Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, josephnba napisał:

17 nie ale w szpitalu Bródnowskim moja żona ostatnio z podejrzeniem pęknięcia kości śródstopia siedziała prawie 8 ;)

Kurde aż tak się tam poprawiło?

Pamiętam jak jeszcze w latach mojej aktywności fizycznej złamałem palec akurat w dzień kiedy tam był dyżur (ten chory okres, kiedy SOR był każdego dnia tygodnia w innym szpitalu lol). W Bródnowskim na przyjęcie się nie doczekałem - palec sam się zrósł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Twoja opinia.

 

Nie opinia a pewność. Biurokracja kosztuje, możliwość uwzględnienia ulgi przy rozliczaniu PITu kosztuje znacznie mniej. Jeśli ktoś pobiera od Ciebie pieniądze aby je redystrybuować to zawsze musi zachować część tych pieniędzy na obsługę. Ponadto przez pewien czas Panśtwo dysponuje tymi pieniędzmi a nie Kowalski :) 

4 godziny temu, RappaR napisał:

I zauważyłeś, że przeciętny wyborca jest okolicy 1/4 najmądrzejszej części społeczeństwa i doskonale rozumie tą różnicę? 

Ludzie w większości doskonale znają tę różnicę, ale po prostu nie są takimi hipokrytami, bo gdyby wierzyli, że państwo tylko zabiera, a nie daje, wylecieli by do Bir Tawil. 

To nie tak działa, tutaj działa po prostu zasada wzajemności i tyle. To, że PiS daje Ci Twoje nie ma znaczenia, ważne, że to PiS daje. Poczytaj sobie o tym :) 

Cytat

To uważam, że dużo lepiej by mi się żyło w państwie gdzie wszyscy płacą równe opodatkowanie - bez wyjątków.

Wyjedź do bananowych republik ze śmieszną korupcją - za jakieś 50 dolarów będziesz miał opodatkowanie zero w reszcie.

Przyznam, że szukam związku przyczynowo skutkowego między fragmentem mojej wypowiedzi a Twoją i doszukać się nie mogę.   Może doprecyzuję abyś zrozumiał ? 

Otóż uważam, że każda firma powinna być jednakowo opodatkowana  i to opodatkowana w sposób nie pozwalający na optymalizację. Idealnym rozwiązaniem jest podatek obrotowy, który rozwiązuje sprawę transferu zysków za granicę. To znaczy możesz sobie nadal transferować ale podatek i tak tutaj zapłacisz. Jednak nasi rządzący nie decydują się na to rozwiązanie pozwalając  na nieuczciwą konkurencję. Dzięki temu skończyło by się też kupowanie mercedesów dla żony na święta w celu uniknięcia podatku dochodowego. 

4 godziny temu, RappaR napisał:

To wyjedź. Masz Kongo, Kambodżę, Nigerię - w każdym tym kraju podatki są niesamowicie niskie i nie ma żadnej UE. 

Kolejny raz to samo co powyżej..  UE mi w niczym nie przeszkadza, przeszkadza mi złe dysponowanie środkami z niej pozyskanymi. Rozumiem, że Ty lubisz gdy miasta i gminy zadłużają się budując na przykład stadiony w miejscowości gdzie nawet orlik nie był oblegany.. amfiteatry na dwudniowe święto w roku itp. Mi się to nie podoba i tyle, pieniądze trzeba wydawać rozsądnie, tym bardziej, że zbudować jest łatwo a utrzymać trudniej. 

 

4 godziny temu, RappaR napisał:

Oczywiście. Krzywa Laffera. Znam. Jarałem się nią jeszcze w gimnazjum. 

A skąd wiesz czy ją przekroczyliśmy, czy może jesteśmy od niej z dala?

Wcale nie o krzywą mi chodzi a o zwykłą matematykę. Ludzie wydają większość pieniędzy więc z tych pieniędzy większość i tak wróci do budżetu. Ale ludzie  mając więcej pieniędzy mogą być bardziej aktywni gospodarczo. Co więcej niższe podatki przyciągają inwestorów. Tak więc pula pieniędzy które opodatkowujesz zwiększa się. To są bardzo proste zasady. 

