Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Braveheart22 napisał:

No uzależnione są, ale od postpeerelowskiej czerwonej zarazy, którą trzeba jak najszybciej wypier... 

Oooo ciekawe, ale chyba tak sobie strzeliłeś, bo ktoś w radiu tak powiedział, albo Pani Danuta z ekranu telewizora wylała oderwany od realiów frazes. Czekam na Twojego posta z konkretnymi danymi - które osoby z imienia i nazwiska w sądach ? 

Zresztą jeśli dekomunizacją sądów zajmuje się Piotrowicz, to:

a) albo mamy do czynienia z czymś, co w kanony logiki nie da się zmieścić, gdy komunistyczny prokurator negatywnie weryfikuje SSN Zabłockiego, który ówcześnie był adwokatem broniący m.in. w procesach politycznych,

b) albo znaleźliśmy w jego osobie Konrada Wallenroda naszych czasów. 

 

Obawiam się, że nie odpiszesz, bo gdy przychodzi do konkretów powielacze pasków TVP pakują mordy w kubeł. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebastian napisał:

Zakładam, że nigdy firmy nie prowadziłeś, Twój wpis o tym świadczy. Giganci branży budowlanej jadą na marży kilkuprocentowej. Ja wiem, że Ty byś dom zbudował robotami a autostradę położył samolotem, ale na razie taka technika jest na świecie niedostępna. 

I zastanów się. Gdyby firmy rosły tak jak sobie wyobrażasz to czy PKB w wysokości 4% postrzegano by za sukces ? 

No nie, nie prowadzilem. Co nie zmienia faktu, ze chyba calkiem niezle sie odnajduje w realiach XXI w. i tego, w ktora strone swiat zmierza. I branza budowlana nie bedzie tu wyjatkiem, jakbys nie probowal z tego szydzic. Licze jednak, ze znajdziesz sposob, by byc nad kreska, gdy juz niskie koszty placy przestana byc najwiekszym argumentem. Bo bez wzgledu na to czy to zrobi ustawowo minimalna czy demografia, to i tak to bedzie dla Ciebie wyzwanie w stosunkowo krotkiej perspektywie czasowej. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lu- napisał:

Oooo ciekawe, ale chyba tak sobie strzeliłeś, bo ktoś w radiu tak powiedział, albo Pani Danuta z ekranu telewizora wylała oderwany od realiów frazes. Czekam na Twojego posta z konkretnymi danymi - które osoby z imienia i nazwiska w sądach ? 

Zresztą jeśli dekomunizacją sądów zajmuje się Piotrowicz, to:

a) albo mamy do czynienia z czymś, co w kanony logiki nie da się zmieścić, gdy komunistyczny prokurator negatywnie weryfikuje SSN Zabłockiego, który ówcześnie był adwokatem broniący m.in. w procesach politycznych. 

b) albo znaleźliśmy w jego osobie Konrada Wallenroda naszych czasów. 

 

Obawiam się, że nie odpiszesz, bo gdy przychodzi do konkretów powielacze pasków TVP pakują mordy w kubeł. 

Aha, że ktoś najeźdża na sądy to od razu pis, tvp itd. Haha

W radiu to może ty coś usłyszałeś (może wywiad z bolkiem? 🤔) albo poczytałeś pasek, ale z tvn. 

Akurat artykułów o działaniu sądów, o życiorysach orzekających trochę się pojawiało. Tylko, że pewnie od razu się rzucić, że to konserwatywne portale. Jak znajdę coś konkretnego, dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Braveheart22 napisał:

a ludzie z tamtej epoki (i ich dzieci itd) dalej rządzą sądami. 

Precz z komuną czerwony trollu. 

