Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, quevas napisał:

po wojnie nikt nie zadawał takich pytań

ludzie wiedzieli kto wygrał wojnę, kto zaprowadził porządek, kto przeprowadził reformy i kto zorganizował polskie państwo w jednym wówczas możliwym kształcie

porównywalnie dotkliwa do tej, która dotyka mnie gdy czytam twoje posty

ludzie albo o tym nie wiedzieli, bo wtedy nie było internetu, albo mieli nie zajmowali się sprawami politycznych czystek z czasów wojny lub tuż po niej, bo organizowali życie po 6 latach koszmaru, z którego właśnie te złe komuchy ich wyzwolili

wszyscy trzej ww. podchodzicie do sprawy w sposób ahistoryczny

 

 

Za slownikiem jezyka polskiego - wyzwolic = 'przywrocic wolnosc i niezaleznosc', wiec sorry mordeczko, ale to Ty podchodzisz do sprawy asemantycznie.

Wspolodpowiedzialne (w mniejszej czesci, ale wciaz) za wojne sk****syny przy biernej postawie naszych 'ziomow' z zachodu wykorzystaly sytacje do poszerzenia swojego 'imperium' po wojnie...a ze nawet najgorsze gowno w czasie pokoju jest duzo lepsze niz wojna to stad 'niesamowite' wykresy wzrostu darkonzy itepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Wytlumaczyłem to wszystkim z wyjątkiem ciebie, że do PSL-u mimo ogromnych represji zapisało się więcej osób. Już nie wspomnę o tym, że zakazano działalności SN bo sowiecka agentura wiedziala, jakie to zagrożenie. Powiedz mi czemu w czasie wojny, GL-AL uzbierala niecałe 10 tys głównie z band Liska :)?

 

Do którego PSL, tego od Mikołajczyka czy tego w opozycji do Mikołajczyka? Nie wiem co to GL-AL ile sie do nich zapisało i ile z band Liska. Nie wiem też co to banda Liska. Wiem ze do PZPR należało nawet 3mln ludzi i dziś Ci ludzie mówią ze nie popierali komunistów, tak jak Niemcy z NSDAP mówią ze nie popierali Hitlera. I jedno i drugie to łgarstwo. O ile nie masz problemów by się zgodzić z tym ze Hitler miał poparcie, bo tam nie jesteś zaanagżowany emocjonalnioe, o tyle w takiej w zasadzie samej sytuacji nie chcesz przyjac do wiadomości ze ludzie popierali PZPR mimo ze mamy na to takie dokumenty jak ten z Gomółką.

24 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Nie porównuj polityki wiecowej z lat 40-tych do dzisiejszych czasów. Ludzie przyszli na wiec bo widzieli w Gomułce człowieka, którego sama komuna aresztowała. Błędnie postrzegano go jako antysowieckiego polityka. Szybko się zawiedli. 

 

Ten wiec to nie są lata 40-te tylko rok 1956, po 11 latach w większosci stalinizmu a wiec po najgorszym okresie, a "antysowiecki" Gomółka w swoim przemówieniu całuje w tyłek zsrr na różne sposoby jak sie tylko da. Ludzie zaś wiwatują.

24 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Gomułka I tak nie osiągnął poziomu uwielbienia Mikołajczyka, gdy tłum poniósł samochód z nim w środku. 

Pewnie 400tys tłum go tak poniósł.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

rozumiem, że od koszmaru nie można być "wolnym"

byczo

od koszmaru w tym sensie mozna zostac uwolnionym

nie wyzwolonym - kiedy w rzeczywistosci przechodzisz 'z rak do rak' (nie jestes w pelni niezalezny)

ponoc jestes dobry w slowka

4 minuty temu, quevas napisał:

dyskusja dotyczy - choć moja nadzieja, że tak jest nadal topnieje z minuty na minutę - świadomości i kondycji społecznej oraz egzystencjalnej przeciętnego Polaka tuż po koszmarze wojny 1939-45

Przeciez napisalem, ze po takiej wojne nawet najwieksze gowno - w czasie pokoju - jest skokiem jakosciowym.