4 godziny temu, RappaR napisał:

Naprawdę mnie bawi Twoje wyparcie rzeczywistości.

Na tym forum masz 4 zwolenników 500+. Fluber, Darkonza, Polskignom i ja.

Każdy z nasz bezdzietny.

Ale k**** 500+ kupuje głosy patologiii, patrzcie jaki ja wybitny i genialny KORWINISTA, a nie tępa patola!!!@121121

Nieprawda. Ja też jestem zwolennikiem 500+ Oczywiście wolałbym aby te pieniądze zostawały u ludzi bezpośrednio ale stare przysłowie mówi, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. A taka pomoc dla ludzi którzy mają dzieci po prostu była potrzebna w ramach sprawiedliwości społecznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Kolejny raz to samo co powyżej..  UE mi w niczym nie przeszkadza, przeszkadza mi złe dysponowanie środkami z niej pozyskanymi. Rozumiem, że Ty lubisz gdy miasta i gminy zadłużają się budując na przykład stadiony w miejscowości gdzie nawet orlik nie był oblegany.. amfiteatry na dwudniowe święto w roku itp. Mi się to nie podoba i tyle, pieniądze trzeba wydawać rozsądnie, tym bardziej, że zbudować jest łatwo a utrzymać trudniej. 

 

Ludzie też nie dysponują rozsądnie. Patrz na gospodarkę holistycznie, każda zła decyzja gospodarcza reszty sprawia, że masz mniejszy rynek wewnętrzny na którym możesz się wzbogacić. Chyba, że aspirujesz do roli monopolisty, ale raczej nie jesteś w gronie tego 1%. 

 

14 minut temu, Sebastian napisał:

To nie tak działa, tutaj działa po prostu zasada wzajemności i tyle. To, że PiS daje Ci Twoje nie ma znaczenia, ważne, że to PiS daje. Poczytaj sobie o tym :) 

Cytat

Czytałem. Ulga działałaby na tym samym poziomie.

15 minut temu, Sebastian napisał:

Przyznam, że szukam związku przyczynowo skutkowego między fragmentem mojej wypowiedzi a Twoją i doszukać się nie mogę.   Może doprecyzuję abyś zrozumiał ? 

Otóż uważam, że każda firma powinna być jednakowo opodatkowana  i to opodatkowana w sposób nie pozwalający na optymalizację. Idealnym rozwiązaniem jest podatek obrotowy, który rozwiązuje sprawę transferu zysków za granicę. To znaczy możesz sobie nadal transferować ale podatek i tak tutaj zapłacisz. Jednak nasi rządzący nie decydują się na to rozwiązanie pozwalając  na nieuczciwą konkurencję. Dzięki temu skończyło by się też kupowanie mercedesów dla żony na święta w celu uniknięcia podatku dochodowego. 

5 godzin temu, RappaR napisał:

Tam każda może być jednakowo opodatkowana, starczy łapówka. I dominują molochy, ponieważ bez ograniczeń państwowych i podatkowych, monopoliści dławią resztą. 

 

15 minut temu, Sebastian napisał:

Nie opinia a pewność. Biurokracja kosztuje, możliwość uwzględnienia ulgi przy rozliczaniu PITu kosztuje znacznie mniej. Jeśli ktoś pobiera od Ciebie pieniądze aby je redystrybuować to zawsze musi zachować część tych pieniędzy na obsługę. Ponadto przez pewien czas Panśtwo dysponuje tymi pieniędzmi a nie Kowalski :) 

5 godzin temu, RappaR napisał:

Sprawdzając ulgi i potencjalne oszustwa, także zatrudniasz biurokratów.

 

16 minut temu, Sebastian napisał:

Wcale nie o krzywą mi chodzi a o zwykłą matematykę. Ludzie wydają większość pieniędzy więc z tych pieniędzy większość i tak wróci do budżetu. Ale ludzie  mając więcej pieniędzy mogą być bardziej aktywni gospodarczo. Co więcej niższe podatki przyciągają inwestorów. Tak więc pula pieniędzy które opodatkowujesz zwiększa się. To są bardzo proste zasady. 