1. Ilu ich jest?

2. Dlaczego właściwie bycie sędzią czy milicjantem w takim 1985 roku było czymś złym? Sugerujesz, że wtedy nie było gwałtów, kradzieży i morderstw albo sporów cywilnych i każdy przedstawiciel państwowej instytucji zajmował się gnębieniem opozycji za roznoszenie ulotek? Co w takim razie z aktorami grającymi w PRLowskich filmach albo sportowcami? Czerwone k**** sławiące reżim? 

Oczywiście były przypadki osób, których udowodniono bycie c***em, ale dziwnym trafem dwa najgłośniejsze nazwiska są obecnie po ,,jasnej" stronie (Piotrowicz i Kryże). 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artlan napisał:

1. Ilu ich jest?

Takiej statystyki raczej nie ma, ale licząc tych, którzy jeszcze orzekają, często także członków ich rodzin czy wychowanków, to tak mało z pewnością ich nie jest. 

10 minut temu, Artlan napisał:

2. Dlaczego właściwie bycie sędzią czy milicjantem w takim 1985 roku było czymś złym? 

Bo wiązało się to ze współpracą z pzpr i moskwa. 

12 minut temu, Artlan napisał:

Co w takim razie z aktorami grającymi w PRLowskich filmach albo sportowcami? Czerwone k**** sławiące reżim? 

O jakich aktorach mówisz? O stuhrach i olbrychskich, którzy wielbią tamten ustrój? 

Co do sportowców to Kozakiewicz w moskwie pokazał jak wielbi komune. Z resztą piłkarze też nieraz opowiadali, jak to wyglądało za tamtych czasów, a co poniektórzy z przed nosa partyjnych działaczy, nawet uciekali ze zgrupowań na zachód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Jak znajdę coś konkretnego, dam znać. 

Czyli jak się spodziewałem, rzuciłeś frazesem, ale nie posiadając danych, których teraz będziesz dzielnie poszukiwać. No brawo.

Będę czekać z niecierpliwością. Jak już Ci się uda wskazać ich z imienia i nazwiska wraz z okolicznośiami potwierdzającymi ich PRL-owskość, podrzuć jeszcze proszę dane dotyczące rozpanoszenia się klanów rodzinnych w sądach (a priori zakładam, ze tych danych też na obecną chwilę nie masz). Tym niemniej myślę, że mi nie odpiszesz. 

Żeby nie było, sędziów-debili nie brakuje, to fakt, ale ustawowo nie da się zrobić z sędziów mądrzejszych ludzi, podobnie jak nie da się kolejną nowelizacją procedury przyspieszyć postępowań z zachowaniem elementarnych zasad sprawiedliwości. Po prostu trzeba mądrych sędziów, którzy potrafią zorganizować sobie wokandę i potrzeba podwyżek dla sekretarz, protokolantów, asystentów sędziego etc. 

Wracając do podstawowego wątku, wrzucanie całego środowiska starszych sędziów do jednego wora nie ma elementarnej racji bytu i jest najzwyczajniej w świecie obrzydliwe.

A tak w ogóle czysto hipotetycznie, jaki k.urwa wpływ może mieć stary dziadzio o facjacie orzecha włoskiego zasiadający w SN-ie na sprawy zwykłego Kowalskiego, który ze swoją kasacją / skargą kasacyjną do tego SNu nie ma możliwości dotrzeć? Mało tego, nawet największy sędzia-kutas będzie orzekał w SN w składzie trzyosobowym, więc i tak by został przegłosowany. 

Nie wiem ilu sędziów z czasów PRLu orzeka, pewnie niewielu. Pewnie też jakiś promil z nich ma na koncie wstydliwe orzeczenia. Wychodzi zatem, że mogłoby być ich dwóch lub trzech ludzi. PiS natomiast chce wyjebać wszystkich sędziów SN powyżej 65 roku życia. Metoda podobna do tej jakby chcieć zabić komara bombą atomową. Brawo. 

Ale hasło chwytliwe, bo sędziowie nie mają swoich mediów, poza tym zarabiają dużo lepiej niż Kowalski, więc są wdzięcznym środowiskiem, któremu można łatwo dopier.dolić.

