Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie dzisiaj program Platformy i kilka dość ciekawych rzeczy, o których się dużo nie mówi w tym programie znalazłem. Nie wiem, na ile są to pomysły dobre i do realizacji, ale na pewno ciekawe:

Cytat

Przemysłowa hodowla zwierząt jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Jej ograniczenie jest niezbędne ze względów klimatycznych, zdrowotnych i etycznych. 

Cytat

Zobowiązujemy się,
że do 2030 r. wyeliminujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań

Cytat

 W  ciągu trzech lat jednorazowy plastik powinien zostać
zastąpiony opakowaniami wielokrotnego użytku

Chociaż program PIS też ma niepokojące kawałki:

Cytat

Kościół katolicki jest depozytariuszem i głosicielem powszechnie znanej w Polsce nauki moralnej. Nie ma ona w szerszym społecznym zakresie żadnej konkurencji

Pomysł likwidacji immunitetu też mi się nie podoba.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Przeglądałem sobie dzisiaj program Platformy i kilka dość ciekawych rzeczy, o których się dużo nie mówi w tym programie znalazłem. Nie wiem, na ile są to pomysły dobre i do realizacji, ale na pewno ciekawe:

Chociaż program PIS też ma niepokojące kawałki:

Pomysł likwidacji immunitetu też mi się nie podoba.

Programem platformy bym się specjalnie nie przejmował, przecież On obowiązuje tylko do dnia wyborów a później o nim zapominają. Ale realizacja tych haseł jest nierealna ze względu na olbrzymie koszty. Ponadto nie ma w kraju tylu fachowców aby taką modernizację w takim czasie przeprowadzić. A te opakowania - nie widzę tego. Bardziej bym szukał lepszych sposobów zagospodarowania plastiku -  mniej kosztownych niż obecne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Programem platformy bym się specjalnie nie przejmował, przecież On obowiązuje tylko do dnia wyborów a później o nim zapominają. Ale realizacja tych haseł jest nierealna ze względu na olbrzymie koszty. Ponadto nie ma w kraju tylu fachowców aby taką modernizację w takim czasie przeprowadzić. A te opakowania - nie widzę tego. Bardziej bym szukał lepszych sposobów zagospodarowania plastiku -  mniej kosztownych niż obecne. 

Teraz to i tak mogą pisać cokolwiek, bo i tak nie wierzą, że wygrają te wybory, czego dowodem jest wytypowanie Kidawy-Błońskiej na stanowisko premiera.

Najświeższy sondaż od Palade, gościu robi chyba podaje najdokładniejsze wyniki, przed ostatnimi wyborami jego prognozy były zdecydowanie najbliższe prawdy przynajmniej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Teraz to i tak mogą pisać cokolwiek, bo i tak nie wierzą, że wygrają te wybory, czego dowodem jest wytypowanie Kidawy-Błońskiej na stanowisko premiera.

Najświeższy sondaż od Palade, gościu robi chyba podaje najdokładniejsze wyniki, przed ostatnimi wyborami jego prognozy były zdecydowanie najbliższe prawdy przynajmniej:

 

to mu się w tym roku nie sprawdzi, ciężko dawać Lewicy więcej niż 6-7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

co to znaczy? spoza czego?

Zewnętrzny nacisk polega na tym, że poseł będzie musiał uwzględnić, że kiedy nie będzie miał immunitetu a do władzy dojdzie np. taki Korwin, który wprost mówi, że lewactwo należy wytępić, to za głosowania sprzyjające lewactwu może zostać przez tegoż Korwina wytępiony, bo nie będzie go chronił immunitet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Zewnętrzny nacisk polega na tym, że poseł będzie musiał uwzględnić, że kiedy nie będzie miał immunitetu a do władzy dojdzie np. taki Korwin, który wprost mówi, że lewactwo należy wytępić, to za głosowania sprzyjające lewactwu może zostać przez tegoż Korwina wytępiony, bo nie będzie go chronił immunitet.

chyba nie wiesz,czemu sluzy immunitet; bo nalezy 'wytepic'. ale to calkiem inna para kaloszy. poki co,to z tzw przestrzeni publicznej sekowane sa poglady koenserwatywne,a nie 'lewactwo'. i na rychla zmiane takiego stanu rzeczy sie nie zanosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kcp78 napisał:

chyba nie wiesz,czemu sluzy immunitet; bo nalezy 'wytepic'. ale to calkiem inna para kaloszy. poki co,to z tzw przestrzeni publicznej sekowane sa poglady koenserwatywne,a nie 'lewactwo'. i na rychla zmiane takiego stanu rzeczy sie nie zanosi...

No np. temu, żeby nie móc skazać posła, za to jak zagłosował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.