5 godzin temu, RappaR napisał:

Inwestorów przyciąga możliwość zysku. A do zysku jest potrzebna stabilność państwa, bezpieczeństwo, wyedukowani pracownicy. Wszystko to kosztuje i musi zapewnić państwo, bo średnio to interesuje prywatnych inwestorów. Dlatego kraje skandynawskie, Niemcy czy Francja mają jedne z najwyższych inwestycji na świecie. Dlatego tak masowo się rozwinęła Europa Wschodnia po upadku muru - ponieważ mieliśmy na skutek DL solidne podstawy, do których wystarczyło napuścić kapitału, by wyprowadzać miliardy. A mieliśmy znacznie wyższe podatki niż mają obecnie kraje Afryki czy Ameryki Południowej.

Jeśli ludzie te pieniądze co dali na podatki wydadzą, to wróci ich do budżetu mniej niż wcześniej. Generalnie ważne jest, by ludzie wydawali i PiS bardzo stara się, by do tego dochodziło. Ale jeszcze się liczy kto i jak wydaje. Sprowadzanie po 6 koła Iphonów z Chin, pompując amerykańskiego Apple jest dla polskiej gospodarki bardzo nieefektywne, mimo że możesz twierdzić, że jest to najmądrzejszy możliwy sposób wydawania pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to opozycja krytykuje rząd? Straszne 

https://wpolityce.pl/m/polityka/467419-czworo-szescioro-na-jednego-czyli-horala-dal-rade-w-tvn?fbclid=IwAR2EGIf_MMBb5s4943ZwnjCEXLyLxXFfHk8zVmDtr8DiQhsTkKsYhYQBHJQ

Z debaty to dziś moim zdaniem Kosiniak dobrze wypadł, mimo że poglądowo mi do niego daleko

Zandberg dał radę i szkoda, że w TVP był Rozenek zamiast niego

Tak jak wczoraj Berkowicz, tak i dziś występ Bosaka na plus. Oczywiście nie względem poglądowym, a tak czysto jako występ w debacie

Szkoda, że prowadzącym zabrakło jaj na zjebanie Horaly jak burej suki, bo jako jedyny zakłócał przebieg debaty i wtrącał się do wypowiedzi innych regularnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

 

Z debaty to dziś moim zdaniem Kosiniak dobrze wypadł, mimo że poglądowo mi do niego daleko

 

Chyba żartujesz, przecież pierdolił farmazony, że ręce opadają z tego co widzę...

Widzę, że TVN bawił się w pytania z tezą:)

Cytat

 

czy po ewentualnej zmianie władzy sędziowie, co do wyboru których są wątpliwości prawne, nadal będą w TK?

"jak odbudować zaufanie do NIK? Co zrobić, by politycy byli porządnie sprawdzani?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Chyba żartujesz, przecież pierdolił farmazony, że ręce opadają z tego co widzę...

Widzę, że TVN bawił się w pytania z tezą:)

a) niektórymi tekstami mocno zapadal w pamięć, a to przy takiej formule dość istotne

b) ładnie podkreślał ten ruski węgiel

c) jako jedyny chyba się bawił w rekwizyty, a to często jest dość dobrze odbierane (nie mam linku, omawialiśmy kiedyś na zajęciach

No i ja w ocenie debaty bardziej odnoszę się do formy niż treści, bo tylko tak można jako tako w miarę obiektywnie ocenić "zwycięzcę", dlatego WKK mam w tej debacie nad Zandbergiem i Bosaka nad Leszczyną :P 

No pytanie było z tezą i to fakt, chociaż nadal daleko do poziomu TVP i pytania o dopłaty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

 

No pytanie było z tezą i to fakt, chociaż nadal daleko do poziomu TVP i pytania o dopłaty ;)

 

A jak brzmiało to pytanie?:)

1 minutę temu, Lucas napisał:

a) niektórymi tekstami mocno zapadal w pamięć, a to przy takiej formule dość istotne

 

 

No z pewnością tym o 17 godzinach czekania na SOR albo tym:

Cytat

 Nasi następcy zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

A jak brzmiało to pytanie?:)

6 minut temu, Lucas napisał:

Pytali o dokładne dopłaty do hektara i jakie powinny być, dziwnym trafem ostatni odpowiadał wtedy Sasin, a zaraz na TVP leciały paski, że lider PSL nie zna kwot dopłat.