Dalej ruscy nie robili tego jako 'dobroduszni bracia slowianie' tylko realizowali swoje interesy. Prawdopodobnie duzo lepiej bysmy wyszli trafiajac do zachodniej strefy wplywow (i dlatego to 'wyzwolenie' ciezko traktowac pozytywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Lider Obywateli RP o aborcji:

 Tak głupiej argumentacji jeszcze nie słyszałem:)

równie powalające argumenty jak tej kretynki od stop aborcji

Czego próbujesz w ten sposób dowieźć?

Że skrajniści to debile?

Tu raczej zdecydowana większość jest tego świadoma, no może poza vaskezem, Cardin i zeremnakoncie

5 godzin temu, fluber napisał:

Lider Obywateli RP o aborcji:

 Tak głupiej argumentacji jeszcze nie słyszałem:)

równie powalające argumenty jak tej kretynki od stop aborcji

Czego próbujesz w ten sposób dowieźć?

Że skrajniści to debile?

Tu raczej zdecydowana większość jest tego świadoma, no może poza vaskezem, Cardin i zeremnakoncie

5 godzin temu, fluber napisał:

Lider Obywateli RP o aborcji:

 Tak głupiej argumentacji jeszcze nie słyszałem:)

równie powalające argumenty jak tej kretynki od stop aborcji

Czego próbujesz w ten sposób dowieźć?

Że skrajniści to debile?

Tu raczej zdecydowana większość jest tego świadoma, no może poza vaskezem, Cardin i zeremnakoncie

5 godzin temu, fluber napisał:

Lider Obywateli RP o aborcji:

 Tak głupiej argumentacji jeszcze nie słyszałem:)

równie powalające argumenty jak tej kretynki od stop aborcji

Czego próbujesz w ten sposób dowieźć?

Że skrajniści to debile?

Tu raczej zdecydowana większość jest tego świadoma, no może poza vaskezem, Cardin i zeremnakoncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

rzeczywistość wojenną 39-45  porównujesz do codzienności PRL ?

Pod wzgledem 'niezaleznosci' (kluczowa rzecz przy 'wyzwoleniu') moge sie o to pokusic.

12 minut temu, quevas napisał:

i co wynika z takich uwag dla poszerzenia wiedzy o świadomosci, kondycji społecznej i egzystencjalnej przeciętnego Polaka zaraz po koszmarze wojny 39-45 ?

moze chociaz jedna osoba przestanie pisac  o 'wyzwolicielach'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Bez kitu cierpię jak widzę ze tego sie juz nie da wyprostować i tak wszyscy będą powtarzać ze komuna to tylko puste półki i ocet :(

To moze choć w temacie tego "octu":

comment_6ZUWW1g5nuLwI4JOKocOS5UKjWdq9Uzy

I po tym 1980 Solidarnosc zaczęłą demolowac gospodarkę bo "za mało miesa w sklepach"

http://www.kzp-ptch.pl/publikacje/publikacje-inne/40-retrospektywny-rozwoj-poglowia-trzody-chlewnej-w-polsce

a tu na stronie 282 można zobaczyć jak bardzo zmieniła sie konsumpcja juz w 5 lat po wojnie w porównaniu do IIRP:

https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/19421/1/018 JANUSZ PIASNY.pdf

Zdecydowana większosc Polaków popierała komuchów bo w końcu mieli co jeść:

 

 

 

za pierona nie rozumiem po cholerę mnie zacytowałeś odnośnie tego octu, komuna w Polsce nie uczyniła nic dobrego, bolszewicy nam nigdy nijak nie pomogli, to pi****lenie o pokonaniu hitlera i nazizmu, któremu przecież 17 września 39 wydatnie pomogli, w naszym przypadku ma tyle samo sensu co chory który cieszy się że umarł na hiv ale miał w zapasie jeszcze nowotwór i mógł ewentualnie kojfnąć na niego.

