Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzielimy Polaków, dzielimy dalej...

Czy osoba z aspergerem nie może funkcjonować aktywnie w społeczeństwie? Zadajmy sobie to pytanie, a potem piszmy swoje tezy, podobne do kolegi wyżej. Warto się nad tym zastanowić, bo chyba nie wracamy do lat 90, gdzie osoba niepełnosprawna była traktowana przez rówieśników jako ta gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulek napisał:

Dzielimy Polaków, dzielimy dalej...

Czy osoba z aspergerem nie może funkcjonować aktywnie w społeczeństwie? Zadajmy sobie to pytanie, a potem piszmy swoje tezy, podobne do kolegi wyżej. Warto się nad tym zastanowić, bo chyba nie wracamy do lat 90, gdzie osoba niepełnosprawna była traktowana przez rówieśników jako ta gorsza.

A to Greta jest Polką? Sorki, ale tolerancja jest zarezerwowana wyłącznie dla lgbtqwert. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten wątek był na forum?
https://www.salon24.pl/u/giz3/622990,wikileaks-o-polskich-lasach-i-nie-tylko
tylko ja to odbieram inaczej niż prasa wtedy opozycyjna
ja tu widze dbanie PO o Polskę bo koniec końców  tych lasów nie sprywatyzowali

fantazjując powiem ze PO miało sprzedać lasy i płacić, ale zwodziło,  zwlekało więc wyciągnięto taśmy u Sowy i teraz pisiaki są tymi co maja płacić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Czy jeżeli spadniemy poniżej 372,8 to obóz dobrej zmiany przyzna się, że 500+ nie przyniosło spodziewanego efektu i zlikwiduje świadczenie?

 

Nie powinien, bo nie liczy sie ilosć urodzeń tylko dzietność.

http://wgospodarce.pl/informacje/67834-rosnie-wspolczynnik-dzietnosci-w-polsce

Ilośc urodzen to iloczyn dzietnosci i ilosci zdolnych do rodzenia kobiet. Jeśli ilosc kobiet w wieku płodnym malelej na skutek wcześneijszego spadku urodzeń to nawet przy rosnacej dzietnosci ilość urodzeń moze maleć. Poza tym wcześniej dzietnosc spadałą,  ie wiemy wiec czy bez 500+ dziś dzietnośc ie wynosiła by np. 1,1.  Nie wiemy jak by było, dzietnosc spadałą, a 500+ zaburzyło trend, nie wiemy na ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cardi napisał:

EALP1EoXoAEcOaj.png:large

 

Czy jeżeli spadniemy poniżej 372,8 to obóz dobrej zmiany przyzna się, że 500+ nie przyniosło spodziewanego efektu i zlikwiduje świadczenie?

Pytanie jest oczywiście retoryczne.

Ten wykres jest nic niewarty, jeżeli nie bierze od uwagę ilość kobiet, które są w tym momencie w wieku reprodukcyjnym :)

w 2009 ta pula mogła być  większa niż obecnie (co w sumie by pasowało bo początek lat 90 to był u nas mały baby boom?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, P_M napisał:

Ten wykres jest nic niewarty, jeżeli nie bierze od uwagę ilość kobiet, które są w tym momencie w wieku reprodukcyjnym :)

w 2009 ta pula mogła być  większa niż obecnie (co w sumie by pasowało bo początek lat 90 to był u nas mały baby boom?)

 

Godzinę temu, darkonza napisał:

Nie powinien, bo nie liczy sie ilosć urodzeń tylko dzietność.

http://wgospodarce.pl/informacje/67834-rosnie-wspolczynnik-dzietnosci-w-polsce

Ilośc urodzen to iloczyn dzietnosci i ilosci zdolnych do rodzenia kobiet. Jeśli ilosc kobiet w wieku płodnym malelej na skutek wcześneijszego spadku urodzeń to nawet przy rosnacej dzietnosci ilość urodzeń moze maleć. Poza tym wcześniej dzietnosc spadałą,  ie wiemy wiec czy bez 500+ dziś dzietnośc ie wynosiła by np. 1,1.  Nie wiemy jak by było, dzietnosc spadałą, a 500+ zaburzyło trend, nie wiemy na ile.

Fakt, zgadzam się, co nie zmienia faktu, że w zeszłym roku przestało rosnąć, a do 2,5 daleko i raczej nie zostanie nigdy ten pułap osiągnięty przy takim kursie politycznym

D-F22ZjXUAI_P1j.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cardi napisał:

EALP1EoXoAEcOaj.png:large

 

Czy jeżeli spadniemy poniżej 372,8 to obóz dobrej zmiany przyzna się, że 500+ nie przyniosło spodziewanego efektu i zlikwiduje świadczenie?

 

Pytanie jest oczywiście retoryczne.

Tendencja była spadająca przed 500+, samo zatrzymanie i spowolnienie jej jest pozytywnym efektem

1 godzinę temu, quevas napisał:

zaraz po tym jak pokonał faszyzm, który zamordował 6 mln Polaków i szykował to samo całej reszcie, a tuż po wojnie zaczął odbudowywać kraj z wojennych gruzów ? ależ oczywiście !