Ten cytat z Kosiniaka o zielonej i zakopconej Polsce jest przecież bardzo dobry, bo to świetne hasło, które zapada w pamięć.

Gdybym oceniał względem poglądów to w sumie przy każdej debacie móglbym w ciemno dawać Lewica, KO, PSL/Konfederacja, PiS i nie musiałbym ich oglądać :P 

Jeśli chodzi o wczorajszą w Polsat News to moim zdaniem było tak: 1. Piechna-Więckiewicz, 2. Berkowicz, 3. Budka, 4. Sellin, 5. gość z PSL (nie chce mi się teraz googlować nazwiska)

Dziś w TVN:

1. Kosiniak, 2. Zandberg, 3. Bosak, 4. Leszczyna, 5. Horała

W tej z TVP to tak z pamięci:

1. Budka, 2. Kosiniak, 3. Rozenek (imo zawiódł mocno), 4. Wilk, 5. Sasin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci, że w debatach moim zdaniem przede wszystkim ocenia się formę dotarcia do elektoratu + przecież mamy w Polsce spore problemy ze smogiem, więc zakopcona jak najbardziej pasuje. Zwłaszcza, gdy PiS nie chce rezygnować z węgla, nie chce zamykać kopalni i jednocześnie sprowadza węgiel z Rosji. 

Ty ciągle skupiasz się na treści, a ta w debacie nie jest najbardziej istotna. Od tego masz wiece programowe etc. Tu masz mało czasu i mało miejsca na merytorykę, a najważniejsze jest zapadnięcie w pamięć i odpowiednie targetowanie do kogo mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucas napisał:

Pisałem Ci, że w debatach moim zdaniem przede wszystkim ocenia się formę dotarcia do elektoratu + przecież mamy w Polsce spore problemy ze smogiem, więc zakopcona jak najbardziej pasuje. Zwłaszcza, gdy PiS nie chce rezygnować z węgla, nie chce zamykać kopalni i jednocześnie sprowadza węgiel z Rosji. 

Ty ciągle skupiasz się na treści, a ta w debacie nie jest najbardziej istotna. Od tego masz wiece programowe etc. Tu masz mało czasu i mało miejsca na merytorykę, a najważniejsze jest zapadnięcie w pamięć i odpowiednie targetowanie do kogo mówimy.

Ja się skupiam na tym, żeby debatujący nie miał mnie za skończonego idiotę i nie łgał mi w żywe oczy. Jeżeli dla Ciebie to wartość dodana to w porządku, masz do tego prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 10:46, darkonza napisał:

Patrząc na Twój post to dobrze że Ciebie zacytowałem

 

Zlikwidowali analfabetyzm, zbudowali infrastrukturę przemysłową i miejską, elektryfikacja, gazyfikacja, doprowadzili do powstania powszechnej służby zdrowia, nawet dentyści byli w szkołach, do tego odbudowali Polskę budując mieszkania w tempie w jakim nigdy nie budowała IIIRP (a patrzac na zniszczenia wojenne to było najwazniejsze). Do tego stworzyli prawie bezklasowe jednolite kulturowo społeczeństwo co wciąz jest naszym kapitałem, nie mniej waznym jak to ze dzięki komuchom Polacy w większości maja swoje mieszkania a nie wynajmowane. Pisze teraz o zaletach a nie o wadach bo tych też bez liku, ale odpowiadam na "nic dobrego"

Oczywiście większośc uważa ze gdyby nie komuna to byśmy to wszystko mieli i bez komuchów, ze bysmy byli jak Niemcy, ale to nieprawda, bez komuny bylibyśmy tacy jak w 20-leciu międzywojennym, czyli najbiedniejsi w Europie. Dopiero wejście do UE by nas rozwinęło, pytanie kiedy by nas do tej UE dopuszczono i czy w ogóle.