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Bo wiązało się to ze współpracą z pzpr i moskwa. 

Jebłem 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Takiej statystyki raczej nie ma, ale licząc tych, którzy jeszcze orzekają, często także członków ich rodzin czy wychowanków, to tak mało z pewnością ich nie jest. 

Ale procentowo więcej niż w PiS czy mniej? 

Cytat

Bo wiązało się to ze współpracą z pzpr i moskwa. 

Sugerujesz, że gwałty, kradzieże i zabójstwa ścigano i karano ku chwale ZSRR?

Cytat

O jakich aktorach mówisz? O stuhrach i olbrychskich, którzy wielbią tamten ustrój? 

W jakim sensie ,,wielbią"? Jeżeli chodzi o kręcenie filmów to PRL akurat nie ma się czego wstydzić. 

Cytat

Co do sportowców to Kozakiewicz w moskwie pokazał jak wielbi komune. Z resztą piłkarze też nieraz opowiadali, jak to wyglądało za tamtych czasów, a co poniektórzy z przed nosa partyjnych działaczy, nawet uciekali ze zgrupowań na zachód. 

To dlaczego w przypadku innych grup chcesz stosować jakąś odpowiedzialność zbiorową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artlan napisał:

 Ale procentowo więcej niż w PiS czy mniej?

Myślę, że więcej. 

20 minut temu, Artlan napisał:

Sugerujesz, że gwałty, kradzieże i zabójstwa ścigano i karano ku chwale ZSRR?

Nie, ale prawda jest taka, że przeciwnicy partii nie mieli możliwości rozwoju zawodowego, więc orzekali ci, co byli blisko z partią. 

Jak już wymieniłeś te zbrodnie to ile mieliśmy i dalej mamy karygodnie niskich wyroków za duże przestępstwa? Albo co nie było dożywocia zamienionego na 25 lat, po czym dewianci wychodzili na wolność? 

20 minut temu, Artlan napisał:

W jakim sensie ,,wielbią"? Jeżeli chodzi o kręcenie filmów to PRL akurat nie ma się czego wstydzić.

Nie chodzi mi o ocenę tych filmów i aktorów tylko o to jakie ma poglądy, duża część tych aktorów (jako osoby prywatne). 

20 minut temu, Artlan napisał:

To dlaczego w przypadku innych grup chcesz stosować jakąś odpowiedzialność zbiorową? 

Jaką odpowiedzialność zbiorową? Ja mam zastrzeżenia do pracy sędziów, którzy wyraźnie kierują się swoimi poglądami politycznymi, a powinni być apolityczni. Natomiast dalej podtrzymuję, że z wszystkimi powiązanymi z ustrojem komunistycznym, trzeba się absolutnie pożegnać. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Mam zastrzeżenia do pracy sędziów, którzy wyraźnie kierują się swoimi poglądami politycznymi, a powinni być apolityczni.

Jeśli dobrze rozumiem, to masz pretensje do pracy sędziów, których nie jesteś w stanie zindywidualizować, ani wskazać konkretnych okoliczności wskazujących na "wadliwość" ich pracy? 

Dla mnie to wystarczy by dojść do wniosku, że sam nie wiesz o czym piszesz, a ja bez sensu straciłem kilkadziesiąt minut na walkę z fantasmagioriami urojonymi w Twojej głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lu- napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to masz pretensje do pracy sędziów, których nie jesteś w stanie zindywidualizować, ani wskazać konkretnych okoliczności wskazujących na "wadliwość" ich pracy? 

To wytłumacz co pewna grupa sędziów robi na naradzie partii politycznej, która na dodatek akurat w tamtym momencie nie ma władzy, a do takich sytuacji niestety dochodzi? Co omawiają strategię jak grać przeciwko partii rządzącej? 

