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Wlasnie słuchałem Bosaka i w tej kwestii się nic nie zmienia. Teraz mieli koło parlamentarne (koło to chyba 3-14 posłów), teraz wciąż będzie koło, a nie klub. Tylko to koło będzie z wyborów, a nie z transferów.

To się nie doczekasz. Tak jak ci, którzy czekali na sojusz "siła złego na jednego" i KO PSL Lewusów i Konfederację przeciwko PiS. Nie kumasz/kumacie, że Konfederacja nie musi się z nikim wiązać w sejmie, wystarczy punktować i prawo i lewo proponując na konferencjach i w programach TV alternatywne rozwiązania. No i schować Korwina.

 

 

59 minut temu, Hoolifan napisał:

Znaczy no... Konfederacja to nie jest zbyt stabilny podmiot, bo jednak Korwin i narodowcy, to nie są ludzie z tej samej bajki, więc ja byłbym ostrożny z tymi deklaracjami o braku ewentualnych transferów do innych ugrupowań. Tak czy siak wydaje się to na teraz mało prawdopodobne i prędzej spodziewałbym się podzielenia koła na dwa obozy, niż dołączenia do PiSu. Taki ruch to jednak ogromne ryzyko i bilet w jedną stronę :)

jak by weszli do koalicji z pisem to by ich zaraz nie było, co nie zmienia faktu że tak jak napisał @Hoolifan ta grupa nie jest specjalnie jednorodna, plus oni nawet w swoim gronie lubią się pokłócić więc i tak duża szansa, ku rozczarowaniu Josepha :P że nied otrwają do końca kadencji w takim składzie

53 minuty temu, Lucas napisał:

Tam liczy kraj jako  caly okręg chyba, wiec nie wiadomo. PiS powinien miec w przedziale 227 - 232, konferencja mandatowa oficjalna chyba o 21, ale PiS juz ujebał Senat, wiec mam duzo lepszy nastroj niz w momencie wychodzenia z narodowego wczoraj.

ten senat to powinno się uje... ogólnie bo nie jest do niczego potrzebny, niby ta opzycja chciałą go wyrwać ale powiedzmy sobie szczeże żeby tam coś zdziałać to pewnie by im zapału starczyło na kilka miechów a później byłaby już zwykła destrukcja i pis miałby na kogo zwalać, ze tylko opóźniają prace legislacyjne i podobne pierdoły 

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Świetna frekwencja powinna być odnotowana jako święto Polaków, demokracji, społeczeństwa obywatelskiego. A ja czytam, że to jego koniec, powrót do PRL-u. Maski kolejny raz opadają. Chodzi jak zawsze o to, że mają wygrywać tylko ci namaszczeni przez Michnika. 

akurat w michnika to już nawet czytelnicy wybiórczej nie wierzą, to taka ikona cuś a la bolesław, gada coraz większe farmazony z których bardziej można się ponabijać niż traktować poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

 

Konfederacja to będzie drugi Kukiz

No bez przesady. Zjeby po całości,ale w przeciwieństwie do Kukiza nie mówili, że jak zostanie politykiem to można napluć mu w twarz i nazwać szmatą, że są antysystemowi (a nie, podobno są) że nie chcą pieniędzy bo nie są partią a jednak je brali.

Przecież GW i TVN wykupił cały zapas maści do wiadomo czego w Warszawie i okolicach. Oni są równie żałośni jak Trump w sprawie "sankcji" wobec Turcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyniki z 99,5% komisji przeliczone dla każdego okręgu:
PiS: 236
KO: 134
SLD: 48
PSL: 30
Konfederacja: 11
MN: 1

No cóż, jednak bez sensacji, ale i tak jest lepiej niz myslalem.