Bez tej pomocy i tak nie mieliśmy szans i tak, ruskie myślały o własnej d...e i po prostu odsuwały przyszły front na zachód. Poza tym ta częśc co została pod ruskimi była tez represjonowana ale nieporównanie mniej niż GG, więc to był zysk i dla żydów i Polaków mieszkających na tych terenach nawet jeśli wielu z nich trafiło na Syberię. To było dla nich mniejsze zło. Gdyby nie to pokonanie nazizmu to by dziś Polaków nie było, ani Ciebie ani mnie, bo okupacja sowiecka nie była wcale taka jak niemiecka.

Udokumentowany szczegółowo jest jeden wynik:

"Podwójną dokumentację wyborczą – zarówno prawdziwą, jak i sfałszowaną – prowadzono wyłącznie w wojsku, w celu określenia realnych nastrojów społecznych. Z zachowanych materiałów wynika, że na 121 479 wojskowych 12 768 oddało głosy na PSL" - czyli PSL miało 10% poparcia w wojsku.

To teraz dla jasności, z poparciem jest tak ze jak władza je ma to rządzi, a jak nie ma to zaczynaja sie strajki i protesty. W Polsce komuchy miały poparcie a straciły je jak powstała Solidarność (chyba 1/3 ludzi odeszła z PZPR do solidarnosci) na Węgrzech miały poparcie, ale stracili je w 1956.  Nie można mówić ze nie mieli poparcia skoro rządzili bez powstań, nie można mówić ze Hitler nie miał poparcia skoro rządził bez rewolt. Tak to działa ze przy przewadze opozycjnonistów w społeczeństwie zaczyna się przewrót.

Myślisz ze czemu KOD nie obalił PIS? Bo miał za małe poparcie, gdyby miał ponad 50% te marsze byłyby liczniejsze, rozlały sie na cały kraj i go sparaliżowały, jako jednak ze poparcie niewielkie to takie protesty sa nieliczne i wygasają. Więc gdyby komuniści regularnie fałszowali wybory a nie mieli poparcia to nic by im to nie dało bo takie rewolty jak na Węgrzech powtarzały by sie co roku lub co kilka lat.  Między innymi dlatego mieliśmy "powstanie warszawskie" w 1944. Skoro powstań w komunie nie było to znaczy że rządzili pezetpeerowcy z mandatem społecznym. W 1980 komuniści utracili ten mandat. Inna sprawa ze na rzecz jeszcze wiekszych komunistów bo postulaty Solidarności zawierały prosbę o więcej socjalizmu i komunizmu a nie o prywatyzację i wolny rynek.

p.s. Za iles lat jak juz jakiś zagraniczny kapitał na całego dorwie sie do władzy i naprodukuje odpowiednich opracowań historycznych to w Polsce Twoi następcy będa pisac ze PIS fałszował wybory i ze nie miał poparcia, ze 500+ znisczył gsopodarkę i rozleniwił społeczeństwo - ze przez to sie ludziom nie chciało juz pracować, ze były marsze w obronie sądów, ze były marsze KOD-u i że to dowód iż Polacy nie nawidzili pisowców ale oni utrzymywli sie u władzy bo kaczorek zaprowadził dyktaturę i kombinował z wynikami wyborów.