 

nie tak dawno na swojej konwencji PIS pokazał "zwyczajną polską rodzinę", która odzyskała godność dzięki 500 Plus

dzień później okazało się, że ojciec tej rodziny jest nominatem PIS i wiceprezesem banku

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25172650,zwykla-rodzina-z-otwocka.html

 

także : Pisowscy wirtuozi tępego, nachalnego kłamstwa  znów są górą

@DeltaCenter

Proszę Ciebie. Pieprzysz tak głupio, że muszę przyznać rację mu, a to sprawia, że chcę się zabić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bulek napisał:

Dzielimy Polaków, dzielimy dalej...

Czy osoba z aspergerem nie może funkcjonować aktywnie w społeczeństwie? Zadajmy sobie to pytanie, a potem piszmy swoje tezy, podobne do kolegi wyżej. Warto się nad tym zastanowić, bo chyba nie wracamy do lat 90, gdzie osoba niepełnosprawna była traktowana przez rówieśników jako ta gorsza.

co za belkot. przeczytaj jeszcze raz moj post,i sprobuj wlasciwie odczytac intencje. trzymam za ciebie kciuki! powodzenia!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, quevas napisał:

zaraz po tym jak pokonał faszyzm, który zamordował 6 mln Polaków i szykował to samo całej reszcie, a tuż po wojnie zaczął odbudowywać kraj z wojennych gruzów ? ależ oczywiście !

 

nie tak dawno na swojej konwencji PIS pokazał "zwyczajną polską rodzinę", która odzyskała godność dzięki 500 Plus

dzień później okazało się, że ojciec tej rodziny jest nominatem PIS i wiceprezesem banku

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25172650,zwykla-rodzina-z-otwocka.html

 

także : Pisowscy wirtuozi tępego, nachalnego kłamstwa  znów są górą

wychodzi na to że komunizm, czy bolszewicy, pozostałe 25( ile tam mln sie ostało) uratował 🤣 dodatkowo to chyba obecna narracja rodem z kremla, w mysl której w Polsce same ofiary faszyzmu :P Po wojnie komunizm w Polsce miał tak marginalne poparcie jak i przed nią, gdyby nie zaprowadzono go z pomocą naszych bolszewickich "przyjaciół" to w Polsce nigdy by nie zagościł na szerszą skalę. Trzeba oddać, że II wś nie poczyniła takich start w narodzie jak lata komuny, patrząc po wyborach jakie mamy w już w III RP.

 

Mam pytanie to forumowej gawiedzi, pierwszy raz odkąd głosować mogę nie wiem na kogo. Do tego stopnia, że nawet zastanawiam się czy będzie mi się chciało dzień poświecić aby do urny kartkę wrzucić. Dwie partie z topu odpadają, ZSL tez choć jak tak posłuchać to Kosiniak chyba i tak z większości tych liderów wypada całkiem rozsądnie. Jakby to głupio nie zabrzmiało to zastanawiam się nad lewica, o zgrozo pod sztandarem sld, albo konfederacją :P I w jednym i drugim przypadku  najbardziej mnie boli fakt ze mogę przyłożyć x rękę do tego że w polskim tak zacnym parlamencie zasiada ludzie pokroju pana dyducha, a z drugiej strony ktoś w stylu pani godek. I tu najsamprzód wysuwa sie moje pytanie kogo poprzeć jesli w zasadzie ma sie dosyć centrowe poglądy? Choć w naszym kraju w zasadzie niema to większego znaczenia bo kadry polityczne sa tak marne, że czy lewak czy narodowiec jak nie jest złodziejem, debilem etc. to warto go poprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, quevas napisał:

zaraz po tym jak pokonał faszyzm, który zamordował 6 mln Polaków i szykował to samo całej reszcie, a tuż po wojnie zaczął odbudowywać kraj z wojennych gruzów ? ależ oczywiście !



A dzielne zwalczanie faszyzmu w Polsce komunizm rozpoczął już 17 września 1939 roku... Ale zwalaczali, aż się kurzyło. W ramach zwalczania do połowy 41 okupowali pól kraju, pewnie okupowali by dalej gdyby ich faszyzm z niego nie przepędził. 

W ogóle kochani byli Ci komuniści, tak nam pomagali, że hej. Wysyłali naszych na długie wakacje na Syberii albo zabierali do lasu w Katyniu..

 

 

Jak Ty pierdolisz głupoty Vasquez to szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, quevas napisał:

zaraz po tym jak pokonał faszyzm, który zamordował 6 mln Polaków i szykował to samo całej reszcie, a tuż po wojnie zaczął odbudowywać kraj z wojennych gruzów ? ależ oczywiście !

Jakbym poszedł twoim tokiem rozumowania( Polacy z wdzięczności czerwonoarmistom za wyzwolenie witali ich kwiatami) to przyczepiłbym się o to, że w 1945 roku zostali już dawno "wyzwoleni". 

Faszystów w Polsce nigdy nie było, nie uzywaj stalinowskiego języka. 