Cytat

Okręg PIS KO SLD PSL KON MN
Nr 1 [Legnica] 6 3 2 1 0 0
Nr 2 [Wałbrzych] 4 3 1 0 0 0
Nr 3 [Wrocław] 5 5 2 1 1 0
Nr 4 [Bydgoszcz] 5 4 2 1 0 0
Nr 5 [Toruń] 6 4 2 1 0 0
Nr 6 [Lublin] 9 3 1 1 1 0
Nr 7 [Chełm] 8 2 1 1 0 0
Nr 8 [Zielona Góra] 4 4 2 1 1 0
Nr 9 [Łódź] 4 4 2 0 0 0
Nr 10 [Piotrków Trybunalski] 6 1 1 1 0 0
Nr 11 [Sieradz] 7 3 1 1 0 0
Nr 12 [Kraków] 6 2 0 0 0 0
Nr 13 [Kraków] 6 4 2 1 1 0
Nr 14 [Nowy Sącz] 8 1 0 1 0 0
Nr 15 [Tarnów] 7 1 0 1 0 0
Nr 16 [Płock] 6 2 1 1 0 0
Nr 17 [Radom] 6 2 0 1 0 0
Nr 18 [Siedlce] 9 2 0 1 0 0
Nr 19 [Warszawa] 6 9 3 1 1 0
Nr 20 [Warszawa] 6 4 1 1 0 0
Nr 21 [Opole] 5 4 1 1 0 1
Nr 22 [Krosno] 8 2 0 1 0 0
Nr 23 [Rzeszów] 10 2 1 1 1 0
Nr 24 [Białystok] 8 3 1 1 1 0
Nr 25 [Gdańsk] 4 6 1 0 1 0
Nr 26 [Słupsk] 6 5 1 1 1 0
Nr 27 [Bielsko-biała] 5 3 1 0 0 0
Nr 28 [Częstochowa] 4 2 1 0 0 0
Nr 29 [Katowice] 4 4 1 0 0 0
Nr 30 [Bielsko-biała] 5 3 1 0 0 0
Nr 31 [Katowice] 5 5 1 0 1 0
Nr 32 [Katowice] 4 3 2 0 0 0
Nr 33 [Kielce] 10 3 1 1 1 0
Nr 34 [Elbląg] 4 2 1 1 0 0
Nr 35 [Olsztyn] 5 3 1 1 0 0
Nr 36 [Kalisz] 6 3 2 1 0 0
Nr 37 [Konin] 5 2 1 1 0 0
Nr 38 [Piła] 4 3 1 1 0 0
Nr 39 [Poznań] 3 5 2 0 0 0
Nr 40 [Koszalin] 3 3 1 1 0 0
Nr 41 [Szczecin] 4 5 2 1 0 0
SUMA 236 134 48 30 11 1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

No cóż, jednak bez sensacji, ale i tak jest lepiej niz myslalem.

 

troszku szkoda bo myślałem że będzie bliżej 230 ale są pozytywy piotrowicz uje... to samo radziwilllll :) czyli czasem niby bezmyślny elektorat trochę przemyśli sprawę

 

PS jak to z tym senatem na wp piszą że niby opozycja go wygarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Opozycja wygrala juz Senat :) 

no to git, ciekawe tylko czy pisowi nie uda się wyciągnąć tych 2/3 kolesi, szanse niewielkie ale pewnie będą próbować. Choć tak jak pisałem stronę wcześniej, teraz będą mieli na kogo zwalać za jakieś niepowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Prawilnie przypominam, ze jebać D'Hondta, ale no i tak duzo optymistyczniej podchodzę do politycznej rzeczywistości niż kilkanaście godzin temu :)

Oby opozycja nie przydzbaniła, bo kto wie, moze uda sie odbić Pałac Prezydencki w maju i wtedy sejm vs senat&prezydent.

Nie wiem co mnie bardziej dziwi. Ze ktos tu wierzy w opozycje, czy jednak kibicuje, zeby w Polsce byl calkowity paraliz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Nie wiem co mnie bardziej dziwi. Ze ktos tu wierzy w opozycje, czy jednak kibicuje, zeby w Polsce byl calkowity paraliz...

Duzo bardziej wole paraliz niz panstwo PiS :P 

Zwlaszcza panstwo PiS z poprzedniej kadencji, gdzie dostali D'Hondtowe turbo (Korwin i Lewica minimalnie pod progiem) i mieliśmy większość z sejmem i senatem w parlamencie, bez większości względem reprezentatywności. D'Hondt jest lepszy wzgledem sprawnosci rzadów, bo łatwiej o stabilny rząd, no ale Sainte-Lauge duzo lepiej oddaje reprezentatywnosc spoleczenstwa, bo nie ma takich ekstra punktów za wygraną.