W Polsce sędziów jest ok 10tys. Niestety nie jestem w stanie wskazać ilu z nich działa nie tak jak powinno, ilu ma brudną przeszłość (mogę tylko domniemywać, bazować na artykułach czy rozmowie z kimś lepiej zorientowanym), ale jedno jest pewne, tylko reforma tego systemu może uzdrowić sądownictwo, a za poprzednich rządów, w ogóle nie było mowy o czymś takim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Myślę, że więcej. 

Ryzykowna teza biorąc pod uwagę, że średnia wieku prominentnych polityków PiS jest wyższa niż średnia wieku sędziów. 

Cytat

Nie, ale prawda jest taka, że przeciwnicy partii nie mieli możliwości rozwoju zawodowego, więc orzekali ci, co byli blisko z partią. 

Jeżeli ktoś jawnie demonstrował swoją niechęć do partii to nawet w środowisku śmieciarzy nie miał łatwo. Myślisz, że taki Religa cokolwiek by osiągnął, gdyby był zajadłym opozycjonistą? Pewnie wylądowałby w jakiejś powiatowej przychodni. 

Cytat

Jak już wymieniłeś te zbrodnie to ile mieliśmy i dalej mamy karygodnie niskich wyroków za duże przestępstwa?

I która niby reforma PiS ma ten rzekomy problem rozwiązać? 

Cytat

co nie było dożywocia zamienionego na 25 lat, po czym dewianci wychodzili na wolność? 

Coś ci się popierdoliło. To posłowie (nie sędziowie) zamienili karę śmierci (nie dożywocie) na karę 25 lat uchwalając amnestię w 1989 roku. 

Cytat

Nie chodzi mi o ocenę tych filmów i aktorów tylko o to jakie ma poglądy, duża część tych aktorów (jako osoby prywatne). 

Ale pod jakimi względami ci aktorzy chwalą PRL? Pod względem politycznym, gospodarczym? 

Cytat

Jaką odpowiedzialność zbiorową? Ja mam zastrzeżenia do pracy sędziów, którzy wyraźnie kierują się swoimi poglądami politycznymi, a powinni być apolityczni. Natomiast dalej podtrzymuję, że z wszystkimi powiązanymi z ustrojem komunistycznym, trzeba się absolutnie pożegnać. 

W czasach rządów PO i SLD skazani zostali między innymi minister z PO, wiceminister z SLD, poseł z SLD, prezydent miasta z SLD oraz znany producent telewizyjny (cztery ostatnie przypadki to kary pozbawienia wolności). O karze za karykaturę Jezuska dla Urbana nawet nie wspominam. Jakich jeszcze dowodów na apolityczność potrzebujesz? Inna sprawa, że 99% spraw nie ma żadnego związku z polityką i politykami, więc dywagacje nad apolitycznością nie mają większego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cardi napisał:

Late Poll likely to come at 2AM according to

@tvp_info

#wybory2019

w sumie to tego mi najbardziej żal, tych mediów publicznych, pis się starał na wielu frontach zaprowadzić nową jakość ale tam im się udało nawet lepiej niż polskiej zjednoczonej partii robotniczej, to nie są słowa na wyrost bo jak ktoś porównał z dziennikiem tv przypominanym kiedyś na tvp historia, stąd ptk odniesienia dość świeży, to może spokojnie powiedzieć że takiej propagandy jak w wiadomościach tvp info to nawet tam nie było, to już musi być sukces sam w sobie :P jeszcze ten wypłosz parejro coś pierdzieli o cenzurowaniu jakiegoś marginalnego komitetu ... serio ludzie i taki pokurcz z takimi standardami, niby dziennikarz :P pracuje na państwowym wikcie, nóż się sam otwiera  

14 minut temu, Artlan napisał:

Ryzykowna teza biorąc pod uwagę, że średnia wieku prominentnych polityków PiS jest wyższa niż średnia wieku sędziów. 

