Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ze względu na metodę Hondta jak Konfederacja się nie dostanie, to te głosy w większości przejdą na PiS, więc dla większości zwolenników Konfederacji, gdzie układ wyboru partii jest pierwsza Konfederacja, a drugi PiS to sytuacja win-win.

Sam PiS natomiast wie, że musi grać o pełną pulę i tutaj gra bardzo brudno.

Jak może być w ogóle partia drugiego wyboru, gdy narracja jest taka, że pozostałe 4 komitety to "banda czwaorga"? Nie ma czegoś takiego, znam wiele osób, które w wyborach prezydenckich w 2015 w drugiej turze oddały nieważny głos i są potencjalnymi wyborcami Konfederacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Jak może być w ogóle partia drugiego wyboru, gdy narracja jest taka, że pozostałe 4 komitety to "banda czwaorga"? Nie ma czegoś takiego, znam wiele osób, które w wyborach prezydenckich w 2015 w drugiej turze oddały nieważny głos i są potencjalnymi wyborcami Konfederacji.

W bandzie czworga też są opcje lepsze i gorsze. Wg badań dla sympatyków Konfederacji PiS jest opcją numer dwa. Opcji zostania w domu nie liczę, bo to tak jakby zagłosować na partie po za sejmem. Zresztą widać jakie towarzystwo się kręci przy Konfederacji. Głównie prawicowcy, często też nie oszukujmy się też tacy dla których zabrakło już miejsca przy koryto+, ale też niektórzy, którzy nie sprzedali się za pieniądze nowej władzy. Głównie byli sympatycy PiSu. Było trochę nadziei, że ten beton zostanie ruszony. Kaczyński w Warszawie mocno walczył z układem, ostre wejście w sądownictwo i ustawa dezubekacyjna. Nie bez powodu w pewnym momencie powstał front anty-pisowski łączący dość pokaźną liczbę partii.

Oczywiście są też wspólne interesy, ale jednak dla mnie to nie jest teatr kukiełkowy z podziałem "raz my, raz wy", ponieważ ścierają się tu różne, mocne strefy wpływów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cardi napisał:

Jak może być w ogóle partia drugiego wyboru, gdy narracja jest taka, że pozostałe 4 komitety to "banda czwaorga"? Nie ma czegoś takiego, znam wiele osób, które w wyborach prezydenckich w 2015 w drugiej turze oddały nieważny głos i są potencjalnymi wyborcami Konfederacji.

Bo duża część wyborców Konfederacji jednak przestała mieć mentalnie 15 lat i wierzyć w program i w cokolwiek co mówi Korwin i głosują dla nich z powodu tego, że bardziej nie lubią innych partii i chcą oddać swój głos, miast tego, że przemawia do nich narracja.

Generalnie podejrzewam, że w tym temacie Vaquez faktycznie może być wyjątkiem, który jako jedyny kiedyś nie popierał Korwina(przecież on wśród 13-16 miewał regularnie miał grubo ponad 50%). 

Reszta co najwyżej wstydzi się tego mniej czy bardziej. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RappaR napisał:

Bo duża część wyborców Konfederacji jednak przestała mieć mentalnie 15 lat i wierzyć w program i w cokolwiek co mówi Korwin i głosują dla nich z powodu tego, że bardziej nie lubią innych partii i chcą oddać swój głos, miast tego, że przemawia do nich narracja.

Generalnie podejrzewam, że w tym temacie Vaquez faktycznie może być wyjątkiem, który jako jedyny kiedyś nie popierał Korwina(przecież on wśród 13-16 miewał regularnie miał grubo ponad 50%). 

Reszta co najwyżej wstydzi się tego mniej czy bardziej. 

W życiu nie popierałem Korwina.

Generalnie nie mam wstydu.

+ jak się zastanowić to generalnie do końca LO miałem totalnie wyjebane na politykę (wolałem pograć w kosza, pograć w gry, napić się wódy, iść na żenującą randkie) a 13-16to latki 'popierające' jakiegoś polityka to dla mnie abstrakcja w sumie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RappaR napisał:

Bo duża część wyborców Konfederacji jednak przestała mieć mentalnie 15 lat i wierzyć w program i w cokolwiek co mówi Korwin i głosują dla nich z powodu tego, że bardziej nie lubią innych partii i chcą oddać swój głos, miast tego, że przemawia do nich narracja.

Generalnie podejrzewam, że w tym temacie Vaquez faktycznie może być wyjątkiem, który jako jedyny kiedyś nie popierał Korwina(przecież on wśród 13-16 miewał regularnie miał grubo ponad 50%). 

Reszta co najwyżej wstydzi się tego mniej czy bardziej. 

Ostatnio Korwin akurat mniej mówi, dobra decyzja. A to, czy większym wstydem jest popieranie jedynego z pięciu komitetów, który nie drenował kieszeni podatników czy popieranie jednego z czterech pozostałych, które miały w tym swój udział to już indywidualna decyzja.

 

Swoją drogą fajna zabawa przed debatą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcusCamby napisał:

Inna sprawa nie wiem czy się @RappaR zgadzasz, ale służba zdrowia chyba dawno nie była w tak fatalnym stanie.

Oczywiście. A liczba morderstwa i terroru na ulicach nigdy nie była większa za Twojego życia niż w styczniu obecnego roku. 