Ty usprawiedliwiałeś Miłosza I Szymborskiej kolaborację ze stalinizmem ich traumatycznymi przeżyciami z wojny. Ja zapytałem jakie to trauma spotkała ich w czasie wojny? Ich biografie są znane. Szymborska zdała tajną maturę, pracowała na kolei. Miłosz po wybuchu powstania opuścił stolicę. No chłopino, wybacz, ale prosty chłop spod kolbuszowskiej wsi przez kilka lat drżał przed niemieckimi ekspedycjami karnymi, musiał znosić bandytyzm partyzantki GL - AL I po 1945 roku nie pisał peanów na część komunistów. Po 1944 roku komuniści w Polsce gdyby nie sowieckie wojska to by zostali przez Polaków wystrzelani jak kaczki. Nie mieli tu żadnego poparcia. Nie po to komuniści fałszowali referendum I wybory. Od 1947, wobec milczącego Zachodu, można dopiero mówić o tym, że znaczna część Polaków miała już dość walki I po prostu pogodziła się z tym, że trzeba sobie jakoś życie ulożyć "Polska jakaś tam ludowa, byle Bóg był ten sam". 

Po 17 września, Katyniu, oddziałach NKWD pacyfikujących polskie podziemie, trzeba było naprawdę być tryglodytą, żeby popierać komunizm w 1945 roku. Nic nie udprawiedliwia kolaboracji Szymborskiej I Miłosza. Byli oni tym o co apelował Jakub Berman do. Literatów: "„dosięgnijcie waszą ostrą bronią kułaka i spekulanta, szpiega i dywersanta, amerykańskiego podżegacza i neohitlerowca”.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elwariato napisał:

wychodzi na to że komunizm, czy bolszewicy, pozostałe 25( ile tam mln sie ostało) uratował 🤣

Bez kitu cierpię jak widzę ze tego sie juz nie da wyprostować i tak wszyscy będą powtarzać ze komuna to tylko puste półki i ocet :(

To moze choć w temacie tego "octu":

comment_6ZUWW1g5nuLwI4JOKocOS5UKjWdq9Uzy

I po tym 1980 Solidarnosc zaczęłą demolowac gospodarkę bo "za mało miesa w sklepach"

http://www.kzp-ptch.pl/publikacje/publikacje-inne/40-retrospektywny-rozwoj-poglowia-trzody-chlewnej-w-polsce

a tu na stronie 282 można zobaczyć jak bardzo zmieniła sie konsumpcja juz w 5 lat po wojnie w porównaniu do IIRP:

https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/19421/1/018 JANUSZ PIASNY.pdf

Zdecydowana większosc Polaków popierała komuchów bo w końcu mieli co jeść:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wojnie wszystko dzięki UNRRA :D

 

Policzmy jeszcze ile sprzętu wojksowego, przemysłowego a nawet i za ile ton złota dostał Sowiet od Wujka Sama. 

 

Ty @darkonza to nieźle manipulujesz jesli chodzi o to udowadnianie, że Polacy zdecydowanie popierali PPR. Już kiedyś podawałem Ci dane z wyborczych fałszerstw, ale i tak sobie dopowiedziałeś, że to nieprawda. 

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ty @darkonza to nieźle manipulujesz jesli chodzi o to udowadnianie, że Polacy zdecydowanie popierali PPR. Już kiedyś podawałem Ci dane z wyborczych fałszerstw, ale i tak sobie dopowiedziałeś, że to nieprawda. 

 

Tak właściwie nie pamiętam żeby coś tam istotnego w dyskusji było? W każdym razie ja Ci podawałem dane jak tłumnie zapisywano się do partii, i nie wiem jak sobie to wytłumaczyłes by wyszło po Twojemu, ze nie lubili komunistów i komunistami zostawali.

Dziś PIS moze miec około 45% poparcia. No niech kaczorek gdzieś zorganizuje jakieś przemówienie to ile ludzi przyjdzie? Te 400tys ludzi na wiecu gomółki jest najlepsza odpowiedzią na to kto fałszuje i co. Zresztą jak ludzie mogli nie popierać komuchów skoro im stopa zyciowa (patrzac ma mięso) rosła w takim tempie. W 1980 Ci ludzie juz zapomnieli z jakiego g...a ten kraj wyszedł i chcieli chyba juz nie tylko mięsa, a też zachodnich samochodów i telewizorów, a skoro ich nie było no to "władza dała ciała"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczyłem to wszystkim z wyjątkiem ciebie, że do PSL-u mimo ogromnych represji zapisało się więcej osób. Już nie wspomnę o tym, że zakazano działalności SN bo sowiecka agentura wiedziala, jakie to zagrożenie. Powiedz mi czemu w czasie wojny, GL-AL uzbierala niecałe 10 tys głównie z band Liska :)?

Nie porównuj polityki wiecowej z lat 40-tych do dzisiejszych czasów. Ludzie przyszli na wiec bo widzieli w Gomułce człowieka, którego sama komuna aresztowała. Błędnie postrzegano go jako antysowieckiego polityka. Szybko się zawiedli. 

Gomułka I tak nie osiągnął poziomu uwielbienia Mikołajczyka, gdy tłum poniósł samochód z nim w środku. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.