Jeżeli ktoś jawnie demonstrował swoją niechęć do partii to nawet w środowisku śmieciarzy nie miał łatwo. Myślisz, że taki Religa cokolwiek by osiągnął, gdyby był zajadłym opozycjonistą? Pewnie wylądowałby w jakiejś powiatowej przychodni. 

I która niby reforma PiS ma ten rzekomy problem rozwiązać? 

Coś ci się popierdoliło. To posłowie (nie sędziowie) zamienili karę śmierci (nie dożywocie) na karę 25 lat uchwalając amnestię w 1989 roku. 

Ale pod jakimi względami ci aktorzy chwalą PRL? Pod względem politycznym, gospodarczym? 

W czasach rządów PO i SLD skazani zostali między innymi minister z PO, wiceminister z SLD, poseł z SLD, prezydent miasta z SLD oraz znany producent telewizyjny (cztery ostatnie przypadki to kary pozbawienia wolności). O karze za karykaturę Jezuska dla Urbana nawet nie wspominam. Jakich jeszcze dowodów na apolityczność potrzebujesz? Inna sprawa, że 99% spraw nie ma żadnego związku z polityką i politykami, więc dywagacje nad apolitycznością nie mają większego znaczenia. 

dekomunizacja 30 lat po, to tylko w Polsce może się wydarzyć, jeszcze w wykonaniu ziobry... serio dajmy spokój :)
 

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele się nie zmienia. Według sondażu late poll PiS ma dokładnie tyle samo poparcia, co wcześniej 43,6 proc. podobnie jak i Koalicja Obywatelska - 27,4 proc.; Nieco rośnie SLD - 12,4 proc. i PSL - 9,6 proc.; Konfederacja bez zmian 6,4 proc.

Według wcześniejszych wyników exit poll IPSOS dla TVN24. Prawo i Sprawiedliwość notowało 43,6 proc. Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4 proc., SLD 11,9 proc., PSL 9,6 proc., Konfederacja 6,4 proc. Inne komitety zdobyły 1,1 proc.

 

Czyli PiS +0,0% i +0 mandatów

KO +0,0% i +1 mandat 🤔

SLD +0,5% i +3 mandaty 🤔

PSL -0,5% i -4 mandaty 🤔

Konfederacja +0,0% i +0 mandatów

Pojebany ten system. Zdania nie zmieniam

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

Coś ci się popierdoliło. To posłowie (nie sędziowie) zamienili karę śmierci (nie dożywocie) na karę 25 lat uchwalając amnestię w 1989 roku. 

Posłowie, posłowie głosowali, ale ktoś za ustawę był odpowiedzialny, jacyś "eksperci" pracowali nad tym i nawet nie potrafili przewidzieć konsekwencji i zauważyć bubla, że od ustawy nie będzie odwrotu. Za ustawę było odpowiedzialnych kilka organów. Z pewnością pracowali przy niej też byli sędziowie z prl, prawnicy i inne osoby związane z pozostałościami komuny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Przeczytałem chyba ostatnie sto pindziesont stron tematu, bo chciałem się dowiedzieć co czym jeść. Jestem okrutnym laikiem w kwestii polityki i dziś przed wyborami miałem przyspieszony kurs. Dzięki wszystkim, którzy cokolwiek nakreślili, świadomie, lub nie, dla mnie pod tym względem. Dzisiaj przeczytałem tyle "polityki", co przez ostatnie 40 lat i się k**** pogubiłem, ale jakieś tam nauki z tego wszystkiego wyciągnęłem.

Pierwsze co wiem, to to, że z małymi wyjątkami, to co prezentuje partia, to prezentują kandydaci, a ja jak głupi wgłębiałem się w ich wypowiedzi i szukałem wywiadów, nawet jak ktoś miał miejsce #20 na liście..Forumowi zwolennicy PiS jakoś mnie, pomimo wszystko, nie przekonują, bo to idealiści, a na 4 osoby głosujące na PiS z którymi dane było mi rozmawiać, lub może nawet nie tyle rozmawiać, co słuchać ich tyrad, 4 z nich wykazywały dla mnie podejście bukmacherkie, czyli głosuję na PiS, bo PiS wygra i moja racja będzie bardziej mojsza, niż twojsza...