 

33 minuty temu, Cardi napisał:

Ostatnio Korwin akurat mniej mówi, dobra decyzja. A to, czy większym wstydem jest popieranie jedynego z pięciu komitetów, który nie drenował kieszeni podatników czy popieranie jednego z czterech pozostałych, które miały w tym swój udział to już indywidualna decyzja.

 

Jeśli Konfederacja nie drenuje kieszeni podatników, to co dla mnie zrobił Korwin ze swoimi 16 mln złotych subwencji z kieszeni podatników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Oczywiście. A liczba morderstwa i terroru na ulicach nigdy nie była większa za Twojego życia niż w styczniu obecnego roku. 

Nie zrozumiałem aluzji. Jakoś nastawiałem się inteligentną, treściwą wypowiedź kogoś będącego w branży na co dzień i dobrze czującego te tematy, nawet jakbyś miał nie odpowiedzieć w pełni szczerze niż kogoś, kto w ostatnich trzech miesiącach szpitale odwiedzał częściej niż by chciał i pochował dwoje bliskich z powodu braku miejsca na OIOMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Zakładam, że wydał na kampanię wyborczą, ale jak zapytasz JKMa to pewnie odpowie Ci konkretniej niż ja.

Czyli generalnie wydrenował i zmarnotrawił kasę podatników w 100%.

Każde z banda czworga ma lepszą efektywność.

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Nie zrozumiałem aluzji. Jakoś nastawiałem się inteligentną, treściwą wypowiedź kogoś będącego w branży na co dzień i dobrze czującego te tematy, nawet jakbyś miał nie odpowiedzieć w pełni szczerze niż kogoś, kto w ostatnich trzech miesiącach szpitale odwiedzał częściej niż by chciał i pochował dwoje bliskich z powodu braku miejsca na OIOMie.

Aluzja wydawała mi się banalna - kiedy w styczniu zamordowano Adamowicza, ludzie na około mi mówili, że boją się wychodzić przez tę falę przemocy. Naprawdę słuchając relacji, nie wiedziałem, czy na pewno żyję na Śląsku czy może jednak w brazylijskiej faweli. Media i ludzie stracili zainteresowanie i jakoś ten morderca na każdym rogu ulicy znikł. 

 

Stan służby zdrowia się poprawia niezmiennie od 74 lat i wystarczy poczytać dowolne relacje. To, że mamy gorszych, starszych pacjentów to oddzielna kwestia. Na OIOMie z tego co zauważyłem rzadko zabraknie miejsca dla kogoś, kto naprawdę tego potrzebuje - czasy, pozwy, choroby, sprawiły, po prostu że OIOMy są przepełnione przez pacjentów nie rokujących na nic. Zresztą inne oddziały także posiadają sprzęt albo możliwość przeniesienia i podłączenia sprzętu ratującego życie, OIOM ma swoją specyfikę i zalety, ale ciężko mi stwierdzić bez zapoznania się z dokładną historią(tym bardziej, że to też nie specjalizacja moich zainteresowań), co takiego mogłoby uchronić ich życie, gdyby było miejsce na nim.
Prawdopodobnie jak w większości przypadków możliwe byłoby kupienie kilku dni - obecnie większość ludzi co trafiają na OIOM, umiera na nich. 

I znowu - tych miejsc na OIOMach nie zredukowano jakoś niesamowicie, by po prostu mówić, że służba zdrowia się pogorszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Budka wczoraj wyskoczył na debacie z paragonem na 2000 złotych i informacją, ile dzieci muszą płacić za leki po przeszczepie. Dziś się okazało, że lek jest refundowany i kosztuje 3,20. 

You are wrong. NaTemat śpieszy z antypisowską narracją:

https://mobile.natemat.pl/286101,borys-budka-na-debacie-tvp-polityk-nie-klamal-w-sprawie-lekow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

To jest rachunek hańby tego rządu. 2 tys. zł dla dziecka po przeszczepie.

Wcale nie klamal.

Btw dla doroslych jest refundowany inny lek o tym samym dzialaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmarnowałem 45 minut na debatę.

niestety muszę się zgodzić z Korwinem jak 4 lata temu wspomniał ,że 500 plus to nie będzie katastrofa dla budżetu ale psychiczna i mentalna dla Polski. wczoraj na debacie tylko został przekaz , że PiS świetnie rządził bo nam tylko zostało przerzucaniem się obietnicami, kto da więcej.

ja pi****le PiS sprowadził nas do czasów średniowiecznych wikingów gdzie wojownicy zostawali przy jarlu , który więcej się dzielił i rozdawał, ten sam mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

ja pi****le PiS sprowadził nas do czasów średniowiecznych wikingów gdzie wojownicy zostawali przy jarlu , który więcej się dzielił i rozdawał, ten sam mechanizm.

Marzenie lewicy spełniło się. Mamy wreszcie model państwa skandynawskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

TVP; rzecz w tym jak uparcie zarzynana jest niezwykle istotna instytucja, w dobie komercjalizacji środków masowego przekazu właściwie jedyna, na której obiektywizm i rzetelnośc ma prawo liczyć obywatel.

Powiedz ty mi proszę w którym roku obywatel mógł liczyć na obiektywizm i rzetelność TVP? Na czym to ma polegać? Na zamianie Holeckiej i Adamczyka na Tadlę i Kraskę? Odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.