 

PS tak Polacy popierali komuchów przyniesionych na bagnetach że pierwsze wybory po wojnie tamci by przejebali z kretesem gdyby nie masowe fałszerstwa, co jest już teraz bardzo ładnie udokumentowane, więc o czym ty człowieku gadasz, o jakim k. mać poparciu, to jakiś totalny absurd rodem właśnie z Wieśka Gomułki 

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, quevas napisał:

po wojnie nikt nie zadawał takich pytań

ludzie wiedzieli kto wygrał wojnę, kto zaprowadził porządek, kto przeprowadził reformy i kto zorganizował polskie państwo w jednym wówczas możliwym kształcie

porównywalnie dotkliwa do tej, która dotyka mnie gdy czytam twoje posty

ludzie albo o tym nie wiedzieli, bo wtedy nie było internetu, albo mieli nie zajmowali się sprawami politycznych czystek z czasów wojny lub tuż po niej, bo organizowali życie po 6 latach koszmaru, z którego właśnie te złe komuchy ich wyzwolili

wszyscy trzej ww. podchodzicie do sprawy w sposób ahistoryczny

 

 

Ty podchodzisz do tego w sposób ahistoryczny. Ludzie wiedzieli doskonale co się dzieje ale nie mogli nic z tym zrobić bo wszędzie było pełno ruskiego wojska. Ponadto byliśmy po okupacji, ludzie byli zmęczeni sytuacją i część liczyła, że jakoś się uda. Przypominam Ci, że Ruscy nie bez przyczyny robili czystki wśród inteligencji, bo wiedzieli, że prostych ludzi będzie im łatwiej nakłonić do współpracy. W wielu przypadkach to się udało, ale generalnie wszystkie wybory musieli fałszować, bo inaczej nie zdołaliby stworzyć pozorów "wolnego kraju" tylko musieliby prowadzić zwyczajną okupację.  Ponadto w Polsce już przed wojną istniała partia komunistyczna a Stalin umiejętnie wykorzystał ich już podczas wojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, quevas napisał:

chcesz autograf ?

na siusiaku!

19 minut temu, quevas napisał:

w swojej masie ludzie cieszyli się, że wojna skończona, Rusek pogonił Niemca i będzie normalne życie

po wojnie nie myśli się o niczym innym i polskie społeczeństwo nie stanowiło tutaj wyjatku

Tak ludzie cieszyli sie z konca wojny, ale niekoniecznie z tego ze to akurat Rusek przegonil i zajal miejsce Niemca (bo wielu ludzi od tych Ruskow takze doswiadczylo zla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wpolityce.pl/m/polityka/465908-fatalne-wyniki-badan-schetyny-nie-popiera-elektorat-po

 

Ciekawe wyniki. Rdzeń PiS w 75% ogląda Wiadomości, 62% Wydarzenia Polsatu i w 45% Fakty TVN. Rdzeń PO odpowiednio 13%, 55% i 83%. Schetyna nie lubiany nawet przez własny elektorat. 

 

PPR-wskie ciągoty @quevas? No surprise. 

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo trzeba być zgwałconym umysłowo, żeby wiązać kogoś z Konfederacją, kto przez cały okres istnienia tej "koalicji" nie napisał o nich ani jednego, dobrego słowa. 

To już naprawdę robi się nudne. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, josephnba napisał:

Jak bardzo czują się zgwałceni delta sebix zerodopowiedzenia i Cardi po wypłynięciu taśm konfederacji?

 

Alez oni są ptriotyczni,,praworządni i godni zaufania

 

 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Sebix to rozumiem, że ja ? Oj Josep Josep.. Dla mnie najciekawsze tam rzeczy to to o Kukizie.

A co do finansowania to przecież normalne są zlecenia od partii dla firm na rożne usługi a później datki od tych firm na kampanię :) Wszyscy tak robią i to jest ok w świetle prawa :)  Więc nie wiem czemu Oni tak kombinują jak konie pod górę. Ja bym ich problemy rozwiązał w 5 minut. Zero kreatywności.