Przy S-L byłoby:

PiS 202
KO 123
Lewica 59
PSL-Cookies 40
Konfederacja 35
MN 1

Takze PiS dalej wygralby wybory (co odzwierciedla preferencje wiekszosci glosujacych Polakow), ale nie mialby mozliwosci rządzenia samodzielnie i musialby szukac koalicjanta :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie wolalbys S-L, bo nie podoba Ci sie rozklad mandatow, jednoczesnie przyznajac, ze metoda S-L by skutkowala w wielu krajach przedterminowymi wyobrami, totalnym chaosem politycznym i brakiem reform. To mnie o tyle dziwi, ze ja jednak wole, zeby byly jakies rzady, bo lepszy nie moj program niz zaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucas napisał:

Duzo bardziej wole paraliz niz panstwo PiS :P 

Zwlaszcza panstwo PiS z poprzedniej kadencji, gdzie dostali D'Hondtowe turbo (Korwin i Lewica minimalnie pod progiem) i mieliśmy większość z sejmem i senatem w parlamencie, bez większości względem reprezentatywności. D'Hondt jest lepszy wzgledem sprawnosci rzadów, bo łatwiej o stabilny rząd, no ale Sainte-Lauge duzo lepiej oddaje reprezentatywnosc spoleczenstwa, bo nie ma takich ekstra punktów za wygraną.

Przy S-L byłoby:

PiS 202
KO 123
Lewica 59
PSL-Cookies 40
Konfederacja 35
MN 1

Takze PiS dalej wygralby wybory (co odzwierciedla preferencje wiekszosci glosujacych Polakow), ale nie mialby mozliwosci rządzenia samodzielnie i musialby szukac koalicjanta :P 

wiedzieli co robią, odpowiednio się do tego przygotowując 

 

Zimoch mówi że będzie głosem z Łodzi... to akurat się nie musi specjalnie narobić, w końcu jego głos jest ogólnie znany :P

 

uwielbiam jak na tvn się pocieszają, że Jarosław jednak nie taki uradowany no i że z Kidawą przegrał, choć powiedzmy otwarcie kopo to by wystawiło klocka którego wybiło z czajki i tenże  i tak by wygrał :) co mnie w sumie zawsze ciekawiło, z socjologicznego ptk widzenia, jaka transformacja zachodzi w sloikowym sposobie myślenia zaraz po przybyciu do stolycy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Przecież można się dogadać (wiadomo, że PO i Lewicą odpada) i rządzić Polską mając mniejszość, ale wtedy w teorii byłoby uczciwiej, bo Alfons z NIK czy marszałek lotnik byliby rozliczeni. Tak to mogą nasrać na prawo i nic im nie zrobisz. Na dodatek taka jest wola głosujących. A chyba na tym polega demokracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wtedy musisz szukać koalicjanta i to lepsze niz samodzielne rządy (jakiejkolwiek) partii.

PiS + PSL / PiS + Konfederacja daje większość

KO + Lewica + PSL + część Konfederacji daje większość

Jest mniej stabilnie, ale dzieki temu nie mamy władzy tylko jednego ugrupowania i trzeba się dogadywac przy poszczegolnych ustawach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Jesteś pewien? To nie jest takie proste. W Polsce jak dotąd to się ograniczało do (królował w tym PSL) tego, że wtedy rozkradano znacznie więcej pieniędzy na publicznych posadkach etc.

Tak, bo wtedy trudniej przepchnąć takie TVP jak dzisiejsze czy próby niszczenia konstytucji i sądów :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Jesteś pewien? To nie jest takie proste. W Polsce jak dotąd to się ograniczało do (królował w tym PSL) tego, że wtedy rozkradano znacznie więcej pieniędzy na publicznych posadkach etc.

to jest akurat patologia upaństwowienia rynku oraz brak rzetelnego trójpodziału władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.