Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Artlan napisał:

Co ciekawe osoby używające tego ostatniego argumentu zazwyczaj nie są zwolennikami związków partnerskich czy legalizacji miękkich narkotyków a w sądownictwie popierają model białoruski. Strasznie wybiórcza ta wasza fascynacja zachodem. 

PiS zrobił najwięcej dla legalizacji miękkich narkotyków spośród wszystkich partii rządzących po przemianie - a przecież mieliśmy już u sterów takich postępowców jak SLD i PO.

Za rządów PiS został złożony 1 projekt ustawy o związkach partnerskich, który padł już w KRS (patrząc na to, że twórcami były orły z Nowoczesnej to specjalnie to nie dziwi), gdzie postępowcy z PO odrzucali już na etapie sejmu chyba z pięć. Postępowe SLD w tej kwestii nie jest lepsze.

Jeszcze jakieś uwagi?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, julekstep napisał:

PiS zrobił najwięcej dla legalizacji miękkich narkotyków spośród wszystkich partii rządzących po przemianie - a przecież mieliśmy już u sterów takich postępowców jak SLD i PO.

Za rządów PiS został złożony 1 projekt ustawy o związkach partnerskich, który padł już w KRS (patrząc na to, że twórcami były orły z Nowoczesnej to specjalnie to nie dziwi), gdzie postępowcy z PO odrzucali już na etapie sejmu chyba z pięć. Postępowe SLD w tej kwestii nie jest lepsze.

Jeszcze jakieś uwagi?

KRS uznała tą ustawę za ,,niezgodną z chrześcijańskim wartościami" (a ja głupi myślałem, że mamy rozdział państwa od kościoła). 

PO dokonało przynajmniej depenalizacji posiadania niewielkiej ilości miękkich narkotyków na własny użytek. PiS póki co tego nie przebił. 

Generalnie chodziło mi o to, że osoby używające w dyskusjach o niedzielach handlowych argumentu ,,popatrz jak jest na zachodzie" mają zazwyczaj wyjebane na zachodnie standardy w innych sprawach. 

Jeżeli jakiś konkretny poseł PO używa podobnego argumentu w dyskusjach np. o sądach albo polityk SLD w dyskusjach o aborcji, a w pozostałych kwestiach jest antyzachodni to również jest dzbanem. Zgodzimy się jednak, że przeciętny wyborca anty-pis jest jednak bardziej pro-zachodni niż przeciętny członek PO czy SLD.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Artlan napisał:

Zgodzimy się jednak, że przeciętny wyborca anty-pis jest jednak bardziej pro-zachodni niż przeciętny członek PO czy SLD.

Kto z kim się zgodzi?

USA są bardziej na zachód niż Niemcy ziom.

Wróć - nie bardzo rozumiem powyższe w sumie :)

W sensie, że PO i SLD to w zasadzie taki sam beton jak PiS, tylko jakimś cudem antypisy wierzą, że jest inaczej?

Jeśli tak to zgoda lol.

I kiedy niby PO dokonało depenalizacji posiadania marihunaen? Nic nie mogę znaleźć (poza nowelizacją z 2011, która nieobligatoryjnie pozwala prokuraturze na umorzenie postępowania - to nie jest depenalizacja lol).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Kto z kim się zgodzi?

USA są bardziej na zachód niż Niemcy ziom.

Nie zgadzasz się, że osoby deklarujące się jako anty-pis są generalnie mniej konserwatywne niż randomowy 50-letni poseł PO? 

USA to prywatna służba zdrowia, dziwny system prawny i większa akceptacja dla naładowanego gnata na ulicy niż odsłoniętego cycka na plaży (odwrotnie niż w Europie zachodniej). Żadna z tych trzech rzeczy by się w Polsce nie przyjęła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, quevas napisał:

"Skala wolności słowa idzie u nas za daleko"

Małgorzata Wassermann, PIS

Należy więc korzystać ze sprawdzonych wzorców np. z Korei Północnej : jeden gada, reszta słucha, i wszyscy są zadowoleni.

Ja myślę, że jednak jest coś na rzeczy. Popatrz na wyroki sądów. W Polsce można publicznie kogoś znieważyć i nie dostaje się za to żadnego wyroku. To mocno słabe jest. Tu na forum jak kogoś słownie szturchnę to bana dostaję a przed sądem by mi się upiekło. To nie jest normalne. 

6 godzin temu, RappaR napisał:

Zastanów się nad tym jakie byłyby koszta sprawdzania każdego takiego zdarzenia i czy nie lepiej po prostu dać mu ten 1000, bo wychodzi taniej.