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, elwariato napisał:

za pierona nie rozumiem po cholerę mnie zacytowałeś odnośnie tego octu,

Patrząc na Twój post to dobrze że Ciebie zacytowałem

 

16 godzin temu, elwariato napisał:

 komuna w Polsce nie uczyniła nic dobrego,

Zlikwidowali analfabetyzm, zbudowali infrastrukturę przemysłową i miejską, elektryfikacja, gazyfikacja, doprowadzili do powstania powszechnej służby zdrowia, nawet dentyści byli w szkołach, do tego odbudowali Polskę budując mieszkania w tempie w jakim nigdy nie budowała IIIRP (a patrzac na zniszczenia wojenne to było najwazniejsze). Do tego stworzyli prawie bezklasowe jednolite kulturowo społeczeństwo co wciąz jest naszym kapitałem, nie mniej waznym jak to ze dzięki komuchom Polacy w większości maja swoje mieszkania a nie wynajmowane. Pisze teraz o zaletach a nie o wadach bo tych też bez liku, ale odpowiadam na "nic dobrego"

Oczywiście większośc uważa ze gdyby nie komuna to byśmy to wszystko mieli i bez komuchów, ze bysmy byli jak Niemcy, ale to nieprawda, bez komuny bylibyśmy tacy jak w 20-leciu międzywojennym, czyli najbiedniejsi w Europie. Dopiero wejście do UE by nas rozwinęło, pytanie kiedy by nas do tej UE dopuszczono i czy w ogóle.

16 godzin temu, elwariato napisał:

 bolszewicy nam nigdy nijak nie pomogli, to pi****lenie o pokonaniu hitlera i nazizmu, któremu przecież 17 września 39 wydatnie pomogli,

Bez tej pomocy i tak nie mieliśmy szans i tak, ruskie myślały o własnej d...e i po prostu odsuwały przyszły front na zachód. Poza tym ta częśc co została pod ruskimi była tez represjonowana ale nieporównanie mniej niż GG, więc to był zysk i dla żydów i Polaków mieszkających na tych terenach nawet jeśli wielu z nich trafiło na Syberię. To było dla nich mniejsze zło. Gdyby nie to pokonanie nazizmu to by dziś Polaków nie było, ani Ciebie ani mnie, bo okupacja sowiecka nie była wcale taka jak niemiecka.

16 godzin temu, elwariato napisał:

PS tak Polacy popierali komuchów przyniesionych na bagnetach że pierwsze wybory po wojnie tamci by przejebali z kretesem gdyby nie masowe fałszerstwa, co jest już teraz bardzo ładnie udokumentowane, więc o czym ty człowieku gadasz, o jakim k. mać poparciu, to jakiś totalny absurd rodem właśnie z Wieśka Gomułki 

Udokumentowany szczegółowo jest jeden wynik:

"Podwójną dokumentację wyborczą – zarówno prawdziwą, jak i sfałszowaną – prowadzono wyłącznie w wojsku, w celu określenia realnych nastrojów społecznych. Z zachowanych materiałów wynika, że na 121 479 wojskowych 12 768 oddało głosy na PSL" - czyli PSL miało 10% poparcia w wojsku.

To teraz dla jasności, z poparciem jest tak ze jak władza je ma to rządzi, a jak nie ma to zaczynaja sie strajki i protesty. W Polsce komuchy miały poparcie a straciły je jak powstała Solidarność (chyba 1/3 ludzi odeszła z PZPR do solidarnosci) na Węgrzech miały poparcie, ale stracili je w 1956.  Nie można mówić ze nie mieli poparcia skoro rządzili bez powstań, nie można mówić ze Hitler nie miał poparcia skoro rządził bez rewolt. Tak to działa ze przy przewadze opozycjnonistów w społeczeństwie zaczyna się przewrót.

Myślisz ze czemu KOD nie obalił PIS? Bo miał za małe poparcie, gdyby miał ponad 50% te marsze byłyby liczniejsze, rozlały sie na cały kraj i go sparaliżowały, jako jednak ze poparcie niewielkie to takie protesty sa nieliczne i wygasają. Więc gdyby komuniści regularnie fałszowali wybory a nie mieli poparcia to nic by im to nie dało bo takie rewolty jak na Węgrzech powtarzały by sie co roku lub co kilka lat.  Między innymi dlatego mieliśmy "powstanie warszawskie" w 1944. Skoro powstań w komunie nie było to znaczy że rządzili pezetpeerowcy z mandatem społecznym. W 1980 komuniści utracili ten mandat. Inna sprawa ze na rzecz jeszcze wiekszych komunistów bo postulaty Solidarności zawierały prosbę o więcej socjalizmu i komunizmu a nie o prywatyzację i wolny rynek.