 

 

Po skrócie, uważasz że faktycznie po wojnie bez "pomocy" czerwonego ścierwa Polak sam by sobie nie dał rady ? najbardziej karkołomne stwierdzenie jakie w życiu słyszałem. Jeszcze wiedząc że włączenie nas siłą, tak siłą bo komunizm miał w Polsce marginalne poparcie, masowe fałszerstwa pierwszych powojennych wyborów akurat są całkiem dobrze udokumentowane,  do tzw bloku wschodniego odcięło nas od jakichkolwiek reparacji, o "planie Marshala" nie mówiąc. Jeszcze początek przodownic pracy mieli niezły, ale koniec końców ocenę wypada im wystawić po tym w jakim stanie zostawili kraj w 89, czyli w totalnej ruinie, z kompletnie rozwaloną gospodarką zdegradowanym środowiskiem itd. W myśl tego jak słyszę że możemy im podziękować za likwidację np analfabetyzmu to mnie ogrania pusty śmiech, fakt gdyby nie komuna to w Polsce dalej większość luda byłaby niepiśmienna 🤣 teraz cholera tylko się zastanawiam czy jako urodzony za słusznie minionego, powinienem mieć do nich pretensje za marną fleksję czy to już wina następców :P 

W dniu 1.10.2019 o 20:46, MarcusCamby napisał:

Czemu nie Konfederacja?

Od razu mogę spytać też o to @elwariato. Godek już nie ma w partii, chociaż oczywiście jest sporo innych aktywistek pro life.

no to pisałem że się głównie zastanawiam między tymi i tymi, w lewicy wk mnie ludzie jak pan dyduch, czarzasty chociaż zabawny jest powinni gadzinowskiego wyciągnąć szczególnie kiedy człowiek patrzy co się dzieje obecnie w hongkongu :P albo pani bąk co to znowu wyciągnęła znany oręż ideologicznego frontu, czyli liberalizacje prawa aborcyjnego. Ale w konfederacji są ludzie jak np pan bosak, czyli polska dla polaków, globalne zmiany klimatu to zmowa lobby ekoterrorystów z zachodu. Podsumowując i ci i ci mnie wku... :) co zapewne i tak nie ma większego znaczenia bo przy obecnej ordynacji i tak pisowce sobie poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucas napisał:

Dziś w TVN:

1. Kosiniak, 2. Zandberg, 3. Bosak, 4. Leszczyna, 5. Horała

W tej z TVP to tak z pamięci:

1. Budka, 2. Kosiniak, 3. Rozenek (imo zawiódł mocno), 4. Wilk, 5. Sasin 

Z tymi ocenami u ciebie to równie dobrze możesz pisać:

 

RS 2019

1.Jokic 2. Antek  3. Leonard

Playoffy 2019:

1. Jokic    2.Leonard   3.Curry

MŚ w Chinach

1. Jokic. 2.  Rubio  3. Scola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Z tymi ocenami u ciebie to równie dobrze możesz pisać:

 

RS 2019

1.Jokic 2. Antek  3. Leonard

Playoffy 2019:

1. Jokic    2.Leonard   3.Curry

MŚ w Chinach

1. Jokic. 2.  Rubio  3. Scola

to byłby najmądrzejszy post w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fluber napisał:

Chyba żartujesz, przecież pierdolił farmazony, że ręce opadają z tego co widzę...

Widzę, że TVN bawił się w pytania z tezą:)

 

Chwila...

8 minut temu, fluber napisał:

Ja się skupiam na tym, żeby debatujący nie miał mnie za skończonego idiotę i nie łgał mi w żywe oczy. Jeżeli dla Ciebie to wartość dodana to w porządku, masz do tego prawo. 

Moment

3 godziny temu, fluber napisał:

Wlaczylem, uslyszalem od kosiniaka kamysza ze na sor czeka sie 17 godzin w kolejce, wylaczylem.

O Ty kłamczuszku, taki sam jak poseł PiS, mówiący że obniżyli podatki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

Z tymi ocenami u ciebie to równie dobrze możesz pisać:

 

RS 2019

1.Jokic 2. Antek  3. Leonard

Playoffy 2019:

1. Jokic    2.Leonard   3.Curry

MŚ w Chinach

1. Jokic. 2.  Rubio  3. Scola

Coś Ci nie pyklo, bo w moich ocenach debat tylko raz wygrała opcja, na którą będę głosował, a podałeś za każdym razem mojego ulubionego zawodnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.