Gdyby chodziło o to aby było taniej to by ludziom tej kasy zwyczajnie nie zabierano (zwiększona kwota wolna + ulga podatkowa). Ale wcale nie chodzi o to aby było taniej, tylko żeby ludzie wiedzieli, że PiS dał :)

Domniemuję też, że nie składałeś wniosku o 500+ W niektórych przypadkach bywa naprawdę zabawnie - dla przykładu sprawdzanie dochodu w przypadku gdy składałem wniosek na 2 i 3 dziecko :) Nie wiem po co.. żeby jakiś wstyd we mnie wzbudzić ? Nie wstydzę się bo i tak dostaję skromny ułamek tego co oddaję państwu co miesiąc.

7 godzin temu, Eld napisał:

Koleś od którego wynajmuję biuro w zabytkowej kamienicy na terenie krakowskiego Kazimierza ma trójkę dzieci, z czego na dwójkę pobiera 500+. Wynajmuje przeszło 2000 m2 gdzie nie trudno zgadnąć cena to nie 10 za m2. Do tego sam prowadzi firmę a jego Żona ma Kancelarię. Pojechali sobie na miesiąc do USA w piątkę. Na same ubezpieczenie turystyczne, dodatkowe wydał 1000 PLN. Ostatnio ( pewnie w leasing but still ) walnął sobie brykę za 500.000 PLN.

Patrzę na to i powątpiewam w optymalną dystrybucję.

Ale to jego dzieci nie będą się dokładały do PKB ? Jego te dzieci nie kosztują ? Nie będą płaciły na ZUS kiedyś ?

Skoro chcesz aby bogatszych nie obejmował program 500+ to ok, ale pozwól też aby Oni na niego nie płacili. Chyba to będzie sprawiedliwe ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebastian napisał:

Ja myślę, że jednak jest coś na rzeczy. Popatrz na wyroki sądów. W Polsce można publicznie kogoś znieważyć i nie dostaje się za to żadnego wyroku. To mocno słabe jest. Tu na forum jak kogoś słownie szturchnę to bana dostaję a przed sądem by mi się upiekło. To nie jest normalne. 

Przecież co chwila masz procesy polityk X vs polityk Y albo celebryta vs polityk, czasem jakiś random się jeszcze wmiesza. Raz jedna strona wygrywa, raz druga i tak się kręci ta karuzela. Wiele znieważeń jest jednak odpuszczanych (np. te bzdury o Smoleńsku każdy olewał a szkoda, bo chciałbym zobaczyć jak te dzbany zbierają psie kupy w ramach prac społecznych). 

Zresztą Wasserman nawiązywała do niewydawania danych użytkowników przez FB, czyli do trochę innego zagadnienia niż znieważenie same w sobie. 

W Polsce jest za duża wolność słowa?
- Proszę spojrzeć na SokzBuraka. Nie mogę od Facebooka otrzymać informacji, kto jest użytkownikiem adresu, z którego napisano o mnie kłamstwo, bo Facebook nie chce tej informacji wydać. Czy to jest wolność słowa? 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Przecież co chwila masz procesy polityk X vs polityk Y albo celebryta vs polityk, czasem jakiś random się jeszcze wmiesza. Raz jedna strona wygrywa, raz druga i tak się kręci ta karuzela. Wiele znieważeń jest jednak odpuszczanych (np. te bzdury o Smoleńsku każdy olewał a szkoda, bo chciałbym tych dzbanów zobaczyć zbierających psie kupy w ramach prac społecznych). 

Zresztą Wasserman nawiązywała do niewydawania danych użytkowników przez FB, czyli do trochę innego zagadnienia niż znieważenie same w sobie. 

W Polsce jest za duża wolność słowa?
- Proszę spojrzeć na SokzBuraka. Nie mogę od Facebooka otrzymać informacji, kto jest użytkownikiem adresu, z którego napisano o mnie kłamstwo, bo Facebook nie chce tej informacji wydać. Czy to jest wolność słowa? 

Ma akurat rację. Jakbyś na to nie patrzył. Nie może być tak, że na terenie państwa działa jakaś instytucja która zataja dane osób popełniających przestępstwo - nawet domniemane. Oczywiście jest kwestia tego w jaki sposób próbowała te dane uzyskać. Jeśli to było oficjalną państwową drogą (przez prokuraturę) i odpowiedź była negatywna, to powinno się takiej firmie zabronić działalności w kraju. 