Próbowałem znależć wypowiedzi/wywiady każdego z kandydatów, aby nie traktować tego jak wyborów miss, bo do tej pory tak właśnie traktowałem wybory i nie jestem z tego wcale dumny, a po prostu stwierdzam fakty...

Jeszcze raz dzięki wszystkim, bo to była pouczająca lektura na wielu poziomach, wręcz nie pasujących do amatorów spoconych murzynów, biegających po drewnianej podłodze.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Benon napisał:

Siema,

Przeczytałem chyba ostatnie sto pindziesont stron tematu, bo chciałem się dowiedzieć co czym jeść. Jestem okrutnym laikiem w kwestii polityki i dziś przed wyborami miałem przyspieszony kurs. Dzięki wszystkim, którzy cokolwiek nakreślili, świadomie, lub nie, dla mnie pod tym względem. Dzisiaj przeczytałem tyle "polityki", co przez ostatnie 40 lat i się k**** pogubiłem, ale jakieś tam nauki z tego wszystkiego wyciągnęłem.

Pierwsze co wiem, to to, że z małymi wyjątkami, to co prezentuje partia, to prezentują kandydaci, a ja jak głupi wgłębiałem się w ich wypowiedzi i szukałem wywiadów, nawet jak ktoś miał miejsce #20 na liście..Forumowi zwolennicy PiS jakoś mnie, pomimo wszystko, nie przekonują, bo to idealiści, a na 4 osoby głosujące na PiS z którymi dane było mi rozmawiać, lub może nawet nie tyle rozmawiać, co słuchać ich tyrad, 4 z nich wykazywały dla mnie podejście bukmacherkie, czyli głosuję na PiS, bo PiS wygra i moja racja będzie bardziej mojsza, niż twojsza...

Próbowałem znależć wypowiedzi/wywiady każdego z kandydatów, aby nie traktować tego jak wyborów miss, bo do tej pory tak właśnie traktowałem wybory i nie jestem z tego wcale dumny, a po prostu stwierdzam fakty...

Jeszcze raz dzięki wszystkim, bo to była pouczająca lektura na wielu poziomach, wręcz nie pasujących do amatorów spoconych murzynów, biegających po drewnianej podłodze.

Pozdrawiam

 

cholera jak ja bym ciurkiem 150 stron tego tematu przeczytał to bym chyba większego zje.a dostał niż go miałem wyjściowo, gratki za samozaparcie :)

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elwariato napisał:

cholera jak ja bym ciurkiem 150 stron tego tematu ciurkiem przeczytał to bym chyba większego zje.a dostał niż go miałem wyjściowo, gratki za samozaparcie :)

Spoko, momentami było całkiem wesoło...

 

6 minut temu, Cardi napisał:

@Benon o fajnie, że się pojawiłeś z takim elaboratem. Jako laik po lekturze na kogo głosowałeś? :) Tak z ciekawości, kto Cię przekonał?

Tylko proszę nie oceniać, bo uważam, że sam się zapuściłem pod tym względem i na przyszłość wypadałoby to zmienić i mieć trochę wiekszą wiedzę w tej materii. Pomimo teoretycznego wyboru partii czytałem o kandydatach z różnych ugrupowań (tak to się zowie?) i nikogo nie skreślałem, a jakoś tak wyszło, że mimo wszystko pozostałem przy lewicy, a dokładnie Marta Przyłuska w W-wie na sejm i Paweł Kasprzak na Senat. Bardziej stawiałem na ludzi mimo wszystko, a nie na partie, bo z ludźmi mam kontakt odkąd pamiętam, a  partia to dla mnie nazwa z TV i coś o co kłucił sie ojciec z wujkiem, jak za dużo wypili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.