p.s. Za iles lat jak juz jakiś zagraniczny kapitał na całego dorwie sie do władzy i naprodukuje odpowiednich opracowań historycznych to w Polsce Twoi następcy będa pisac ze PIS fałszował wybory i ze nie miał poparcia, ze 500+ znisczył gsopodarkę i rozleniwił społeczeństwo - ze przez to sie ludziom nie chciało juz pracować, ze były marsze w obronie sądów, ze były marsze KOD-u i że to dowód iż Polacy nie nawidzili pisowców ale oni utrzymywli sie u władzy bo kaczorek zaprowadził dyktaturę i kombinował z wynikami wyborów.

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, darkonza napisał:

 

Udokumentowany szczegółowo jest jeden wynik:

"Podwójną dokumentację wyborczą – zarówno prawdziwą, jak i sfałszowaną – prowadzono wyłącznie w wojsku, w celu określenia realnych nastrojów społecznych. Z zachowanych materiałów wynika, że na 121 479 wojskowych 12 768 oddało głosy na PSL" - czyli PSL miało 10% poparcia w wojsku.

 

Perfekcyjna dokładność. Wysuwanie wniosków na podstawie zamkniętego "obwodu" tak specyficznego jak ówczesne wojsko w którym powszechnie wiadomo, panowała pełna demokracja, a byli oficerowie AK mogli spokojnie liczyć na awanse. Co do tych 121 tys wojskowych oddających głos to czy w tej liczbie są radzieccy towarzysze noszący polskie mundury ? :)

Socjologiczny "ciąg fibonacciego" - w oficjalnych wynikach naród "oddaje" 10,3% głosów na PSL, w wojsku PSL zdobywa 10,5% głosów. Ludowe Wojsko ramię w ramię z ludem robotniczo-chłopskim. 

Podawane przeze mnie rzeczywiste wyniki z referendum z kilku obwodów, rzecz jasna,  kiedyś uznać raczyłeś za historyczne fałszerstwa. Sorki, ale to co tu uprawiasz, to zwykły negacjonizm. Możesz śmiało stanąć obok tych co negują lądowania na księżycu, ataki 11/09 czy negacjonistów holocaustu.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Perfekcyjna dokładność. Wysuwanie wniosków na podstawie zamkniętego "obwodu" tak specyficznego jak ówczesne wojsko w którym powszechnie wiadomo, panowała pełna demokracja, a byli oficerowie AK mogli spokojnie liczyć na awanse. Co do tych 121 tys wojskowych oddających głos to czy w tej liczbie są radzieccy towarzysze noszący polskie mundury ? :)

Socjologiczny "ciąg fibonacciego" - w oficjalnych wynikach naród "oddaje" 10,3% głosów na PSL, w wojsku PSL zdobywa 10,5% głosów. Ludowe Wojsko ramię w ramię z ludem robotniczo-chłopskim. 

Podawane przeze mnie rzeczywiste wyniki z referendum z kilku obwodów, rzecz jasna,  kiedyś uznać raczyłeś za historyczne fałszerstwa. Sorki, ale to co tu uprawiasz, to zwykły negacjonizm.

Dla mnie ten wynik mało ważny, ale skoro ktoś mówi o udokumentowanych no to wkleiłem własnie taki najbardziej udokumentowany.

Dla mnie ważniejszy jest wywód dlaczego komunisci musieli miec poparcie. Ile razy wam trzeba jeszcze powtórzyc ze Ci co obalali komuchów byli jeszcze większymi komuchami w poglądach, no ile razy mam prosić byście wyciągneli wnioski z postulatów solidarności. Solidarność to jest ten największy opór przeciwko komunizmowi który nim wstrzasnął, tylko problem w tym ze w poglądach ta solidarnośc to jeszcze większy komunizm.

I ta socjalistyczno-komunistyczna solidarnosc miała miliony członków a antykomunistyczny KPN miał kilka tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.