I nie chodzi mi o żaden sok z buraka a o zwykłą logikę. Jak Ty byś ukrywał złodzieja to miałbyś kłopoty. Odmowa przekazania danych prokuraturze jest zwyczajną współpracą z przestępcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Ma akurat rację. Jakbyś na to nie patrzył. Nie może być tak, że na terenie państwa działa jakaś instytucja która zataja dane osób popełniających przestępstwo - nawet domniemane. Oczywiście jest kwestia tego w jaki sposób próbowała te dane uzyskać. Jeśli to było oficjalną państwową drogą (przez prokuraturę) i odpowiedź była negatywna, to powinno się takiej firmie zabronić działalności w kraju. 

I nie chodzi mi o żaden sok z buraka a o zwykłą logikę. Jak Ty byś ukrywał złodzieja to miałbyś kłopoty. Odmowa przekazania danych prokuraturze jest zwyczajną współpracą z przestępcą. 

Problem z Facebookiem, YouTube i Google jest niewątpliwie bardzo złożony. Prywatne firmy dysponujące potężną bazą danych, mające siedziby za oceanem i do tego praktycznie monopoliści na rynku. Ich status musi być jakoś sensownie uregulowany, bo nie może być tak, że jakaś korporacja stoi de facto ponad prawem krajowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lorak napisał:

umieściłeś mnie w tak doborowym towarzystwie? dziękuję za komplement.

mnie chyba zbanował czy zignorował ale widocznie foszek mu minął, czekaj aż fluberowi się skończy foszek ;]

 

konfederacja obecnie nie jest z mojej bajki ale jakby mój głos decydował o wejściu Korwina do sejmu to oddałbym ten głos. po tylu latach fajnie byłoby zobaczyć go w ostatnich latach jego beznadziejnej kariery jak niby próbuje swoje mądrości przekazywać w sejmie , ogólnie  1 kadencji był dość skuteczny.

kiedyś się wypowiadał i wie ,że nie jest w stanie wygrać wyborów i rządzić bo ludzie są za głupi ( :D )ale wspominał o tym jakby wyglądał w koalicji , w stylu , im dajemy coś a my wtedy ustawa. patrząc na program gospodarczy Korwina to mi osobiście żyłoby się lepiej jakby wprowadzał je stopniowo, np. mniejszy vat , usunięci pitu, likwidacja zusu, jedynie mógłby dojebać mnie podatkiem katastralnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

mnie chyba zbanował czy zignorował ale widocznie foszek mu minął, czekaj aż fluberowi się skończy foszek ;]

 

konfederacja obecnie nie jest z mojej bajki ale jakby mój głos decydował o wejściu Korwina do sejmu to oddałbym ten głos. po tylu latach fajnie byłoby zobaczyć go w ostatnich latach jego beznadziejnej kariery jak niby próbuje swoje mądrości przekazywać w sejmie , ogólnie  1 kadencji był dość skuteczny.

kiedyś się wypowiadał i wie ,że nie jest w stanie wygrać wyborów i rządzić bo ludzie są za głupi ( :D )ale wspominał o tym jakby wyglądał w koalicji , w stylu , im dajemy coś a my wtedy ustawa. patrząc na program gospodarczy Korwina to mi osobiście żyłoby się lepiej jakby wprowadzał je stopniowo, np. mniejszy vat , usunięci pitu, likwidacja zusu, jedynie mógłby dojebać mnie podatkiem katastralnym

no i kto by wtedy robił na 500+ dla mnie?

pomyśl trochę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Przerażające, że Leszke to jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie

Znalezione obrazy dla zapytania lech wałęsa

Przecież to jest uosobienie żenady lol :D

Ależ się zmienił Edgar Davids od czasów gry w reprezentacji Holandii, i Juventusie waldeklaugh.gif

 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 09:39, fluber napisał:

To jest rachunek hańby tego rządu. 2 tys. zł dla dziecka po przeszczepie.

Wcale nie klamal.

Btw dla doroslych jest refundowany inny lek o tym samym dzialaniu.

Kolejny dzień, kolejne przeprosiny TVP?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,25283669,borys-budka-wygrywa-proces-z-tvp-w-pierwszej-instancji-poszlo.html#s=BoxOpMT 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karl napisał:

Nie wiem, o co chodzi w tym procesie, ale jeżeli Budka powiedział to:

Cytat

Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów.

to chętnie bym przeczytał uzasadnienie sądu, który stwierdził, że to prawda, bo nie ulega żadnej wątpliwości, że to zdanie jest fałszywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

no i kto by wtedy robił na 500+ dla mnie?

pomyśl trochę!

Tobie to i 500 mln nie pomoże ;]

12 minut temu, fluber napisał:

 

to chętnie bym przeczytał uzasadnienie sądu, który stwierdził, że to prawda, bo nie ulega żadnej wątpliwości, że to zdanie jest fałszywe.

sądy w politykę się mieszają , trzeba je rozjebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.